میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در26 فوریه 2017 ساعت 7:50 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 742 بازدید

باغداران و کشاورزان محصولات خود را بیمه کنند

rezaiyanمعاون عمرانی استانداری در جلسه ستاد مدیریت بحران بخش جویم:

باغداران و کشاورزان محصولات خود را بیمه کنند/هیچ جای دنیا نیست که از سیل خسارت نبیند

معاون عمرانی استانداری فارس گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی و بارش باران، احتمال خسارت برای محصولات  باغی وجود دارد، بنابراین باید همه باغداران و کشاورزان محصولات خود را بیمه کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ مهندس خلیل رضاییان در بازدید از بخش جویم لارستان و در جلسه ستاد مدیریت بحران این بخش اظهار داشت: بخش جویم در واقع بعد از منطقه کوهستانی داراب، حوضه آبریز داشته است. وی افزود: هیچ جای دنیا نیست که بر اثر بارش خسارت نبیند.

وی با بیان اینکه هیچ جای دنیا نیست که بر اثر بارش خسارت نبیند، تصریح کرد: جویم جزء اولین مناطقی است که در بارندگی اخیر دچار خسارت و آسیب شده است. معاون عمرانی استانداری ادامه داد: چه مسئولی به محل بخش بیاید چه نیاید، آنچه مبنای تصمیم گیری است اول گزارش براورد خسارت است که مسئولین شهرستان از طریق دستگاه های مربوطه ارائه می کنند، و در ادامه کارشناسی دقیق تر از طریق ستاد مدیریت بحران و دستگاه های اجرایی استان انجام می شود و سرانجام دولت در قالب تسهیلات و کمک های بلاعوض، بازسازی و بهسازی اماکن آسیب دیده را انجام می دهد.

رضاییان با تأکید بر برآورد خسارات در استانداری برای رعایت عدالت، ادامه داد: در خصوص بخش تأسیسات آبی هم که متعلق به منابع طبیعی، جهادکشاورزی یا سازمان آب هست هم بایستی ایمن بخشی بکنیم که در صورت بارش های شدیدتر مجدداً دچار آسیب های دیگر نشویم.

معاون عمرانی استانداری فارس با بیان اینکه جبران خسارت های مردمی ناشی از سیل از طریق تسهیلات انجام می شود؛ اظهار داشت: مسئولین ذیربط با هدایت فرمانداری و بخشداری ها یک سری کارها را برای ایمنی بخشی انجام بدهند و در آینده هم برای آنها تأمین اعتبار می شود.

وی در خصوص سوخت رسانی به منطقه جویم هم گفت: برای این منظور از طریق شرکت پخش فراورده های نفتی استان فارس پیگیری لازم انجام خواهیم داد.

رضاییان خاطرنشان کرد: اگر در جریان بارش های شدید اخیر، مسکن مردم چه در بخش شهری و چه روستایی خسارت دیده است، دولت در این خصوص تسهیلات کم بهره، همراه با مقداری تسهیلات بلاعوض اختصاص می دهد.

وی خطاب به کشاورزان و باغداران تأکید کرد: بیمه را جدی بگیرید و باغات و محصولات خود را بیمه کنید تا در این مواقع دچار مشکل نشوید.

معاون عمرانی استاندار در خصوص ایجاد سد و بند خاکی در بخش جویم  هم افزود: برای اجرای عملیات سد سازی بایستی توسط دستگاه های ذیربط مطالعه بشود و در ادامه اگر مطالعه آن به اتمام رسید برای احداث سد تأمین اعتبار می شود.

وی در پایان سخنانش به ستاد مدیریت بحران شهرستان دستور داد مشکلات  بوجود آمده برای مردم را در اسرع وقت حل کنند.

پیش از این نیز معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، مدیر عامل سازمان آب منطقه ای فارس، مدیر کل راه و شهرسازی لارستان، بخشدار و رییس شورای اسلامی شهر و بخش جویم و جمعی از معاونان ادارات کل استان و مدیران ادارات شهرستان لارستان  و باغداران خسارت دیده از سیل اخیر در جویم هم به بیان نظرات خود پرداختند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان