میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در30 اکتبر 2014 ساعت 1:33 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 5 دیدگاه 2,435 بازدید

«باغ نشاط» دوباره باغ شد!

«باغ نشاط» دوباره باغ شد

اداره ميراث فرهنگي لارستان: همزمان با فصل پاييزه درختكاري، محوطه باغ تاريخي نشاط لار درختكاري شد. اين كار در ادامه روند شش ماه قبل براي ساماندهي و زيباسازي محوطه باغ نشاط لار صورت گرفت.

به گفته سيما علويه رئيس اداره ميراث فرهنگي لارستان تعويض خاكهاي فرسوده ي باغچه ها پس از نقشه برداري دقيق، جانمايي درختان براساس نقشه هوايي سال۱۳۳۹ انجام گرفت و به صورت علمي و اصولي سيستم آبرساني قطره اي انجام شد.

وي افزود: نهال هاي كاشته شده مركباتي چون نارنج، ليمو و… و نخل هستند و درختان ازگونه اي انتخاب شده اند كه درسال آينده به ثمرخواهند نشست و باغ نشاط را نشاط دوباره مي بخشند.

باغ نشاط لار يكي از قديمي ترين عمارت هاي تاريخي لارستان محسوب مي شود كه قدمت آن به دوره افشاريه برمي گردد و از سال ۱۳۵۳ به ثبت ملي رسيده است.

20141028_074816 20141028_104339


5 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  چی به روز باغ نشاط اومده!؟
  آخرین باری که رفتم سه چار سال پیش بود،پر درخت بود
  چطور در عرض سه چار سال همه ی درختاش خشک شدن؟

 2. افرین گفت:

  0

  0

  این عکس ک روحیمون رو تضعیف کرد .|:

 3. واقع بین گفت:

  0

  0

  درخت نارنج و لیمو یکساله ثمر نمی دهد! نشاط باغ نشاط به سایه درختان بلند قامت نخل مربوط می شد که خبری از آن نیست و تلاشی برای احیای آن نشده است . این نوع خبر رسانی یعنی پاک کردن صورت مساله و […] بزرگ .با قاطعیت عرض می کنم این باغ با روند گفته شده احیاء نمی شود.

 4. زهرا گفت:

  0

  0

  چهار سال پیش از باغ نشاط دیدن کردم دلم برای شهرم سوخت که مسول دل سوزی ندارد در دفتر نظر م جهت احیای باغ بیان کردم حال با دیدن درخت کاری خوس حال شدم امیدوارم رسیدگی شود وباغ نشاط واقعا باغ نشاط شود خدا یارتان علی نگهدارتان

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  بهتره بگیم که باغ نشاط دوباره باغ میشود،نه اینکه دوباره باغ شد،چون الان که یک بیابون برهوته

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان