میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۲ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱:۰۴ ب.ظ سرویس:عناوین اصلی بدون دیدگاه 1,045 بازدید

بازدید فرماندار از کارخانه سیمان لارستان/ عزم دولت در حمایت از واحدهای تولیدی+ گزارش تصویری

بازدید فرماندار از کارخانه سیمان لارستان/ عزم دولت در حمایت از واحدهای تولیدی+ گزارش تصویری

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی به اتفاق مسعود راسخی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری  از شرکت سیمان لارستان بازدید بعمل آورد.

فرماندار ویژه لارستان در حاشیه بازدید از این شرکت در سخنانی اظهار داشت: اولویت اصلی فرمانداری، حمایت همه جانبه از بخش تولید و اشتغال است و در این راستا از هرگونه کمکی دریغ نخواهیم کرد.

جلیل حسنی با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، افزود: مسئله اقتصاد، بهبود معیشت جامعه و رشد اقتصادی از اهمیت بسیار بالایی در کشور برخوردار است بنابراین بایستی حمایت ویژه ‌ی از حوزه تولید و اشتغال داشت.

وی حمایت اعتباری، تسهیلاتی و رفع موانع را از جمله اقدامات  مسئولین در این زمینه برشمرد و گفت: مسئله تولید و اشتغال کشور حل نخواهد شد، مگر اینکه در تامین مالی آن که توسط بانک‌ها صورت می گیرد، تسهیل صورت گیرد. براین اساس هدف اصلی بانکهای عامل  بایستی تسهیل امور مربوط به حمایت از تولید و اشتغال باشد.

حسنی تصریح کرد: براساس برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، تقویت واحدهای تولیدی، برطرف کردن مشکل رکود و رفع بیکاری در اولویت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان است.

وی آمادگی فرمانداری را در بخش تولید اعلام کرد و افزود: در این خصوص  نبایستی از کارخانجات قدیمی شهرستان نیز غافل بود چرا که اگر دچار مشکلی شدند افراد زیادی از کار بیکار می شوند.

مدیر عامل شرکت سیمان لارستان نیز در سخنانی با بیان اینکه سیمان لارستان دارای سهامداران بومی بسیار زیادی است؛ افزود: هم اکنون  در شرکت سیمان لارستان، حدود ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۴۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار هستند.

وی تصریح کرد: این شرکت سهامی عام بوده و بیش از ۵۵ درصد سهام آن متعلق به شرکت سیمان کارون (سهامی عام) و مابقی سهام متعلق به حدود ۹ هزار سهامدار خرد می باشد.

میرسپاسی ادامه داد: فعالیت واقعی شرکت جهت به ثمر رساندن فاز یک از سال ۱۳۸۱ و با مشارکت شرکت سیمان کارون (سهامی عام) و با تصمیم جدی مجموعه هیئت ‌مدیره و مدیریت اجرایی شرکت مبنی بر انجام بدون وقفه با استفاده از تمامی توان فنی، اطلاعاتی و مالی مجموعه شرکت شروع شد که خوشبختانه با کمک خداوند متعال و همکاری و پشتیبانی تمامی مسوولان و مدیران استان فارس و شهرستان لارستان در سال ۱۳۸۵ تمامی تجهیزات و ماشین‌آلات کارخانه( فاز یک) راه‌اندازی و به بهره‌برداری رسید.

مدیر عامل شرکت سیمان لارستان گفت: شرکت سیمان لارستان بر اساس مجوز های اخذ شده از وزارت صنعت، معدن و تجارت و با تکیه بر دانش فنی کارکنان و توان تجهیزات و ماشین آلات فاز یک (خط در حال تولید) مجاز و قادر به تولید انواع سیمان خاکستری و سفید با توجه به نیاز بازار می باشد.

وی افزود: ظرفیت این خط تولید در هنگام تولید سیمان خاکستری بالغ بر ۸۰۰ تن در روز و در صورت تولید سیمان سفید حدود ۵۰۰ تن در روز می باشد که هم اکنون با توجه به نیاز بازار سیمان سفید تولید می کند. همچنین برنامه ریزی شرکت برای احداث طرح توسعه کارخانه به ظرفیت ۳۳۰۰ تن در روز سیمان خاکستری (فاز دو) و استفاده از ذخایر مناسب معادن سنگ آهک و رس، آب و برق و جاده مشترک با پیشرفت فیزیکی بالغ بر ۵۲ درصد در دست انجام است و امیدواریم در سال های آتی با بهبود وضعیت اقتصادی و خروج صنعت سیمان از رکود این طرح به بهره برداری برسد.

مدیرعامل سیمان لارستان در پایان تاکید کرد: با بهره برداری از این طرح کارخانه سیمان لارستان بزرگترین کارخانه سیمان استان خواهد بود که توان تولید انواع سیمان سفید و خاکستری را داراست.

همچنین فرماندار ویژه لارستان در ادامه از واحدهای مختلف شرکت سیمان لارستان دیدن کرد. در ادامه تعدادی از عکس های این بازدید را ببینید:


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان