میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۲ ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 377 بازدید

ایده «هر روستا، یک پروژه سرمایه‌گذاری» با همت بخشداران و دهیاران عملیاتی شود

برگزاری مراسم هفته «روستا» در سالن فرمانداری لارستان

حسنی: ایده‌ی «هر روستا، یک پروژه سرمایه‌گذاری» با همت بخشداران و دهیاران عملیاتی شود/ با وجود زدودن محرومیت‌ها، همچنان در روستاها نیازهای اساسی وجود دارد

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: ایده «هر روستا، یک پروژه سرمایه گذاری» با همت بخشداران، دهیاران و شوراها مورد تأکید است که انشاءالله اجرایی شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی به مناسبت  هفته روستا در جمع دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای منطقه لارستان در سخنانی اظهار داشت: اگر امروز فعالیت ها، رشد، توسعه، تولید، رفاه و آسایش را در جامعه لمس می کنیم، همه و همه ریشه در روستاها دارد.

وی کانون محبت، عاطفه، مهربانی، صفا و صمیمیت را از ویژگی های بارز روستا و روستاییان دانست و افزود: اگر صداقت، یکرنگی، پاکی و حتی زندگی اجتماعی می خواهیم، به جرأت می توان گفت که روستائیان و عشایر، توسعه یافته ترین افراد این زمان هستند و اگر بتوانیم در کنار هم رشد و رفاه را در ابعاد معنوی، اخلاقی و روحی پرورش بدهیم و از طرفی در حوزه مالی هم اقدامات زیربنایی برای نیازهای اولیه و ثانویه انسانها کنار هم قرار دهیم کاری اساسی کرده ایم.

فرماندار ویژه لارستان با تأکید بر حفظ صمیمت‌ها و نوع دوستی‌ها در روستاها، گفت: البته این مهم وظیفه ما مسئولین را دوچندان می کند که اقدامات و امکانات و زیر ساخت های بیشتری  را در روستاها فراهم نماییم که امیدواریم مسئولین به این مهم جامه عمل بپوشانند.

وی با بیان اینکه در منطقه لارستان بزرگ ۴۱ درصد جمعیت روستایی را تشکیل داده اند؛ افزود: بحمدالله به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرمانهای امام راحل و در جهت خدمات رسانی بهتر به روستاییان عزیز خوشبختانه نتایج خوبی در روستاها به دست آمده و فعالیت هایی که بر عهده دولت بوده، در روستاها انجام شده است.

حسنی به بعضی از اقدامات دولت در روستاهای شهرستان لارستان هم اشاره کرد و گفت: خوشبختانه روستاهای لارستان بیش از ۹۸ در صد زیر پوشش اینترنت و تلفن ثابت و  GSM روستایی قرار گرفته اند. همچنین کار برق رسانی به کلیه روستاهای این شهرستان انجام شده و در حوزه آبفا روستایی، در روستاهای بالای ۲۰ خانوار نیز ۹۰ روستا تحت پوشش آبرسانی قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه هم اکنون عملیات گازرسانی به ۹۶ روستای منطقه لارستان آغاز شده؛ تصریح کرد: در این خصوص تاکنون  به روستاهای  فیشور، محلچه، براک و بائن گازرسانی شده است و در ادامه هم پیگیر این هستیم که تا دو سال آینده، دیگر مناطق روستایی لارستان هم گازرسانی شروع شود.

معاون استاندار فارس خاطر نشان کرد: با وجود زیر ساخت ها و فعالیت های عمرانی در اکثر روستاها و زدودن محرومیت های حداقلی و جزئی از سطح روستاها، اما همچنان شاهد نیازمندی ها و مشکلات و تقاضاهایی از طرف روستائیان هستیم که امیدوارم با هماهنگی هایی بیشتر این مهم را در آینده ای کوتاه و با همکاری و همیاری دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی برطرف کنیم.

حسنی در پایان سخنانش پیشنهاد داد شوراها و دهیاران در روستاهای خود با کمک خیرین و سرمایه گذاران و  با همکاری ادارات شهرستان یک طرح اشتغال زایی، تولیدی، خدماتی، دامپروری و کشاورزی را ایجاد کنند و این را از بخشداران و دهیاران می خواهیم که پیگیری کنند و برای این موضوع مهم طرح و برنامه داشته باشند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان