میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۶:۱۷ ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 12 دیدگاه 628 بازدید

ایده های متخصصان برای شهر لار/ نخستین نشست کمیسیون عمران شورای شهر لار با گردهمایی متخصصان برگزار شد

ایده های متخصصان برای شهر لار/ نخستین نشست کمیسیون عمران شورای شهر لار با گردهمایی متخصصان برگزار شد

نخستین نشست کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر لار جلسه به ریاست مهندس سید مهدی میرپور مسئول این کمیسیون در صحن شورای اسلامی شهر لار برگزار شد. عشرت جهاندیده و خلیل نامدار دیگر اعضای این کمیسیون شورا نیز در این جلسه حضور داشتند.

این نشست همچنین میزبان تنی چند از کارشناسان و متخصصین حوزه شهری بود. مدعوین این جلسه مهندسین حوزه عمران، شهرسازی و معماری ازجمله مهندسان نوازاله شریفی، محمدامین گرامی، محمد سکوتی، مهریار رادمرد، مسعود جعفرپور، فاطمه علویه و دکتر مجتبی آراسته بودند.

در آغاز مهندس میرپور رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر لار در مورد اجرای پروژه های مهم عمرانی سال ۹۷ ایراد سخن نمود.

وی گفت: در حاشیه اجرای این پروژه ها امیدواریم بتوانیم طرح هایی نظیر ترمینال مسافربری و تغییر ساختاری فضای میدان بار سابق شهرقدیم را به نحو مطلوب پیش ببریم.

میرپور افزود: علاوه بر پیشبرد پروژه های راهبردی، باید تحولی در مبلمان شهری و المان سازی؛ متناسب با فرهنگ و پیشینه شهر لار ایجاد کنیم.

این کارشناس حوزه شهری اذعان داشت که: در بحث جداره سازی ها علی الخصوص در بافت های فرسوده باید از طرح ها و مصالح جدید بهره برد. همچنین می باید نگاه ویژه ای به بحث طراحی میادین و فضای سبز شهری و بوستان ها داشته باشیم و برخی رویکردها را اصلاح کنیم.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر ضمن اشاره به نازیبایی های بصری که از سوی تابلوهای نصب شده در اماکن عمومی و تجاری ایجاد شده گفت: امسال باید با تهیه یک طرح جامع پروژه یکسان سازی این اشکال بصری را آغاز کنیم.

در ادامه عشرت جهاندیده دیگر عضو این کمیسیون شورا بر استفاده از ظرفیت متخصصین حوزه شهری تأکید نمود و خاطرنشان کرد: شهر لار در حوزه شهری متخصصینی دارد که بعضاً در نقاط مختلف کشور مورد مشاوره قرار می گیرند. باید برای آبادانی و عمران شهر لار از نظرات دلسوزانه این استعدادهای غالبا جوان بهره ببریم.

خلیل نامدار دیگر عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر لار نیز ضمن اشاره به محقق شدن پروژه های مصوب، خواستار ارتقای کیفیت در اجرای پروژه ها شد.

در ادامه نیز نواز شریفی معاون عمرانی شهرداری لار نیز با تأکید بر انجام گرفتن پروژه های رو بنایی به موازات پروژه های زیر بنایی گفت: باید مبحث مشارکت مردمی را هم مورد بازبینی قرار دهیم و این فرهنگ را در بین مردم جهت همکاری در پیشبرد پروژه های عمومی شهرداری گسترش دهیم.

در ادامه دکتر مجتبی آراسته و مهندسان مدعو محمدامین گرامی، محمد سکوتی، مسعود جعفرپور و فاطمه علویه هر کدام به ترتیب درباره؛ تشکیل کمیته های تخصصی و مجریان و تعیین دبیر کمیسیون، همکاری کامل متخصصین حوزه شهری با شورا و شهرداری لار، در نظر گرفتن افق بلندمدت جهت تعریف پروژه ها، بهره گیری از طرح هایی که قبلاً در غالب موارد تعریف شده، اطلاع رسانی پروژه ها مدتها پیش از اجرای طرح ایراد نظر نمودند.

در پایان نیز رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر لار ضمن قدردانی از همراهی متخصصین شهری با شورا و شهرداری لار تأکید نمود که این جلسات به صورت منظم و ماهانه با دعوت از کارشناسان حوزه شهری به کار خود ادامه خواهد داد.


12 نظر

 1. ناشناس گفت:

  2

  0

  خدا کند تشریفاتی نباشد

 2. زنده باد جوان لارستانی گفت:

  0

  2

  السلام علینا و علی عباداله الصالحین
  پیگیری و جدیت مهندس میرپور ستودنی است. نگفته پیداست که تلاش دارد با دعوت از اهل فن و استفاده از نظراتشان پشتوانه ای قوی برای تصمیمات فنی داشته باشد و با اینکار از بعضی تصمیمات فله ای که بعضی ها میگیرند و با ابزار مختلف بر شهرداری و شورا فشار می اورند پیشگیری کند. خدا رو شکر که یک مهندس پاک و متعهد و از خانواده ای بسیار خوش سابقه وارد شورا شد که نه زیر فشار تطمیع میشود و هم از اهل فن است و هم انگیزه کار دارد. دستت درست مهندس. شیری که خورده ای حلالت.

 3. محسن گفت:

  1

  0

  چرا صحبتی درباره پل عابر پیاده و تقاطع غیر همسطح که بسیار مورد نیاز شهر است نشده و تصمیمی گرفنه نشده است؟؟؟؟؟

 4. ؟؟؟؟؟!!!!! گفت:

  0

  2

  چگونه به راحتی میتوانید درباره یک همشهری خود که هم مهندس کاربلد و هم استاد دانشگاه و هم طراح و ناظر بسیاری از پروژه های مهندسی و هم انتخاب مردم شهر اینگونه صحبت کنید؟؟! اینکه پس از سالها در شورای شهر کمیسیون عمران تشکیل شده و یک مهندس رییس ان است چیز بدی است؟! کمترین فایده اش این است که جلوی تصمیمات عمرانی گتره ای گرفته میشود؟ تصمیماتی که با فشار افراد صاحب نفوذ و منفعت طلبان گرفته میشود. مهندسی که از یک خانواده پاک و شناخته شده به پاکی است و قطعا در برابر فشار افراد و دستگاه های صاحب نفوذ تطمیع نمیشود. چگونه میتوانید این گونه راحت در برابر دیدگان عموم راجع به یک همشهری خود چنین بگویید. ناسلامتی ماه رمضان است. دقت کنید در انچه به زبان و کلام میاورید! کسی میتواند در مقابل این اتفاقات مثبت در شهر اینگونه جبهه بگیرد که یا به گونه ای احساس خطر کرده و منفعتش به خطر افتاده یا خود بخشی از ان منفعت طلبانی است که همیشه تصمیم سازی عمرانی شورا را اگر با منفعت شخصی و گروهیش به خطر افتاده زیر فشار قرار میدهد.

 5. مصطفي گفت:

  2

  0

  حالا اقاي اراسته رو بگيد باز يه چيزي، واقعا سوادش خوب بود ولي بنده خدا […]، ايشالله كه حداقل تو كارش به يه جايي برسه

 6. شهرک اندیشه گفت:

  2

  0

  برادر شما هم تند میری! چنان از محسنات مهندس میرپور حرف میزنید گویی اسمان دهان باز کرده و ایشان افتاده در بغل مردم لار
  درضمن خوب است بدانید کمیسیون عمران شورای شهر در همه دوره های بوده و اتفاقا تا به اینجا نسبت به شورای فعلی فعال تر بوده است.

 7. علي لاري گفت:

  1

  0

  اينافقط بلدن بشينن جلسه بيخودبرگزاركنن وبگن وبخندن اگه راست ميگن برن اول فكري به حال ورودي وخروجي فلكه امام(گپو)كنن ببين كجاي دنياي همچي ورودي وخروجي هايي داره نميدونم اونكه اين طرح روداده چي توسرش بوده واقعاًيعني انگاري توشلوغي داري مرگ روبه چشات ميبيني ازهمه طرف داره ماشين مياد

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام مهندس شخصی با شخصیت و کار بلد و در قلب مردم جای دارند از همه مهمتر نه زمین خوار و نه باند باز هستند هر کسی که چه ایشان و کسانی که دلسوز این شهر هستند رو تخریب کنه خودش بی سواد و کم عقله

 9. مصطفی گفت:

  2

  0

  به به، میبینیم که سایت پر ادعای افتاب هم پیام ها رو پاک میکنه،شما که میخواستید پاک کنید چرا از اول منتشرش کردید، معلومه که سفارشی عمل میکنیدا، تابلوها…
  آقا ما که چیزی نگفتیم فقط نسبت به […]چندتا نقد بیان کردیم، البته اشکالی هم نداره، چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است……
  باشه آقا، […] اصلا گل و بلبل …. 🙂
  شما از هرکدوم از همکلاسی های ما بپرسید با من هم نظرن که آقای […]

 10. همشهری گفت:

  1

  0

  با سلام و درود- علی آقا کنترل ورودی و خروجی میدان امام خیلی راه حل ساده ایی داره کافیه یک فضای سبز کوچولو ایجاد بشه بطوریکه ماشینهای ورودی از شهر قدیم ، وارد بلوار ولایت بشه و با یک دور برگردون گلابی شکل ادامه مسیر دهند. هزینه چندانی هم نداره البته در شیراز دروازه کازرون چراغ راهنما و فلکه معلم پل هوایی زدند و …

 11. لار بزرگ گفت:

  0

  1

  سلام واقعا متآسفم که برخی از افراد چشم دیدن توانایی و مهارت برخی از اعضای شورا را ندارند و فکر نمیکنند حسادت گناه کبیره هست؟ به خودتون بیاید. خدا میبیند.

 12. سمپادی گفت:

  1

  0

  یکی از دوستان در جلسه ی انتخابات مجمع سمپاد به آقایان شهرسازی که از ادوار سمپاد بودند و دایه دار کمسیون تخصصی و کمک به شهر و… تیکه خوبی انداختند که گفتند اگر حرف شما خریدار داشت که خیابان پارک شهر را بلوار کشی نمیکردند و تقاطع را مسدود نمی کردند که لار دیگر بدون کوچه باشد و….
  الانم دور هم جمع شدید و به قطع یقین حرف هایتان را می شوند و بعد کار خودشان را می کنند

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان