میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۷:۴۷ ب.ظ سرویس:برگزیده ها 6 دیدگاه 1,832 بازدید

بازدید فرماندار لارستان از مزرعه پرورش ماهی و میگو در روستای شمس آباد جویم

بازدید فرماندار لارستان از مزرعه پرورش ماهی و میگو در روستای شمس آباد جویم

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان از مزرعه پرورش ماهی و میگو در روستای شمس آباد جویم بازدید کرد. وی در این دیدار گفت: آنچه امروز ما در روستای شمس آباد به عینه دیدیم، نمونه ای از الگوی اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، به اتفاق علی اصغر علی پور معاون برنامه ریزی فرمانداری، داوود شفیعی بخشدار جویم و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان، از مزرعه پرورش ماهی و میگو در روستای شمس آباد لارستان بازدید بعمل آورد.

new-ieweemage

این طرح در زمینی به مساحت ۷ هکتار به همت سرمایه گذار بخش خصوصی آقای افشین طالب پور در روستای شمس آباد از سه ماه قبل شروع و پرورش ماهی و میگو در استخر های مصنوعی با سرمایه گذاری ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی انجام شده است و سالانه بیش از ۱۵ تن ماهی و ۴ تن میگو در این مزرعه تولید می شود.

فرماندار ویژه لارستان در بازدید از این طرح در سخنانی اظهار داشت: آنچه که امروز ما در روستای شمس آباد به عینه دیدیم، نمونه ای از الگوی اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است که مورد تاکید مقام معظم رهبری می باشد. موضوعی که از جهات مختلف از جمله ایجاد  ارزآوری برای کشور، ایجاد اشتغال برای ۴۰ نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم، تولید ماهی و میگو و در آمدزایی در منطقه لارستان را به همراه دارد.

جلیل حسنی ادامه داد: این طرح کاملا توسط بخش خصوصی انجام شده است و تاکنون سرمایه گذار از هیچ گونه تسهیلاتی هم استفاده نکرده که جای تقدیر و تشکر از سرمایه گذار این طرح را دارد.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح ۱۵ تن ماهی در سال برداشت می شود، گفت: طرح پرورش میگو هم در این منطقه منحصر به فرد است که توسط آقای طالب پور در حال انجام است.

حسنی افزود: مجموعه فرمانداری، جهاد کشاورزی و دستگاههای ذیربط آمادگی هرگونه همکاری با سرمایه گذران را دارند که امثال چنین طرح هایی را در تمامی روستاهای منطقه گسترش دهند، چرا که اگر چنین پروژه ای در دیگر مناطق هم اجرایی گردد بر درآمد و ایجاد اشتغال مردم تاثیر گذار خواهد بود.

معاون استاندار فارس تاکید کرد: این طرح می تواند یکی از طرح های مهم و موفقی باشد که در سایر شهرستانها و استانهای دیگر هم مورد توجه قرار گیرد. دیگر اینکه طرح پرورش ماهی و میگو می تواند مازاد آبی که از آن استخراج می شود در محصولات کشاورزی مورد استفاده قرار بگیرد کما اینکه مجری این طرح نیز آب مورد نیاز کشت محصولات کشاورزی خود را از همین مازاد آب پرورش ماهی و میگو تامین می کند.

فرزاد قاسمی مدیر جهاد کشاورزی لارستان هم از ویژگی های پرورش آبزیان در این خطه را رشد سریع و سازگاری با اقلیم منطقه لارستان عنوان کرد و افزود: ماهی و میگو پرورش داده شده در آب شور علاوه بر  سازگاری با اقلیم لارستان باعث رشد سریع آن ها می شود و این باعث افزایش درآمد و صرفه اقتصادی بالا خواهد شد.وی  با بیان اینکه آب حاصل از پرورش ماهی و میگو با توجه به مواد آلی موجود در آن به مصارف کشاورزی می رسد افزود: این آب برای ثمر دهی محصولات کشاورزی بسیار مفید است و در مصرف آب کشاورزی تا حد قابل ملاحظه ای صرفه جویی صورت می گیرد.

گفتنی است کار پرورش آبزیان به خصوص میگو در ۱۲ استخر مصنوعی و در آب شور برای نخستین بار است که در استان فارس و در روستای شمس آباد بخش جویم لارستان انجام می شود و آقای افشین  طالب پور با احداث این استخرها تعداد ۵۰ تا ۷۰ هزار بچه ماهی از نوع کپور و آمور و ۴۰ هزار بچه میگو از نوع میگوی سفید غربی قطعه ریزی و پرورش داده است که در مدت ۹۰ روز آماده صید و فروش در بازار می باشد.


6 نظر

 1. exol_saide گفت:

  0

  0

  عاااااااااااااااااااااااااالیه

 2. exol_saide گفت:

  0

  0

  ????موفق باشییییید

 3. صابر طالب پور گفت:

  0

  0

  ماشاالله.خدا قوت.

 4. ساحل گفت:

  0

  0

  احسنت خیلی خوبه

 5. احمد گفت:

  0

  0

  سلام. ببخشین . ما از چه طریق میتونیم با آقای طالبپور جهت مشاوره ارتباط بر قرار کنیم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان