میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۶ ق.ظ سرویس:برگزیده ها 2 دیدگاه 598 بازدید

بازگشت شهرداری لار به «نخل»کاری

بازگشت شهرداری لار به «نخل»کاری

روابط عمومی شهرداری لار: امروزه با توجه به فرهنگ سازی‎های انجام شده، مردم و مسئولان شهر لار به درخت و محیط زیست توجه خاصی نشان می‌دهند؛ چرا که بخوبی دریافته‎اند درختان و گیاهان در سلامت جسمی و روحی مردم نقش اساسی دارد. در ادیان و فرهنگ های مختلف جهان، درخت و درختکاری جایگاه خاصی دارد. دین مقدس اسلام نیز بشر را به کاشت درخت تشویق و ترغیب کرده است و بعضی از بزرگان دین به این امر اشتغال داشته اند. امام علی(ع) در مدینه باغ های خرمای فراوانی به وجود آورد و بیشتر آنها را در راه خدا وقف کرد.

محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار با بیان این مطلب، گفت: در این راستا، به همت واحد فضای سبز، همزمان با فرارسیدن عید سعید غدیر خم، در مرحله اول ۸۰ نفر درخت خرمای شاهانی در بلوار جمهوری اسلامی (چهل متری اول) و بلوار هاشمی زاده این شهر کاشته شد.

شهردار لار با بیان اینکه با در نظر گرفتن ملاحظات بصری و زیست محیطی، کاشت درختان نخل(فَسیل) تاثیر بسزایی در بهبود منظر شهری خواهد داشت، خاطر نشان کرد: مرحله جدید کاشت درختان نخل (فَسیل) در این شهر از روز عید سعید غدیر آغاز شده و ان شالله در مراحل بعد تعداد بیشتری از این درخت در سطح شهر، کاشته خواهد شد.

وی افزود: برای خرید و کاشت ۸۰ نفر درخت خرما، ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هزینه شده است.

*(فَسیل) نام اصلی درخت نخل در زبان لاری است.

 


2 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  احسنت، چه کار خوبی

 2. بی بی و باباجی گفت:

  0

  0

  امیدوارم این کار فرمالیته نباشه. طبق نظر کارشناسان جهادکشاورزی وزن یک نهال نخل حد اقل بین ده تا پانزده کیلو باید باشه که پا بگیره . اون نهالی که توی عکس دومی هست موکشه بیشتر بهش میاد باشه تا نهال ، بعید میدونم پا بگیره. ضمنا بریدن پش های مرکزی اون کار اشتباهی هست. حتما خشک میشه.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان