میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۲ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۱ ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 994 بازدید

بازدید «منصور محتاجی» از خانواده شهدای اهل سنت لارستان+ گزارش تصویری

بازدید «منصور محتاجی» از خانواده شهدای اهل سنت لارستان+ گزارش تصویری

به مناسبت سالروز حمله جنایتکارانه ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران و به شهادت رساندن جمعی از هموطنان عزیز، برنامه دیدار با خانواده چند تن از شهداء، با هدف تکریم از آنها در شهرها و روستاهای لارستان برگزار گردید.

به گزارش سایت دفتر نمایندگی ولی فقیه درا مور اهل سنت فارس در این دیدارها که با برنامه ریزی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس صورت پذیرفت، علاوه بر حضور نمایندگانی از این دفتر، ائمه جمعه مناطق و جمعی از مسئولین بخش ها و روستاهای مذکور نیز حضور داشتند. از نقاط قابل توجه این برنامه، بیان برخی مسائل و مشکلات از سوی خانواده  شهداء بود که بلافاصله با هماهنگی و پیگیری فوری مسئولین ذی ربط، گام های موثری در رفع آنها برداشته شد.

گزیده سخنرانی افراد و حاضرین در برنامه:

منصور محتاجی از دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت فارس:

این روزها یادآور خاطرات تلخی است؛ ایامی که آمریکای جنایتکار با آن اقدام ددمنشانه و هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران، موجبات حزن و اندوه شدیدی را برای ملت شریف ایران بویژه خانواده جانباختگان فراهم آورد اما همه مردم، شاهد و ناظرند که خون شهداء، پایمال نگردید بلکه در تمامی موضوعات انقلاب اسلامی ساری و جاری بوده و نشانه آن، بارور بودن انقلاب اسلامی است. تمامی مسئولین نظام و در رأس آنها، مقام معظم رهبری، همیشه در محافل مختلف از خانواده معظم شهداء تکریم به عمل آورده و بر انجام آن از سوی مسئولین، تاکید دارند؛ چرا که همه­ مردم ایران، مدیون کسانی هستند که یک یا چند نفر از اعضاء خانواده خود را که بهترین و عزیزترین دستاورد زندگیشان بوده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند. خداوند را شاکریم که به ما توفیق داد در این ایام و در جهت تکریم خانواده گرانقدر شهداء، ملاقاتی با این بزرگواران داشته باشیم.

شیخ عبدالعزیز قاضی زاده امام جمعه شهر اوز:

«شهید» از دیدگاه قرآن و سنت دارای جایگاه خاصی است؛ آیات و روایات بسیاری نیز در این زمینه  وجود دارد. پیامبر مکرم اسلام (ص) همیشه از شهدای جنگ احد و بدر یاد می فرمود؛ همچنین در حدیثی از رسول گرامی اسلام (ص) آمده است: هر کس برای دفاع از جان، مال و ناموس خود پیکار کند و کشته شود شهید است. شهادت، مقام رفیعی است که خداوند متعال به هر کسی عنایت نمی کند. ما از ابتدای انقلاب تا کنون همیشه شهید داشته ایم چه شهدای هواپیمایی و جنگ تحمیلی و چه شهدای ترور و شهدای خارج از ایران.

ما وظیفه داریم از خانواده شهیدان، تفقد و احوالپرسی داشته باشیم همانگونه که مقام معظم رهبری، خانواده ی معظم شهداء را مورد تکریم قرار می دهند. امام راحل (ره) نیز در هنگام بازگشت از پاریس، در اولین اقدامشان به مزار شهدا رفتند. ما نیز از خداوند سبحان، خواستاریم که توفیق خدمت به خانواده شهداء را نصیبمان فرماید.

سید احمد قتالی امام جمعه عمادده:

برای ما باعث افتخار و شرف است که در خدمت خانواده شهداء باشیم و یاد و خاطره این بزرگواران را گرامی بداریم. شهداء در واقع بزرگان انقلاب ما هستند ان شاء الله که خدا آنها را غریق رحمت خود گرداند. شهداء و ایثارگران در حقیقت، جان عزیز خود را تقدیم انقلاب اسلامی کردند و زحمات زیادی را به جان خریدند که کشور در امنیت و آسایش باشد. ما همیشه دعاگوی آنها هستیم و خواهیم بود. امید است که برنامه تکریم و دیدار با خانواده معزز شهیدان، به صورت مستمر و دائم ادامه داشته باشد.

احمد دلاور بخشدار صحرای باغ:

بنده نیز به نوبه خود یاد و خاطره شهداء هواپیمایی را گرامی می دارم؛ برای ما توفیق و سعادت است که در جلسه تکریم شهداء و دیدار با خانواده گرامی آنها حضور داشته باشیم. مجموعه بخشداری صحرای باغ، به منظور ارج نهادن به مقام شهداء انقلاب اسلامی ایران همچنین تکریم خانواده این عزیزان، آمادگی خود را برای پیگیری امور مربوط به این بزرگواران اعلام می دارد؛ ان شاء الله که ما هم بتوانیم رهرو این شهیدان باشیم.

محمدحسین آتش فراز بخشدار اوز:

این روزها، سالروز شهادت جمعی از هم میهنان عزیزمان در سانحه هوایی تیرماه ۶۷ می باشد که توسط ناو جنگی آمریکا به وقوع پیوست. این جنایت توسط کسانی انجام شد که مدعی حقوق بشر هستند و منجر به شهادت ۲۹۹ نفر از مردم بی دفاع گردید در حالی که ۶۶ نفر از آنها، کودک بودند.

عزت و اقتدار کشور و ملت ایران مرهون خون شهدای عزیز است؛ تمامی شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای هواپیمای مسافربری، شهدای مدافع حرم و تمامی شهدایی که  در جای جای ایران اسلامی و جهان برای سربلندی کشور عزیزمان ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی جان خود را نثار کردند. باید از این بزرگواران و خانواده معزز آنها تشکر و قدردانی کرد. ما نیز در همین راستا و به منظور عرض ارادت، ادب و احترام به حضور خانواده گرامی آنها رسیده ایم امید است که بتوانیم تا جایی که در توان ما است در خدمت این بزرگواران باشیم.

محمدعزیز حنیفی امام جمعه فیشور:

ما همه همیشه مدیون شهداء هستیم مدیون همه شهیدان انقلاب اسلامی در جای جای کشور عزیزمان ایران. این امنیت و آسایشی که نصیب ما شده است از برکت خون شهداست. از خداوند منان خواهانیم این امنیت و آرامش برای کشور و ملت بزرگ ایران حفظ شود و به ما توفیق دهد که بتوانیم همیشه خدمتگزار نظام جمهوری اسلامی باشیم.

در ادامه تعدادی از عکس های این بازدیدها را ببینید:

 


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان