میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در4 ژانویه 2017 ساعت 12:06 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 8 دیدگاه 1,131 بازدید

باید حضور دو جریان «اصولگرایی» و «اصلاح‌طلبی معتدل» را در جامعه پذیرفت

jafarpoorجعفرپور در گفت‌وگو با روزنامه «۱۹ دی»:

حرکات تند، اصولگرایی نیست/باید حضور دو جریان «اصولگرایی» و «اصلاح طلبی معتدل» را در جامعه پذیرفت

آفتاب لارستان: دکتر جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس و یکی از نمایندگان اصولگرای دوره‌های نهم و دهم پارلمان، به تازگی گفت‌وگویی با روزنامه «۱۹ دی» از روزنامه‌های کشوریِ نزدیک به اصولگرایان داشته و در آن به تبیین ویژگی‌های و مؤلفه‌های «اصولگرایی» پرداخته است. تأکید این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگوی زیر (که امروز چهارشنبه در نشریه مذکور به چاپ رسیده) بر این نکته است که: «هر حرکت تندی اصولگرایی نیست.» اهمیت سخنان جعفرپور را می‌توان در راستای نزدیک بودن انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری و جنب‌وجوش نسبی در نیروهای اصولگرا و دست راستی کشور ارزیابی کرد و این‌که گفتمان اصولگرایی با پایان یافتن دولت‌های نهم و دهم، در وضعیت رکود نسبی قرار گرفته و حتی می‌توان انشعاب‌های متعدد در این جریان را به‌وضوح مشاهده کرد.

***

جمشید جعفرپور در گفت‌وگو با خبرنگار ۱۹ دی در پاسخ به این سؤال که از نظر شما اصولگرایی به چه معناست؟، اظهارداشت: اصولگرایی چهار ضلع دارد اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی آن گونه که امام مطرح می کرد، قبول قانون اساسی که به عنوان میثاق ملی به تأیید مردم و امام راحل رسیده، اعتقاد به ستون فقرات قانون اساسی که «ولایت فقیه» است و اعتقاد به شخص ولی فقیه و مقام معظم رهبری که هر کس این چهارچوب را قبول دارد از دید من اصولگرا است.

این نماینده اصولگرای مجلس در پاسخ به این سؤال که برخی اصولگرایان حرکات تندی دارند و کارهایی را انجام می‌دهند که مورد پسند بیشتر مردم نیست آيا نباید برائتی انجام شود که اگر شخص اصولگرایی وارد صحنه انتخابات شود همه را به یک چشم نگاه نکنند؟؛ گفت: اگر فردی بیرون از چارچوب باشد بیرون از اصولگرایی است و در کل افرادی که تندتر، پیش‌تر یا خلاف مواضع رهبری حرکت می‌کنند به طور قطع اصولگرا نیستند.

نیازمند همکاری دو جبهه اصولگرا و اصلاح طلب هستیم

منتخب مجالس نهم و دهم شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که اصولگرایان در مجلس چه تعداد هستند که برخی آمارهای متعدد از ۷۰ تا ۱۷۰ نفر را ارائه داده اند؟، گفت: تعداد اصولگرایان بسته به تعریف آن تغییر می‌کند و به عنوان مثال در انتخابات مجلس اصولگراها در مقابل لیست امید قرار گرفتند اما در مواقع مختلف و به تبع شرایط سیاسی متفاوت می‌شود.

وی گفت:‌ هم‌اکنون دو جریان «اصولگرایی» و «اصلاح طلبی معتدل» را باید در جامعه پذیرفت و این دو گروه به‌جای این که به جان هم بیفتند باید پشت سر رهبری حرکت کنند. جعفرپور اضافه کرد:‌ باید بگذریم از برخی از اصلاح طلبان هنجارشکنی که در سال های ۷۷ و ۸۸ تندروی‌هایی داشتند و عمده آنان به دامن اربابان خود پناهنده شدند؛ هم‌اکنون بسیاری از اصلاح طلبان متعهد و متدینی در مجلس حضور دارند و بایستی با همکاری هم مشکلات را حل کنیم، زیرا تخریب از دو طرف کار اشتباهی است که ضرر تخریب‌ها و دعواهای سیاسی به مردم وارد می شود.

چهار عامل سبب پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پاسخ به این سؤال که به نظر شما چه کسی می‌تواند در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود؟، گفت: هر کس تبعیت خود را از رهبری نشان می‌دهد، به فکر ارزش‌های نظام و مردم است و برنامه مشخص داشته باشد می‌تواند پیش‌تر از سایرین باشد.

احساس خطر مردم را به صحنه انتخابات می‌کشاند

نماینده مردم لارستان در مجلس در پاسخ به این سؤال که انتخابات‌ها در این ۳۸ سال و ریزش و رویش‌ها را چگونه دیدید؟، گفت: گاهی احساس خطری درباره اصل نظام در جامعه پیش می‌آید مانند ۲۲ بهمن ها و یا ۹دی که مردم احساس خطر کردند و بدون ساماندهی برای دفاع از اصل نظام به خیابان‌ها رفتند. وی تأکید کرد: مردم نظام و انقلاب را قبول دارند و هرگاه که احساس خطر کنند در صحنه حاضر می‌شوند.

کاندیدای با تبحر، قشر خاکستری را تحریک می‌کند

وی با بیان این که بخش دیگر حضور مردم به تحریک «اقشار خاکستری» برمی‌گردد، ادامه داد: هر کاندیدایی که تبحر و مهارت داشته باشد می‌تواند اقشار خاکستری را که حساس و پای ثابت صندوق‌ها نیستند و تنها هر گاه که احساس خطر کردند و تحریک شوند پای صندوق‌های رأی می‌آیند را جذب کند.


8 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  به قول خودتان موقع انتخابات است. جسارتا … شان که از پل گذشت می گویند مردم به دیدگاه سیاسی ما رای داده اند همانند قضیه ای که از سر لارستان در آوردند و در مقابل فرماندار لارستان بعد از انتخابات ایستادند
  هنوز ساده هستی جناب مدیر سایت

 2. م . ج . لارستان گفت:

  0

  0

  درود بر دکتر جعفرپور که بر اصل و اصول خود پایدارند ، و چون بعضی افراد در موقع انتخابات برای فریب مردم رنگ عوض نمیکنند،ویا رنگ نمی بازند، آری مردم فهیم لارستان با دید باز و با شناخت کامل به عرصه انتخابات پا گذاشتند و به منتخب خود رأی دادند، و نَهِ محکمی به فتنه گران سبز گفتند ، و شما […] که با نشر و تفسیر مطالب خنجر به دست برای خیانت به لارستان کمر همت بسته اید ، بدانید که هر روز که میگذرد به زباله دان تاریخ بیشتر سرازیر میشوید ، آری بعد از انتخابات ، فرماندار وقت به دلیل شکست در انتخابات ، دیگر در لارستان برای خود جایگاهی ندید و نداشت و با ندای درونی مردم ، صحنه را ترک کرد . شما بد دلآن هم به سر عقل آیید و جمع مردم باز آیید ، البته اگر مردم شناسید و مردم را قبول دارید.

 3. م .ج ج . لارستان گفت:

  0

  0

  ساده نیست ، فلزش خرابه ??

 4. م . ج . لارستان گفت:

  0

  0

  البته منظور من به سایت صحبت نیوز بود نه سایت آفتاب لارستان .

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  جعفرپور ميگويد مردم هرگاه احساس خطر كنند حاضر مي شوند.
  پس – كه خودمان مي گوييم نه پس –
  نه پس موقع انتخابات بايد كاري كنيم كه مردم احساس خطر كنند بيايند راي دهند به ما (لار اله و بله)
  بعد گردن سيخ بفرماييم كه ما اصول گراييم .موفع راي وحشت به جان مردمي كه از ريسمان سياه سفيد مي ترسند بياندازيم .
  پناه مي بريم به خدا

 6. نكته بين گفت:

  0

  0

  اره تو راست ميگي ( م . جوجو . لارستان ) خوب سر اصل و اصولش مون كه قبل انتخابات يه چيزي گفت و بعدش يه چيز ديگه . واقعا جوجويي كه سره از ناسره نميتونيد تشخيص بديد و ضمنا هر كي با شما نبود فوري ميچسپونيد به فتنه . خوب كه اين كلمه درست شد تا شما ازش نوني بخوريد . مثل تحريم كه تئورسين هاتون ازش نفع ميبردن و ميبرن خصوصا اون نهاد كذايي و اون روحاني معنويتون و گروه پايداريتون . فعلا بر مردم بتازيد ببينيم اين دوره چي ميشه . اگه همون مردم نزدن توي دهنتون مثل انتخابات مجلس تهران .

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  امان از این اصلاح طلبان تندرو
  سال ۸۸ فتنه راه می اندازن
  امسال هم که به ترامپ نامه نوشتن ایرانیها را تحریم کنید
  همیشه برای مردم دردسر درست می کنند
  فقط به فکر منافع خودشان هستند و حاضرند مردم رو له کنند تا به منافع خودشان برسن
  در انتخابات و همه جا از مردم سوء استفاده می کنند

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   حضرت علی ع در نهج البلاغه می فرماید روزی خواهد آمد که مسجدهایشان مردم را در فتنه ای می اندازد که هر وقت بخواهند از آن فتنه بیرون بیایند دوباره مردم را به فتنه بر می گردانند حالا بفرمایید نگاه کنید مسجدها در اختیار چه کسانیه ؟ شما قبل از اینکه حرف بزنی اول ثابت کن که چنان نامه ای رو نوشتن اصل ایجاد تحریمها به خاطر ندانم کاری شما بود و در آخر اینکه مگه شما نمی گید تحریمها براتون فرصته پس نگران چی هستید ؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان