میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۹:۵۳ ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 459 بازدید

با حضور مسئولان استان و شهرستان مشکلات بخش های بیرم و صحرای باغ لارستان بررسی شد

با حضور مسئولان استان و شهرستان مشکلات  بخش های بیرم و صحرای باغ لارستان بررسی شد

با حضور معاون عمرانی استانداری فارس، فرماندار ویژه لارستان و جمعی از مدیران کل استان و شهرستان، مسائل و مشکلات مردم  بخش های بیرم و صحرای باغ لارستان بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ در نشستی با حضور دکتر عنایت الله رحیمی معاون عمرانی استانداری فارس، جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، مهندس لقمانی مدیر کل دفتر شهری و شوراهای استانداری فارس، علی اصغر علی پور معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری و جمعی از مدیران کل استان فارس و مسئولین شهرستان، مسائل و  مشکلات مردم بخش های بیرم و صحرای باغ لارستان بررسی شد.

در این نشست که ۴ ساعت به طول انجامید، ابتدا امام جمعه، بخشدار، رییس شورای اسلامی بخش و شهر بیرم موارد و درخواست های لازم را مطرح کردند و خواستار رفع این مشکلات شدند.

اهم مشکلات و درخواست های بیان شده در این جلسه احداث و تعریض جاده ورودی بیرم، روشنایی ورودی شهر،کمبود آب، آبرسانی از سد هایقر یا محرم، احداث طرح های آبخیزداری، اجرای طرح هادی در روستاها، دو بانده کردن محور لاورستان به کمال آباد، استقرار بعضی ازادارات، نبود زمین چمن ورزشی در مرکز بخش، فرسوده بودن شبکه داخلی آب، احداث و تعریض پل آزادگان، تسریع در عملیات گازرسانی، تغییرتعرفه برق به گرمسیری، خشک شدن چاه های کشاورزی، عدم آنتن دهی موبایل در بعضی از نقاط بخش، تخصیص اعتبارات بیشتر به شهرداری، واگذاری زمین به جوانان و غیره بود.

درادامه جلیل حسنی فرماندار ویژه لارستان نیز در سخنانی با بیان اینکه لارستان  وسیع‌ترین شهرستان استان فارس است که دارای ۶ بخش و ۸ شهر می باشد و با توجه به  گستردگی شهرستان، از معاون عمرانی استانداری فارس خواست که به این منطقه توجه ویژه داشته باشد.

معاون عمرانی استانداری فارس هم در سخنانی تصریح کرد: تسریع در عملیات گازرسانی به بخش های بیرم و صحرای باغ  و روستاهای بالای بیست خانوار در دستور کار ویژه است و برای روستاهای کمتر از بیست خانوار نیز برنامه های دیگری در دست اقدام می باشد که گازرسانی صورت پذیرد.

رحیمی ادامه داد: همچنین تعریض و ارتقای جاده های بخش نیز در دست اقدام می باشد که  هم اکنون پیمانکاران در بخشی از محور وردی بیرم در حال فعالیت بوده و مابقی نیز در سال های آینده دیده خواهد شد تا بخش از مشکلات مردم مرتفع گردد و در رفاه باشند.

وی تاکید کرد: همچنین  در این نشست مقرر شد در دهه فجر امسال  روستاهایی که دارای کمبود آب شده اند، با اجرای  عملیات آبرسانی در قالب حفر و تجهیز چاه انجام شود و در ادامه جهت آبرسانی به مجموعه این بخش ها، از سد هایقر در نظر گرفته شده است که در این خصوص  پیگیری های  لازم  انجام خواهد شد.

رحیمی خاطر نشان کرد: جهت اجرایی کردن طرح هادی در برخی از روستاها نیز در کارگروه زیربنایی و شورای برنامه ریزی استان  بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

در این نشست همچنین مسائل و مشکلات بخش صحرای باغ نیز توسط امام جمعه، بخشدار و شهردار عماد شهر بیان شد.

مهمترین موارد عنوان شده، کمبود آب شرب، تعریض و بهسازی ورودی بخش از هرمود تا عمادده، تسریع در عملیات گازررسانی، خشک شدن ۴ چاه آبرفتی، احداث جاده عمادده به شهر بیرم، اجرای طرح هادی بعضی از روستاها، عدم آنتن دهی موبایل در بعضی از نقاط، راه اندازی شهرک صنعتی، تعریض و بهسازی و احداث پل رودخانه جاده گاوبست، نبود سالن های ورزشی در بعضی از روستاها و غیره بود. در ادامه مدیران کل استانی و شهرستانی نیز پاسخ های مقتضی را ارائه کردند.

معاون عمرانی استاندار فارس در ادامه همچنین از محورهای بیرم به عمادشهر و ورودی های هر دو بخش بازدید کرد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان