میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در28 ژانویه 2015 ساعت 2:59 ب.ظ سرویس:مطلب شما 56 دیدگاه 6,374 بازدید

اگر براي مذاكرات لازم شد، دامن هم بپوشيد!

در حاشيه قدم زدن ظریف و کری

اگر براي مذاكرات لازم شد، دامن هم بپوشيد

آفتاب لارستان: متن حاضر را يكي از مخاطبان اين سايت با امضاي «حامدپور» ارسال كرده است كه بطور كامل در ادامه مي آيد:

***
462223_345حامدپور: وقتی تابلو خیابان نوفل لوشاتو را کندند، یک عاقل داخلشان نبود که بگوید: نوفل لوشاتو یکی از نمادهای انقلاب اسلامی است. حالا هم در مخالفت با مذاکرات هسته ای یقه ظریف را گرفته اند که: «چرا با وزیر خارجه آمریکا قدم زده ای؟» مغز را رها کرده و چسبیده اند به پوست. ۲۱ نماینده مجلس رسما در نامه ای از ظریف سوال کرده و نوشته اند که «پیاده‌روی نمادین شما با وزیر امور خارجه آمریکا شایسته شان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نبود.» ظریف اگر نماینده ها را قانع کند، گمان نمی کنم بتواند [حجه الاسلام] کاظم صدیقی امام جمعه تهران را قانع کند که گفت: «اینکه ما در انظار عمومی با آنها قدم بزنیم و خوش و بش کنیم، در شان دیپلماسی جمهوری اسلامی نیست.» بعد هم باید در محضر آقای نقدی الفبای دیپلماسی بیاموزد که فرمود: «ظریف الفبای دیپلماسی را بلد نیست و باید از مردم عذرخواهی کند».
یک نفر از آقایان بپرسد که چطور مذاکره پشت درهای بسته با وزیر خارجه آمریکا را، خلاف شان وزیر خارجه نمی دانند، اما قدم زدن دو وزیر خارجه در فاصله مذاکرات، فریاد آنها را بلند کرده است؟!

شاخص دیپلماسی اصولگرایانه و مورد پسند اینها سعید جلیلی است که صرفا به جنبه های شکلی مذاکرات توجه داشت. اینکه مذاکرات در یک کشور اسلامی برگزار شود. کجا با اشتون عکس بگیرد. توی جلسات اعلامیه بخواند و به خیال خود طرفهای مذاکره را سرکار بگذارد و مچل کند… موفق هم شد.

دیدیم که اشتون در عکس ها ابلهانه لبخند می زد. اما حاصل آن دیپلماسی، رفتن پرونده اتمی به شورای امنیت، تحریم های سازمان ملل و مشکلات صدور نفت و انتقال ارز بود. یعنی واقعا انتظار دارند ظریف مثل جلیلی عمل کند و تحریم های جدید از راه برسد؟!
تفاوت دیپلماسی ما با آنها چیست؟ دیپلماسی آنها نتیجه گرا و دیپلماسی ما احساساتی و شعاری است. آنها دنبال نتایج عینی هستند و ما دنبال نتایج ذهنی مثل افتخار و غرور و شعار عزت که در دیپلماسی معنای مشخصی ندارد.

در مذاکره لبخند، خوش و بش، پیاده روی، ماچ و بوسه، قهر و آشتی ظواهر گذرا و شکلی است. مهم حصول نتیجه عینی است. موقعی که بلشویکها در روسیه قدرت را گرفتند، روسیه درگیر هزار مشکل داخلی و خارجی بود. آلمانها در جبهه های جنگ فرسایشی فشار می آوردند. صلح به هر قیمت برای بلشویکها حیاتی بود. تروتسکی وزیر خارجه دولت انقلابی برای مذاکره به برلین رفت. نمایندگان ژنده پوش دولت انقلابی حاضر به پوشیدن کت و شلوار اتو زده نبودند. آلمانها هم حاضر به مذاکره با اینها نمی شدند. تروتسکی به پتروگراد تلگراف زد. لنین رهبر بلشویکها در جواب نوشت:

«اگر برای مذاکرات لازم شد، دامن هم بپوشید»!


56 نظر

 1. راد گفت:

  0

  0

  نوشتید که: «اما حاصل آن دیپلماسی، رفتن پرونده اتمی به شورای امنیت، تحریم های سازمان ملل و مشکلات صدور نفت و انتقال ارز بود»

  می پرسم که: در دیپلماسی ظریف کنونی باب میلتان، آیا توانسته اید با توجه به «نتایج ذهنی تان» از سد شورای امنیت به آژانس منتقل شوید؟ تحریم های سازمان ملل و اتحادیه اروپا و امریکا را از سر راه بردارید و حتی نگذارید صادر شوند؟ نفت را به راحتی و با قیمت خوب بفروشید و صادر کنید؟ پول های بلوکه شده ایران در اروپاو امریکا را به مملکت بیاورید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • بهادر گفت:

   0

   0

   اگه شما دلواپسان تندرو وابسته و غير مردمي اجازه بدين همه مشكلات حل ميشه. اجازه بديد دولت روحاني كار خودش رو بكنه و به وظيفه اي كه ملت ايران به او محول كرده اند عمل كنه.

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  اتفاقاً دامن به ظریف میآد
  تنها حرف عاقلانه ات همین بود…

  • بهادر گفت:

   0

   0

   نهايت […] شما همين است. لياقت شما همان وزير امور خارجه اي است كه مسئول پاك ترين دولت ايران او را از فلان كشور آفريقايي عزل كرد!!!

  • آهو گفت:

   0

   0

   با روش احمدی نژاد جواب امثال شما را می دهیم. :
   بروید آب را بریزد همان جائیتان که می سوزد !

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  احسنت

 4. غلامرضا حامدپور گفت:

  0

  0

  مدیر محترم سایت آفتاب لارستان با توجه به متن باید بگویم این نوشته به بنده هیچ ارتباطی ندارد و نویسنده بر حقیر ناشناخته است و مسولیت آن با نویسنده است با تشکر غلامرضا حامدپور

  • آهو گفت:

   0

   0

   خط فکری امثال شما کاملا” روشن است.پس تشابه اسمی شما با این بنده خدا هیچ وقت مخاطبان را به اشتباه نخواهد انداخت.مثل سيد محمد خاتمی و سید احمد خاتمی.این دو تشابه اسمی دارند.اما همه می دانند هر گردی گردو نیست.سید محمد خاتمی روشن فکر و شخصیت جهانی مورد احترام کجا و سید احمد خاتمی […] و حامی دیروز احمدی نژاد عامل اصلی […] و تخریب روابط خارجه مملکت کجا.گفتگوی تمدنها کجا و […]

  • x گفت:

   0

   0

   ای بابا نترس !
   شما که شخصیتی اصول گرا هستید که همه دنیا شما را می شناسند.!قربان آن اصولتان برویم همگی.درد و بلای تان بخورد تو سر هرچی اصلاح طلبه.!به فرض که یکی از همین دلواپسان این بنده خدا را جای شما بگیرد.قانون که یقه شما را نخواهد گرفت.الحمدالله ما کشوری دموکراتیک داریم و مسئولین به آزادی بیان معتقدند.!خطری شما را تحدید نمی کند.فوقش یک دلواپس خود جوش لنگه کفشی را سمت اتومبیل شما پرت خواهد کرد.مثل همان بنده خدایی که در فرودگاه سمت ماشین ظریف و روحانی لنگه کفش پرت کرد.این که ترس و وحشت نداره.شما را که […] !امثال شما اصول گرایان با اصولی که دارید و البته هیچ وقت امثال ما به درجه ای از درک و فهم نخواهیم رسیدکه به بدانیم اصول شما دقیقا” چیست بایستی روی مدیریت جهان تمرکز کنید.!ببینید الان اوضاع جهان چکونه به هم ریخته.دلیلش این است که احمدی نژاد نیست و مردم مثل شما اصول سرشان نمی شود که شخصی را چون شما یا حداقل سعید جلیلی را انتخاب کنند! من که فکر می کنم شما بهتر است روی هدایت امثال ما تمرکز کنید تا در دوره بعدی مدیری لایق برای جهان سر کار بیاید.!بگذریم که مشغول بودن به مدیریت جهان هم خطرات خاص خودش را دارد.یکیش همین فساد مالی با ارقام نجومیست.مدریت جهان باعث غفلت از وضعیت داخل می شود.اما مهم نیست مهم این است اوضاع جهان درست شود.ایران کشور ثروتمندی است.حالا چند هزار میلیارد توسط برخی از اطرافیان دولت هم اختلاس شود با ده بیست میلیارد دلار به طور غیر قانونی از کشور خارج شود زیاد فرقی نمی کند!مهم این است که نفت سر سفره مردم است.! به هر حال نترسید.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   خود آقای…….. جای شما قلم زده

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  یادداشت خوبی بود. حتماً قلم توانمند و ذهن آماه ای آن را نوشته. آفرین!

 6. بهادر گفت:

  0

  0

  شير مادرت حلالت و حرف دل ملت رو زديد. خب يكي به آدم هاي […] بگه اگه مردم مثل شما فكر مي كردند كه به سعيد جليلي راي مي دادند. اگر رفراندوم برگزار بشه اكثر ملت ايران كار ظريف رو تاييد مي كنند و دوست دارن گره پرونده هسته اي باز بشه.

  • عبدالرضا گفت:

   0

   0

   خخخخ

   هرچی که تئاین سایت زده میشه که میگید حرف دلت ملت زدید.خیلی جالبه مردم اینقدرحرف دارن که زده نشده .

   خول گیرآوردی

  • شهروند جمهوری اسلامی گفت:

   0

   0

   با احترام به جناب بهادر ، قطعا اگر همه پرسی صورت گیرد نه اکثریت بلکه تمام مردم دوست دارند گره پرونده هسته ای باز گردد و با نتیجه خوب به اتمام برسد اما تایید کار آقای ظریف از طرف اکثریت مردم به سادگی قابل اثبات نیست ، رییس جمهور محترم حدود ۵۱٪ از آرا را به خود اختصاص داده اند یعنی اکثر آرا ، اما برخی از رای دهندگان به ایشان در طول دو سالی که گذشته به عملکرد سیاسی و اقتصادی ایشان انتقادهایی داشته اند و چه بسا افرادی هم باشند که به ایشان رای نداده باشند اما سیاستهای ایشان مورد تایید آنان باشد ، به صرف اینکه مردم به شخصی رای نداده اند نمی توان اثبات کرد عملکرد فرد منتخب مورد تایید اکثریت مردم می باشد.

  • آهو گفت:

   0

   0

   در پاسخ به شهروند جمهوری اسلامی:
   رئیس جمهور ۵۱ درصد آرا را توانست بدست بیاورد.البته اگر مثل احمدی نژاد در سال ۸۸ حمایت یکجانبه صدا و سیما،گونی های سیب زمینی،سفرهای پی در پی استانی در۳ماه آخر دوره و در پوشش آن فعالیت تبلیغاتی انتخاباتی و از همه مهمتر پوشش کامل این سفرها از سوی صدا و سیما،استفاده از امکانات دولتی در استانها و شهرستانهای مختلف جهت تبلیغات،حتی ارسال ایران چک به آدرس نگارنده های نامه به احمدی نژاد،استفاده از امکانات نهادهای امنیتی جهت دسترسی به اطلاعات شخصی و خانوادگی رقبا به منظور استفاده بر علیه آنها و از همه بدتر و غیر عادلانه تر حمایت برخی نهادهایی که بایستی بی طرف باشند و از هیچ کاندیدای خاصی حمایت نکنند مانند :تریبون نماز جمعه،سپاه و بسیج در اختیار حسن روحانی بود قطعا” ۶۳ درصد رای می آرود.اما توجه داشته باشید طبق قانون اساسی اگر نظر شورای نگهبان مورد پذیرش قرار نگیرد تنها نهادی که می تواند تصمیم بگیرد مجمع تشخیص مصلحت نظام می باشد یعنی پرونده انتخابات و رسیدگی به اعتراضات به نظر شورای نگهبان بایستی به مجمع تشخیص مصلحت نظام سپرده می شد که در سال ۸۸ این کار نشده لذا هنوز تا هنوزه صحت انتخابات سال ۸۸ و ۶۳% رای احمدی نژاد […] است.اگر به یاد داشته باشید حتی محسن رضایی هم معترض بود.به استناد اینکه در برخی حوزه ها حتی تا ۱۵۰% میزان مشارکت اعلام شده بوده.ولی خوب به هر دلیل اعتراضش را ادامه نداد.به همین خاطر معترضین به انتخابات۸۸ یا همان به قول برخی ها سران فتنه حق دارند حداقل در دادگاه از خود دفاع کنند که متاسفانه جریانی که حامی احمدی نژاد بود(جریان اصول گرا) زیر بار دادگاه نمی رود.(توجه داشته باشید که قوه قضائیه و شورای نگهبان و اعضای خبرگان رهبری عمدتا” […] به اصول گرایان […].)

  • شهروند جمهوری اسلامی گفت:

   0

   0

   با سلام به آهو
   اون مقدار که بنده اطلاع دارم این هست که در مواردی که بین مجلس شورای اسلامی در مقام تقنین و بین شورای نگهبان در مقام نظارت بر مصوبات مجعس اختلافی پیش آید و هیچ کدام از موضع خود حاضر به برگشت نباشد ، مرجع حل این اختلاف مجمع تشخیص مصلحت می باشد اما در مواردی که از وظایف مختص شورا ی نگهبان یا وظایف مختص مجلس می باشد ، مجمع تشخیص مصلحت مرجعیت ندارد مثلا اگر مجلس شورا تصمیم به استیضاح وزیر یا رییس جمهور بگیرد ،مجمع تشخیص جایگاه بالاتر برای تایید یا رد ندارد ، درباره شورای نگهبان نیز به همین صورت است یعنی در تایید انتخابات جایگاه قانونی دارد و مجمع جایگاه بالاتری ندارد مگر موردی باشد که رهبری مستقیما از مجمع نظر مشورتی بخواهد که این نظر هم اگر مورد تایید رهبر واقع شود از طرف ایشان ابلاغ خواهد شد . عرض می کنم اطلاع بنده این مقدار است اگر نقصی دارد استفاده می کنم.
   در زمینه میزان رای رییس جمهور محترم مناقشه ای نیست فرض می کنیم ایشان با ۸۵٪ آرا انتخاب شده باشند با این حال منافاتی ندارد با اینکه عملکردی از عملکردهای ایشان مورد انتقاد اکثریت موافقان ایشان یا اکثریت مردم باشد برای مثال عرض می کنم در باب یارانه ها وعده دولت عملی نشد و بسیاری از حامیان دولت به این مساله انتقاد دارند

  • آهو گفت:

   0

   0

   در پاسخ به شهروند جمهوری اسلامی:
   شما در این نوشته خواستید میزان رای ۵۱% روحانی را به رخ بکشید و این را نشانه ضعف دولت بپندارید.اول اینکه حمایت ما از روحانی نشانه این نیست که روحانی هیچ عیب و نقصی ندارد.البته که مطالبات ما بسیار بیشتر از ظرفیت روحانی است.ما اصلاح طلبان یا به قول امثال شما فتنه گران و بی بصیرتان تغییرات ساختاری قابل توجه ای را در نظام و مملکت خواستاریم و روحانی به هیچ عنوان کسی نیست که همه مطالبات ما را پاسخ دهد.اما در شرایطی که اکنون در مملکت به لطف جریان اصول گرا یا بهتر بگوئیم جریان اقتدارگرا که نتیجه عملکردشان چیزی جز غارت بیت المال نبوده ایجاد شده روحانی کف مطالبات ما را برآورده می کند و همین فعلا” کافیست.قطعا” در شرایطی که انتخابات آزادتر و شورای نگهبان […] باشد نفراتی به مراتب بهتر از حسن روحانی هستند که ما آنها را ترجیح خواهیم داد.در خصوص ارجاع پرونده انتخابات به مجمع تشخیص مصلحت نظام هم بایستی عرض کنم به فرض که طبق نظر شما به تشخیص رهبری اگر نیاز دانستند نظر مشورتی از مجمع بگیرند مجمع وارد می شد .بفرمایید الان که این کار نشد ایا به مصلحت نظام عمل شد یا به ضرر نظام.وقتی رئیس جمهور۶۳درصدی شما اقتصاد و فرهنگ و روابط خارجه را به قدری تخریب کرد که در انتخابات ۹۲ نامزدها برای پیشی گرفتن از همدیگر در نظرسنجی ها فقط از گندکاری های احمدی نژاد می گفتند و طوری شده بود که هر کس بیشتر مخالف عملکرد احمدی نژاد بود و صریحتر افشاگری می کرد مردم به سمت او گرایش پیدا می کردند مصلحت نظام رعایت شده بود.این گونه که شما می فرمایید ما نظامی داریم که مصلحتش ایجاب می کند یک ملت،یک نسل و یک دوره تاریخی به باد رود.از همه اینها گذشته ممکلت در شرایط بحران به سر می برد.تعارف را کنار بگذارید.ما در ورطه نابودی بوده ایم.اینکه آیت الله جنتی می گوید مگر چه می شود روزی یک وعده غذا بخوریم فقط شعار است.ما به روابط اقتصادی با دنیا احتیاج داریم.همان گونه که ادامه جنگ با صدام امکان نداشت.ادامه تحریم ها نیز غیر ممکن است.داریم کل مملکت را فدای انرژی هسته ای میکنیم.فرض کنید انرژی هسته ای داریم وقتی نه صنعت نفت دارین،نه خودروسازی،نه هواپیمایی،نه تجارت،نه صادرات و نه وادرات نه کشاورزی نه توریسم نه سرمایه گذاری خارجی و نه هیچ چیز دیگرخوب بفرمایید این انرژی هسته ای را برای چه می خواستیم.ما به هیچ وجه مخالف پیشرفت در صنایع هسته ای نیستیم.بلکه به نحوه و شکل رسیدن به این پیشرفتها معترض هستیم.استراتژی باید به گونه ای باشد که در بقیه حوزه ها متضرر نشویم.اگر قرار باشد ما در یک بازه زمانی۲۰ ساله هسته ای شویم خیلی بهتر است از اینکه در عرض ۵ سال هسته ای شویم به قیمت نابودی بقیه حوزه ها.این یعنی استراتژی بلند مدت.نگاه ایدئولوژیک به مساله هسته ای باعث شده این گونه پنداشته شود که تمام آرمان و اهداف و دین و مذهب ما در گرو انرژی هسته ای است.دقیقا” بدبختی ما همینجا شروع شده.نگاه ایدئولوژیک به مسائل نه نگاه واقع بینانه و اصولی.به هر حال منافع ملی ما اکنون ایجاب می کند مذاکرات انجام شده و همگی کمک کنیم تحریم ها برچیده شود و ایران به دنیا برگردد!درست مانند جنگ که در شرایط جنگی همه احزاب و جریانات سیاسی اختلافات حزبی و سیاسی را کنار گذاشته و بدون توجه به اینکه چه جریان سیاسی سر کار است کمک می کنند تا وضعیت جنگی مدیریت شود و از شرایط جنگی که منافع همگی را نابود می کند عبور کنیم اینجا نیز باید از مذاکرات پشتیبنی کرده و کمک کنیم از بحرانی که در این قرار داریم عبور نماییم.البته برای کسانی که جز به منافع حزبی و گروهی خود نمی اندیشند و اصلا” به چیزی به عنوان منافع ملی اهمیت نمی دهند درک این واقعیت غیر ممکن است.مثل این است که طالبان و القاعده و داعش بخواهند منافع ملی و مردم را در نظر داشته باشند.آنها فقط ایدئولوژی خود را قبول دارند به همبن خاطر دهه هاست دارند می کشند و سر می برند و نسلها را فدا کرده اند ولی دست بردار نیستند.

  • شهروند جمهوری اسلامی گفت:

   0

   0

   سلام
   دل پری دارید بنده هم . در بسیاری از موارد دردمان مشترک است. در مورد رای ۵۱ درصدی رییس جمهور اصلا قصد به رخ کشیدن نبوده صرفا در جواب این مطلب بوده که اکثر ملت عملکرد آقای ظریف را تایید می کنند ، پاسخ بنده پاسخ آماری است و اینگونه پاسخ دادن بدون آن منظوری که برداشت کرده اید ،معمول است .نکته دوم اینکه دیدگاه سیاسی اسلام بنا بر فرمایش امیرالمومنین ( ع ) شناخت حق و باطل ومحک زدن افراد با معیارها است به همین خاطر انتقاد به آقای احمدی نژاد بسیار زیاد است خصوصا در دو سال پایانی .از کلام شما برداشت میشه که شما ایشان را زنگی زنگ و بنده و امثال بنده ایشان را رومی روم می دانیم .آقای احمدی نژاد اگرچه اعتبار خود را از دست داده اند اما به دید انصاف عملکردهای مثبت ایشان کم نیست. در باب انرژی هسته ای فرمایش شما صحیح است به شرطی که هدف اصلی دشمن انرژی هسته ای باشد ، به نظر شما اگر ما هر آنچه در باب هسته ای از ما می خواهند انجام دهیم چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ آیا تحریمها برداشته خواهد شد ؟ آیا علت تحریمها انرژی هسته ای است که با حل این داستان تحریمها بر طرف شود ؟ آیا زمان شروع تحریمها با زمان دست یابی ما به انرژی هسته ای تطابق دارد ؟ آیا صراحتا اعلام نکرده اند بعد از انرژی هسته ای ایران باید در مورد توانمندی موشکی ، حقوق بشر از دیدگاه آنها ، حمایت از فلسطین ، به رسمیت نشناختن اسراییل و … پای میز مذاکره بنشیند ورفع تحریمها به این موارد و امثال آن بستگی دارد ؟ چرا تصور می کنید دیگران می خواهند هست و نیست کشور را فدای انرژی هسته ای کنند ؟ با نگاه به سابقه دیدگاهها ، عملکردها و سیاستهای آمریکا آیا شما دلیلی برای کمترین خوش بینی به آمریکا می یابید ؟ وقتی اصل و اساس خصومت آمریکا با انقلاب و نظام و دین ماست و ظلمها و تهدیدها و تحریمها به همین خاطر به وجود آمده آیا واقعا امید رفع تحریمها در سایه مذاکرات دارید ؟ ناگفته بسیار است ، همین قدر عرض می کنم که هدف و نیت و خواست شما و بنده یکسان و آن آرزوی بهترینها برای ایران و هم وطنانمان است اما در تشخیص مسیر برای تحقق این آرمانها اختلاف نظر دیده می شود ، بنده شما را یک ایرانی دلسوز ، دغدغه مند و دارای قدرت تحلیل متناسب با آگاهیهایتان می دانم و برای من محترم هستید و اگر بنده و امثال بنده را به داعش و القاعده و طالبان تشبیه کردید امیدوارم با شناخت بیشتر از استدلال و منطق یکدیگر ، حس برادری بین ما افزوده گردد.ممنون

  • آهو گفت:

   0

   0

   پاسخی دوباره و البته آخرین پاسخ به شهروند جمهوری اسلامی:
   فرموده اید عملکردهای مثبت احمدی نژاد کم نبوده.این یعنی دیگر ما و شما نمی توانیم با هم گفتگو کنیم.امثال شما اگر شهامت داشتید و حداقل عملکرد […] احمدی نژاد که مثل روز برای همه روشن شده است را مثبت تلقی نمی کردید،اگر دین و مذهب و احادیث را دستاویز قرار نمی دادید،اگر آمریکا ستیزی را ابزار خود برای نفی دیگران قرار نمی دادید،اگر می دیدید که […] داخلی تا کنون بسیار بیشتر از استکبار بین المللی به ملت و نظام ضربه زده،اگر واقع بینانه […] حقوق بشر را در مملکت می دیدید(حداقل در مورد به قول شما سران فتنه)،اگر می دیدید که شعار های امثال شما چقدر با شعارهای امثال طالبان و القاعده و داعش شبیه است و در مطبوعات بین الملل هر دو یکسان تحلیل می شوند، اگر می دیدید ….متاسفانه نمی بینید.

  • شهروند جمهوری اسلامی گفت:

   0

   0

   سعه صدر ! در پایان توجه شما را به مطلب خودتون جلب می کنم ؛ ناله کردید از اختلاف بین کشورهای اسلامی و اینکه دشمنان ما متحد هستند و ما شکست می خوریم ؛ وقتی شما با یک همشهری خود و احتمالا هم دین و هم مذهب خود اینقدر با احترام و سعه صدر برخورد می کنید و هم ردیف داعش می دانید چه توقعی از این همه کشور و دولت و ملت های مختلف دارید؟ چرا آنها باید موظف به درک متقابل و کنار گذاشتن اختلافات در برابر دشمن مشترک باشند و ما نه ؟ وقتی شما این همه حمایت و امید و سوت و کف دشمن برای آقای میر حسین موسوی را ضربه به کشور نمی دانید و در پرونده هشت ساله آقای احمدی نژاد هیچ نقطه سفیدی نمی بینید و مخالفان نظر خود را گویا دشمن تر از آمریکا می دانید و فقط آنها ره انحصارطلب و اقتدارگرا و … می نامید و.. و.. و…ببخشید اگر هم صحبتی بنده موجب ناراحتی شما بود ، برای شما آرزوی موفقیت می کنم.

  • آهو گفت:

   0

   0

   علارغم میلم جواب شما را می دهم.
   ۱)میرحسین موسوی و بقیه باید دادگاهی شوند و در صورت اثبات جرائم طبق قانون مجازات شوند نه بدون محاکمه حصر خانگی و تازه منت هم سرشان بگذارند که به آنها لطف هم شده.بنا بر این تا زمانی که حکم قطعی قضایی صادر نشده اینها را نمی توان مجرم یا بیگناه شناخت.البته دادگاه علنی نه مثل رحیمی دادگاه محرمانه که آخرش هم نشود فهمید دقیقا” چکارها کرده بوده.
   ۲)اگر دشمن از حرکتی دفاع کرد که نمی شود به استناد آن حرکت مرود نظر را اشتباه تلقی کرد.اگر اینطور باشد چون در مطبوعات آمریکا مثلا” از عملکرد کشتی گیران ایرانی تجلیل می شود وحتی یک کارشناس صهیونیست هم به قول شما کف و سوت بزند می بایست کشتی را تعطیل کنیم.بر اساس این تئوری شما پس ما بنشینیم ببینیم دشمن(آمریکا و غرب)با چه چیز مشکل دارند ما برعکسش را انجام دهیم یا از چه چیزی حمایت می کنند ما از آن دوری کنیم.
   ۳)اختلافات درونی جوامع اسلامی دقیقا” ناشی از تفکر امثال شماست.جنتی می آید از تریبون رسمی مملکت مرگ پادشاه عربستان را واقعه ای نیک می پندارد در شرایطی که رئیس جمهور پیام تسلیت ارسال می کند و وزیر خارجه هم به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی در مراسم ترحیم ملک عبدالله شرکت می کند.انتقاداتی که به حکومت سعودی وارد است جای خود اما این ادبیات در این شرایط صحیح نیست.ما با عربستان اختلاف نظر داریم نه دشمنی.آن وقت می خواهیم آنها علیه ما حرف نزنند یا اقدامی نکنند.
   ۴)[…] رهبر داعش ادعای خلافت مسلمین جهان را دارد […].آنها مرگ همگی را جز خود می خواهند ما هم همبشه مرگ بر این و مرگ بر آن می گوئیم.ازدید یک شهروند غربی تفاوتی بین اینها نیست.حتی در ظاهر افراد(شکل و لباس و محاسن هر دو جریان شبیه هم است).
   ۵)همانگونه که گفتگو با داعش و القاعده و طالبان فایده ای ندارد دقیقا” گفتگو با امثال شما هم همینطور چون شما هم ایدئولوژی خود را الهی می پندارید و بقیه را تکفیر می کنید.در این شرایط چطور می شود گفتگو کرد؟

  • شهروند جمهوری اسلامی گفت:

   0

   0

   جناب آهو گویا تصور کرده اید بنده با اشتیاق تمام منتظر پاسخ گویی شما و به شما هستم ؛ برای خوانندگان عزیز دقت در جملاتی که در پاسخ شما نوشته ام می تواند کافی باشد ، در عبارات شما انسجام و دقت کافی مشاهده نمی شود ، با تمام بدی هایی که بنده دارم و تمام خوبیهایی که در شما جمع است خوشحالم از اینکه جانب احترام و ادب را رعایت کردم و در جای جای عباراتی که برای شما نوشتم از طرف مدیران سایت مشمول جایگزینی سه نقطه نشدم . شما و ما را به خیر و شما و ما را به سلامت

  • آهو گفت:

   0

   0

   بنده هیچ وقت تصور نمی کنم شما مشتاق پاسخگوئی هستید بلکه با اطمینان می گویم امثال شما تشنه خون کسانی با نظرات من هستند.وقتی مطهری که اتفاقا” هیچ وقت اصلاح طلب نبوده و خود را اصول گرا می داند و در واقع از خود شماست در مورد حصر غیرقانونی موسوی و کروبی در مجلس صحبت می کند و […] که مثلا” نماینده مجلس هستند حتی اجازه تکمیل نطق همکار خود را نمی دهند و تشنج و حتی زدوخورد باعث تعطیلی جلسه می گردد آیا اگر برسد امثال ما را تکه تکه نمی کنید؟
   اتفاقا” حداقل می توان گفت داعش و القاعده و طالبان در اینگونه موارد بسی بهتر از شما هستند چون آنها خوی واقعی خود را نشان می دهند اما امثال شما گرگی هستید در لباس میش.درست مثل رئیس جمهور عدالت محوری که شما به دلیل اینکه من هیچ نکته مثبتی در او نمی بینم مرا سرزنش می کنید.ضرباتی که ملت در دوره او خورده اند تا به حال از هیچ دشمن خارجی نخورده اند.همین یک مورد سقوط ارزش برابری پول ملی در برابر ارزهای خارجی به تنهایی برای […] دانستنش کافی است.به گفته محسن رضایی سقوط ارزش پول ملی دست کمی از سقوط خرمشهر ندارد.اختلاس و […] از بیت المال نیز بماند.البته این وظیفه نمایندگان مجلس اصولگرا بوده که جلو این همه قانون گریزی و فساد مالی را بگیرند اما وقتی ۱۷۰نفرشان پول گرفته اند و در واقع شریک […] بوده اند دیگر چه انتظاری می توان داشت.جناب شهر وند جمهوری اسلامی مدیریت سایت دقیقا” از ترس امثال شما نوشته های مرا سانسور می کند.اگر دقیقا” عین عبارات مرا منتشر می کرد شما دیگر همین ۳ نقطه هایی که گفتید را هم برای به رخ کشیدن نمی داشتید.
   با آرزوی تحقق اصلاحات در ایرانی که برای همه ایرانیان است نه ایرانی که فقط عده ای با اصولی که هنوز دقیقا” معلوم نیست چیستند خود را شهروند آن می دانند و بقیه را دشمن و عامل بیگانه و کافر می پیندارند.

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  خواهشا هر متنی که فرستادن رو منتشر نکنید!

  اصلا این افراد رو میشناسید؟!
  مال کدوم دهکوره هستند؟

  • لارکی گفت:

   0

   0

   عاقل ببین چی گفته نه کی گفته یرخی از شما هنوز رسوبات فکری نژادپرستانه رو دارید لارستان دهکوره ندارد همه اش سلطان آباد است این هم از نظراتشان پیداست

  • آهو گفت:

   0

   0

   به فرض که مال دهکوره باشه.شما مشکل با دهکوره دارید یا نظرات این بنده خدا؟؟؟

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   بابا راننده سایت خودش نوشته

 8. arash گفت:

  0

  0

  در شرایط عادی نه تنها ممکن است آنها با یکدیگر راه بروند و قدم بزنند بلکه با هم به استخر می‌روند و ورزش هم می‌کنند؛ اما کار وزیر امور خارجه ایران در حالی که ما وسط یکسری از مذاکرات دیپلماتیک بسیار حساس قرار داریم و این دو کشور با هم مشکلاتی داشته‌اند، عرف دیپلماتیک خاص خود را دارد. چند روز قبل از پیاده‌روی وزیر امور خارجه کشورمان با جان‌کری، دولت آمریکا ما را به حمله نظامی تهدید کرد و اوباما نیز در سخنرانی کنگره ایران را تهدید به حمله نظامی کرد که این امر خلاف منشور سازمان ملل بود. در این شرایط که کشور ما به صورت غیرقانونی تهدید به حمله نظامی می‌شود کار دیپلمات‌های ما این است که از عرف دیپلماتیک پیروی کنند؛ از این رو مشکل ما قدم زدن و هواخوری نیست بلکه مشکل اقدام دیپلماتیک خلاف معمول است که اگر این عرف رعایت نشود، مشکل ایجاد خواهد شد.

  • آهو گفت:

   0

   0

   ما چه قبل از این مذاکرات و چه اکنون همبشه داریم آمرکا را تحدید می کنیم.هر سال در ۱۳ آبان و دهه فجر پرچم آمریکا را اتش می زنیم.هر جمعه در نماز جمعه از سوی مسئولین رده بالای مملکتمان مرک بر آمریکا سر می دهیم.این عرف است اما یک مصاحبه مقام آمریکایی که خودمان هم می دانیم یک بلوف بیشتر نیست را می گوئیم تحدید نظامی !
   اول خودمان رفتارمان را درست کنیم بعد از آمریکائیها انتظار داشته باشیم !

 9. لاری گفت:

  0

  0

  تمامی مراحل مذاکرات مورد تایید مقام عظما ولایت می باشداگر با فردی که پشت یک میز مذاکره می نشینند از نظر شرعی یا عرفی منع داشت اقا ایشان را از این کار نهی می نمودند

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  چه متن خنده داری . . .
  مشخصه که نویسنده ذهن تحلیل گری نداشته
  فقط دو تا کلمه از اینترنت سرچ کرده فرستاده!!!

  • آهو گفت:

   0

   0

   حالا که این متن مورد توجه موافقان و مخالفان قرار گرفته.حالا اگر شما را به خنده می اندازد باز هم متن خوبی است.چون حداقل امثال شما را می خنداند.
   بنا بر این به همین دلیل هم که شده بایستی تحسینش کنید. !

 11. لاری گفت:

  0

  0

  هر آدم عاقلی دیگه الآن باید فهمیده باشه که مسئله هسته ای نیست.
  اگه موضوع هسته ای حل بشه٬ موضوع موشکی٬ حقوق بشر و هزارتا کوفت و زهرمار دیگه هست که غربیا بهش گیر میدن.
  باید کاملا تسلیم آمریکا بشیم تا بهمون گیر ندن!!!
  نویسنده باید به این هم توجه کنه که ایران٬ شوروی نیست که قضیه به همین سادگی حل بشه. غرب ٬ اسلام بی خطر میخواد مثل عربستان.

  • آهو گفت:

   0

   0

   خوب معلومه که غرب اسلام بی خطر می خواد.حالا مثل عربستان یا هر جائی دیگه.غرب هم امنیت می خواد.وقتی ما آرمانمان صدور انقلاب است. وقتی علنا” شعار مرگ بر این کشور و آن کشور می دهیم و حتی روز ملی مرگ بر آمریکا در تقویم رسمی کشورمان داریم و قتی نگاه ایئولوژک به مسائل مختلف مثل جنگ ، انقلاب، و انرژی هسته ای و … داریم وقتی نظاممام را […] می دانیم معلوم است دیگر هر کشوری ما را تحدید علیه خود می داند.در مورد حقوق بشر هم بیایید یک بار هم که شده واقع بین باشیم.آیا ما مبانی حقوق بشر را تمام و کمال رعایت می کنیم.ایا می شود منکر نقض حقوق بشر در مورد برخی افراد در کشور بود.مثلا” همین افرادی که […] نامیده می شوند.آیا این نقض حقوق بشر نیست که […] .آیا این […] زندانی کهریزک […] و فرماندهی پلیس مملکت می گوید در این قصور که اتفاق افتاده تقصیر نمی شود اسمش را گذاشت!
   البته این را هم همه در نظر داریم که آمریکا در صورتی که منافعش در کشوری در خطر باشد هر چیزی را ابزاری برای فشار بر آن کشور قرار می دهد.ولی مسائل مربوط به مملکت یک خواست ملی است.ربطی هم به آمریکا یا هر کشور دیگری ندارد.

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  توجه نویسنده مقاله را جلب می کنم به کلید واژه های استالین تروتستکی اپورتونیست
  هرچند در مثل مناقشه نیست اما انطباق تاریخی اگه خطا نباشه مناقشه بر انگیز است و ….

 13. ناشناس گفت:

  0

  0

  مشکل اینه که ما مقامات آمریکا رو شیطان نمیدونم، که اگر چنین بود، قدم زدن با شیطان معنایی نداره

 14. ح گفت:

  0

  0

  مطلب مسخره ای بود

  همین قدم زدن وجهه ایران رو تو دنیا بشدت تخريب میکنه

  بفهمید

  • x گفت:

   0

   0

   وجهه ایران را دولت فاسد و مقامات اختلاسگر رده بالا از معاون اول رئیس جمهور معجزه هزاره سوم گرفته تا رئیس فراری بانک ملی و ۱۷۰ نماینده پول گرفته از احمدی نژاد و رفتارهای زشت و بی ادبانه احمدی نژاد با آن گفتار خجالت آورش در دنیا تخریب می کنه نه چند قدم پیاده روی وزیر امور خارجه با همتای آمریکاییش.

 15. حامدپور گفت:

  0

  0

  اگر ماجراي آقاي رحیمی در ژاپن رخ مي‌داد، حتما مقام مافوقش کناره گیری مي‌کرد و در سایر کشورها هم ده ها نفر از طرفداران و همراهانش استعفا مي‌کردند؛ اما حامیان دیروز احمدی‌نژاد و رحیمی به جای اینکه امروز گناهشان را بپذیرند و از محضر مردمی که به آنها اعتماد کرده بودند عذرخواهی کنند؛ به قدم زدن دکتر ظریف و کری در ژنو مي‌تازند و برای این عمل شایسته و معمولی دردنیای دیپلماسی، امضا جمع مي‌کنند؛ اینها کیفور مي‌شوند وقتی فلان سناتور جمهوری خواه مي‌گوید این مذاکرات به نتیجه نخواهد رسید؛ تمام امید اینها به جمهوری خواهان است.
  ایشان نیک مي‌دانند در سایه‌ي تحریم ها و قلم های شکسته، کسی از مافیای فسادی که در دل آن دولت جا خوش کرده بود پرده بر نمی دارد. آنها مي‌دانند که مطبوعات آزاد مي‌توانند گذشته و حال آدم ها را رصد کنند و از فساد های چندهزار میلیاردی جلوگیری کنند. آنها مي‌دانند دولتی که معاون اولش م-ر باشد وضعیت مدیران میانی اش چگونه است

  • x گفت:

   0

   0

   حالا احمدی نژاد طلب کار میشه که اگه گذاشته بودند مشایی معاون اول باشه دیگه نیازی نبود رحیمی بیاد و این همه فساد مالی به بار بیاره !

  • x گفت:

   0

   0

   یک سوال از منتقدین مذاکرات:
   آیا ما غیر از مذاکره آلترناتیو دیگری داریم.فکر می کنید اگر مثل تیم قبلی (جلیلی) مذاکرات انجام شود و پس از هر قطعنامه و تحریم جدید مردم را به کف خیابانها بکشانیم و شعار انرژی هسته ای حق مسلم ماست سر دهیم همه چیز درست می شود.من فکر می کنم غیر از مذاکرات تنها آلترناتیو پیش رو تحریم های بیشتر و کمرشکن است.چه بخواهیم چه نخواهیم دنیا با قوانینی اداره می شود که ما ملزم به پایبندی به آنها هستیم.اینکه این قوانین حقوق برخی ملتها را زیر پا می گذارند کاملا” صحیح است.اما ما در این شرایط چکار می توانیم بکنیم.؟تنها می توانیم با دیپلماسی هدفمند و البته دراز مدت و تقویت لابی و نفوذمان در نهادهای قدرت کشورهای تاثیر گذار در مسائل جهانی سعی در اصلاح ساختارها کنیم.همان کاری که صهیونیستها می کنند و همیشه هم در طراحی شرایط ومدیریت آنها به نفع خود موفق بوده اند.ولی ما فقط با شعار و راهپیمایی کردن در خیابانها و مرگ بر این و آن گفتن می خواهیم مسائل را درست کنیم که تا کنون نشده و در آینده هم نخواهد شد.سیاست خارجه را از کف خیابانها و استفاده از عوام الناس برای شعار دادن نمی شود مدیریت کرد.

 16. دوست گفت:

  0

  0

  این اصولگراها کوه زیر چشم خودشونو نمی بینند

  کاه زیر چشم مردم را می بینند.

 17. عدنان. گفت:

  0

  0

  ترس. هیاهوی انحصار طلبان و اقتدار گرایان از چند یادداشت مخاطبین سایت آفتاب ناشی از ترس از دست دادن مجلس و باقیمانده پایگاه اجتماعی است. درخت سبز مان خشکیدنی نیست

  • x گفت:

   0

   0

   آن خس و خاشاک اکنون شکوفه های بنفش داده اند.!
   با آرزوی تحقق اصلاحات اساسی در ایران .
   به امید روزی که فقط نزدیکی نظرات رئیس جمهور به نظرات اکثریت مردم اهمیت داشته باشد نه نزدیکی نظرات به نظر فردی خاص !

 18. شهروند جمهوری اسلامی گفت:

  0

  0

  عرض سلام و ادب خدمت دست اندرکاران سایت و خوانندگان محترم
  در رابطه با مطالب جناب آقای حامدپور و دوستانی که نظر خودشون را ابراز کردند نکاتی وجود دارد که لازم هست مورد توجه قرار بگیرد
  اگر قدم زدن ظریف و جان کری در زمان دیگری اتفاق افتاده بود این مقدار مورد توجه و انتقاد واقع نمی شد ، تمام کسانی که به این مساله معترضند علت اعتراض خود را زمان وقوع این کار عنوان کرده اند ، تصور بفرمایید در یک کشور اروپایی به پیامبر و بالاترین جایگاه نزد مسلمانان توهین می شود و کشورهای مهم غربی مانند آمریکا و انگلیس رسما از این حرکت حمایت می کنند و بالاتر اینکه نخست وزیر این کشور جلو دوربین این تصویر توهین آمیز را به نمایش می گذارد ، قرار بر این هست که به فاصله یکی دو روز از این مساله وزیر امور خارجه سیاسی ترین کشور اسلامی برای مذاکرات به همین کشور سفر کند ، بسیاری از کشورها از جمله همین کشورهای غربی در چنین مواقعی اعتراض خود را با لغو یا تاخیر در سفر نشان می دهند اما برگزاری خیلی عادی مذاکرات به اضافه قدم زدن با وزیر خارجه آمریکا در خیابانهای کشور اهانت کننده ، این پیام را مخابره کرد که جمهوری اسلامی به قدری نیازمند این مذاکرات هست که حاضر به کوتاه آمدن و چشم پوشی از این همه توهین و اهانت است در حالی که همه آگاهان در جهان می دانند آمریکا سالهای سال کاسه گدایی مذاکرات را به دست گرفته بود و جمهوری اسلامی ایران فقط مذاکره با آمریکا در زمینه مسایل هسته ای را پذیرفته است ، قطعا لنین هم در چنین شرایطی اجازه پوشیدن دامن را نمی داد.
  در رابطه با تابلو خیابان نوفل لوشاتو به ظاهر کار عجولانه ای صورت گرفته و بنده اعتراض جناب آقای حامدپور را وارد می دانم
  در رابطه با مذاکرات جنا ب آقای ظریف بدون در نظر گرفتن سلایق سیاسی گوناگون و صرفا با بررسی روند مذاکرات و نتایجی که قرار بوده در زمانهای تعیین شده مانند شش ماه و یک سال به دست آید و نتایجی که به شکل عینی تا به حال حاصل شده و با در نظر گرفتن موضع گیریها و نظراتی که در این فاصله از طرفهای مقابل اعلان و اعلام شده ، این نتیجه حاصل می شود که طرفهای مذاکره کننده صداقت مورد نیاز در مذاکرات را نادیده گرفته اند و برای بیننده مایه ای از خوش بینی به نمایش نگذاشته اند ، هرگز فراموش نمی کنیم نظر صریح آمریکا مبنی بر اینکه اگر ایران به تمام تعهدات مد نظر آنان عمل نماید باز هم تحریمها را بر نخواهند داشت و برای مدتی تعلیق خواهند کرد تا ایران را بیشتر بیازمایند و در مرحله بعد فکر خواهند کرد که چه تصمیمی بگیرند ( در کمال غرور) و نکته مهم :
  امیرالمومنین ( علیه السلام) فرمودند حق را بشناسید آنگاه اهل آن را خواهید شناخت و باطل را بشناسید تا اهلش را بشناسید ؛ اگر در حمایت از افراد و انتقاد از آنها این فرمایش گهربار را ملاک عمل قرار دهیم آنگاه از افراد مورد حمایتمان در جایی که از حق فاصله بگیرند انتقاد خواهیم کرد و از عملکرد خوب افرادی که به آنها در زمینه دیگری انتقاد داریم تقدیر خواهیم کرد
  اگر عملکرد دولتها و اشخاص در این چارچوب مورد بررسی قرار گیرد قطعا بر همدلی ها و دوستی ها و تفاهمها افزوده خواهد شد و انصاف و عدل بیشتر رعایت خواهد شد.
  عذرخواهی می کنم از طولانی شدن مطلب. تشکر

  • x گفت:

   0

   0

   آقا یا خانم شهروند محترم جمهوری اسلامی ایران
   لابی صهیونیستی فقط با لابی گری نه با شعار دادن و راهپیمایی راه انداختن و یا ترور کردن افراد بلکه فقط و فقط با استفاده از ظرفیت صهیونیستهای کشورهای مختلف توانسته است در سیاستهای داخلی و خارجی کشورهای مختلف و البته با نفوذ و تاثیر گذار در جهان به نفع خود تاثیر بگذارد.دقیقا” از همین روش استفاده کرده تا قانونی را در کشورهای عمدتا” غربی تصویب نماید که صرفا” انکار هلوکاست به دلیل اینکه احساسات یک قومی که در تاریخ معاصر ظلم شدید و بزرگی به آنها شده جریحه دار می کند را جرم تلقی و برای آن مجازات پیشبینی کنند.اما ما ملتهای مسلمان چه؟این همه قدرت اقتصادی از طریق نفت در اختیار داریم.این همه افراد مسلمان با نفوذ در کشورهای غربی از سنای آمریکا و کنگره گرفته تا پارلمان آلمان و انگلیس و سوئیس و نهاد های اقتصادی و علمی بین المللی و شرکتهای چند ملیتی دارای اعتبار جهانی داریم.موقعیت استراتژیک و ژئوپلتیک سرزمینهای اسلامی را داریم.از همه مهمتر جمعیتی قریب به یک و نیم میلیارد نفر داریم که در مقابل جمعیت کل یهودیان جهان که روی هم ۱۴ میلیون نفر بیشتر نیستند که از این تعداد فقط ۶ میلیون نفر در اسرائیل هستند و مابقی در دیگر کشورها ساکنند مثل جرم کره زمین در مقابل جرم یک توپ فوتبال می ماند.با همه اینها ما نتوانسته ایم قانونی را در کشورهای دیگر به تصویب برسانیم که فقط و فقط توهین به مقدسات اسلامی جرم تلقی گردیده و برای آن مجازات پیشبینی شود.دلیلش این است که ما (منظور ما کل جامعه مسلمین یا همان امت مسلمان است نه فقط یک کشور خاص) دیپلماسی بلد نیستیم.اتحاد نداریم و نمی توانیم مثل یهیودیان یا بهتر بگویم صهیونیستها در کشورهای دیگر با اینکه توانایی و امکاناتش را داریم لابی قدرتمند داشته باشیم.استراتژی سرمان نمی شود.گفتگو و مذاکره و رایزنی نمی دانیم.تقریبا” همگی کشورهای اسلامی اختلافات مرزی و ادئولوژیک با همدیگر دارند و به جای اتحاد همیشه در مقابل هم هستند.در همین منطقه خلیج فارس ما کشورهای اسلامی فقط در موضوع نفت که منافع مشترک همگی است نتوانسته ایم با هم همکاری داشته باشیم و منافع مشترک همدیگر را حفظ و حراست کنیم و حتی کشوری مثل عربستان حاضر می شود خودش ضرر کند ولی قیمت نفت را پائین نگه داشته تا بقیه کشورها از جمله ایران متضرر شوند.در درون کشورهای اسلامی عمدتا” درگیری های قومی و نژادی و فرقه ای وجود دارد.افغانستان،پاکستان،عراق،لیبی،تونس،الجزایر،یمن،سومالی،نیجریه،فلسطین،لبنان،ترکیه،اردن،بحرین و تقریبا” همه کشورهای اسلامی هیچ کدام بدون درگیریهای داخلی نیستند و هیچ کدامشان هم نیستنند که در مناقشات داخلی همدیگر دخیل نباشند.به ندرت در کشوری اسلامی حکومتی دموکراتیک و مردم سالار وجود دارد.
   به خاطر همین دلائلی که اینجا مطرح شد ۱۴ میلیون نفر یهودی توانسته اند کل دنیا و کل سازمان های بین المللی را در کنار خود داشته باشند اما ما بیش از یک ونیم میلیارد نفر نتوانسته ایم فقط ممنوعیت توهین به مقدساتمان را در کشورهای دیگر قانونی کنیم.
   تنها راهش دیپلماسی،گفتگو،لابی گری و اتحاد است که متاسفانه ما مسلمانان نداشته و با این اوضاع نخواهیم داشت.

  • حامدپور گفت:

   0

   0

   جناب شهروند جمهوری اسلامی با احترام به نظرات شما نویسنده مطالب که نباید حتما مذکر باشه با افتخار باید عرض کنم که من از جامعه بانوان جمهوری اسلامی هستم فقط میخواستم همین رو بدونید که من بانو حامدپور هستم نه آقای حامدپور .

  • غلامرضا حامدپور گفت:

   0

   0

   سلام شهروند جمهوری اسلامی نویسنده مطلب خود را با امضای حادپور فرستاده ضمن احترام به نظرات ایشان بنده در کامنت بالا نوشتم نویسنده فرد دیگری است و به مدیر سایت نیز اطلاع داده ام غلامرضا حامدپور

  • شهروند جمهوری اسلامی گفت:

   0

   0

   خانم حامدپور چون نام غلامرضا حامدپور در ذهنم بود دقت نکردم ،در فضای مجازی این مقدار اشتباه قابل اغماض هست و باعث افتخار هست که بانوان ایران دارای تحلیل سیاسی باشند و در تعیین سرنوشت کشور سهم داشته باشند

 19. شهروند جمهوری اسلامی گفت:

  0

  0

  به نظرات دوستان احترام می گذارم و بهره می برم و نکاتی که به نظرم می رسه عرض می کنم ، در ارتباط با اختلاف مسلمانان و اینکه این همه امکانات و نیرو و موقعیت در اختیار دارند که می توانند در جهان از حق خودشان دفاع کنند و تاثیرگذار باشند اما از این موهبتها گاهی بر علیه اسلام و مسلمانان استفاده می کنند حق با شماست و این از تلخترین واقعیات امروز ماست اما در مورد یهود و صهیونیست و علت موفقیت آنها اگر بررسی کنیم می بینیم قدرت آنها ناشی از قدرت اقتصادی آنهاست . این گروه اندک در طول زمان با برنامه نبض اقتصاد جهان را به دست گرفته اند و با همین سرمایه سیاست و سیاسیون را در جهت منافع خود حرکت می دهند و با همین سرمایه در جهت منافع خودشان تولید علم می کنند و قدرت سیاسی جهان را در اختیار گرفته اند و در جهت آرزوها و منافعشان به کار می گیرند و اینها غیر از قدرت لابی گری و مذاکره و دیپلماسی است ، در عالم سیاست اگر دستان مذاکره کننده از نظر سیاسی ، اقتصادی ،امنیتی ،نظامی ، علمی و …پر نباشد ، گفتگو ، خوشرویی ،صحبت و… کوچکترین امتیازی برای او به ارمغان نمی آورد و در این بده بستان بیش از آنکه بگیرد از دست می دهد ، از همین روست که اگر اقتصاد ما در برابر تحریمها آسیب ناپذیر می بود در مذاکرات برگ برنده را داشتیم اما اکنون مشاهده می کنید به خاطر پشتوانه ضعیف ما ، ما به همه تعهدها و وعده هایمان عمل کرده ایم و آنها به تعهدات کوچکشان هم عمل نکرده اند و نخواهند کرد چون نیازی نمی بینند.حل مشکل جهان اسلام عموما و کشور ما خصوصا با تقویت پشتوانه ها امکان پذیر است و در آن صورت قدرت چانه زنی و مذاکره پیدا خواهیم کرد.

  • آهو گفت:

   0

   0

   فرموده اید قدرت یهودیها ناشی از قدرت اقتصادی است.شما می دانستید آمریکا برای عبور از بحران اقتصادی همین ۳ یا ۴ سال پیش که داشت منجر به ورشکستگی کامل آمریکا می شد و بیکاری و بی خانمانی چنان فراگیر شده بود که حتی اوباما رئیس جمهور آمریکا ناچار شد بیمه های اجتماعی را با هدف کمک به اقشار آسب پذیرگسترش دهد تا حدی که جمهوری خواهان سنا و کنگره گفتند اوباما دارد آمریکا را به سمت سوسیالیسم می برد از کدام کشورها وام دریافت کرد.؟
   اول عربستان سعودی و دوم چین.یعنی یک کشور اسلامی مثل عربستان منجی اقتصاد آمریکا می شود.تازه این فقط عربستان است.بقیه کشورهای اسلامی بماند.حال بفرمایید قدرت اقتصادی یهودیها بیشتر است یا مسلمانان.شهروند محترم جمهوری اسلامی.لابی فقط با پول نیست.پول یکی از ابزارهاست.گفتگو،مذاکره،رایزنی و از همه مهمتر اتحاد و مواضع یک پارچه لازم است.در همین قضیه توهین نشریه فرانسوی و در پی آن ترور افرادی که در آن نشریه کار می کردند دیدیم که مقامات بلندپایه بیش از ۸۰ کشور از جمله برخی کشورهای اسلامی در راهپیمایی پاریس شرکت کردند.اتحاد داشتند اما ما کشورهای اسلامی مخصوصا” در خاورمیانه چی؟در همین فلسطین حماس و فتح بارها به جان هم افتاده اند.اختلافات بین اتحادیه عرب،سازمان کنفرانس اسلامی،شورای همکاری خلیج فارس و غیره کاملا” مشخص است.همگی ادعای سروری جهان اسلام را دارند.حتی خود ما.این می شود که همیشه شکست می خوریم.

 20. داداش گفت:

  0

  0

  نه جدا شما باورتون شده که اینا باهاتون راه میان و میتونین آمریکارو مجاب کنین که تحریم هارو برداره ؟
  اینجا مصداق بارز این مثال هست که میگه :
  زهی خیال باطل
  یا به قولی بشین تا توفیقت بشه ، میشه میشه !!
  یه اصطلاحی هست بین اروپایی ها و آمریکایی ها که مصداق و هم معنی و هم کاربرد (( کلاه سرش گذاشت )) ما ایرانی هاست !
  اونا میگن (( طرفو برد بیرون بچرخونه )) !!
  کری هم ظریفو برده بیرون چرخونده .
  میگی نه به دولت کریمه دکتر فریدون ، ببخشید روحانی بگو قربون دستت این متن کامل و بی دستکاری قول هایی که دادین و قول هایی که دادن و شرح جلسه رو منتشر کنن ببینیم چند چدنیم !!

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان