میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۷:۰۷ ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 14 دیدگاه 928 بازدید

اگر فرماندار، نماینده و شوراها تعامل داشته باشند و با یک سرعت حرکت کنند، می‌توان به تحول امید داشت/ آنچه نیاز واقعی شهرستان بوده، کار نشده است

منتخبان شورای پنجم شهر لار در جلسه شورای اسلامی شهرستان حضور یافتند

عبدالله محبی: اگر فرماندار، نماینده و شوراها تعامل داشته باشند و با یک سرعت حرکت کنند، می‌توان به تحول امید داشت

روابط عمومی شورای اسلامی شهرستان: بیش از یک ماه مانده به آغاز به کار شوراهای اسلامی شهر و روستا در دوره پنجم، منتخبان جدید شورای اسلامی شهر لار هفته گذشته مهمان چهل و ششمین نشست علنی شورای اسلامی شهرستان لارستان بودند. در دقایق آغازین جلسه، ۵ نفر از ۷ منتخب جدید یعنی آقایان محبی، بیژنی، نامدار و میرپور و نیز خانم جهاندیده وارد سالن جلسات شده و مورد استقبال اعضای حاضر قرار گرفتند. دو تن از منتخبان یعنی آقایان عسکری و مقیمی هم در جلسه حضور نیافتند.

 ■ اعضای پیشین یار و مددکار اعضای جدید

در ابتدا، یعقوب موحدی که روزهای پایانی مسئولیت خود بر دوره چهارم شورای اسلامی شهرستان را می‌گذراند و دو دوره متوالی عضویت در شورای شهر لار را در کارنامه دارد، ضمن تبریک انتخاب این نمایندگان، به معرفی اعضای شورای شهرستان، برخی اقدامات و شرایط برگزاری جلسات آن پرداخت و اظهار داشت: خدمت برای رضای خدا و خدمت خالصانه به مردم خستگی ندارد، هرچند که باید از هم‌اکنون کمر همت ببندید و وقت بگذارید تا به معضلات و کمبودهای این شهر رسیدگی کنید. وی تصریح کرد: بنده و همه اعضای شورای اسلامی شهرستان حاضریم در خدمت‌رسانی به مردم یار و مددکار شما باشیم و تجربه این سالهای حضورمان را در اختیارتان بگذاریم.

 ■ آنچه نیاز مردم و شهرستان بوده، انجام نشده

اما در میانه‌ی نشست، مهندس عبدالله محبی منتخب اولِ شورای پنجم شهر لار به نمایندگی از منتخبان حاضر در جلسه سخنان کوتاهی بیان کرد. وی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌ها و خدمات بی‌شائبه رییس و اعضای شورای اسلامی شهرستان لارستان، از حضور در جمع این شورا ابراز خرسندی کرد. محبی با بیان اینکه لار و لارستان از لحاظ وضعیت اجتماعی و کارهای عمرانی و اقتصادی قابل مقایسه با سال‌های دورتر نیست و کارهای زیادی انجام شده؛ تصریح کرد: اما آنچه نیاز واقعی شهرستان و در شأن مردم بوده انجام نشده است.

وی با اشاره به مدیریت ۳۲ ساله‌ی خود در بخش‌های مختلف و مناطق دور و نزدیک کشور، گفت: در این سالها هرگز از اخبار و مسائل شهرستان دور نبوده‌ام و همچنین با نمایندگان دوره‌های مختلف مجلس در ارتباط نزدیک بوده‌ام. این منتخب دوره پنجم شورای اسلامی شهر لار با تأکید بر اینکه با نوشتن یک نامه، مشکلات حل نمی‌شود؛ پیشرفت کارها و توسعه شهرستان را در گرو پیگیری‌های مداوم دانست و خاطرنشان کرد: بارها گفته‌ام که اگر نماینده مجلس، شورا و فرماندار در تعامل باشند و با یک سرعت حرکت کنند، می‌توان به تحول در آن منطقه امید داشت.

 ■ لار هم همچون دیگر بخش‌ها عقب مانده است!

محبی با تأیید برخی گلایه‌های مطرح شده توسط اعضای شورای شهرستان مبنی بر عقب‌ماندگی‌ها و وجود معضلات در برخی بخش‌های لارستان، ضمن تأکید بر «افتخار به لاری و لارستانی بودن»، صراحتا اظهار داشت: نه تنها در بخش‌ها بلکه در خود شهر لار هم پیشرفت خاصی صورت نگرفته و نسبت به بسیاری از شهرهای استان عقب مانده‌ایم.

این مدیر سابق شرکت نفت با تأکید بر لزوم ارتقای همزمانِ شهرها و بخش‌های اطراف و مرکز شهرستان، بیان داشت: ما عادت کرده‌ایم به گذشته خود افتخار کنیم اما نمی‌توانیم از این گذشته‌ی درخشان برای پیشرفت حال و آینده استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه «بعد از ۳۲ سال آمده‌ام که با افتخار در خدمت شهرم باشم»، خود را فردی پیگیر و صریح معرفی کرد و گفت: بنده نه چیزی برای از دست دادن دارم و نه می‌خواهم چیزی به‌دست آورم؛ پس از شروع کار در شورا، اگر مسئولی کم‌کاری کرد، به‌صورت علنی به مردم اعلام خواهم کرد. هروقت هم نتوانستم، صادقانه کار را رها می‌کنم.

 ■ امید مردم در گرو کار، نه شعار!

محبی به سخنی از مقام معظم رهبری اشاره و تأکید کرد: باید مردم را نسبت به نظام امیدوار کرد و اعتماد و امید مردم هم قطعا با شعار به‌دست نمی‌آید، بلکه باید برای مردم خدمت و کار کرد.

منتخب اول شورای شهر لار، با تأکید مجدد بر اینکه «مخالف پیشرفت و ترقی هیچ شهر و شهرستانی نیستیم»، در بخش پایانی سخنانش به دو موضوع مهم «اشتغال» و «راه‌های ارتباطی» به‌ویژه در روستاها و شهرهای منطقه اشاره کرد و افزود: مسئولان باید همپای مشارکت خیرین، در جذب بودجه بیشتر تلاش کنند؛ ما هم پس از حضور در شورای شهر این مسائل را به‌طور جدی پیگیری خواهیم کرد و البته از تجربیات و نظرات شما اعضای فعلی شورای اسلامی شهرستان لارستان هم بهره خواهیم برد.

گفتنی است جلسات شورای اسلامی شهرستان لارستان با ۱۴ عضو از شوراهای ۸ شهر و ۶ بخش، هر ماه یک بار برگزار می‌شود که سقف آن ۳ ساعت است؛ عموم شهروندان هم می‌توانند در این جلسات حضور یابند و در جریان مذاکرات این شورا قرار گیرند.


14 نظر

 1. لارستانی. غیر. لاری گفت:

  0

  0

  ازاقای. محبی ودیگران. مسولین. لاری. انتظار. می. رود که. پیشرفت. متوازن. وهمه. جانبه. را برای. کل. منطقه. در نظر. بگیرند. ودچار. تعصب. زادگاه خود. نشوند. تا این. تفکر. که. مردم منطقه. نسبت به. لار. دارند. کم کم عوض. شود. چون بیشتر. بخشها. و شهرهای. مجاور یکنوع. لار. گریزی. را. در ذهن. دارند. واعتقاد. دارند که. لاریها. همه. چیز. را برای. خود. لار می. خواهند. واصولا. به. شهر. لار می. گویند. لارستان

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  شروع راه است توپ ها پر است.آقای محبی جندین سال مدیر کل بودی یک اقدام که به نفع لار ولارستان انجام دادی بیان بفرما؟

  • مدرسی گفت:

   0

   0

   اتفاقاً سوال خوبیست و این هم از پاسخ به سوال جنابعالی:
   برخی از خدمات جناب محبی عبارتست از:
   ۱- گرفتن مجوز تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان اولین دانشگاه آزاد استان پس از شیراز و تاسیس دانشگاه در سال ۶۵ که بواسطه این دانشگاه بسیاری از همشهریان که برخی از آنان رقیب خود ایشان در انتخابات بوده اند، در این دانشگاه تحصیل کرده اند. در حال حاضر چند صد نفر در این دانشگاه به عنوان کارمند و مدرس مشغول به کار هستند. هیچ ارگانی در لارستان در این ابعاد اشتغال ایجاد نکرده است.
   ۲- عضوهیئت امنای بیمارستان در سال ۶۲ که موفق شدند با هر زحمتی بود زمین بیمارستان رو از سپاه بگیرن و ساخت بیمارستان رو شروع کردند.
   ۳- دفتر گذرنامه امروزی رو ایشون به همراه آقای نخبه راه اندازی کردند که لاری ها مجبور نباشن برن شیراز و دست به دامن شیرازیا باشن.
   ۴- زمانی ک مدیرکل فارس بودند ساختمان شرکت نفت را کامل تخریب و مجددا از صفر ساختند در صورتیکه وزارتخانه گفته بود فقط ساختمان قدیمی را تعمیر کنید. ما ایشان با قدرت و قلدری ساختمان را کلا تخریب کردند و ساختمانی جدید ساختند، که اگر ایشان فقط به تعمیر بسنده کرده بود باید تا ۳۰ سال دیگه شرکت نفت در یک ساختمان مخروبه ادامه کار میداد.
   ۵- زمانی که ایشان مدیرکل استان فارس و هرمزگان بودند حتی یک روز بنزین سوپر در لار قطع نبود. بعضا بنزین سوپر در شیراز نبود اما در لار بود. چیزی که دیگر پس از بازنشستگی ایشان فقط یک روز در هفته شد و ملت بعد از این اتفاق قدر مهندس محبی را دانستند.
   ۶- زمانی که مدیر کل نفت فارس بودند بیش از ۱۵۰ نفر در حوزه نفت و متعلقات به صورت مستقیم مشغول به کار شدند.
   و بسیاری از خدمات دیگر…

   به یقین میتوان گفت هیچ مدیری به اندازه مهندس محبی در ایجاد اشتغال در لارستان نقش نداشته اند.

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  به قول این دوستمون فعلا که همه جا قبل و بعد انتخابات با توپ پر حرف میزدین. میگفتید هیچ کاری انجام نشده. هیچ کس کار نکرده. لار نابود شده. به هیچ جا نرسیده. من بیایم همه چی رو زیر و رو میکنم. به هم میریزم. کن فیکون میکنم. حواستان هست چه فرموده اید؟ میدانید چه میزان توقع ایجاد کرده اید؟ انشائاله بتوانید این سطح توقع که ایجاد کرده اید جوابگو باشید.

 4. حرف دل گفت:

  0

  0

  اعضاي محترم شوراي شهر لار ،اولين گام توسعه ي فضاي تفريحي و سبز براي شهر لار است توسعه ي پارک شهر و همچنين زيباسازي اثار فرهنگي و قديمي و همچنين احداث ورودي هاي زيبا و در خور شان لار ،و اين امر محقق نخواهد شد جز با ورود بخش خصوصي به عرصه ي کار

 5. حبيب الله گفت:

  0

  0

  اليته جاداره واقعا تشکر کرد از شهردار محترم و همچنين حاج علي عمراني ،به هر حال زحمات را نبايد ناديده گرفت روکش اسفالت شهر لار علي الخصوص فلکه طاووس و فرمانداري و همچنين ساخت بوستان محمدي و نخل و ….کار انجام شده اما بدليل بزرگي و وسعت شهر به چشم نمي ايد

 6. حسام گفت:

  0

  0

  در شهري مثل لامرد شوراي شهر صرفا براي شهر لامرد نيست در تصميم گيريهاي کلان شهرستاني و منطقه اي نيز نقش ايفا مي نمايند

 7. منوچهري گفت:

  0

  0

  بنده سوال مهمي که از شهردار محترم داشتم اين است که چقدر از اعتبارات شهرداري را توانسته اند از طريق بودجه ي دولتي و اوراق خزانه ي اسلامي جذب نمايند ،در شهرهاي جهرم و لامرد و مهر و شيراز و …از بودجه ي دولتي جهت انجام بخشي از کارهاي عمراني و ساخت و ساز شهري استفاده نموده اند ….

 8. مهدي گفت:

  0

  0

  اين دوره دوره ي براورده شدن انتظارات است ،در اين دوره مهندس و مديرکل و رييس بر مسند شوراي شهر لار تکيه زده اند ،پس بايد شاهد پيشرفت و اباداني چند برابري براي لار و لارستان باشيم

 9. لاري گفت:

  0

  0

  بنده با حرف اقاي محبي موافقم ،واقعا تين شهر شهر لار نيست و اين لارستان همان لارستان قديم نيست ،شهري همچون لامرد و جهرم سال به سال در حال تغيير و پيشرفت هستند ،اما ما فقط درجا مي زنيم و روز به روز از جمعيتمان کم ميشود

 10. اينم وضعيت قديمي ترين بازار ايران و جهان گفت:

  0

  0

   ناتمام ماندن بهسازی پشت بام بازار قیصریه لارستان+عکس میلاد لارستان: مرمت و بهسازی ناصحیح پشت بام بازار قیصریه لارستان باعث نگرانی میراث دوستان شده است. emailFacebookwhatsappsms ناتمام ماندن مرمت و بهسازی پشت بام بازار قیصریه لارستان باعث نگرانی میراث دوستان شده است. به گزارش گروه شهروند خبرنگار میلاد لارستان؛ پس از باران های چشمگیر اواخر سال گذشته و آسیب دیدن ساختمان فرتوت بازار قیصریه، پایگاه میراث تاریخی شهر لار از اوایل امسال اقدام به آماده سازی «کاه و گِل» از مصالح بکار رفته در ساختمان بازار شد. هر چند از همان ابتدا عده ای نسبت به نوع مرغوبیت مصالح تهیه شده معترض بودند اما روند آماده سازی که به زبان محلی «شُل دوشت» نامیده می شود، ادامه یافت. تا اینکه مرحله جاافتادن «شُل» که معمولا کمتر از یک هفته است به بیشتر از یک ماه کشید و این مهم باعث سست شدن مصالح و غیرقابل استفاده شدن آن می شود. کار مرمت بخشی از پشت بام انجام شد که در میانه های راه، به دلیل عدم پرداخت مطالبات پیمانکار طرح و کارگران، به حال خود رها شده و اکنون به دلیل خشک شدن، دیگر غیرقابل استفاده است. میلاد لارستان آماده انتشار جوابیه مسوول محترم پایگاه تاریخی شهر لار است. تصاویری از نحوه اجرای طرح در زیر می آید:   عيت قديمي ترين بازار ايران

 11. لطفا پيگيري نماييد گفت:

  0

  0

  اينم کليه ي درخواستها و پيگيريهاي مسوولان محترم در سفر استاندار به فارس،ببينم چند تا ازاين موارد عملي شده

  http://www.sohbateno.ir/fa/doc/news/4105/%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%85-%D9%81%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%84%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  از جناب محبی حمایت کردم ولی
  به عمل کار بر آید…

 13. ناشناس گفت:

  0

  0

  اقاي محبي مردم به خاطر سن شما و اقاي محبي نماينده و … راي دادند.
  نمي دانستيم اين قد […] هستيد. البته + منافع و قرارمدار قبل از انتخاب كه صداش حالا در امده در ضمن اعضاي شورا بدانند ۵ نفر هستند و راي ها ارزش مساوي دارد در شورايي قبل چون يك راي مساوي بقيه ارا شد ان شورا به […]كشيده شد. حالا يك راي +دو راي حامي نبايد ۴ راي ديگر را تحت الشعاع قرار دهد . مسوليد نترسيد حتي با يك راي خود جلو خلاف ها را از حالا بگيريد. كسي كه حود را لايق مي داند كانديدرياست شود .نگذاريد فشارهاي بيرون به شما رييس معاون و لايحه تحميل كند.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان