میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در12 ژوئن 2015 ساعت 7:52 ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 2,356 بازدید

با اشک شبانه به درياي نور مي رسم

درخصوص جشنواره نقاشي ديواري

با اشک شبانه به درياي نور مي رسم

منيره جهان بين: آسمان صاف و زيباي لارستان دريک شب مهتابي شاهد هنرنمايي هنرمندان لارستان است. ستاره هاي نوراني چشمک مي زنند به رنگ و نقش و قلم.

اعضاي انجمن هنرهاي تجسمي دورهم جمع شده اند تا نقش زندگي بزنند بر بوم دل. سرافراز معاون انجمن هنرهاي تجسمي از کولاژ (تکه چسباني) مي گويد؛ از حضور هنرمندان خوش ذوق و اساتيد هنردوست و هنرمند اين رشته. از جشنواره نقاشي ديواري که شور و شوق وصف ناپذيري دربين علاقه مندان و صاحب نظران به وجود آورده.

2

پيشکسوتان به دو دسته تقسيم شده اند. سرافراز و مقدسي با کاشي هاي رنگي، خاک اره، چسب چوب و پوستر جشنواره در يک طرف؛ پورعلي و پريدار با بوم و قلم مو و تکه هاي قيچي شده پوستر جشنواره در طرف ديگر چه شور و حالي را در فضاي پارک حاشيه ايجاد کرده اند.

مهدي عباس زاده و خواهران ستاره باقلم مو و رنگ حکايت مي کنند ماهتاب و ماه را براي مردمان مشتاق شهرشان.

در هنر نقوش انسان بايد خودش خلق کند

عباس زاده از سابقه ي کولاژ مي گويد؛ که ازماتيس و پيکاسو شروع شد. ماتيس موسس سبک فوبيسم است. زماني که در اواخر عمرش توانايي کافي براي کار کردن نداشت به کولاژ روي  آورده بدين علت که کولاژ يک فضاي ساده را به وجود مي آورد و پيام را سريع منتقل مي کند. فضاي ساده و انتزاعي کولاژ به گرافيست ها کمک زيادي مي کند چراکه دغدغه آنها هميشه انتقال پيام بوده است.

عباس زاده از نقش هايش مي گويد که ساخته و پرداخته ذهن خودش هست و الهام گرفته از نقش هاي بدوي قبايل سرخپوستي و اين که در هنر نقوش انسان بايد خودش خلق کند. او تصميم گرفته بر روي زمين کار کند؛ معتقد است در کار محيطي هنرمند مستقيما درگير کار مي شود حتي مي تواند روي کارش راه برود مثل پرفورمنس در تئاتر.

به جايي رسيديم که احساس کرديم کار تمام است

مقدسي کاشي هاي رنگي را بادقت بر روي بوم مي چسباند و در مورد مراحل کار توضيح مي دهد: چسباندن کاشي هاي هفت رنگ روي طرح بدون نظم خاص ولي هاهنگ باهم؛ پوشاندن بافت موردنظر با چسب چوب و گل(خميره) توسط وسيله اي به نام «ليسه» و قسمت آخر کار چسباندن پوستر قطعه شده جشنواره روي بوم.

مقدسي ساده و بي آلايش ادامه مي دهد؛ به جايي رسيده ايم که احساس مي کنيم کار تمام است و اثري زيبا مملو از صداقت، شور و خلاقيت را به همکارانش تقديم مي کند.

کار محيطي هنرمندان ما تقريبا به اتمام رسيده؛ بعد از گذشت دو ساعت کار بي وقفه دو تابلوي چشم نواز بانشان تجربه و پشتکار آماده رونمايي است.

استاد پورعلي و ميلاد پريدار قلم مويي را روي بوم چسپانده اند به نشانه همت و علاقه زيباترين سمبل امضاي يک هنرمند.

عکسهاي يادگاري، سکوهاي رنگ آميزي شده، دوستي ها و آشنايي هاي جاويدان و باز هم رنگ رنگ رنگ و به قول استاد سرافراز «لبخند کجا جاري است».

باشد که پارک حاشيه لارستان زيباترين شب رنگين کماني خود را تجربه کرده باشد.

عكسها: نعمت الله سلامي/ صحبت نيوز

13 5 6 7


1 نظر

  1. ناشناس گفت:

    0

    0

    متاسفانه پیداست بچه ها اقبالی نسبت به این برنامه و کلا این جشنواره نشان نداده اند. چون هیچکدام از بچه های هنرهای تجسمی که کارشان قابل اعتنا باشد در این برنامه حضور ندارد. جز خود گردانندگان

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان