میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در4 نوامبر 2020 ساعت 6:42 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 25 دیدگاه 985 بازدید

بازگشت «جعفرپور» به لار برای گشایشِ مکانِ جدیدِ «بنیاد بازشناسی لارستان کهن»/ «زارع» جای خود را در این بنیاد به «هوشمند» داد+ گزارش تصویری

بازگشت «جعفرپور» به لار برای گشایشِ مکانِ جدیدِ «بنیاد بازشناسی لارستان کهن»/ «زارع» جای خود را در این بنیاد به «هوشمند» داد+ گزارش تصویری

مراسم بازگشایی و آغاز دور جدید فعالیت‌های بنیاد بازشناسی لارستان کهن و آیین تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید این بنیاد روز سه‌شنبه، ۱۳آبان، در دفتر نماینده سابق لارستان، خنج، گراش و اوز واقع در پانسیون پزشکان بیمارستان امام سجاد(ع) برگزار شد.

محمدرضا مریدی: تاسیس بنیادهای فرهنگی راهی برای بازسازی میراث معنوی است

به گزارش زینب دلام آفتاب لارستان، در ابتدای این نشست محمدرضا مریدی اظهار کرد: گذشته زمانی ارزش دارد که در پیوند با اکنون باشد، دغدغه گذشته به معنای تاریخ، باستان‌شناسی یا میراث‌شناسی نیست، بلکه منظور از گذشته پاسداشت شکلی از زندگی است که هنوز هم می‌تواند زنده باشد.

وی تصریح کرد: تکریم گذشته، تکریم مردم است، تکریم نوعی از زندگی است نه تکریم بناهای رو به ویرانی یا بقای اشیا و چیزها.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: پاسداشت فرهنگ یعنی پاسداشت مردم، مهم تر از حفظ بناها، اشیا و میراث مادی، حفظ میراث معنوی است که اهمیت دارد همچون حفظ و پاسداشت اخلاق جمعی، روابط همسایگی و معاشرت‌های نیکو، چیزی که در روابط شتاب‌زده، حساب‌گرانه و منفعت‌طلبانه امروز دشوار شده است.

مریدی تصریح کرد: برای ما، مردم این منطقه، صحبت به زبان خودمانی موجب گرمی و دل نزدیکی است، حفظ زبان تنها به دلایل زبان‌شناسانه یا مردم‌نگارانه اهمیت ندارد بلکه آنچه اهمیت دارد گرمی و نزدیکی روابط است که به دلیل هم‌زبانی حاصل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تاسیس بنیادهای فرهنگی راهی برای بازسازی میراث معنوی است، همین جمع شدن، همفکر شدن و همسو شدن راهی برای بازسازی دغدغه‌های مشترک است در زمانه‌ای که همه چیز در هجوم اقتصادی شدن و کالایی شدن قرار گرفته است.

بنیادهای فرهنگی رکن دیگر مدنیت هستند

این استاد دانشگاه افزود: بنیادهای فرهنگی نهادهای عمومی هستند و فعالیت‌هایشان در عرصه عمومی معنا دارد، کار آن‌ها پاسداشت علایق عمومی است، چراکه این علایق است که پیوندهای اجتماعی و همسویی سلایق را به وجود می آورد.

محمدرضا مریدی تصریح کرد: بنیادهای فرهنگی رکن دیگر مدنیت هستند؛ بنابراین، این بنیادها و انجمن‌ها را نباید زینت‌المجالس دانست بلکه باید امکان مداخله مدنی آن‌ها در برنامه‌های شهری و آموزش شهروندی را به رسمیت شناخت، آن‌ها هشداردهنده تخریب و آگاه کننده روند رو به زوال‌اند، برای همین پس از مدتی ذوق فعالیت‌شان فروکش می‌کند، به گوشه‌ای می‌خزند و خاموش می‌شوند؛ حتی بدتر از آن، گاهی به امید وعده‌های مدیران به بازی‌های سیاسی وارد می‌شوند، بازنده سیاست می‌شوند و سرمایه اجتماعی‌شان را هدر می‌دهند.

در دور تازه فعالیت بنیاد به میراث معنوی و روابط انسانی رو به زوال بیشتر بیندیشیم

وی افزود: بنیادهای حفظ فرهنگ یا به برنامه‌هایی برای مرثیه‌سرایی درباره بناهای رو به تخریب ختم می‌شوند یا دست آخر بهانه می‌شوند برای دست‌اندازی ذی‌نفعان سیاست در فرهنگ، باید نگران تبدیل بنیادهای فرهنگی به بنیادهای سیاسی بود.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: امیدوارم در دور تازه فعالیت بنیاد بتوانیم به میراث معنوی و روابط انسانی رو به زوال بیشتر بیندیشیم.

جمشید جعفرپور: حفظ وحدت، عامل قدرت منطقه است

در ادامه، جمشید جعفرپور در مورد بنیاد بازشناسی لارستان کهن اظهار کرد: در روزهای پایانی اسفند سال ۸۷ بود که شور و شوق و جنبشی در کل منطقه ایجاد شده بود، یک سمینار بین‌المللی بسیار موفق در لارستان با محوریت زبان و گویش لارستانی برگزار و از مبرزترین اساتید زبان‌شناسی و حتی اساتید جامعه‌شناسی کشور دعوت شد که باعث اعجاب همگان شد.

وی افزود: این سمینار هم اثرات مطلوب برجای گذاشت و هم کسانی که اولین بار به منطقه می‌آمدند از فرهنگ مردم منطقه متعجب بودند و شگفتی‌شان را اظهار می‌کردند که ما در محیطی بسیار دورافتاده از مرکز آمده‌ایم اما شاهد این مردم فرهنگی با این غنای فرهنگی هستیم.

نماینده سابق مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اسم بنیاد را «لارستان کهن» گذاشتیم تا جاهایی که از نظر سیاسی در استان‌های دیگر قرار گرفته‌اند اما هم‌زبان ما هستند در این مجموعه و محدوده وارد شوند.

جعفرپور خاطرنشان کرد: کار فرهنگی در شرایط عادی و معمول جامعه کار لازمی است، در واقع، حفظ بنیان‌های فرهنگی است که رفتارها و اخلاقیات ما را شکل می‌دهد.

وی تصریح کرد: برداشت من این است که چیزی که عامل قدرت منطقه و نیاز ماست حفظ وحدت است، من هشت سال از موضع نمایندگی این کار را دنبال می‌کردم و در هشت سال گذشته نگذاشته‌ایم هیچ نقطه‌ای برای بحث تفرق و واگرایی پیش‌آید.

برخورد با کسانی که قصد تفرقه داشتند

رئیس سابق کمیسیون فرهنگی مجلس در دوره دهم افزود: در این موضوع خیلی قاطع بودم یعنی اگر احساس می‌کردم که کسی می‌خواهد تفرق، چندگانگی و چندپارچگی ایجاد کند برخورد کردم، البته برخوردها از موضع نرم بوده است.

جمشید جعفرپور خاطرنشان کرد: الآن که از آن موضع کنار آمده‌ام و شهروند شده‌ام احساس کردم که اهرمی که برای حفظ آن مسیر دارم کاری از جنس کار بنیاد است که نگذاریم مسئله ساده و اختلاف نظری که می‌تواند در یک محیط علمی حل شود به یک نزاع منطقه‌ای تبدیل شود.

مهم این است که همه ما به یک زبان صحبت می‌کنیم

وی افزود: مهم این است که همه ما به یک زبان صحبت می‌کنیم، اگر این محیط باشد هر کس هر نظری دارد جلسه‌ای می‌گذاریم، از افراد دعوت می‌کنیم که بیایند و ادله‌شان را بیان کنند، دیگر جای دعواهای رسانه‌ای و نزاع‌های روزنامه‌ای نیست، محیطی علمی را فراهم می‌کنیم که همه حرف‌هایشان را بزنند تا بتوانیم جلوی تنازع‌ها را بگیریم.

نماینده سابق مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این بنیاد باید زمینه حفظ و ارتقای فرهنگ و زبان منطقه را فراهم کند و سعی می‌کنیم در دوره جدید به برنامه‌هایمان جامه عمل بپوشانیم.

ایجاد شعبه «مرکز مطالعات جنوب و خلیج فارس» در بنیاد بازشناسی لارستان کهن

جعفرپور با اشاره به اضافه شدن بخش جدیدی به بنیاد گفت: علاوه بر برنامه هایی که بنیاد داشته است و از سال تاسیس در اساسنامه‌اش ذکر شده، به همت «دکتر بهزاد مریدی»، مجموعه‌ای در استان فارس به عنوان «مرکز مطالعات جنوب و خلیج فارس» ثبت شده که در این حوزه کار نظری و مطالعاتی می‌کند.

وی افزود: در ابتدا قرار بود که این مرکز در جاهای مختلف استان نیز شعبه‌هایی دایر کند، ما بررسی کردیم که بهترین جایی که در منطقه خودمان می‌تواند این شعبه را بزند همین بنیاد است که با اهداف مشترک و مشابهی شکل گرفته است؛ بنابراین، در این ساختمان، شعبه مرکز مطالعات جنوب و خلیج فارس را هم دایر کردیم و فعالیت‌ها و هماهنگی‌ها در همین ساختمان انجام می‌شود.

یک شورای مشورتی از چهار شهرستان (لارستان، خنج، گراش و اوز)، پارسیان، بندرعباس، بستک و جاهایی که با همدیگر زبان مشترک داریم تشکیل می‌دهیم

رئیس سابق کمیسیون فرهنگی مجلس در مورد ساختار این مجموعه گفت: از آنجایی که بنیاد ثبت شده است، در ساختار آن، یک مجموعه مدیریتی کوچک به نام هیئت مدیره دارد، اما این هیئت مدیره بیشتر کار مدیریتی انجام می‌دهد، کار اصلی را خود مردم فرهنگ‌دوست باید انجام دهند.

جمشید جعفرپور خاطرنشان کرد: اصل کار ما در شورای مشورتی است که از کل مناطقی که بیان کردم تشکیل می‌شود، در مناطق مختلف این حوزه، افراد علاقه‌مند زیادی هستند که کتاب نوشته‌اند، تحقیق و مطالعه و پژوهش کرده‌اند و اثری از خودشان به جای گذاشته‌اند.

وی افزود: بنا داریم یک شورای مشورتی از چهار شهرستان (لارستان، خنج، گراش و اوز)، پارسیان، بندرعباس، بستک و جاهایی که با همدیگر زبان مشترک داریم تشکیل دهیم که آن‌ها مغز متفکر و اتاق فکر ما باشند و پیشنهادهایشان را در هیئت مدیره جمع‌بندی و عملیاتی کنیم.

این بنیاد، یک بنیاد سیاسی نیست

این نماینده سابق تصریح کرد: به غیر از آن گروه مشورتی، هر کسی می‌تواند به این بنیاد بیاید، این بنیاد یک بنیاد سیاسی نیست، چیزی که ما را دور هم گرد آورده یک مسئله فرهنگی است.

جعفرپور خاطرنشان کرد: ما قصد داریم فرهنگ، زبان و آداب و رسوم مشترک منطقه را در اینجا شناسایی، حفظ و تقویت کنیم.

بنیاد، فعالیت‌های اجتماعی در مسیر پاسداشت فعالیت‌های فرهنگی خودش نیز انجام خواهد داد

وی افزود: البته بنیاد، یک بنیاد اجتماعی است یعنی در اساسنامه آن به‌عنوان یک بنیاد فرهنگی و اجتماعی نه سیاسی ذکر شده است، بنابراین، فعالیت‌های اجتماعی هم در مسیر پاسداشت فعالیت‌های فرهنگی خودش خواهد کرد که فقط کار تئوریک و نظری نباشد.

مجامع مردمی همچون شورای شهر و شهرداری‌ها از فعالیت‌های این بنیاد حمایت کنند

مشاور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به نقش مهم شوراهای شهر در زمینه‌های فرهنگی گفت: همیشه شوراهای شهر در طول این سال‌ها حامیان اصلی این بنیاد بوده‌اند و کمک هم کرده‌اند، جا دارد در اینجا از آقای «ابوطالب روئینا» یاد و از ایشان قدردانی کنم که هم در تشکیل بنیاد و هم در فعالیت‌ها کمک کردند، الآن هم توقع این است که مجامع مردمی همچون شورای شهر و شهرداری‌ها از فعالیت‌های این بنیاد حمایت کنند.

جمشید جعفرپور تصریح کرد: همه شما که در اینجا حضور دارید و همه دوستداران فرهنگ لارستان کهن، اعضای این بنیاد هستند، به دلیل کرونا برنامه‌ها را از طریق فضای مجازی اطلاع‌رسانی خواهیم کرد، نظرات را دریافت می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم گام‌های موثر و مشخصی برای حفظ و ارتقای فرهنگ منطقه‌ای در مسیر فرهنگ ملی برداریم.

وی خاطرنشان کرد: اعتقاد ما این است که اگر جوانان، زیبایی‌هایی که در فرهنگ لارستانی و لارستان کهن وجود دارد را بدانند مجذوب و خودباخته فرهنگ‌های دیگر نخواهند شد.

محمد زارع: چند جلد از اسناد تاریخی و معتبر لارستان در حال اسکن شدن است

در ادامه این مراسم، رئیس سابق بنیاد بازشناسی لارستان کهن با اشاره به پیشینه این بنیاد اظهار کرد: هشت سال پیش با پیشنهاد آقای ابوطالب روئینا، مسئولیت این بنیاد را قبول کردم، ابتدا در مجتمع دانش و سپس در مجتمع نگین، جهاد کشاورزی و مرکز آموزشی امام جعفر صادق(ع)، دانشگاه علمی و کاربردی و در نهایت در اینجا مستقر شدیم.

محمد زارع افزود: امیدواریم در آینده با همکاری شورای شهر، بنیاد آبرومند و معتبری از نظر ساختمانی هم در سطح شهر داشته باشیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های این بنیاد گفت: همایش «به لطافت باران» را برای آقای نخبه‌الفقهایی گرفتیم، کتابخانه بسیار خوبی با همکاری آقای دکتر مریدی ایجاد کردیم و حدود دو هزار جلد کتاب فاخر را در ۱۰ قفسه نگهداری کردیم و تعداد زیادی را هم به دانشگاه‌ها و مدارس اهدا کردیم، یادمان زنده یاد دکتر باستانی پاریزی و همایش انقلاب اسلامی در لارستان برگزار کردیم، از کتاب‌های نویسندگان لاری و لارستانی رونمایی کردیم، چند جلد از اسناد تاریخی و معتبر لارستان در حال اسکن شدن است و حدود هزار جلد سند تک‌برگ تاریخی در اختیار آقای روئیناست که می‌خواهیم در جای خوبی نگهداری کنیم و فعلا در حال اسکن شدن است.

این فعال فرهنگی و اجتماعی با تشکر از افرادی که در این چند سال وی را همراهی کرده اند تصریح کرد: امیدواریم فصل نوین فعالیت بنیاد بازشناسی لارستان کهن با مدیریت آقای هوشمند که از محققان، نویسندگان و علاقه‌مندان به حوزه فرهنگ و مطالعات بومی هستند شروع شود.

بهزاد مریدی: همدلی از هم‌زبانی بهتر است

در ادامه، بهزاد مریدی اظهار کرد: اتفاقات بسیار خوبی در سال‌های گذشته رقم خورد، زبان لارستانی که بعد از تلاش‌های بزرگان شکل گرفت و امروز سندهای علمی آن در تمامی محافل وجود دارد، رسالات متعددی در حوزه زبان‌شناسی، انسان‌شناسی و مردم‌شناسی برجای گذاشته است و بسیاری از پایان‌نامه‌های ارشد و بسیاری از پایان نامه‌های دکتری به این مهم پرداخته است.

وی افزود: بنای ما بر این است که این روند ادامه پیدا کند، اینجا محفلی برای صحبت‌های علمی است، صحبت‌هایی که بتوانیم به یک نقطه نظر مشترک برسیم، هیچ جدالی نیست، همدلی از هم زبانی بهتر است و شاید اولین اقدام بنیاد در همان فروردینی که کنار هم نشستیم بزرگداشتی بود برای ارجمند بزرگی چون «پروفسور ارفعی».

حسن هوشمند: ما در اینجا کار سیاسی نمی‌کنیم، کارمان فرهنگی است

در پایان این مراسم، حسن هوشمند با تشکر از هیئت مدیره بنیاد بازشناسی لارستان کهن اظهار کرد: یکی از علایق من خدمت کردن به فرهنگ و تاریخ منطقه لارستان به‌ویژه پهنه لارستان کهن است.

وی تصریح کرد: چند سال پیش برای یکی از رسانه‌های اوز (عصر اوز) مقاله‌ای پیرامون فرهنگ می‌نوشتم، در مورد معنی و مفهوم فرهنگ جست‌وجویی کردم و متوجه شدم بیش از ۱۵۰ تعریف از فرهنگ در جوامع و فرهنگ‌های مختلف تعریف شده بود، کمتر واژه‌ای در فرهنگ لغات است که چنین گسترده و عمیق، دارای معانی متعدد باشد؛ بنابراین، ورود کردن به چنین مقوله‌ای، کار یک نفر نیست، به همین دلیل قرار شد در اولین قدم، مجمعی مشورتی تشکیل دهیم.

رئیس جدید بنیاد بازشناسی لارستان کهن تصریح کرد: از روز شنبه درِ بنیاد بازشناسی لارستان کهن به روی همه باز است، ما در اینجا کار سیاسی نمی‌کنیم، کارمان فرهنگی است و اعتقاد داریم همه افراد عاشق لار و لارستان هستند.

مهم این است که کسی که وارد این دفتر می‌شود عاشق فرهنگ و تاریخ لارستان است

هوشمند خاطرنشان کرد: ما به مردم و فرهیختگان شهر اوز، خنج، گراش، جویم، بنارویه، درز و سایبان، صحرای باغ و… افتخار می‌کنیم، همه این‌ها وقتی در کنار هم جمع شوند لارستان می‌تواند به جایگاه واقعی که سال‌ها داشته و آرزوی مردم است برسد.

وی اظهار کرد: ما برای افکار و اعتقادات سیاسی همه مردم احترام قائلیم، به افکار و اندیشه‌های سیاسی کسی کار نداریم، مهم این است که کسی که وارد این دفتر می‌شود عاشق فرهنگ و تاریخ لارستان است.

رئیس اسبق جهاد کشاورزی لارستان تصریح کرد: دست دوستی به سوی همه دراز می‌کنم و امیدوارم بتوانیم در جهت تقویت تاریخ و فرهنگ این سرزمین کهن موفق باشیم.

به گزارش آفتاب لارستان، در این نشست از زحمات چند ساله محمد زارع، رئیس سابق بنیاد بازشناسی لارستان کهن قدردانی شد و حسن هوشمند به عنوان رئیس جدید این بنیاد معرفی گردید.


25 نظر

 1. ناشناس گفت:

  3

  0

  چه نوشابه هایی هم واسه خودشون باز میکنن، و خودشون رو همچنان در قدرت میبینن، بابا […]

 2. رضا محبی گفت:

  0

  0

  در حال حاضر سمت جناب جعفرپور اینا چیه؟

 3. اچمی گفت:

  2

  1

  هرگز اجازه احیای تمامیت خواهی شما را نخواهیم داد.

 4. لاری گفت:

  0

  0

  وحدت؟!
  هشت سال، وحدت را دیدیم!

 5. محسن گفت:

  3

  2

  هنوز اندکی از هفته وحدت نگذشته که آقایان بازنده سیاسی سعی در بازنمایی یک توهم تاریخی دارند!
  لارستان بزرگ یا کهن یا هر چیز دیگر به اوهام پیوست، الان هر شهرستان عنوان و هویت مستقل خود را دارد و با بنیاد و بی بنیاد نمی‌توانید استعمار خود را بازآفرینی کنید.

  • ناشناس گفت:

   1

   1

   در جواب محسن . میشه بفرمایید هویت شما چه هست ؟ غیر تخریب دیگران از روی حقارت . حشره خواری چیز دیگری دارید .

 6. ناشناس گفت:

  5

  0

  همایش زبان شناسی که حدود ۱۰سال پیش برگزار گردید بالغ بر ۵۰۰میلیون تومان پول زبان بسته شهرداری به حلقوم کسانی ریختند که بعدها در کتابشان به جای زبان لاری نوشته بودند زبان ا چ م ی واین فرد چندین سال مشاور آقا بهزاد مریدی در اده کل ارشاد فارس بود.
  این یکی از ثمرات همایش بود.

 7. ناشناس گفت:

  2

  0

  آقای جعفرپور در انتخابات فرهنگتان را دیدیم حنای شما برای مردم رنگی ندارد. برو جایی که تا حالا بودی دست از،سر منطقه بردار.

 8. لاري گفت:

  0

  0

  سلام،كسي برنگرده و تهران بمونه ميگه رفت و پشت سرش هم نگاه نكرد كسي مياد ميگن دنبال قدرت است،اگه اخراي نمايندگي جديد بود ميگفتن براي نمايندگي اومده الان اومده ميگه دنبال قدرت است حالا نميدونه كدوم حرف باور كنه و كدوم حرف مردم باشه همون كه ….

 9. ناشناس گفت:

  1

  5

  درود بر دکتر جعفرپور فهیم و نجیب

 10. گراش اصلی گفت:

  1

  2

  متاسفانه لاری ها متوجه این نیستن که هرچی بر این قضیه تاکید کنن موجب ناراحتی ما میشه.
  آفتاب لطفا تایید کن

 11. اوزی گفت:

  2

  0

  به به اقای جعفر پور خوش امدی اگه میشه یکسری بیا شهرستان اوز قبلا که نمی امدی بنده خدا نماینده جدید در این مدت دهها بار امده اوز شما در مدت ۸ سال نمایندگی ۸ بار نیامدی

 12. ص کامجو گفت:

  2

  1

  صدها میلیون تومان همان زمان که بودجه شهرداری به دو میلیارد نمی رسید خرج همایش زبان شناسی کردند
  عاید و فایده این همایش چه بود؟
  البته برای بعضی سکوی پرش بود ولی برای زبان لارستانی چه ارمغانی داشت؟
  حداقل می توانستند زبان لاری را به ثبت ملی برسانند این هم انجام ندادند

 13. دلسوز گفت:

  1

  1

  لشکر شکست خوردگان سیاسی بار هم گامی اشتباه برداشتند این بنیاد باعث تفرق مردم منطقه از لار خواهد شد دد حقیقت این بنیاد پوششی برای کارهای سیاسی و انتخابات مجلس بعدی است که باعق انشفاق و اختلاف بیشتر در لار
  آخرین نماینده قوی مجلس منطقه کشفی بود بعد از اون همه ضعیف (محبی حسنی و جعفرپور) و تازه یه نماینده قوی دیگر پیدا شده

 14. حسام گفت:

  1

  0

  جالبه
  سه نفر سخنرانی کردن که در مجموع سابقه‌ی چهار دوره کاندیداتوری مجلس را دارند. بعد میگن کار ما سیاسی نیست. متاسفانه این افراد مردم را نادان فرض کردن.
  حیف استاد حاج محمد زارع و اون همه زحمت که الان بازیچه سیاسی جعفرپور قرار گرفته.

 15. ناشناس گفت:

  0

  0

  لج بازی و خودخواهی های شما وعلاء بروجردی باعث شکست لاری ها در انتخابات شد،جای تاسف داره که مردمو ندیدینو فقط به فکر حفظ منافع و جایگاهتون هستین

  تو رو به خدا یکی شما و یکی هم علاء دست از سر این مردمو شهرستان بردارین بسهههه […] بسهه

 16. ناشناس گفت:

  1

  0

  دودمدی دود مه
  دگه از جونه لارستان چه توی
  دو دسسی لارستان ت تحویل کسیدو دا
  خواهش اکنم شما و آقا بهزاد دس اسره فرهنگ و مردم لارستان واسی
  شما برو واتهران وآقا بهزاد واگرده به کانادا

 17. ناشناس گفت:

  0

  0

  نقطه پرش ونقطه افول شما همین جاستـهم نماینده قبلی وهم مدیرکل قبلی ارشاد
  فرهنگ لارستان کنترل راه دور شده .
  لازم نکرده خودتان را به دردسر بندازید
  تا حالا که پست ومقام داشتید چه خاکی بر سر لار زدید؟

 18. ناشناس گفت:

  2

  0

  با چه زبانی به شما دونفر بگوییم فرهنگ وزبان لارستان به اهلش که در لارستان مانده اند بسپارید
  خداوکیلی جناب جعفرپور وجناب مریدی شما با بچه هایتان لاری صحبت می کنید. همین جا جوابم دهید. اگر جواب ندادید یعنی نه

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   با جواب ندادن آقایون معلوم شد که هردونفرشان با بچه هایشان لاری صحبت نمی کنند. و بلند شدن واز تهران آمدن قصد اینرا دارند که جبران شکست نمایند و مجدد دور بعد برای نمایندگی بیایند.
   البته نگاهشان به شورای شهر هم است

 19. ناشناس گفت:

  2

  0

  چه کسی دم از وحدت منطقه داره می زنه.؟ این هم یک ترفندی است برای چهار سال آینده وهمچنین تبلیغات زود هنگام برای شورای شهر. آقای هوشمند پس خبرهایی بود که اطراف این نماینده می چرخیدید. شاید می خواهی کاندید شورای شهر شوید. خودت را کوچک کردی

 20. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب فرماندار محترم هر واحد تجاری یا مسکونی یا اجاره ای که متعلق به دولت باشد برای اجاره کردن باید فراخوان بزنند آیا این کار صورت گرفته است؟ قطعا نه
  پس از طرف بهداشت خلاف صورت گرفته است. پیگیری فرمایید لطفا

 21. اسماعیل نژاد گفت:

  1

  0

  درود بر تنها چهره ملی لارستان بزرگ جمشید جعفرپور

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   عجب چه چهره ملی .لطفا یک کار که طرح ملی باشد که ایشان طی این هشت سال برای منطقه انجام داده بفرمایید.

 22. چهره ملی به به گفت:

  0

  0

  نتیجه انتخابات مجلس را با لجبازی دو دستی تقدیم دیگران کردند چهره ملی ؟!

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان