میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در8 مارس 2019 ساعت 11:47 ب.ظ سرویس:آفتاب, برگزیده ها 2 دیدگاه 451 بازدید

«بار دیگر شهری که دوست داشتم»/ شب متفاوت انجمن «آفتاب»

«بار دیگر شهری که دوست داشتم»/ شب متفاوت انجمن «آفتاب»

گزارش این هفته انجمن شعر آفتاب لار

منیره جهان بین: به تجدید میثاق که می رسد، قطع به یقین یاران دیرین آشنایان پرمهری هستند که روزگاری نه چندان دور در محضرشان آموخته ایم، آنچه در باب مهرورزی، رسم و آئین همه مان است.

«انجمن آفتاب» برای من مصداق همان یاران دیرین و پرلطفی است که در سایه سار محبت شان سالها آموختم. باشد که تجربه ای دلنشینی رقم بخورد از برای آینده.

حکایت آفتاب نشینان شامگاه سه شنبه از چهاردهمین روز از اسفندماه سال ۹۷، داستان پرطمطراق عزیزی است که اگرچه از شهر و دیارش دور است ولی همچنان بر سرلوحه دلش نام لارستان تابیدن دارد.

«سی و نه» عنوان با مسمایی است که «فتحیه قناعت پیشه» به سیره دلبستگی به وطن برای کتابش انتخاب کرده و آفتابی های انجمن به پاسداشت این مهم دور هم گرد آمده اند تا آنچه را که در توان دارند در طبق صداقت و اخلاص نهاده و تقدیم حضورش کنند.

حلقه مملو از صمیمیت انجمن که کامل می شود خانم قناعت پیشه با حسی سرشار از عرق به وطن عنوان می کند که دلیل انتخاب نام کتاب در شعر سی و سه گفته شده و آن نیز ریشه در زلزله سال ۳۹ دارد که برای بسیالری از هم نسلان او یاد آور خاطراتی تلخ و جانکاه است.

به راستی اینگونه عشق و لطف و مهر به وطن در اعماق وجودم چنان رخنه می کند که با پای دل به احترامش می ایستم.

جلسه پراندیشه انجمن آفتاب ادامه می یابد با سعدی شیرین سخن و خوانش پر تلالو استاد «گرامی» که ماهرانه و استادانه ابیات پر مغز سعدی را گره می زند به اشعار دلشین شاملو.

حال خوش، به سراغ من گر می آیی این چنین سبکبال و بی پیرایه بیا، همانند امشب که جان می دهم و جان می ستانتم از برای دوستانی که طنین صدایشان روحم را می نوازد، مریم جدلی، شیوا و جان بخش بار دیگر گلستان را هدیه می کند به آفتابی های انجمن.

شعر خوانی ها که از سر گرفته می شود درخشش نگاه ها حکایت از شبی وصف ناشدنی دارد؛ گویی امشب انجمن آفتاب در همهمه و هیاهوی یاران دیرین نفسی دوباره تازه کرده که این چنین دلربایی می کنند از یاران قدیم و جدید.

شاعر جوان انجمن آقای عباسی شعرش را که می خواند تحسین نگاه ها شعفی خیال انگیز را می سراید. آقای دهقانی با دو رباعی سرا پرده دلها را آذین می بندد، آقای خوشه چرخ آرام و پر طمانینه با دو شعر امتداد شور امشب را کامل می کند. دوست جوان انجمن آقای فرنام ما را مهمان سادگی و تواضع شفیعی کدکنی کرده و خانم طاهری و خانم بیغرض ابیات زیبای اشعارشان را بی تکلف روانه دلهایمان می کنند و حال از ورای هزاران نشاطی که وجودم را به قلیان در آورده خانم قناعت پیشه مهمان ویژه انجمن آفتاب دو شعر از ناب ترین های کتابش را رسا و پراحساس برایمان دکلمه می کند.

و اکنون حال خوش انجمن ما را استاد ژاله فرهیخته، با صدای خوشش پرشور و متواضعانه چنان که در خور اعضا است کامل می کند.

به راستی که آفتابی های امشب مصداق بارز و کامل «حضور خلوت انس است و دوستان جمعند» می باشند.
*عنوان این گزارش برگرفته از یکی از آثار «نادر ابراهیمی» است


2 نظر

 1. محبوبه وحیدیان گفت:

  0

  0

  بسیار شیوا و روان بود. قلمت مانا باد

 2. جثه کوچک وجود بزرگ گفت:

  0

  0

  چه بی تابانه می خواهمت ای دوریت آزمون تلخ زنده بگوری
  می خواهمت ای مفهوم آفتاب ترا که دستانت ایثارگرانه در تکاپوست..
  می خواهمت آنسان که مجنون لیلی را طلب میکرد..
  چه بی تابانه می خواهمت ای دوریت آزمون تلخ زنده به گوری!
  وقتی باران می بارد..
  وقتی جاده ها هم بوی انتظار می دهند..
  وقتی غریبانه به تو می اندیشم..
  وقتی صادقانه برایت اشک می ریزم میان گریه هایم فریاد می زنم:
  دوستت دارم.. بیا..!

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان