میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در28 مارس 2021 ساعت 3:06 ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 125 بازدید

باید با برگزارکنندگان برخی مراسم عروسی در لارستان برخورد سخت می‌شد!

رئیس ستاد مقابله با کرونا در لارستان:

باید با برگزارکنندگان برخی مراسم عروسی در لارستان برخورد سخت می‌شد!

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان ضمن تقدیر از ستاد مقابله با کرونا شهرستان بویژه کادر درمان و بهداشت، گفت: سلامت مردم اولویت اول ماست، اما بخش‌های اقتصادی و فرهنگی هم نباید تعطیل شوند.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان، جلیل حسنی در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان، ضمن تبریک فرا رسیدن ۱۴۰۰، سال«تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» در سخنانی با بیان این که تمامی اعضای مقابله با کرونا شهرستان از اسفند ماه سال ۹۸، یعنی از زمان شیوع ویروس کرونا پای کار بوده‌اند، از مردم با فرهنگ لارستان بزرگ به خصوص اصناف و کسبه و بازاریان که تعامل خوبی با ستاد مبارزه با کرونا شهرستان دارند، قدردانی کرد و گفت: نقش مردم در سطح شهرستان پررنگ بود و تعامل خوبی با ستاد داشتند، البته سطح هشدارها و حساسیت های لازم نیز توسط دانشکده علوم پزشکی لارستان بصورت مستمر لحاظ می‌شد.

وی ادامه داد: ستاد مقابله با کرونا شهرستان در سال ۱۴۰۰ نیز همچون همیشه پای کار باشند و هشدارها و حساسیت‌های لازم را به مردم ارائه دهند، چرا که بی توجهی و عادی انگاری ممکن است فاجعه بار شود و مدیریت مبارزه با ویروس را با مشکل مواجه کند.

فرماندار ویژه لارستان با اشاره به اینکه اگر سلامت در جامعه باشد اقتصاد ما هم ضرر نمی کند، تصریح کرد: هر گونه فعالیتی در سطح شهرستان می بایست با هماهنگی ستاد مقابله با کرونا شهرستان صورت پذیرد، لذا از همه مردم عزیز می خواهیم که تابع دستورات ستاد مقابله با کرونا در شهرستان باشند و خودسرانه برنامه ای را در سطح شهرستان برگزار نکنند.

معاون استاندار فارس ضمن گله‌مندی از برگزاری برخی عروسی هایی در سطح شهر و یا روستا که در آن هیچ گونه پروتکل های بهداشتی رعایت نمی شود و دارای تجمعات زیادی نیز هستند، گفت: ستاد مقابله با کرونا شهرستان با چنین افرادی می‌بایست سخت برخورد می کرد، چرا که وظیفه ستاد است که تذکر سخت و سفت بدهد، برخورد کند  و نگذارد چنین تجمعات زیادی ایجاد شود که تعداد مبتلا ها در شهرستان بالا برود.

حسنی این را هم گفت که دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا کشوری و استانی را باید متناسب با فرهنگ و اقلیم جغرافیایی و اقتصادی جامعه در شهرستان بومی‌سازی کنیم و تصمیم‌گیری کنیم.

رییس ستاد مقابله با کرونا لارستان با تاکید بر اینکه هر مصوبه ای که از سوی ستاد مقابله با کرونا شهرستان انجام می شود، می بایست بدون کم و کاست اجرایی شود؛ خاطر نشان کرد: سطح حساسیت ها و هشدارها نباید پایین بیاید چرا که هر موقع حساسیت ها کمتر شده است و مردم وضعیت را عادی تلقی کرده اند، ضرر کرده‌ایم.

فرماندار ویژه لارستان از همه مردم خواست هشدارهای ستاد را جدی بگیرند و دید و بازدید ها و مراسم عروسی و عزا در سطح شهرستان با رعایت پروتکل های بهداشتی و بدور از تجمعات مردمی و دورهمی ها باشد تا وضعیت شهرستان به مراحل عادی برسد.

حسنی در پایان سخنانش مجددا حمایت قاطع از بخش تولید را وظیفه تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان در سال ۱۴۰۰ دانست و گفت: به فرموده مقام معظم رهبری امسال سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی هاست، لذا همه دستگاه های اجرایی شهرستان در این خصوص همت کنند تا انشاالله با این کار، گشایشی در وضعیت اقتصادی مردم ایجاد شود.

در ادامه احمد دلاور معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه لارستان، دکتر یگانه معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان و برخی از اعضای ستاد نیز پیشنهادها و راهکارهای خود را در خصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا ارائه کردند.


1 نظر

  1. مدینه صابری گفت:

    0

    0

    اجبار با کلمه باید در سخنان جناب حسنی فرماندار ویژه شهرستان لارستان نشان از اهتمام و تلاش ایشان در به ثمر رسیدن اهداف متعالی سلامتی و ارتقای شاخص های رشد میزان سلامت عمومی جامعه لارستان بزرگ است. ارزیابی همه جانبه جناب حسنی در باره نقش مردم در ریشه کنی کرونا نیز نشان از قدرت تفکر و ایدئال طلبی ایشان است که خود یک نقطه قوت مهم برای این مقام است. و بیان ایشون از تعامل خوب مردم با ستاد کرونا لارستان نیز بیانگر این مطلب است که در صورتیکه خودشان اهل تعامل نبودند و در صورتیکه این ستاد در لارستان تعامل گرا نبود یقینا اهداف متعالی برجسته شده در بستر تعامل دو جانبه ستاد با مردم و مردم با ستاد نیز محقق نمی شد. در هر حال به نظر می رسد راندمان اثرگذاری ستاد کرونا شهرستان لارستان که در راس آن فرماندار ویژه جناب حسنی، آقای دلاور معاونت امور عمرانی قرار دارد؛ موثر و مثبت بوده است و به طبع چنین نیز خواهد بود و چنین اتفاق میمون و مطلوبی یقینا با وجود چنین مدیران و مسئولان مدبری اثرگذاری خود را حفظ خواهد کرد.موفق باشند ایشون.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان