میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۷ ق.ظ سرویس:مطلب شما 2 دیدگاه 618 بازدید

اینجا چراغی خاموش است!/ ره آورد سفر بزرگان فوتبال ایران به جویم چه بود؟

اینجا چراغی خاموش است!/ ره آورد سفر بزرگان فوتبال ایران به جویم چه بود؟

کرامت الله بلوچی: بدون تردید چهاردهم آذرماه ۹۶ را باید نقطه عطف دیگری در ورزش کشور؛ استان پهناور فارس و همچنین روزی خوب در تاریخ لارستان و بخش کهن جویم دانست.

روزی که مزین به حضور قهرمانان صاحب نام ملی و چهره های سیاسی اجتماعی کشور در روستای چغان بخش جویم  لارستان جهت افتتاح ورزشگاه فوتبال با چمن مصنوعی گردید.

هرچند سابقه انجام امور خیر و نیک اندیشی خیرین ارجمند در این شهرستان ها و مناطق تابعه عمری به بلندای تاریخ مردمان این خطه از کشور داشته و همزاد و همراه همیشگی مردم نجیبستان جنوب فارس (لارستان، خنج و گراش) بوده است و صحت مدعا اینکه هم اکنون(همزمان) شاهد احداث و اتمام بیش از ۱۰ مجموعه ورزشی (ورزشگاه، سالن اختصاصی، سالن چند منظوره و…) در جای جای این گستره پر افتخار هستیم.

از مجموعه عظیم منیری با بیشترین اعتبار به مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال(۴۰میلیارد تومان) تا نمونه‌های محدودتر از آن و البته بیش از این تعداد نیز که تاکنون دراین مناطق به بهره برداری رسیده است.

بنا به گفته مدیر کل محترم ورزش و جوانان فعال در حال حاضر بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان (۱۵۰۰ میلیارد ریال) پروژه ورزشی خیرساز در حال احداث در فارس وجود دارد که با در نظر گرفتن(احتساب) مجموعه های در حال احداث در شهرستان های خنج، گراش، لارستان و توابع بنظر می رسد بخش عمده این مبالغ در این شهرستانها در حال هزینه شدن است. اما نکته قابل تامل اینکه در  برابر هزینه کرد این مبالغ هنگفت چه خدمات متقابلی از سوی متولیان امر (بویژه درحوزه ورزش) در این مناطق انجام گردیده است؟! و رهاورد چنین اجتماعی از قهرمانان ملی، چهره های کشوری و مدیران استانی برای شهرستان و بخش چه بوده؟

ورزشگاه چمن مصنوعی چغان در بخش جویم که به همت عالی جناب آقای وحید جعفری بومی و ساکنان آن روستا و از محل اعتبارات شخصی وی احداث و در چهاردهم آذرماه افتتاح گردید نمونه ای از ساخت ورزشگاه های کوچک جهت توسعه فضاهای ورزشی و مشوقی جهت استعدادهای موجود در مناطق دور دست می باشد.

هرچند شهرت جناب جعفری قبل از اینکه با ساخت ورزشگاه بچشم آید به خاطر داشتن نمایندگی شرکت آل اشپورت آلمان از پیش مطرح و همین آشنایی باعث حضور قهرمانان ورزشی کشور در روستای چغان بخش جویم گردیده است.

موضوعی فرخنده و ارزشمند که باید به فال نیک گرفته، آن را به الگویی جهت سایر متمکنین و متمولین محترم منطقه تبدیل نمود و بدین لحاظ نامبرده را نیز مورد تقدیر و قدردانی وافر قرار داد. اما اصل موضوع تنها پرداختن به ورزشگاه و معرفی خیر آن نبوده و انتظار می رود مدیران و تصمیم‌سازان شهرستانهای مذکور که سالیانه مبالغ قابل توجهی در مناطق مورد تصدی شان  توسط خیرین ارجمند جهت احداث پروژه های عمرانی مختلف هزینه می‌گردد ساز و کاری طراحی نمایند تا حضور جمع ارزشمند و قابل توجهی اینچنینی از قهرمانان کشوری و مسئولین استانی برای شهرستان، بخش و حتی روستای مذکور دارای آثار و پیامدهای مثبت و مرتبط با حوزه مربوطه باشد! زیرا مدعوین محترم کشوری و استانی در بدو ورود عموماً دارای شخصیت های قابل اعتبار و اعتنا جهت اختصاص اعتبارات و در وقت خروج نیز سفیرانی فرهنگی جهت معرفی بخش و شهرستان های فوق الذکر محسوب می‌گردند و می‌شد! و البته می‌شود!! از چنین حضوری در جهت رفع مشکلات منطقه و حداقل در حوزه ورزش شهرستان های سه گانه و توابع استفاده مطلوب و بهینه نمود.

جای تعجب نیست اگر مدیر کل محترم ورزش و جوانان و ریاست سابق و معاونین و مشاورین فدراسیون فوتبال…. بدانند شهرستانی که در حال حاضر قریب به یکصد میلیارد تومان توسط خیرین آن در امر ورزش آن هزینه می گردد در برخی از شهرهای آن همچون شهر جویم (مرکز بخش مذکور) نیز جوانان مستعد و پر آتیه ای دارد که صرفا به خاطر نبود روشنایی قادر به انجام مسابقات و تمرینات در زمین چمن خود نبوده و برای کمترین مساعدت درمحرومیت به سرمی برند!

جالب است مسئولین امر مطلع گردند در شهری که تنها در یک مجموعه ورزشی آن بیش از ۴۰ میلیارد تومان! (رقم قابل توجه و منحصر بفرد در بین شهرهای استان) توسط خیر ارجمند در حال هزینه‌کرد می باشد تیم هندبال بانوان آن که قهرمان لیگ برتر کشور گردیده و در مسابقات برون مرزی (آسیایی) نیز موفق به کسب مرتبه شده است به علت عدم توانایی در پرداخت هزینه های خود (که بیش از ۲۰ سال بطور شخصی اداره می شود!) متاسفانه در حال انحلال می باشد.

یا موارد مشابهی که در دیگر شهرها و بخشهای شهرستانهای سه گانه وجود دارند و بدین لحاظ باید سوال نمود به راستی تا کی این مناطق باید ورزش خود را تنها با پرداخت خودیاری های مردمی اداره نمایند؟

هرچند ممکن است منتقدین عنوان نمایند این مبالغ در مقابل هزینه های دولتی رقمی محسوب نمی گردد  که در پاسخ باید گفت آیا اعتبارات دولتی تنها در این شهرستان ها هزینه می گردد؟  و در شهرستانهایی که ریالی اعتبارات خودیاری نداشته اند! آیا هیچ گونه امکانات ورزشی احداث و مستقر نگردیده است؟!

سوالی که مسئولین برنامه ریزی استان (بویژه کمیته برنامه ریزی و توزیع اعتبارات) باید به آن پاسخ گوید و صد البته که پاسخی برای آن نخواهد داشت و مازاد بر آن سوالی دیگر از قهرمانان ملی و چهره های سیاسی اجتماعی کشور حاضر در مراسم افتتاح چهاردهم آذرماه ورزشگاه چغان! خروجی و ره آورده سفرشان برای لارستان، بخش جویم و روستای مذکور چه بوده است؟


2 نظر

 1. جویمی گفت:

  0

  0

  برای خود جویم این مساله وامدن ورزشکاران وهییت همراه هیچ اثری ندارد انها حتی نام بخش جوبم را بیاد نمی اورند مطمین باشید این یک گردش ومسافرتی برای انها بود وتمام شد

 2. لارستانی گفت:

  1

  0

  جناب نویسنده. زیاد به این. برنامه ها ومسافرتها که بیشتر برای تفرج بزرگان. ورزشی است. توجه. نکنید اینها می ایند وسوغاتی وهدایا می گیرند. وکاری هم به کسی ندارند به خیلی از مناطق هم. قبلا رفته اند. وخدمتی به کسی هم نکرده اند اینها. لارستان. را فراموش می کنند. تا چه رسد به جویم وچغان و….

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان