میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در4 آوریل 2014 ساعت 4:18 ب.ظ سرویس:یادداشت 8 دیدگاه 3,588 بازدید

«باغ نشاط» جان گرفت

hamedipoor «باغ نشاط» جان گرفت

غلامرضا حامدپور: نوروز امسال باغ نشاط جانی دوباره گرفت. این مهم از چند ماه قبل با همت جمعی از جوانان فرهنگ دوست «تشکل لارستان بیدار» و همکاری میراث فرهنگی، شورای شهر، حمایت مالی برخی ادارات و بعضی از صنوف بازار میسر شد. مجموعه ای که با ذوق و سلیقه و بدون کمترین چشمداشت مادی فضایی متفاوت از سالیا ن قبل را در این باغ قدیمی به اجرا در آوردند. (از ذکر نام افراد خودداری می نمایم تا مبادا نامی از قلم بیفتد.)

اعتماد به جوانان یقینا برای شهر و منطقه دستاوردهای ارزشمندی به همراه خواهد داشت. باید به این واقعیت اذعان کرد. جوانان امروز که تحصیل کرده های دانشگاه های معتبر کشور و خارج از کشور هستند از مسئولین خواستار توجه ویژه به شهر و منطقه هستند تا در کنار توجه به توسعه شهرستان در زمینه های سیاسی و اقتصادی و… به توسعه فرهنگی منطقه نیز بیش از پیش توجه کنند.

صحنه آرایی فضای باغ، نمایشگاه موزه مردم شناسی و موزه سنگ، سفالگری، نمایشگاه عکس آثار تاریخی منطقه، غرفه صنایع دستی عشایر و… و دعوت از مسئولین و چهره های شاخص لارستان و نیز برگزاری جلسه انجمن ادبی با حضور تعدادی از شعرای لارستانی اعم از لاری، گراشی و اوزی از جمله این برنامه ها بود.

 به این اضافه کنید راه اندازی تور لارگردی برای معرفی دیگر جاذبه های فرهنگی شهرستان به همشهریان و مهمانان نوروزی که مورد استقبال قرار گرفت. اغلب دوستانی که از این مکان بازدید داشتند حتی همشهریان ساکن در دیگر شهرستان ها (که از فرصت تعطیلات نوروز برای سفر به زادگاه خود استفاده کرده بودند) معتقد بودند که در صورت توجه ویژه، باغ نشاط این ظرفیت را دارد که نه تنها به یک مکان فرهنگی و تفریحی منطقه، بلکه به یک شهرت ملی هم برسد. این امر در صورتی امکان پذیر است که متولیان فرهنگی شهرستان با همکاری دیگر نهادهای مسئول و گروه های مردمی و با کمک کارشناسان میراث فرهنگی کشور نقشه راه این مجموعه فرهنگی را طراحی نموده تا به جایگاه تاریخی خود برسد.

5

در طول این ایام شاهد بازدید نماینده محترم مجلس، فرماندار محترم، دکتر غریبی معاون محترم دانشگاه آزاد اسلامی کشور، شهردار و شورای اسلامی شهر و حجه الاسلام نوربخش امام جمعه محترم و آقای سید حسن آیت اللهی، همشهریان و مسافرین نوروزی بودیم. امید است موضوعاتی چون تملک باغ، تامین اعتبار ویژه برای حفظ و مرمت دیگر قسمت های تاریخی باغ و فضای سبز (کمبود آن احساس می شد) که در سخنان مسئولین بود عملی شود. همچنین انتظار می رود مسئولان از این علاقه مندان حوزه فرهنگی حمایت نموده و شرایطی را فراهم کنند تا با همکاری بیشتر این جوانان، در سال های آینده دیگر اماکن فرهنگی و تاریخی لار نيز احیا گردد.

درکنار اقدامات ارزشمندی که انجام شده  نکاتی را پیشنهاد می نمایم:

*اگر از همین امروز برنامه ریزی شود در سال های بعد می توان  از دیگر مکان ها چون قلعه اژدها پیکر، مجموعه قیصریه و… هم به نحو مطلوب تری استفاده نمود.

*بعضی از برنامه ها با اذان مغرب تداخل داشت و  در گوشه ای از باغ امکان اقامه نماز برای مردم فراهم بود؛ حال اگر شرایط برگزاری نماز جماعت هم فراهم می شد و متولیان و بازدیدکنندگان در کنار هم به اقامه جماعت می پرداختند ضمن حفظ شعائر دینی، صحنه های زیبا تری به نمایش گذاشته می شد.

*تشکیل نمایشگاهی از توانمندی های لار و لارستان در زمینه های مختلف مورد توجه قرار گیرد.

*معرفی نمادهای شهر لار و ماکت بعضی اماکن مذهبی و تاریخی منطقه در یک فضای مناسبی در معرض دید گذاشته شود.

 *ایجاد غرفه هایی در جهت  معرفی هر چه بیشتر کباب کنجه لاری، حلوا مسقطی، شیرینی ها و نان های محلی…

*جمع آوری اشیای عتیقه منازل تا انشالله لار هم صاحب یک موزه دائمی شود.

*حمایت مالی خیرین علاقه مند حوزه های فرهنگی از این تشکیلات؛ جهت جمع آوری اشیای عتیقه که این مهم با همکاری ستاد نماز جمعه، آموزش و پرورش واتحادیه های صنفی، شوراهای اسلامی شهرهای مجاور و روستاها امکان پذیر خواهد بود.

*تاریخ مبارزات مردم لار و لارستان و رهبران مردم و عکس هایی در این زمینه در معرض دید قرار داده شود.

*جلسات انجمن ادبی توسعه داده شود و شعرای بومی منطقه در برنامه مشاعره توانمندی های هنری خود را به مردم معرفی نمایند. بدیهی است در صورت امکان می توان این شب شعر را با هدف معرفی هر چه بهتر باغ نشاط و ظرفیت های فرهنگی لارستان با حضور شاعران کشوری پر رنگ تر و تاثیر گذار تر برگزار نمود.

*دعوت از چهره های علمی، فرهنگی و سیاسی لارستان برای حضور در برنامه ها و به تعبیر دیگر از این ایام به عنوان فرصتی هرساله برای حضور لارستانی ها در زادگاه خود استفاده نمود که یقینا خروجی های مثبتی برای منطقه خواهد داشت.

*معرفی گونه های جانوری که به نام لار و لارستان از آن یاد می شود مثلا (خروس لاری، قوچ لارستان) و دیگر گونه هایی که نگارنده از آن بی اطلاع می باشد.

در پایان یکبار دیگر به  همه دست اندر کاران خدا قوت می گویم و برای این عزیزان آرزوی موفقیت دارم و چه ارزشمند است مسئولان شهرستان طی مراسمی از دست اندرکاران به نحو شایسته قدردانی نموده تا این جمع با انگیزه بیشتر برای سال های آتی برنامه ریزی نمایند.

1 file_5750


8 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  به به میبینم که بدحجابی موج می زنه-پس حجاب فاطمه تو عید فاطمی کو برادران- همه افکارتون رو روی هم جمع کردید و این همه …..

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   فكر نمي كردم هنوز در اين شهر آدم هاي عقب مانده هستند!!!! عزيز من تا كي بايد اينقدر سطحي نگر و ظاهربين باشيد؟!

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  بله صداش بعد در میاد
  مثل اون گروه باستانی کار که با غیرت خودشون هم پنجره ی قدیمی زیرزمین رو کندن هم حوض قدیمی
  و این گروه بیدار هم با دادن اطلاعات غلط غلوط و کندن دیوار برای عبور سیم و… به باغ ویرتن نشاط کمک میکنند

 3. پشیمان گفت:

  0

  0

  جوابیه ناشناس::::::::::::::::
  اگر ما عقب مانده ایم خدا رو شکر میکنیم که عقب مانده (جامانده ) در حجاب زهراییم
  امید وارم شما و خانواده تان هم هنوز عقب مانده باشید نه مثل بعضی ها ویترین برای جوانان

 4. پشیمان گفت:

  0

  0

  و اما آقای غلامرضا حامد پور
  اولا که زیبا تر از همه رفتار بسیار زشت مسئولان در مورد پخش موسقی در ایام فاطمییه بود
  دوماٌ خاطر نشان میشود نوروز ۹۴ هم در ایام فاطمیه قرار دارد
  سوماٌ نمازی که میخواهد صحنه های زیبا تری را برای مردم به نمایش بگذارد میخواهم که اصلاٌ نباشد
  اصلاٌ ولکن حرف برای کسانیی که فاطمه را نمیشناسند مثال خواندن یاسین در …..

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   افرادی مثل تو خانوم فاطمه زهرا(س) رو اینجوری شناختن که وضعیت اینجوریه… یس هم تو گوش شما باید بخونن تا ندانسته به کسی تهمت و بهتان نزنی( جناب مدعی دین)
   دستی به دامن تو دستی به آسمان دستی دگر کجاست، که خاک بر سرت کند!!!!

 5. غلامرضا حامدپور گفت:

  0

  0

  غلامرضا حامدپور
  در پاسخ به نظرات بعضی از همشهریان و بازدیدکنندگان مطلب باغ نشاط ( ناشناس ) توضیح زیر را ضروری دانستم اظهار لطف عزیزان و حساسیت آنها قابل تقدیر می باشد اما باید چند نکته را در نظر گرفت:
  *مطلب ( باغ نشاط جان گرفت ) قدردانی ازاقدام خود جوش جمعی از علاقه مندان حوزه فرهنگ این شهرستان بود.
  *حفظ شعائر دینی خصوصا تکریم شخصیت یگانه حضرت فاطمه زهرا (س) بر هر کسی واجب بوده و هست.
  *بازدید شخصیت های دینی و سیاسی و فرهنگی شهرستان و تقدیر آنان از برنامه ها قابل تامل می باشد و یقینا تذکرات داده شده بازدید کنندگان ،مد نظر دست اندرکاران خواهد بود .
  *امر به معروف و نهی از منکر مراتبی دارد تذکر به اقامه نمازجماعت اشاره به همین موضوع دارد جهت اطلاع دوستان ، وقتی یکی از نوه های حضرت امام خمینی در حال تماشای مسابقه فوتبال بود تذکر دادند که وقت نماز هست نوه ایشان جواب داده بود بعداز مسابقه ،امام باردیگر گفتند وقت نماز می گذرد پاسخ داد کفش پوشیده ام طول می کشد و…. امام در نهایت گفتند با همین وضعیت نماز بخوان و مقام معظم رهبری در باب امر به معروف می فرمایند( تذکر لسانی وظیفه همگانی) پس همه وظیفه داریم این فریضه را درست ادا نماییم . اهانت هیچ جایگاهی در شریعت ماندارد .
  *آیا اقامه نماز جماعت مسئولین و مردم از دید برخی دوستان ایراد دارد و ناخواسته به مسئولین توهین نشده است ؟
  * آیا تهمت زدن به کسانی که در این جمع نیستند (اشاره به نظر یکی از کاربران در مورد زورخانه ) با اخلاق اسلامی سازگاری دارد ؟

 6. همشهری گفت:

  0

  0

  سلام ممنون از مطلبی که گذاشتین
  ای کاش فضای سبز این باغ رو درست کنن

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان