میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در25 آوریل 2014 ساعت 8:33 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, گزارش تصویری بدون دیدگاه 1,944 بازدید

با ايجاد منطقه ويژه اقتصادي لارستان، چهره اين شهرستان دگرگون مي شود+ گزارش تصويري

استاندار فارس در مسجد جامع لار:

با ايجاد منطقه ويژه اقتصادي لارستان، چهره اين شهرستان دگرگون مي شود

استاندار فارس در روز دوم حضور خود در منطقه لارستان، خنج و گراش امروز ۵ ارديبهشت در نماز جمعه شهر لار شركت كرد. ساعت نزديك يك ظهر بود كه حجه الاسلام نوربخش، امام جمعه لار خطبه خود را آغاز كرد. خطبه اول امام جمعه لار به بيان خصوصيت هاي انسان مومن به نقل از پيامبر اكرم (ص) اختصاص داشت. وي سپس در بخشي از خطبه دوم خود، ضمن خير مقدم به استاندار فارس و هيئت همراهش گفت: جناب استاندار! من از سال ۵۲ در لار بوده ام و مردمي بسيار شريف و نجيب هستند. وي افزود: مردم لارستان اهل توطئه نيستند اما با بصيرتي كه دارند حاضر نيستند حقشان پايمال شود.

امام جمعه لار: اقلا جاده هاي لار-بندرعباس و لار-جهرم دوبانده شود

حجه الاسلام نوربخش در ادامه ضمن اشاره به برخي از خدمات نظام به اين منطقه تصريح كرد: قبل از انقلاب براي اينكه از شيراز به لار بياييم ۹ ساعت در راه بوديم اما الان به بركت جمهوري اسلامي و راه خوبي كه كشيده شده ۳/۵ ساعت يا تفريحي كه بروي ۴/۵ ساعته به لار مي رسي يا راه بندر عباس ۸ ساعت بود اما الان بعضي ۱/۵ ساعته به بندر مي رسند!

IMG_3902

خطيب نماز جمعه لار تاكيد كرد: البته با وجود اين تلاش ها ما قانع نيستيم. وي افزود: انتظار ما اين است اقلا اين جاده لار-بندرعباس و لار-جهرم دوبانده شود همچنين اين راه آهني كه تصويب شده و معطل مانده راه اندازي شود.

امام جمعه لار در پايان ضمن تقدير مجدد از حضور و توجه استاندار فارس به منطقه لارستان خاطرنشان كرد: خودتان سابقا اينجا فرماندار بوديد و مي دانيد كه سالهاست مجوز پتروشيمي براي لارستان گرفته شده اما اين پروژه متروكه است و جا دارد با راه اندازي چند كارخانه ديگر در لارستان جوانان اين منطقه به كار گفته شوند.

فرماندار لارستان: مصوبات اجرايي شده در لارستان عمدتا كوچك هستند!

پس از آن نماز جمعه اين هفته به امامت حجه الاسلام نوربخش اقامه شد. بين دو نماز فرصتي بود تا ابتدا فرماندار لارستان و سپس استاندار فارس براي نمازگزاران سخن بگويند. فرماندار لارستان در سخنراني كوتاه خود ضمن خيرمقدم به استاندار گفت: من قبلا در جلسات خصوصي و يك بار هم در مسجد نبي گفتم متاسفانه در چند سال گذشته به لارستان كم لطفي شده است. علي اكبر نجيب زاده با اين مقدمه اضافه كرد: براي نمونه لازم است بگويم از ۳۳۶ مصوبه دوره اول، دوم و سوم هيئت دولت قبل، ۱۶۰ مصوبه عمدتا كوچك و سبك مثل ساخت سالن هاي ورزشي كوچك، آبياري قنوات و تسهيلات تحصيلي اجرايي شده و ۹۰ پروژه در دست اجرا نيز بين ۱۰ تا حداكثر ۴۰ درصد پيشرفت داشته لذا اگر بناي دولت جديد تكميل پروژ هايي است كه بالاي ۸۰ درصد آنها ساخته شده پس باز هم لارستان سهمي نخواهد داشت. فرماندار لارستان در اين باره افزود: اكثر پروژه هايي كه فقط ۱۰ تا ۴۰ درصد پيشرفت داشته، پروژه هاي زيربنايي و عمراني مثل جاده و بهداشت است و لازم است بگويم متاسفانه ۸۶ پروژه مصوب شده نيز اصلا محقق نشده است.

IMG_3931

نجيب زاده سپس ضمن اشاره به تنگناها و محدوديت هاي دولت جديد تاكيد كرد كه قصدمان ايجاد توقع زياد نيست فقط مي خواهيم كه عقب ماندگي هاي لارستان جبران شود. وي در پايان با تقدير مجدد از حضور استاندار و هيئت همراه به لارستان خاطرنشان كرد: لازم است بگويم در چند سال اخير هيچگاه استانداراني كه به لارستان آمدند با اين تعداد از مديران ستادي و اجرايي نيامده بودند و اميدواريم اين سفر براي مردم ما پربركت باشد.

استاندار فارس: افتخار مي كنم هرجا به عنوان لارستاني قلمداد مي شوم رويكرد خوبي به ما پيدا مي كنند

پس از فرماندار لارستان نوبت به استاندار فارس رسيد تا پشت تريبون نماز جمعه لار قرار گيرد. او ابتدا به روح شهداي اسلام، ايران و لارستان درود فرستاد و ياد روحانيت فقيد اين شهرستان يعني آيت الله آيت الهي و آيت الله موسوي لاري را كه لنگر آرامش منطقه و مايه افتخار فارس و مكتب تشيع دانست، گرامي داشت.

سيد محمد احمدي در ادامه به توصيف شايستگي هاي مردم لارستان پرداخت و گفت: نام لارستان با مردانگي، عزت، شرف، پاكي، پاكدستي و اعتماد همراه است و افتخار مي كنم هرجا به عنوان لارستاني قلمداد مي شوم رويكرد خوبي به ما پيدا مي كنند. وي اضافه كرد: من هم سعي مي كنم خوش نامي اين منطقه را حفظ كنم و اگر نتوان بالندآوازه تر كنم حداقل آن را مخدوش نكنم.

IMG_3949

وي سپس به جلسه مهم فرداي خود اشاره كرد و گفت: فردا در جلسه شوراي مشترك استان و شهرستان لارستان به بررسي مشكلات اين منطقه مي پردازيم.

وي در ادامه دكتر جعفرپور را پرتلاش و فرماندار لارستان را فردي نجيب توصيف كرد و از زحمات آنها براي توسعه و پيشرفت اين منطقه تقدير كرد و گفت: خدمات اين نظام از بديهيات و غيرقابل انكار است ولي محروميت ديرينه لارستان مي طلبد كه كمك ها و تلاش هاي بيشتري براي اين منطقه انجام شود و اميدواريم بتوانيم در اين فرصت تاريخي و با برنامه ريزي هاي بهتر خدمات شايسته اي را انجام و لارستان را به جايگاه واقعي خود برسانيم.

نماينده عالي دولت در استان فارس در ادامه با اشاره به ظرفيت هاي تجاري بالاي منطقه لارستان در بعضي كشورهاي عربي حوزه خليج فارس تصريح كرد: بايد اين ظرفيت اقتصادي متوجه داخل شود تا لارستان بتواند چهره اقتصادي و صنعتي مناسبي پيدا كند. وي سپس به موضوع منطقه ويژه اقتصادي پرداخت و گفت: منطقه ويژه اقتصادي لارستان مراحل پاياني خود را مي گذراند و اين طرح مي تواند مثل سيرجان كه پس از تبديل شدن به منطقه ويژه متحول شد، چهره لارستان را دگرگون كند.

استاندار فارس در پايان از تمام مسئولان خواست كه براي اين مردم و پيشرفت كشور تلاش بيشتري كنند و به خود اشاره كرد كه طي ۶ ماه گذشته كه مسئوليت استانداري را پذيرفته حتي يك روز را هم تعطيل نكرده است.

پس از سخنراني استاندار، نماز عصر نيز به امامت حجه الاسلام نوربخش اقامه شد و استاندار و هيئت همراه براي صرف نهار و سپس بازديد از روستاهاي  بخش مركزي لارستان، مسجد جامع لار را ترك كردند.

IMG_3908 IMG_3956 IMG_3974 IMG_3986 IMG_6749 IMG_6752 IMG_6758 IMG_6771 IMG_6783


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان