میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در6 فوریه 2020 ساعت 6:32 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, مطلب شما 11 دیدگاه 428 بازدید

ایجاد انحراف در مطالبه مردمی؛ شگرد برخی کاندیداهای مجلس!

ایجاد انحراف در مطالبه مردمی؛ شگرد برخی کاندیداهای مجلس!

آفتاب لارستان: متن پیش رو توسط «علیرضا ارجمند» برای این سایت ارسال شده که در آن از به گفته او سه نامزد شاخص انتخابات مجلس در منطقه یعنی آقایان بروجردی، جعفرپور و محتاجی خواسته است بجای دامن زدن به مسائل حاشیه ای و سیاسی عملکرد خود را منعکس نمایند تا مردم درباره آنها قضاوت کنند. یادداشت وی را در ادامه بخوانید:

***

علیرضا ارجمند: قصه ی انتخابات سال ۹۸ هم دارد به آخرین صفحه هایش می رسد. تا بدین جای کار سه کاندیدا فعال تر از بقیه هستند. بروجردی. جعفرپور و محتاجی.

هر یک از این سه تن، اتیکت خاص خود را در حوزه عملکردی بر سینه دارند. درباره بروجردی در روزهای اخیر یک روحانی آنقدر از برجام زدگی او گفت که همه برجام را در پیچ و تاب پیشانی او جست و جو می کنند. او در لار نبوده و طبیعی است که اتیکت عملکرد ملی او روی ردای مجلس اش بچسبد. شاید کم کم مسئله پرونده سه هزار میلیاردی هم منبری یا تریبونی شود! هرچند هم اکنون هم فایل تصویری اظهارات کریمی قدوسی گوشی به گوشی می گردد.

پس از هشت سال درباره جعفرپور اتیکت روی پیراهنش می توانست چرایی شهرستان شدن اوز باشد. هرچند او این اواخر خودش را با رقبای مجلس و فرامجلس لامردی هم در انداخت و متقابلا توسط آنان نیز دست انداخته شد. می توان اتیکت روی پیراهن جعفرپور را مملو از نوشته کرد: تایید؟ سکوت؟ یا مخالفت با شهرستان شدن اوز – پاسخگویی درباره انفعال دربرابر توسعه لامرد و جهرم- تکذیب و تاییدش در برجام و تکذیب و تاییدش در کسب حمایت جبهه پایداری و… اما او همه اینها را با دستمال مخدوش می کند و ترجیح می دهد تا دربرابر این مسائل شفاف توضیح ندهد. بنابراین دوست دارد تا اتیکت روی سینه اش زشت و نازیبا باشد و کسی درباره اش نپرسد؛ تا اینکه خوش خط و خوانا باشد و در عوض مجبور به پاسخ گویی شود!

باری…

زمانه در شناخت جامعه از این دو، یار افکار عمومی است و اگر مردم بخواهند به خوبی می توان این دو را در معرض قضاوت قرار داد. اما گزینه سوم یعنی منصور محتاجی چه؟

او از حیث عملکرد اجرایی کمتر مورد برانداز قرار گرفته است. سالهای ۸۴ تا ۸۹ شبکه های اجتماعی فعال نبود و رسانه های محلی نیز اندک بودند.

به زبان گویاتر جامعه فعلی دوران مدیریتی او در فرمانداری لارستان را به فراموشی سپرده و مشمول مرور زمان واقع شده است و تنها اسمش با نام گراش نزد افکار عمومی پیوند خورده است.

اتیکت روی سینه او چیزی است که چندان به او مربوط نیست. به راستی چرا تیم تبلیغاتی محتاجی در شناساندن دوباره خدمات اجرایی او آنقدر بی مبالات هستند؟

برای یک انتخاب مطلوب باید از احساسات دور شد. در انتخابات پیش رو جنگی هم اگر باشد جنگ عملکردهاست. رقیب هراسی یک کاندیدا و یا قشون کشی محفلی و حمله به منتقدان توسط کاندیدای دیگر، بدان دلیل است که از فاش گویی درباره عملکرد خویش می ترسند.

مردم باید کاندیداها را با عملکرد آنان در دورانی که مسئولیت داشته اند مورد محک قرار دهند. برای امروزِ انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه ما، ایجاد سروصدا و جنجال سازی؛ به راه انداختن دعوای سیاسی و… کارساز نیست، بلکه عوام فریبی و ایجاد انحراف در افکار عمومی است.


11 نظر

 1. علی گفت:

  0

  1

  من تعجب می کنم از بعضی از دوستان و حامیان جناب دکتر جعفرپور چرا فقط بلدند از استراتژی ترس استفاده کنند. دوره اول حضور ایشان مردم را از آقای زند وی بیرمی ترسان دند دور دوم مردم را از گراشی ها ترساندند و امروز در دور سوم هم از تاکتیک ترس از بروجردی استفاده می کنند براستی این چه راهبرد غلط انتخاباتی و غیر اخلاقی است چرا مردم را نسبت به توانمندی کاندید خودتان آگاه نمی کنید و فقط کاندید خودتان را اصولگرا و انقلابی معرفی میکنید به نظر من این یک نوع فاشیست تبلیغاتی و دیکتاتوری است این که فقط کاندید خودمان را انقلابی و اصولگرا بدانیم و دیگران را خارج از این چرخه به پنداریم و محیط پیرامون خود را کوچک و بسته نگه داریم همین می شود که امروز جز جمعی اندک در کنار دکتر جعفرپور حضور ندارند و بسیاری از یاران خود را از دست داده اند و نگاه شهرستان و مردم منطقه نسبت به ایشان نگاه مثبتی نیست و این از نکات منفی ستاد تشکیلاتی و تبلیغاتی ایشان می باشد، همه می دانیم ایشان از پتانسیل عظیم مردمی به عنوان پشتیبانی از راه ایشان استفاده مطلوب و درستی نکردند و این سرمایه عظیم مردمی را به فراموشی سپرده است.،

  • دولخان گفت:

   1

   0

   دروغ نگو
   ضمن اینکه دور اول جعفرپور همه مردم لار متفقا مثل الان طرفدار جعفرپور بوده و هستند .

  • ناشناس گفت:

   2

   0

   متاسفانه دکتر جعفر پور بلد شو راه انداختن نیستند.عملکرد ایشان در بسیاری زمینه ها مثبت بوده و اگر اشکالاتی هم وجود داشته مربوط به کسانیست که قبلا طرف دکتر جعفرپور بودن و الان اطراف بروجردی جمع شدن.به این افراد اصطلاحا فرصت طلب میگویند.شاید بزرگترین ضعف دکتر جعفر پور راه سازی ناکافی بوده که آنهم بعلت لابی سنگین طیف اطراف علوی و نماینده رسمی ایشان در منطقه لار مهندس باقری فرد میباشد و باز قرابت افکار به علاالدین بروجردی.دوستان همت کنید و نزارید غیر لاری مجلس بره

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  جعفرپور و بروجردی که قبل از موعد تبلیغات شو تبلیغاتی راه انداختن

 3. جوان گفت:

  0

  1

  فقط کاندیدای محبوب ومردمی مهندس مصیب علیشیر

 4. ناشناس گفت:

  4

  2

  با سلام رای منطقه صحرای باغ حاجی منصور محتاجی به امید پیروزی ایشان در این دوره از انتخابات

 5. ناشناس گفت:

  0

  2

  ان شالله که امسال دیگه جعفرپور رای نمیاره

 6. ناشناس گفت:

  1

  1

  درود بر حاج منصور محتاجی به امید پیروزی

 7. جلال گفت:

  1

  1

  کجاست ارتقای راههای ارتباطی حداقل در محور لار جهرم و لاربندرعباس ، میگویند در این هشت سال نماینده محترم ۳۲ کیلومتر این محور را دو بانده کرده ،گیرم که تماما در زمان ایشان این محور دو باده شده باشد یعنی سالی ۴ کیلومتر،حال ۱۷۰ کیلومتر از این مسیر باقیمانده است که برای دو بانده شدن یعنی سالی ۴ کیلومتر ؛میشود ۴۲ سال
  منطقه ویژه اقتصادی و بندرخشک کجا رفت ؟ الان نماینده محترم جهرم مصاحبه میکند جهرم بواسطه ی نزدیک بودن به سواحل خلیج فارس و بندرشهیدرجایی موقعیت خوبی دارد برای طرح مجتمع انبارداری گمرک اقتصادی شهید رجایی که در جهرم ایجاد میشود.
  کجاست صنعت و ایجاد اشتغال تا کی جوانان و مردم منطقه برای کار به شهرستانهای اطراف و کشورهای حوزه خلیج فارس بروند.
  کجاست بحث انتقال آب خلیج فارس به منطقه
  راه اهن جهرم به شیراز در حال اجراست و چرا نمیگویید بحث راه اهن لار بندرعباس منتفی شده است و الان راه اهن شیراز جهرم سروستان نی ریز گلگهر سیرجان به بندرعباس تمام قوا در حال اجراست.
  سه اداره کل سر انجام چه شد ؟ اگر بگویید نگذاشتند پس نماینده کنونی توانمند نیست و باید شخص دیگری بیاید .لارستان شبیه جیرفت است ، از جیرفت تا کنون ۵ بخش جدا شده و به شهرستان تبدیل شده است ولی جیررفت ۲۰ اداره کل ، سازمان و دانشگاه مستقل دارد.
  برای از دست دادن اوز چه امتیازی گرفتید ؟
  ارتقای دانشکده علوم پزشکی لارستان به دانشگاه چه شد ؟ گفتید دیگر هیچ دانشکده ای دانشگاه نمیشود ولی همین اواخر دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر به دانشگاه ارتقا یافت.هم اکنون جهرم قطب پزشکی جنوب فارس و شمال هرمزگان شده است و حتی بیماران لارستانی و بندری برای درمان راهی جهرم میشوند.
  مرکز اموزش عالی لار هنوز که هنوز است به دانشگاه ارتقا نیافته است ، همچنین گفته شد احداث دانشگاه فرهنگیان در دستور کار است پس چه شد؟
  تمام اینها به کنار حتی در بحث فرهنگی ساخت یک سینمای مجهز و کتابخانه مرکزی لارستان و ……طی هشت سال ۱۰ درصدم پیشرفت نداشته است .
  فقط و فقط پسرفت داشته ایم تا پیشرفت نسبت به دیگر شهرستانها

  • ناشناس گفت:

   1

   0

   ما گفتیم مدیرکل راه و شهرسازی لار عضو بشه با این کارنامه منفی که در راهسازی و بافت فرسوده و شهرسازی داره ولی شد مدیر نمونه شهرستانی

 8. سعید گفت:

  1

  3

  قابل توجه آقا یا خانم ناشناس که ادعا دارند عملکرد جعفرپور در همه زمینه مثبت بوده به غیر از راه. رای به برجام هم مثبت بوده به نظر شما؟ در زمینه فرهنگی چی؟ بندر خشک؟ منطقه ویژه اقتصادی؟ تجهیز کتابخانه ؟راه آهن؟ میراث فرهنگی؟ و…..

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان