میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در3 ژوئن 2014 ساعت 6:06 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 3 دیدگاه 2,300 بازدید

استاندار فارس: اگر اختيار با من باشد ظرف ۴ تا ۵ سال شيراز را به ابوظبي و دبي نزديك مي كنم/ از بس در جلسه شركت كرده ايم شده ايم علامه مجلسي!

استاندار فارس:

اگر اختيار با من باشد ظرف ۴ تا ۵ سال شيراز را به ابوظبي و دبي نزديك مي كنم/ از بس در جلسه شركت كرده ايم شده ايم علامه مجلسي!

IMG_2780استاندار فارس با انتقاد شدید از تشكیل زنجیره انسانی علیه سرمایه‌گذاری و ساخت برج دوقلو در شیراز، گفت: هرچه چرتكه می‌اندازم كه چه ارتباطی بین حرم سوم اهل بیت و برج ۲۵ طبقه است، پیدا نمی‌كنم، اگر اینگونه است كه باید مدینه و مكه و مشهد تعطیل شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، سید محمد احمدی در نخستین همایش ملی گردشگری معاصر در شیراز سخن می گفت افزود: نمی‌دانیم چه دستانی پشت پرده وجود دارد كه نمی‌خواهد شیراز و فارس رشد كند.

وی رفتارهای انجام شده در مخالفت با سرمایه گذاری در شیراز را سوء استفاده از احساسات روشنفكران، دانشجویان خواند و ادامه داد: شما هم بیایید كمك، مگر استاندار چه جرمی كرده‌ جز اینكه می‌گوییم شیراز باید جذابیت داشته باشد؟! دبی الگوی توسعه را از بندر عباس و شیراز گرفته است، حالا این سه شهر را با هم مقایسه كنید.

استاندار فارس شهرستان سپیدان را از جمله نقاط ظرفیت‌ها و جذابیت‌های گردشگری ایران و از نقاط كم‌نظیر در این حوزه دانست و گفت: اینجا می‌تواند شهرك توریستی باشد، چرا اجازه نمی‌دهیم مردم صاحب عزت شوند، وضعیت اقتصادی بهبود پیدا كند، بارها عرض كرده‌ام، اگر اختیار را به من بدهند، ظرف ۴ یا ۵ سال شیراز را به ابوظبی و دبی نزدیك می‌كنم اگر نكردم مرا آتش بزنند.

وی با بیان اینكه سرمایه‌گذار برج دوقلو یك هندی است كه با مشاركت یکی از خیرین و نیك‌اندیشان شیراز قرار است این برج را احداث كند، گفت: قرار است یكی از برج‌ها به‌عنوان عوارض به شهرداری واگذار شود و دیگری هم متعلق به بخش خصوصی باشد.

استاندار فارس همچنین با تصریح اینكه همواره اولین‌ها در ذهن‌ها می‌ماند، گفت: كل زمان افتتاح بزرگترین برج مسكونی جهان تنها ۱۰ دقیقه طول می‌كشد حال اینكه ما در شیراز روز گذشته می‌خواستیم كلنگ یك بیمارستان را زمین بزنیم، ۴۰ نفر سخنرانی كردند، حرف زدن دیگر بس است بیایید عملگرا باشیم.

وی اضافه كرد: آنقدر كارهای به‌جا مانده زیاد است كه وقت كم می‌آوریم، از بس در جلسه شركت كرده‌ایم شده‌ایم علامه مجلسی، اما در عمل مقایسه كنیم بین فرودگاه شیراز و سایر شهرهایی كه در گردشگری موفق بوده‌اند، در فرودگاه شیراز همزمان ۱۰ هواپیما نمی‌تواند كنار هم پارك كرده و مسافرگیری كند.

استاندار فارس تصریح كرد: نه اخلاق ما درست است نه برخورد و نگرش‌هایمان، شیراز می‌تواند گل سرسبد شهرهای توریستی جهان باشد.خیلی از مسائل به دلیل تحریم است خیلی‌ها هم به دلیل ضعف ما، امروز هم صنایع‌الكترونیك شیراز مایه افتخار است،‌ بچه‌های ایرانی دارند اقدامات منحصر به فردی انجام می‌دهند.

وی با بیان اینكه دولت قادر به ایجاد شغل نیست، گفت: متاسفانه مدام بخش خصوصی را قیچی كرده‌ایم، با این حركت‌های ضد فرهنگی، ضد رشد و ضد توسعه، امام جمعه و نماینده محترم ولی فقیه، وزیر اطلاعات،‌ مدیركل اطلاعات فارس، فرمانده سپاه و… همه دفاع می‌كنند اما یك‌عده روشنفكر و دانشجو و دانشگاهی، متاسفانه زنجیره انسانی تشكیل می‌دهند.

استاندار فارس با تاكید براینكه انعكاس این مسائل از رسانه‌ها برای شیراز و فارس و جذب سرمایه‌گذار و گردشگر، مشكل‌ساز است، خاطرنشان كرد: من به‌عنوان استاندار، دست هركس كه ۲ شغل ایجاد كند و كارآفرین باشد را می‌بوسم،‌ اگر امروز جوان نمی‌توان ازدواج كند، اگر مفاسد مشكل‌ساز می‌شود، به دلیل نبود شغل است، دولت مگر می‌تواند شغل ایجاد كند.


3 نظر

 1. محمد گفت:

  0

  0

  نكات بسيار مهمي در اين سخنراني مطرح شده است. واقعا جاي تاسف است كه مملكت ما اينقدر عقب تر از امارات و ديگر كشورهاي عربي شده است. واقعا نمي دانم چرا يك عده آدم تندرو و متحجر با پيشرفت و توسعه كشور مخالفند؟

 2. X گفت:

  0

  0

  پس از این پس شاهد یرگزاری کنسرتهای لس آنجلسیها در شیراز خواهیم بود.راستی والی بادی و برج خلیفه هم می سازیم.دی تو دی چطور؟پارک جمیرا؟
  آق این دیگه چه حرفیه؟
  حداقل بگید مثل پاریس و نیویورک و لندن!

 3. لارستان گفت:

  0

  0

  با سلام خدمت دوستان فرهیخته به هم ریختگی در معماری شهری امری است که باعث تشکیل زنجیره انسانی شده است.حتما اکثر دوستان تایید می نمایند که معماری قدیم ما بسیار ارزنده است و علاوه بر تامین نیازها و حفظ کرامت انسانی جزو اصول اولیه شهرسازی است.در بعضی پیشرفت ها مانند دبی شدن خوب است اما دبی الگوی ما نیست دبی جوابگوی آرمانهای انسانی و اسلامی نیست حتی در همین کشورهای فرانسه و انگلیس اصول معماری و تعداد طبقات را رعایت می کنند .آقای استاندار شما که برای ازدواج جوانان غصه می خورید با این کارها قیمت زمین و خانه را بالا می برید و جوان قادر به خرید نیست و در پایان برای شما متاسفیم که الگویتان جهت پیشرفت دبی است!!!!!یعنی اینهمه پتانسیل های گردشگری و فرهنگی و تاریخی و تولید را نادیده بگیریم و به برج سازی روی بیاوریم؟ شما از دولت قبل انتقاد می کنید که بسیاری از موارد بجا و درست است ولی خودتان کارهای بسیار بدتر را انجام می دهید! در این برجها قرار است مانند دیگر پاساژها و برجها اجناس خارجی و عمدتا چینی به فروش برسد !!!!هر وقت اشتغال مولد را سامان دادید خدمت کرده اید و چون این کار زحمت دارد به برج سازی و درآمد های آنی روی می آورید و ضربات فرهنگی آن تا سالها ماندگار خواهد بود .از شما انتظار داریم تجدید نظر بفرمایید .دوستان در بحث مشارکت فرمایید.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان