میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱:۵۴ ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 105 بازدید

باید ارزش های دینی را با فناوری های جدید عرضه کنیم

فرماندار ویژه لارستان: باید ارزش های دینی را با فناوری های جدید عرضه کنیم

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در مراسم تجلیل از دانش آموزان برگزیده مسابقات قرآن و معارف اسلامی مرحله مقدماتی استان و مدارس میزبان این مسابقات که در محل سالن شهید نوبخت لارستان برگزار شد؛ با بیان اینکه قرآن‌کریم سرشار از برکت و معنویت و منشور زندگی جامعه بشری در همه عرصه‌ها و همه دوران‌ها است؛ اظهار کرد: اگر ما در ابعاد مختلف موضوعات نیاز به تخصص در زندگی اجتماعی داریم و اگر بناست که از لحاظ علوم مادی و در ابعاد سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، امنیتی، اقتصادی و غیره پیشرفت کنیم و هر آنچه که بشر در زندگی مادی به آن نیاز دارد و اگر نیاز داریم که در این راستا تلاش و کوشش کنیم، راهی ندارد جز اینکه کتاب خدا و قرآن کریم را مطالعه و در آن تدبر نماییم که در همه عصرها و در همه دوران‌ها این کتاب الهی برای ما برنامه دارد.

وی تصریح کرد: در عصر مدرن امروزی، اگر ما از معنویت و ارزشهای اسلامی و از آیات قرآن کریم غافل شویم و در چارچوب قاعده مندی که خداوند برای ما ترسیم کرده است، توجه نکنیم، انسانهایی بوجود خواهند آمد که جهان را به بیراهه می کشانند، زندگی شخص را تباه می کنند و جامعه بشری را به سمت هلاکت و نابودی هدایت خواهد کرد.

فرماندار ویژه لارستان ادامه داد: با این ناهنجاری‌هایی که امروزه در جامعه می بینیم، اگر نوجوانان و جوانان امروزی را با ارزش‌های دینی و اسلامی آشنا کنیم و بتوانیم شخصیت آنها را طوری شکل دهیم که برای آنها مصونیت ایجاد شود و ارزش‌ها را در وجود آنها نهادینه کنیم، یقیناً فردا که در دانشگاه‌های داخل یا خارج از کشور مشغول تحصیل می شوند، با این چارچوب‌ها و این دیدگاه های اعتقادی و معنوی که دارند آنها را محفوظ و مصون خواهد داشت.

حسنی اضافه کرد: اگر سالهای گذشته ما به کتاب خدا و آیه های قرآنی و به مفاهیم قرآنی نیاز داشتیم، امروز خیلی بیشتر به این کتاب خدا نیاز داریم، چون ما باید متناسب با آن هجمه هایی که به ارزش‌های اسلامی و دینی ضربه می زند به همان نسبت هم بتوانیم خودمان را واکسینه کنیم و بتوانیم چارچوب‌ها و فناوری جدیدی در حوزه دینی و ارزش‌های انسانی اعمال کنیم.

نماینده عالی دولت در لارستان با بیان اینکه در گذشته هجمه‌های فرهنگی از طریق کتاب و مجلات گوناگون و یا از طریق نوارها و یا ماهواره نقش داشت؛ گفت: امروز در همه ساعات شبانه روزی ممکن است فرزندان ما در مقابل هجمه‌های فرهنگی بیگانگان از طریق فضای مجازی گرفتار شوند، بنابراین بایستی بهتر و بیشتر از گذشته و با فناوری جدید و توجه بیشتر به آیات قرآن کریم، ارزش‌های اسلامی و دینی را در وجود نوجوانان و جوانان و فرزندان خود نهادینه کنیم.

حسنی با تاکید بر اینکه در گذشته تربیت فرزندان صد در صد توسط والدین و یا مربیان و معلمین در مدارس انجام می‌شد، اما امروز هیچ کس نمی تواند ادعا کند که می تواند به طور کامل تمامی رفتار آنها و فکر و روح نوجوانان جوانان و خود را مدیریت کند، افزود: ممکن است در همان زمانی که فرزندان در کنار خانواده هستند از طریق شبکه های متعدد ارتباطی بدترین نوع آموزش را داشته باشند.

معاون استاندار فارس ادامه داد: بنابراین نیاز است که از همان دوران طفولیت و از همان زمانی که پا در عرصه تعلیم و تعلم می گذارند آنها را با مفاهیم دینی و قرآنی و عمل به آنها آشنا سازیم. به طوری که اگر فردا آزاد باشند و کنترلی بر روی آنها از سوی خانواده و یا مربیان نباشد، بتوانند خودشان را کنترل و مدیریت کنند.

حسنی یادآور شد: اگر فرزندان ما با تربیت اسلامی، دینی و قرانی رشد کنند، قطعا در مقابل تمام معضلات جامعه واکسینه خواهند شد و افرادی بوجود می آیند که برای کشور، عزت آفرین و افتخار آفرین می شوند و در کنار آن، نشاط اجتماعی را به جامعه تزریق می کنند.

وی تصریح کرد: آنکس یک سوره از قرآن کریم، یا یک جز و یا کل قرآن را حفظ می کند، و بعدها در مجالس و محافل مختلف با قرائت زیبای خودش، احساس رضایت می‌کند و در حقیقت نشاط اجتماعی را در درون خود می یابد. اما در کنار آن رضایتمندی و نشاط ناشی از فعالیت های دینی، باید آن نشاط مادی و آن نشاطی را که جسم انسان هم به آن نیاز دارد، در چارچوب ارزش‌های دینی خودمان و در چارچوب نظام اسلامی برای دانش آموزان و نوجوانان وجوانان امروزی تدارک ببینیم.

فرماندار ویژه لارستان در پایان سخنانش از همه دست اندرکاران برگزاری این مسابقات معنوی تقدیر و تشکر کرد.

پیش از این نیز حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد رمضانی امام جمعه موقت لار و مهدی اسماعیلی معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش لارستان نیز به ایراد سخن پرداختند.

در پایان از ۱۲۰ دانش آموز برگزیده مسابقات قرآن و معارف اسلامی مرحله مقدماتی استان و مدارس میزبان این مسابقات با لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان