میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۳ ب.ظ سرویس:اجتماعی, برگزیده ها 4 دیدگاه 1,168 بازدید

بازنشستگی آغازی برای یک زندگی بانشاط

در استقبال از ۴ دوچرخه‌سوار مرودشتی

بازنشستگی آغازی برای یک زندگی بانشاط

یعقوب موحدی: مدت ها قبل تماسی از گروه کوهنوردی و تیم دوچرخه سواری «یاد یاران» شهرستان مرودشت داشتیم مبنی بر اینکه تصمیم داریم که به لارستان سفر کرده و در یک برنامه هماهنگ با گروه کوهموردی شهید دکتر مصطفی چمران بلندترین قله لارستان یعنی کوه شب (در ۷۵ کیلومتری شرق لار) را فتح نماییم. این برنامه که قرار بود به مناسبت دهه پر فروغ فجر انجام شود لغو شد و توفیق آن نصیب اعضای گروه کوهنوردی شهید چمران نشد؛ دوستان کوهنورد مرودشتی برنامه صعود به قله تفتان را جزء برنامه خود قرار داده بودند. ناگفته نماند گروه کوهنوردی شهید دکتر مصطفی چمران لارستان در یک برنامه دو روزه یعنی در ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه امسال این صعود را با کمک گرفتن از خدای سبحان انجام دادند.

از آنجایی که همنوردان مرودشتی هم در رشته کوهنوردی و هم در دوچرخه سواری فعالیت می کنند مجدداً تماس گرفته که این بار تصمیم گرفته اند با دوچرخه از مرودشت به سمت لارستان و شهر لار حرکت کنند. این برنامه دوچرخه سواری از روز چهارشنبه ۹ اسفند از مرودشت شروع شده و به طرف شهر خرامه، سپس خاوران و جهرم و بنارویه ادامه می یابد تا اینکه پس از ۴ روز در روز ۱۳ اسفند به شهر لار رسیده و مورد استقبال مسئولین تیم دوچرخه سواری شهید دکتر مصطفی چمران لارستان (یعقوب موحدی و محمد افسردیر) قرار گرفتند.

اسامی این چهار نفر دوچرخه سوار عبارت بود از آقایان

 1. کاووس همایون متولد ۱۳۴۵ دیپلم و کارمند بازنشسته آبفای مرودشت
 2. آقای حسن فتوایی متولد ۱۳۴۲ فوق دیپلم کارمند بازنشسته پتروشیمی شیراز
 3. آقای محمدجواد مرادی متولد ۱۳۴۲ لیسانس مهندسی تأسیسات معاون اداره گاز شهرستان مرودشت
 4. سیاوش رشیدی مقدم متولد ۱۳۴۰ فوق لیسانس بازنشسته اداره برق مرودشت

اعضای گروه علاوه بر دوچرخه سواری و کوهنوردی، پیاده روی را در برنامه های ورزشی خود دارند.

از سوابق رکاب زنی این گروه می توان به رکاب زنی مسیر مرودشت تا کربلای معلی و بالعکس، مسیر مرودشت تا مشهد مقدس و بالعکس، مسیر مرودشت تا کرمان و بالعکس تحت عنوان میثاق با شهیدان، مسیر مرودشت تا فسا محل برگزاری یادواره شهدای ایلات خمسه فارس، مسیر دوشنبه تا بیشکک در کشور تاجیکستان و قرقیزستان و اکنون نیز رکاب زنی مسیر مرودشت تا شهر لار و بالعکس اشاره کرد.

همچنین این ۴ نفر دارای سابقه ۱۵ سال کوهنوردی و حدود ۳ سال دوچرخه سواری به صورت حرفه ای و مداوم هستند.

این بزرگواران طی هم‌صحبتی با ما هدف خود را این نکته مهم بیان کردند که: بازنشستگی پایان راه نیست بلکه آغازی برای زندگی دیگر است. آنان همچنین می خواهند به جوانان و نسل جدید نشان دهند که با ورزش می توان هم جسم خود و هم جامعه را سالم، شاداب، پویا و سرزنده نگه دارند.

لازم به ذکر است که همه این ورزشکاران مرودشتی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و بعضی از آنها هم جانباز هستند. به امید اینکه این مطالب باعث تشویق و ترغیب مردم به ورزش شود و با این رشته ورزشی مفرح (دوچرخه سواری) در راستای سلامتی و شادابی خود و جامعه قدمی برداریم.


4 نظر

 1. علیرضا زارعیان گفت:

  0

  0

  خیلی عالیه دمتون گرم احسنت بر شما پیشکسوتان

 2. رضا گفت:

  0

  0

  ماشاالله💖💖💖

 3. هومن گفت:

  0

  0

  درود بر دلاوران مرودشتی عزیز

 4. تکبیری گفت:

  0

  0

  ماشاءالله خدا قوت

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان