میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۹:۳۸ ق.ظ سرویس:اجتماعی, برگزیده ها 17 دیدگاه 1,014 بازدید

بانوان «ستاد روحانی» در شیراز گرد هم آمدند/ تاکید بر نگاه فراجنسیتی در مناسبات حاکمیتی

بانوان «ستاد روحانی» در شیراز گرد هم آمدند/ تاکید بر نگاه فراجنسیتی در مناسبات حاکمیتی

مرضیه شمس: بعد از گذشت دو ماه از انتخابات ریاست جمهوری جلسه قدردانی و هم اندیشی ستاد بانوان حامی روحانی استان فارس تشکیل جلسه داده است.

روحانی اکنون رئیس جمهور قاطبه مردم ایران است و چهار سال پر نشیب و فراز را در پیش رو دارد. این در حالی است که بانوانی که در این راه پا به پای دیگر مردم ایران با صبوری و صلابت ایستاده اند تا بتوانند نتیجه ای در خور و شان ایرانیان را رقم بزنند امروز به جد آمده اند و مطالباتشان را مطرح می کنند. زنانی که جهت اثبات و استقرار موقعیت بانوان ایران زمین جنگیده اند و اینک همت و غیرتشان را در طبقی از اخلاص نهاده و به هم میهنانشان پیشکش کرده اند. آنها امروز آمده اند  نه برای سهم خواهی بلکه برای تأیید این اندیشه که نیروهای توانمند بی هیچ مرزبندی و بر پایه یک نگاه فرا جنسیتی به عرصه سیاست، اجتماع و فرهنگ ما وارد شوند.

در این جلسه که سه تن از اعضای بانوان ستاد روحانی در لارستان، مرضیه شمس، منیره جهان بین و محبوبه وحیدیان به نمایندگی نیز حضور داشتند، اهم فعالیت ها و برنامه های انتخابات گذشته را به سمع و نظر حاضران رساندند.

جای خالی نیروهای همسو و به ویژه بانوان در پست های دولتی

منیره جهان بین، عضو فعال ستاد انتخاباتی در لارستان ضمن تأکید بر نشست ها و گردهمایی هایی که به صورت مداوم و پیوسته ظرف دو هفته در ستاد روحانی در لار به صورت هماهنگ برگزار شده بود خاطرنشان کرد با اینکه ما در لارستان بیشترین رد صلاحیت ها را در حوزه شورا در میان اصلاح طلبان داشتیم، توانستیم یک نماینده زن را به شورا راه دهیم.

جهان بین با توضیح این مهم که فعالیت خود را در قالب روزنامه «بشارت نو» از شش ماه قبل آغاز کردیم و در فرصت انتخابات یک ویژه نامه منتشر نمودیم ادامه داد: ما انتظار داریم در این برهه نیروهایی را که همسو با دولت باشند در پست های کلیدی بینیم و اعضای فعال اصلاحات نقش اساسی در انتصاب مدیران شهرستان داشته باشند.

این عضو فعال ضمن برشمردن این موضوع که ما بسیاری از پتانسیل های انتخابات از جمله گروه های مجازی، حمایت سایت ها، قشرهای دانشجویان و فرهیختگان و حمایت خانواده های متنفذ را داشته ایم از رئیس جمهور منتخب خواهشمندیم که نگاه ویژه ای به مسائل بانوان داشته باشند.

شکل گیری احزاب منسجم شرط بقای فعالیت های بانوان است/ انتظار می رفت مدیران دولتی در ستادها حضور یابند

عبدالحمید معافیان، رئیس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در فارس ضمن اشاره به برخی کاستی هایی که در ستادها وجود داشت بیان کرد امسال به دو بخش جوانان و بانوان در ستادها کمتر توجه شد. ستاد بانوان ما در شهرستان ها آنچنان که باید و شاید دیده نشد.

وی نقش احزاب را در این شرایط، بسیار تعیین کننده دانست و افزود ما متاسفانه احزابی نداشتیم که بتوانیم از همه عناصر سیاسی استفاده کنیم. با توجه به اینکه سلیقه ها و تفاوت های زیادی در نیروهای اصلاح طلب در شهرستان ها وجود داشت. به طور مثال در شهرستان لامرد و مهر به دلیل نبود نیرویی همسو نماینده مجلس آن شهرستان مسئولیت ستاد انتخاباتی را بر عهده گرفت.

معافیان ادامه داد اگر بخواهیم نقشی به بانوان در شهرستان ها بدهیم باید تشکیلات منسجمی شکل بگیرد. ستاد دکتر روحانی نهادی نبوده است که ادامه پیدا کند. این انسجام را خود بانوان باید در قالب تشکیلات حزبی و مدنی ایجاد کنند.

این رئیس ستاد تأکید کرد در خصوص مدیرانی که در ستادها شرکت نکرده اند، حتما پیگیری می کنیم. از بعضی دستگاه های اجرایی انتظار می رفت که در مقابل حزب پادگانی که وجود داشت در فعالیت های ستاد شرکت کنند و همراهی داشته باشند.

با نگاه اصلاح طلبی سلامت نظام را مدیریت می کنیم/ در بحث زنان نگاه سیاسی را کنار می گذاریم

در ادامه جمیله کریمی رئیس ستاد بانوان استان با بیان اینکه در استان فارس دو حزب زنان مسلمان نو اندیش و مجمع زنان اصلاح طلب فعالیت دارند افزود: می توان این ظرفیت ها را در شهرستان ها هم گسترش داد.

کریمی ضمن اشاره به فشارهای امنیتی که وجود داشت افزود: زمانی این فشارها کم می شود که تحزب قدرتمند شود. اصلاح طلب بودن یعنی فرزندان نظام بودن و با نگاه اصلاح طلبی که داریم سلامت نظام را مدیریت و با انحرافات در حوزه های مختلف مبارزه می کنیم.

وی اشاره کرد در بحث زنان قطعا نگاه سیاسی را کنار می گذاریم. انتصاب وزیر زن اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه افراد توانمند در سبدهای کابینه بدون نگاه مرد یا زن بودن و شایسته سالارانه شکل بگیرد.

رئیس ستاد بانوان استان همچنین خطاب به صحبت های منیره جهان بین در خصوص راهیابی یک نماینده زن به شورا ذکر کرد امید داریم با تلاش های شما شهردار زن برای این شهرستان هم انتخاب شود.

در پایان از اعضای فعال ستاد بانوان امور شهرستان ها تقدیر و قدردانی شد.


17 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  مردان هم انتظار دارند در شغل ها مسئله فراجنسیتی رعایت شود تو تمام ادارات و … زنها سرکارند
  خب با این اوضاع مردان چگونه میخوان خرج زن و بچه بدن
  این قدر احساساتی حرف نزنید و تصمیم نگیرید. همه جوانب را بسنجید
  این قدر با تعصب جنسیتی صحبت نکنید

  • شهروند گفت:

   0

   0

   حالا همینایی که سرکارن برن زن بگیرن و خرج بدن و دست از ک…کاری بردارن. بقیه پیش کش.
   من خودم جامو تو اداره میدم به آقایون مسوولیت پذیر

 2. ناشناس گفت:

  1

  1

  من هم حرف رئیس ستاد بانوان استان را تایید می کنم و نه تنها شهردار باید زن باشد رفتگران هم باید از زنان باشند و در این زمینه هیچ تبعیضی نباید صورت بگیرد

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  پس خانم ها کی میخوان مسئولیت اصلی خود یعنی آوردن و تربیت فرزند را به عهده بگیرن
  خانم ها لطفا مسئولیت پذیر باشین

 4. 1

  0

  آقا یا خانم ناشناسی که هنوز توانایی زنان رو در حد تولد و بزرگ کردن بچه می بینید صرفا جهت یادآوری عرض کنم خدمتتون که در سال ۱۳۹۶ ه ش (۲۰۱۷ میلادی ) زندگی میکنیم. در واقع بیش از صد ساله که از حکومت آخرین شاه قاجار هم میگذره.

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  از شما برادران و خواهران مومن و متدین که همچین نسل گلی تربیت کردید بسیار ممنون و متشکر هستیم اَجرُکُم عِندَاللٰه

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  به نظرم شغل مناسب برای خانم ها منشی مطب دکترها هست البته باید […]

 7. زن لاری گفت:

  0

  0

  متاسفم برای بعضی مردان کوته فکر و سطحی نگر شهرم. دوران کلفتی خانوما خیلی وقته گذشته آقایان محترم

  • لارستانی گفت:

   0

   0

   چقدر باید فردی این قدر […] باشد که به خانم های خانه دار که به جای خدمت به غریبه ها تمام وقت به خانواده و فرزندان خودش خدمت می کنه، بی ادبانه کلفت بخواند و سایت آفتاب هم وقیحانه آن کامنت رو تایید کنه!!

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   شما که خودتون استاد اخلاق هستید و هر کسی با هاتون مخالف باشه هر چی از دهنتون در میاد بهش می گید کسی که فقط خدمات زن ها رو برای خودش می خواد و فعالیت اجتماعی اونا رو نمی خواد یعنی به چشم کلفت به زنها نگاه می کنه

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   متاسفانه سایت آفتاب هرچی به نفع خودش هست با هر الفاظی که درش باشه، تایید می کنه اما کامنتی که مخالف افکارش هست طوری سانسور می کند که مخاطب فکر کنه درش توهین بوده که حذف شده!
   خب دیگه این هم یک نوع برداشت از آزادی بیان است!

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   کاملا حق با شماست مردم باید بیان آزادی بیان رو از سایت های شما یاد بگیرن و همینطور ادب و اخلاق و توهین نکردن به دیگران رو هم باید از شما یاد گرفت

 8. زهرا گفت:

  0

  0

  آقایان چطور وقتی میخواین خواستگاری برین اولین ملاک رو شاغل بودن خانوما می دونید پس؟ نمیدونیم قسم حضرت عباس رو باور کنیم یا دم خروس رو ؟

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

  وظیفه زنان و حدود رفتار و کردار انها در جامعه در قران و کلام اهل بیت هست و ربطی به سال ۹۶و ۲۰۱۷و …. نداره برادران و خواهران عزیز…..

 10. شهروند گفت:

  0

  0

  درود بر بانوان روشن فکر

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  چیزی که تند روها می خواهند فقط بردگی فکری همه ی مردمه چه زن چه مرد اما این خانم ها به ا راده ی خودشون خواستند از زیر یوغ این بردگی بیرون بیان حالا این افراد متعصب دلشون می خواهد که خانم ها برگردند به سی سال پیش اما خواب دیدند خیر باشد هر گز چنین نخواهد شد

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان