میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در31 دسامبر 2020 ساعت 5:40 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 167 بازدید

باید تکریم ارباب رجوع را مدنظر قرار دهیم/ مردم باید طعم و مزه عدالت را بچشند و حس کنند

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان فارس در مراسم تودیع و معارفه دادستان لارستان:

باید تکریم ارباب رجوع را مدنظر قرار دهیم/ مردم باید طعم و مزه عدالت را بچشند و حس کنند

به گزارش زینب دلام از آفتاب لارستان، «کوروش زارعی» در مراسم تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب لارستان که صبح امروز در سالن شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد اظهار کرد: اجرای عدالت باید به گونه‌ای انجام شود که در جامعه دیده و لمس شود، وقتی وارد شهر یا دیاری شویم حس کنیم که عدالت اجرا می‌شود نه اینکه صرفا بگوییم عدالت را اجرا کردیم یا می‌کنیم، مردم باید طعم و مزه عدالت را بچشند و حس کنند که عدالتی در این نقطه اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات دادستان سابق لارستان گفت: آقای رنجبر سال‌ها با پاکی، اخلاص ویژه، حسن نیت و بدون ریا، دروغ، چاپلوسی و ترس و واهمه از منافذ قدرت در این منطقه زحمت کشید و سعی کرد قضاوت عادلانه و خدمت خالصانه‌ای را در این خطه به مردم ارائه دهد.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان فارس در مورد دادستان جدید لارستان اظهار کرد: آقای ابراهیمی از قضات بسیار خوبی است که قبلا هم دادستان شهرستان نی‌ریز بوده است.

زارعی با توصیه به ایمان، تقوا و عمل صالح گفت: همه ما باید تکریم ارباب رجوع را مدنظر قرار دهیم، با احترام با آن‌ها رفتار کنیم، سخت‌کوش و پیگیر مسائل باشیم، تلاش کنیم، کوچک‌ترین تعلل و فوت وقت ممکن است بزرگ‌ترین خسارت‌ها را به همراه داشته باشد، سرعت و دقت داشته باشیم به گونه‌ای که نه سرعت فدای دقت و نه دقت فدای سرعت شود.

وی افزود: دادستان امور مربوط به پیشگیری از وقوع جرم را در اولویت کار خود قرار دهد، در راستای تقویت شوراهای حل اختلاف قدم بردارد، توجه ویژه به حال محرومان و مظلومان داشته باشد، پرونده‌هایی که از قبل در دادسرای شهرستان، واحد سرپرستی یا سایر شعب مانده است در کوتاه‌ترین زمان ممکن اتخاذ تصمیم شود، با جرائم خشن، مجرمان خطرناک، اراذل و اوباش و مفسدان اقتصادی برخورد قاطع‌تر و جدی‌تری شود، به امور زندانیان توجه ویژه کند و از ظرفیت قانونی در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان و مسائل و مشکلات خانواده‌های زندانیان استفاده کند، بر عملکرد ضابطان عام و خاص دستگاه قضایی نظارت داشته باشد و این نظارت توام با تعامل و همدلی و هم فکری باشد، از ظرفیت روحانیت در حوزه قضایی بیشتر استفاده شود و توجه ویژه‌ای به جهش تولید و رونق واحدهای تولیدی داشته باشد.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری فارس تصریح کرد: دادستان و مدعی‌العموم باید مایه آرامش و پویایی جامعه در راه مقدس خودش باشد و مجرمان باید از وجود دادستان ترس و وحشت داشته باشند؛ به عبارت دیگر، وجود دادستان باید باعث احساس ناامنی برای مجرمان و امنیت برای مردم و شهروندان باشد.

ابراهیمی، دادستان جدید لارستان:

از همه مسئولان شهرستان تقاضا دارم که به من در انجام وظایف قانونی کمک کنند

دادستان جدید لارستان نیز در این مراسم اظهار کرد: دادستانی دارای وظایف و تکالیف زیادی در عرصه‌های مختلفِ پیشگیری از وقوع جرم، اقتصادی، امور مربوط به افراد بی‌سرپرست، تعقیب مجرمان، کشف جرایم و اجرای احکام است.

رسول ابراهیمی افزود: این امور محقق نمی‌شود مگر با همکاری، همیاری و تعاملی که سایر دستگاه‌ها با مجموعه قضایی شهرستان دارند.

وی تصریح کرد: از همین تریبون استفاده می‌کنم و از همه مسئولان شهرستان، امام جمعه، فرماندار، روحانیت و همکاران قضایی تقاضا دارم که به من در انجام وظایف قانونی همیاری و مساعدت داشته باشند.

به گزارش آفتاب لارستان، در پایان این مراسم، از خدمات «ابوذر رنجبر» دادستان سابق لارستان و حجت الاسلام والمسلمین «سید حسین زندوی» امام جمعه سابق بیرم قدردانی و تجلیل شد و سرپرست جدید حوزه علمیه خواهران لارستان نیز معرفی گردید.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان