میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۲ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۶:۰۰ ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 3 دیدگاه 646 بازدید

ایده‌هایی نو برای کسب و کارهای کوچک در «کافه کارآفرینی» لارستان

ایده‌هایی نو برای کسب و کارهای کوچک در «کافه کارآفرینی» لارستان

نخستین دوره از برنامه های «کافه کارآفرینی لارستان»، چهارشنبه ۷ تیرماه در محل مجتمع قمر بنی هاشم لارستان برگزار شد. در این رویداد که با همت «باشگاه نوآوری لارستان» و با همکاری مرکز رشد واحدهای فناوری و مجتمع آموزش عالی لارستان برگزار شد، مدیر عامل «فونت ایران» و مؤسسین «خانه کتاب کُنارک» به بیان داستان کارآفرینی خود و چالش ها و فرصت های پیش رو پرداختند و به پرسش های حاضران پاسخ دادند.

توجه به عنصر زمان و نیاز جامعه در طرح ایده، خلاقیت و کنجکاوی مدام و اراده در اجرایی کردن رؤیاها با شعار «یک رؤیا داشته باش»، شروع و آغازی با کسب و کارهای کوچک و رشد و بلوغ همراه با کسب و کار موجود، و توجه به انتخاب نام مناسب و برندینگ همراه با روش های مناسب تبلیغ، از جمله مباحث مطرح شده در این روایت های کارآفرینی بود.

در زیر تعدادی از عکس های این برنامه را می بینید:

 

 


3 نظر

 1. لاری گفت:

  1

  0

  سلام
  با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر
  کاش اطلاع رسانی کرده بودین ما هم شرکت میکردیم

 2. لاری گفت:

  2

  2

  باسلام

  دستتون درد نکنه. اما تصور میکنم خیلی بزرگنمایی کردین. احتمالا یا معنی کارافرین رو دقیقا نمیدونین یا صرفا خواستین یه برنامه دورهمی گل و بلبلی بگیرین. تا جایی که ما میدونیم و تو سایت ها و مجلات و کانال های مربوط به کارافرینی ذکر شده معنی واقعی کارافرینی ان هم در دنیای مدرن امروز با کسب و کارهای جدید به وجود اوردن کار یا خدماتی است که برای چندین نفر بر اساس قوانین حداقلی اشتغال کشور(دستمزد حداقلی اداره کار) شغل ایجاد کنیم. اما مثلا ایده کتابفروشی که به طور ویژه به ان پرداخته شده ان هم در حالتی که برتری خاصی نسبت به کتابفروشی های دیگر ندارد و غالبا هم خالی از مشتری است و حقوق همان یک نفر خود را هم جوابگو نیست (به گفته خود فروشنده) چه ایده خاصی به همرا دارد که اینهمه بزرگنمایی کردین و به نسل جوان (بهتر است بگوییم نوجوان) دارین معرفی میکنین. اینها حتی ویژگی های کسب و کارهای جدید را هم ندارند. خودتون بهتر میدونید چی میگم. لطفا دقت کنید و ادرس اشتباهی به نسل جدید ندهید. شاید انها متوجه نباشند اما همه متوجه اند چه خبره . بعد هم همگی واسه یه عکس خبری و بیلان کاری گرفتن کت و شلوار پوشیدین و مثل هیات مسولین پلندپایه نشستین مثلا که چی؟ کدومتون کارافرین بودین تا حالا. استیو جابز با همون پیرهن یقه اسکیپ و شلوار لی دنیا رو گرفت اونوقت شما هنوز تو فکر ادای مسولین بلندپایه کشور رو در اوردن هستید؟؟؟؟؟؟؟؟

 3. لارستانی گفت:

  0

  1

  باسلام و عرض ادب
  دقیقا . یکی از دلائلی که جاهایی مثل همین پارک فناوری یا اموزش عالی تو زمینه کارافرینی، تولید و کسب و کار موفقیتی نداشته اند همین بوده. به خاطر نوع نگاه غیرحرفه ای که به بازار کار، مولد بودن دارند. . یعنی اصول و اسلوب ها رو نمیدونن. نه خودشان مولد بوده اند و نه مولدی را هدایت کرده اند. وقتی از کسب و کار به جایی مثل یک کتاب فروشی(فارغ از نگرش فرهنگی) اشاره میکنند نشان از این دارد که یا دقیقا این مهم را در نیافته اند و یا ادرس غلط به مخاطبین میدهند و یا حالت سوم که اصلا به دنبال هیچیک از اینها نیستند و به قولی دنبال گزارش کار و ارتقاء جایگاه شخصی خودند( و یا به زبان عامیانه تر دکانی برای خود باز کرده اند.) یک کار و کاسبی باید حداقل دو تا سه سال از ان بگذرد تا مشخص شود که ایا موفق بوده یا نه؟ ایا سودده بوده یا خیر؟ چقدر توانسته خود را عرضه کند که این از جدول امار فروش و سود خالص سالیانه مشخص خواهد شد. مثلا این کتاب فروشی باید در سه سال سودخالص ان پیشرفت داشته باشد. توسعه پیدا کند. شعبه بزند. کارمند اضافه کند. که این پس از دو یا سه سال مشخص خواهد شد. پس به هیچ عنوان اینها نمونه خوبی برای معرفی یک کسب و کار موفق تجاری نیستند و در واقع این افراد در زمره کار افرین دسته بندی نمیشوند. لطفا به هر قیمتی یک برنامه را برگزار نکنید. اول کارشناسی کنید. از دو سه کارشناس اقتصادی راجع به اینها و جایگاه و موقعیت انها به عنوان یک کارافرین بپرسید. کم نیستند کارشناسان اقتصادی که از دانشگاه های درجه یک دولتی فارغ التحصیل شده اند و در لار حضور دارند. بعد برگزار کنید این برنامه ها را. این نوع نگاه باعث شده ما در این سالها حرکت قابل توجهی از پارک فناوری در تولید و کارافرینی نبینیم و دانشگاه دولتیمان هم هم که ارتباط درست و موثری با بازار ندارد.
  موفق باشید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان