میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۹:۴۳ ق.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 660 بازدید

بانوی تازه مسلمان فیلیپینی با امام جمعه لار دیدار کرد/ خانم «دلوس»: آرزویم دیدن خانواده پس از ۲۸ سال است

بانوی تازه مسلمان فیلیپینی با امام جمعه لار دیدار کرد/ خانم «دلوس»: آرزویم دیدن خانواده پس از ۲۸ سال و زیارت کربلا است

خانم ”روزلین دلوس“ بانوی فیلیپینی تازه مسلمان ساکن لارستان هفته گذشته با امام جمعه لار دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه لارستان؛ در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین دکتر موسوی خرم ضمن تقدیر از فعالیت‌های این بانوی مسلمان هنرمند و فعال قرآنی، به رسم یادبود یک جلد کلام الله مجید به وی اهدا نمود. امام جمعه لارستان بر استفاده از توانمندی‌های این بانو در راه ترویج قرآن و عترت طاهرین تأکید کرد.

این بانو در سال ۱۳۶۹ و در کشور امارات با همسر لارستانی خود (اهل روستای کرمستج) آشنا شد و پس از ازدواج به ایران بازگشتند که همین مسأله مقدمه‌ی گرویدن او به دین مبین اسلام و مکتب تشیع بود.

دیدار خانم دلوس با امام جمعه، بهانه‌ای شد تا چند روز پیش با او گفت‌وگوی کوتاهی انجام دهیم. این بانو می‌گوید: «آشنایی‌ام با دین اسلام پیش از ازدواج و از طریق بعضی دوستان فیلیپینی مسلمانم بود که با معرفی این آیین و تشویق من به تحقیق، کمک بزرگی در این زمینه کردند…». این بانوی فیلیپینی اکنون رابطه عمیقی با قرآن دارد و چندین بار این کتاب هدایت را ختم کرده است.

از توانایی‌های روزلین دلوس تسلط بر ۵ زبان «فیلیپینی»، «انگلیسی»، «فارسی»، «ترکی» و «عربی» و نیز زبان شیرین لارستانی است. وی همچنین مدارک معتبر قالی بافی، روبان دوزی، نمد دوزی، قلاب بافی و گل بلندر و چینی دارد و در همه این زمینه‌ها دارای تجربه‌های عملی است.

بانوی شیعه فیلیپینی دارای ۴ فرزند است که ۳ پسر و یک دختر هستند؛ دو فرزند در حال تحصیل و دو نفر آنها شاغل هستند.

او که اوضاع مالی چندان مناسبی ندارد، دغدغه‌های متعددی مطرح می‌کند که یکی از آنها نبود حمایت‌های لازم برای استفاده از تخصصش در مراکز علمی و کاربردی شهرستان است. خانم دلوس یک خواسته و آرزوی مهم دیگر هم دارد؛ «آرزوی چندین و چند ساله‌ام دیدار مجدد با خانواده در فیلیپین و زیارت مشهد مقدس و کربلای معلی است، دوست دارم پدر پیرم را بعد از ۲۸ سال ببینم…» اشک‌های او نشان از عشق و محبت پاکش به خانواده بود.

این بانو در پایان از همه شهروندان و مردم لارستان به خاطر محبت‌ها و رفتار خوبی که تا امروز با او داشته‌اند تشکر کرد و گفت: ایران و لارستان را مانند کشور و شهر خود دوست دارد.


1 نظر

  1. ناشناس گفت:

    0

    0

    باسمه تعالی. انشاءالله توفیق روزافزون شامل حال دلسوزان اسلام و انقلاب گردد.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان