میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۵:۲۹ ب.ظ سرویس:عناوین اصلی بدون دیدگاه 682 بازدید

ایجاد فضای آزاد سیاسی از برکات نظام جمهوری اسلامی است/ نامزدها به قانون و اخلاق پایبند باشند

فرماندار لارستان در جمع نامزدهای انتخابات شوراهای شهر:

ایجاد فضای آزاد سیاسی از برکات نظام جمهوری اسلامی است/ نامزدها به قانون و اخلاق پایبند باشند

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان تأکید کرد: داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی در میدان رقابت به اخلاق، ارزشها و هنجارهای اجتماعی پایبند باشند.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جلسه توجیهی داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای منطقه لارستان اظهار داشت: آنچه را که امروزه ما میراث دار آن هستیم و آنچه که تحت عنوان آزادی در انتخاب بر آن اصرار داریم و می خواهیم به عنوان یک فرهنگ اصیل نهادینه شود، رهاورد خون هزاران هزار شهید والامقام است.

وی آزادی در انتخاب و ایجاد فضای آزادی در کشور را از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی خواند و افزود: این یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب است که آسان به دست نیامده؛ همین حق انتخاب و اینکه مردم در سرنوشت خویش در جابجایی قدرت و در تعیین زمامداران، خودشان به صورت مستقیم (مسئولین محلی) و یا در انتخاب مسئولان ملی نقش ایفا می کنند، بزرگترین رهاوردی است که بایستی از آن محافظت و حراست نماییم.

معاون استاندار فارس تصریح کرد: در طول تاریخ همه ما دیده ایم که هر جا، چه رهبران و چه مسئولان و حاکمان نتوانسته اند بین امنیت و آزادی تعادل ایجاد کنند یا نتوانسته اند تعاملی بین ارزشهای ملی و اعتقادی خودشان ایجاد کنند، آن ممکلت دچار هرج و مرج شده یا اگر انقلاب بوده است در همان ابتدای ظهورش شکست خورده است.

فرماندار ویژه لارستان با تأکید بر اینکه رهبری های حکیمانه امام راحل و حضور و مشارکت مردم، این انقلاب و بحث تبدیل و تغییر نظام سیاسی به ثبات و آرامش در کشور منجر شد؛ خاطرنشان کرد: این وظیفه امروز به من و شما محول شده است که بتوانیم از آزادی قاعده مند در چارچوب قانون بهره مند شویم. وی افزود: خدای ناکرده تبلیغات نامزدها مبتنی بر تخریب دیگران و یا مبتنی بر نادیده گرفتن هنجارهای ملی و اسلامی مان نباشد، بلکه دقیقاً در چارچوب قانون و وظایف شرعی و دینی  باشد که این خود پیامد اصیل و اصلی و ارمغان خوب انقلاب است.

حسنی خطاب به نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی تأکید کرد: مبادا ارزشها، اعتقادات، هنجار و اخلاق خودمان را سیاسی کنیم. بجای اینکه جنبه های ریشه دار و نهادینه شده و ارزشهای مشهود و مقبول را سیاسی کنیم، بیاییم سیاست را اخلاقی، ارزشی و اعتقادی نماییم.

وی ضمن درخواست از داوطلبان برای حرکت بر مدار قانون و ارزش ها، افزود: ما بایستی از تمامی ظرفیت هایی که  نظام جمهوری اسلامی برای ما مهیا کرده به نحو مطلوب، قانونمند و قاعده مند استفاده کنیم و اگر توانستیم این کار را انجام دهیم خدمتی مطلوب به خود، جامعه و هم به نسل های آینده کرده ایم.

فرماندار لارستان تأکید کرد: برای تداوم پیروزی انقلاب تک تک ما مسئول هستیم و اگر نتوانستیم بین فعالیت های تبلیغاتی خود چه در سطح شهرستان و چه در سطح  ملی، بین آزادی و امنیت جامعه، یا بین آزادی و خواسته های عموم مردم و هنجارهای جامعه تعادل و تعامل ایجاد کنیم، متأسفانه آسیب خواهیم داد و به تدریج این آسیب ها به بحران تبدیل خواهد شد و در چنین وضعیتی است که عامه مردم امنیت را بر هر چیز دیگری ترجیح می دهند؛ چرا که وقتی امنیت نباشد مردم دنبال معیشت هم نیستند.

حسنی مجدداً تأکید کرد: به بهانه تبلیغات نگذارید که خدای ناکرده امنیت و آرامش مردم دچار خدشه و آسیب شود و آنجاست که قانون به همان اندازه که این آزادی و بستر را فراهم کرده به همان اندازه برخورد قانونی و قاطع با  متخلفین را پیش بینی نموده است.

وی وظیفه مجریان انتخابات را فراهم کردن بسترهای لازم برای رقابت سالم، آزادی انتخاب و برگزاری انتخاباتی شکوهمند و عزت آفرین خواند و ابراز امیدواری کرد این فعالیت ها مشارکت حداکثری مردم را در پی داشته باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: امیدواریم با همکاری، همدلی و هماهنگی با هم بتوانیم یکی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که همان انتخابات با شکوه هست را  بیش از گذشته رقم بزنیم و به دنیا بفهمانیم که ما ارزشهای دینی و اعتقادی و ملی داریم که می توانیم بر اساس همین ارزشها نظام آزادی خواهی و دموکراسی خودمان را به جهانیان عرضه کنیم.

حسنی در پایان سخنانش  بر تلاش همه دستگاه های اجرایی و هیأت های  نظارت، اجرایی و بازررسی در برگزاری انتخابات سالم و تحقق حضور حداکثری مردم تأکید کرد و افزود: این حضور پر شور است که به اقتدار ملی و عزت ملت ایران کمک می کند.

در ادامه مسعود راسخی معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ویژه لارستان و رؤسای دادگستری و اطلاعات، دادستان شهرستان، ابراهیم ایزدی عضو هیئت اجرایی و احمد شریفی عضو هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان هم نکاتی را به نامزدها و داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر ارائه نمودند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان