میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۶:۱۴ ب.ظ سرویس:برگزیده ها, شهر و شهروند 4 دیدگاه 674 بازدید

بازگشت جمعه های خوب سینمایی به لار

بازگشت جمعه های خوب سینمایی به لار

محبوبه وحیدیان: طبیعتا همه ما سینما رفتن را دوست داریم و این تفریح هیجان خاصی برای ما دارد که حاضریم در بین مشغله های روزمره، روزنه ای پیدا کنیم برای دیدن یک فیلم سینمایی خوب.

یادم می آید تقریبا سه سال پیش با دوستان منتظر عصر جمعه ها می شدیم. جمعه هایی که تمام هفته را لحظه شماری می کردیم برای رسیدنش و دیدن یک فیلم خوب همراه با جمع صمیمی دوستان. بیشتر وقت ها تالار کوچک فردوسی (استاد جمالی) مقصدی بود که هنردوستان برای عصرهای جمعه انتخاب می کردند تا بعد از پشت سر گذاشتن یک هفته دغدغه های زندگی، با روی آوردن به دنیای سینما و هنر به تماشای فیلم بنشینند.

از نکات قابل توجه این بود که افراد زیادی هم از این برنامه استقبال می کردند؛ از مسئولین علاقه مند گرفته تا بازیگران تئاتر، اهالی موسیقی، جوانان، نوجوانان و فرهنگیان. بعد از دیدن فیلم هم نوبت نقد فیلم بود که معمولا منتقدانی متخصص در زمینه های مختلف سینمایی از مرکز استان حضور می یافتند و با شور و هیجان نقد آنها را دنبال می کردیم. اما متأسفانه با خداحافظی طراحان این جمعه های خوب؛ این فضای شیرین نیز از بین رفت و تنها کورسوی امیدمان به یأس و نومیدی تبدیل شد. تنها مکانی که می توانست پناه خوبی برای سینما دوستان و علاقه مندان به سینما باشد از رونق افتاد و کم کم به دست فراموشی سپرده شد و جمعه هایمان دوباره شد همان جمعه های سرد و بی روح گذشته.

بعد از وقفه ای تقریبا سه ساله، خدا را شکر دوباره همان حس نوستالژیک تازه شد و در هنرسرای شهروند این اتفاق فرهنگی از سر گرفته شد؛ البته با رویکردی تازه. این بار نیز همان خالقان جمعه های خوب توانسته اند با کمک جمعی از نوجوانان و جوانان هنردوست و هنرمند جانی تازه ببخشند به فضای سینمایی نیمه جان لار.

از جمعه دو هفته پیش که اتفاقا همزمان بود با رخت بربستن ستاره سینمای ایران؛ عزت الله انتظامی اولین فیلم با عنوان «در دنیای تو ساعت چند است؟» به کارگردانی صفی یزدانیان و با بازی علی مصفا و لیلا حاتمی اکران شد و بعد از دیدن این فیلم حمید منشی، طاهره آرین، منیره جهان بین، مجید بامدادی، برادران نخبه، تعدادی از جوانان و نوجوانان علاقه مند و محسن زارع به نقد و بررسی این فیلم نشستند.

نکته قابل توجه در اولین روز اکران حضور حداکثری نوجوانان و جوانان علاقمند بود که تقریبا بیشتر صندلی ها را پر کرده بودند و این نشان دهنده علاقه آنهاست به دنیای سینما و هنر که البته نباید این علاقه ها را نادیده گرفت. خوبی این نوع فیلم دیدن ها این است که با دقت بیشتری به داستان فیلم، گریم و لباس بازیگران، موسیقی و حتی مکانی که فیلم در آن ساخته شده توجه می شود. همه سعی می کنند با دقت هر چه بیشتر فیلم را ببینند و در مورد آن به اظهار نظر بپردازند.

ذکر این نکته نیز ضروری است که بعد از ظهر هر جمعه ساعت ۱۸ در هنرسرای شهروند (پارک حاشیه) فیلمی اکران می گردد و جمعی از هنرمندان و هنردوستان به تماشا و سپس نقد این فیلم می نشینند و حضور افراد علاقه مند می تواند باعث رونق بیشتر این جلسات گردد.

و در پایان باز هم امیدواریم که با همت و نگاه مسئولین، شهر لار هم بتواند مانند شهرهای همسایه به آرزوی دیرینه خود که وجود  یک سینمای مستقل است برسد. به امید آن روز…

عکس ها: محمد پاسیار


4 نظر

 1. جوان لاری گفت:

  2

  0

  چه خوب

 2. هشهری گفت:

  2

  0

  مسئولین به فکر ایجاد یک سینما باشند

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  واقعا متاسفم برای لار با این همه ادعا که دل خوش کرده به اکران فیلم در فضایی بسيار نامناسب برای اکران که اينگونه نمایش فیلم برازنده روستاهای کم جمعيت است نه لاری که ادعای مرکز استانی را دارد.فقط باید تاسف خورد به حال این مسولین […]

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  زحمت زیادی بابت برنامه کشیده اند. ای کاش در زمینه مسائل شهری و شهروند نیز اینگونه پیگیری میشدوکارهای فرهنگ شهروندی صورت میگرفت

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان