میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در17 فوریه 2020 ساعت 6:37 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 6 دیدگاه 675 بازدید

با طرح «توریسم سلامت»، لارستان را به قطب درمانی تبدیل می کنیم/ طرح «اتصال به ساحل» تحول بزرگی در منطقه ایجاد می کند

«عسکرپور» در جمع حامیان خود در لار:

با طرح «توریسم سلامت»، لارستان را به قطب درمانی تبدیل می کنیم/ طرح «اتصال به ساحل» تحول بزرگی در منطقه ایجاد می کند

به گزارش «آفتاب لارستان»، نشست حامیان محمود عسکرپور یکشنبه شب، ۲۷ بهمن، در ستاد شهر جدید این نامزد و با سخنرانی رئیس ستاد، دو نفر از اعضای شورای همگرایی، دکتر محمود عسکرپور و مشاور ایشان برگزار شد.

رئیس ستاد محمود عسکرپور: العلم سلطان؛ نماینده باید علم کافی را برای گرفتن حق و حقوق مردم داشته باشد

در ابتدای این نشست، میلاد مصدق اظهار کرد: از شروط اصلی و اساسی بعد از اینکه نماینده باید متدین باشد، علم و درایتش است؛ به عبارت دیگر، وقتی شخصی به عنوان نماینده وارد مجلس می شود باید علم کافی را برای گرفتن حق و حقوق مردم داشته باشد که لازمه ی این امر استفاده از نیروهای جوان و متبرز جامعه می باشد.

وی گفت: جوانهای ما موتور پیشران نظام جمهوری اسلامی در راه اهداف عالیه این کشور هستند و آنانکه دم از رفع درد جوان می زنند بایستی تا حد قابل توجهی اتکای خود را بر استفاده از نیروی کارآمد جوان بگذارند تا در این راه درد جوانان برای مسئولین بهتر و بیشتر شناخته و تفهیم شود.

ضرورت داشتن سعه صدر

وی خاطرنشان کرد: نماینده باید سعه صدر داشته باشد، شکیبایی به خرج دهد و اگر برخی از انتقادات ناصحیح باشند به سرعت از کوره در نرود. اگر نماینده ای در راه صحیح خدمت به عموم مردم گام بردارد و هدف خود را بر راستی و درستی استوار نماید , حب این فرد در دل مردم جای خواهد گرفت. ان الذین امنو و عملو الصالحات سیجعل لهم الرحمن ودا.

نماینده باید امام زمان خودش را بشناسد

رئیس ستاد محمود عسکرپور تصریح کرد: در انتخاب نماینده برای ورود به مجلس باید ملاحظه کنیم که نماینده ما امام زمان خودش را بشناسد، چه بسا اشخاص بسیاری هستند که طی این چهار دهه از قِبَل جمهوری اسلامی ایران به هدف های دنیوی خودشان رسیدند اما رهبر و ولی فقیه شان را نشناختند. بُنِيَ الْإِسْلَامُ عَلَى خَمْسٍ عَلَى الصَّلَاةِ وَ الزَّكَاةِ وَ الصَّوْمِ وَ الْحَجِّ وَ الْوَلَايَةِ وَ لَمْ يُنَادَ بِشَيْ‌ءٍ كَمَا نُودِيَ بِالْوَلآَايَةِ. آنکس که ادعای مسلمانی داشته اما التفاتی به مهمترین وجه آن یعنی شناخت امام زمان خویش نداشته باشد این فرد نمیتواند برای مردم در نظام اسلامی یک نماینده متدین به شمار آید.

دکتر عسکرپور به طمع مال دنیا نمی خواهد وارد مجلس شود

وی با اشاره به اینکه امام راحل بارها در اثنای کلام خویش فرمودند: حب الدنیا رأس کل خطیئه افزود نماینده نباید حب دنیایی داشته باشد وی گفت: دکتر عسکرپور را سال هاست که می شناسم و می دانم که به طمع حصول مطامع دنیوی نمی خواهد وارد مجلس شود؛ در واقع، اگر نماینده به طمع متاع دنیوی بخواهد وارد مجلس شود سرآغاز مشکلات مردم از اینجا شروع می شود.

وی در پایان گفت:  قُلْ لَنْ يُصِيبَنَا إِلَّا مَا كَتَبَ اللَّهُ لَنَا هُوَ مَوْلَانَا ۚ وَعَلَى اللَّهِ فَلْيَتَوَكَّلِ الْمُؤْمِنُونَ امیدواریم که ثمره ی تلاشهای ما و عنایات مردم منطقه ی بزرگ لارستان دستیابی به پیشرفت این منطقه باشد اگر چه همگی تسلیم امر خداییم.

توانا: جمعی متشکل از برادران لاری، گراشی، روستاها، توابع و بخش ها را در شورای همگرایی شکل دادیم

در ادامه، حامد توانا اظهار کرد: پس از ثبت نام نامزدهای مختلف برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گروهی را از نامزدهای جوان و انقلابی راه اندازی کردیم و موفق شدیم که نزدیک به ده نفر از نامزدها را در این گروه جمع کنیم و با هدف همگرایی و نزدیک کردن اندیشه ها در کنار هم کار کنیم.

وی افزود: برای نخستین بار موفق شدیم در این جمع دوستانی را در کنار یکدیگر قرار دهیم که شاید هیچ وقت با این عناوین و به این نحو کنار هم قرار نگرفته بودند؛ جمعی متشکل از برادران لاری، گراشی، روستاها، توابع و بخش ها را شکل دادیم.

عضو شورای همگرایی لارستان تصریح کرد: سعی کردیم به سمت یک اجماع برویم و موفق شدیم تا به حال این اجماع را با حضور سه نفر از اعضای این گروه محقق کنیم.

توانا اضافه کرد: آقای افروشته، آقای عسکرپور و من هر سه از اعضای این گروه بودیم که توافق کردیم در قالب یک حرکت جمعی کار را پیش ببریم.

تشکیل شورای همگرایی در هیچ دوره ای از انتخابات سابقه نداشته است

وی خاطرنشان کرد: چیزی که در این دوره و در قالب این حرکت اتفاق افتاده در هیچ دوره ای از انتخابات سابقه نداشته و ایده ای متفاوت است که پاسخ گوی مسائل اصلی است.

عضو شورای همگرایی تصریح کرد: یکی از وظایف مهم و ذاتی نماینده، به عنوان عضو قوه مقننه، قانون گذاری و نظارت است و تمرکز او نیز باید مبتنی بر این اولویت باشد؛ اما انتظارات مردم نماینده را بیشتر به سمت مباحث اجرایی و مدیریتی حوزه انتخابیه می کشاند.

حامد توانا افزود: با این کار، وظیفه ی سنگینی روی دوش نماینده قرار می گیرد که اگر یک تیم اجرایی قوی در کنار نماینده نباشد عملا نمی تواند کار چندانی انجام دهد و به نحوی کاری که مردم از وی می خواهند معلق می ماند.

شورای همگرایی، اتاق فکر نماینده است

وی خاطرنشان کرد: با طرح «شورای همگرایی»، اتاق فکری با یک تیم قوی از نامزدهای شرکت کننده در انتخابات شکل داده ایم و بعدا هم گسترش می دهیم تا شامل سایر بخش های حوزه انتخابیه هم بشود.

بیشتر کار اجرایی و مدیریتی حوزه انتخابیه را شورای همگرایی با نظارت و اشراف نماینده انجام می دهد

عضو شورای همگرایی اظهار کرد: این تیم در کنار نماینده قرار می گیرد و اگر نماینده بتواند بخش عمده ای از وقت خود را صرف وظایف ذاتی اش در مجلس کند می تواند به کار قانون گذاری و نظارت بپردازد و بیشتر کار اجرایی و مدیریتی حوزه انتخابیه را همین تیم با همفکری، هم افزایی، هماهنگی و رایزنی و البته نظارت و اشراف نماینده اداره کند.

مردم از این حرکت حمایت کنند

توانا تصریح کرد: اینکه بتوانیم از همه ی طیف ها، اندیشه ها و توانایی ها استفاده کنیم ساز و کار جدیدی است که در این انتخابات تجربه می کنیم و امیدواریم مردم به آن توجه کنند، میل پیدا کنند، مورد حمایت قرار دهند تا پایه ای شود برای حرکت هایی که در ادوار آینده اتفاق خواهد افتاد.

اتاق فکر، بازوی اجرایی نماینده است

وی خاطرنشان کرد: شورای همگرایی زمینه را فراهم می کند تا عده ای از جوانان و نیروهای بومی موثر در منطقه در اتاق فکری که بازوی اجرایی یک نماینده به حساب می آید در ارتباط با مسائل منطقه پرورش پیدا کنند، دارای تجربه ی مدیریتی، اجرایی و سیاسی شوند و زمینه فراهم شود برای اینکه در ادوار آینده از نامزدهای قوی تر برای اداره امور منطقه استفاده کرد.

دکتر عسکرپور نماینده ی گروه است

عضو شورای همگرایی اظهار کرد: دکتر عسکرپور نماینده ی گروه است و امیدواریم نامزدهای دیگر نیز به جمع ما اضافه شوند چون ظرفیت این را داریم که همه ی نیروهای موثر و مفید را در حوزه انتخابیه در جمع خودمان جا دهیم و این گروه اتاق فکر حوزه انتخابیه برای پیشبرد امور، فکر کردن به ظرفیت ها و توانمندی هایش شود و امیدواریم با این برنامه، نماینده نیز بتواند در مجلس شورای اسلامی به عنوان یک نماینده تمام وقت بایستد و به کار قانون گذاری و نظارت خودش برسد.

افروشته: هدف شورای همگرایی صرفا رسیدن به کرسی مجلس نیست بلکه تغییر وضع موجود است

حمید افروشته که سومین سخنران این نشست بود در سخنانی اظهار کرد: همگرایی، به اشتراک گذاشتن توانمندی ها برای رسیدن به هدف است و این هدف صرفا رسیدن به کرسی مجلس نیست بلکه تغییر وضع موجود است.

مجلس در راس امور نیست

وی خاطرنشان کرد: مجلس در راس امور نیست، ۹۰ نفر از نمایندگان فعلی رد صلاحیت شدند و برخی از آن ها مبارزه با مفاسد را در راس کارهایشان قرار ندادند.

مقام نماینده یک مقام ملی و نیازمند خرد جمعی است

عضو شورای همگرایی تصریح کرد: نماینده دو وظیفه قانون گذاری و نظارت دارد و به تنهایی یک شخص متخصص در همه ی زمینه ها نیست، مقام نماینده یک مقام ملی و نیازمند خرد جمعی است و برای همین موضوع، شورای همگرایی تشکیل شد.

نماینده به یک اتاق فکر قوی نیاز دارد

افروشته افزود: اگر می خواهیم یک نماینده ی قوی داشته باشیم و حوزه ما به پیشرفت هایی برسد، نماینده نمی تواند به تنهایی از پس اصل «نظارت» بر آید و نیاز به یک اتاق فکر قوی دارد.

دوران جزیره ای نگاه کردن گذشته است

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از جوانان استعدادهای برتری هستند که به خاطر نگاه های جزیره ای به آن ها بها داده نمی شود، اما جزیره ای نگاه کردن دیگر زمانش گذشته است، یک نماینده به صورت شخصی و مستقل نمی تواند کار کند بلکه باید با دیگر نماینده های استان برنامه ها و کار نظارت را پیش ببرند.

شعارهای برخی از نامزدهای انتخاباتی در حد وظایف قوه مجریه است

عضو شورای همگرایی با اشاره به اینکه ما می خواهیم قوه مقننه همچنان در راس امور بماند گفت: برخی از نامزدهایی که برای انتخابات ثبت نام کرده اند شعارهایی می دهند که در حد وظایف قوه مجریه است در حالی که وظیفه ی نماینده نظارت و قانون گذاری است.

عسکرپور: نماینده باید بر فساد و رانت خواری نظارت کند

در ادامه این نشست، دکتر محمود عسکرپور با اشاره به وظیفه ی نظارت نمایندگان در مجلس اظهار کرد: یک نماینده باید بر فساد و رانت خواری نظارت کند و اگر فقط به دنبال اجرای برنامه ها و طرح های منطقه ای اش باشد قطعا مجلس ضعیفی خواهیم داشت که به همین دلیل از همگرایی استفاده کردیم.

یکی از برنامه هایم، طرح «توریسم سلامت» است

وی در مورد برنامه های انتخاباتی اش گفت: باید از ظرفیت های منطقه برای پیشبرد امور و طرح ها استفاده کنیم که یکی از این ظرفیت ها، «توریسم سلامت» است که با طرح بنده می توانیم توریست ها را از کل جهان و به ویژه از کشورهای حوزه خلیج فارس به منطقه بکشانیم.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز خاطرنشان کرد: این طرح در منطقه دیگر بصورت آزمایشی اجرا شده و اشتغال زایی بزرگی را در آن منطقه به وجود آورده است.

عسکرپور افزود: طرح «توریسم سلامت» باید انجام شود و لازمه ی آن نیز این است که منطقه را به کل جهان و به ویژه حوزه خلیج فارس بشناسانیم.

امیدواریم با طرح «توریسم سلامت»، لارستان را با کمک خیران، قطب درمانی و پزشکی ایران کنیم

وی تصریح کرد: بسیاری از بیماری های الآن، جسمی نیست بلکه ذهنی است؛ برخی از اشخاص به کشورهای دیگر سفر می کنند که مشکلات ذهنی و روحی شان مرتفع شود که خدا را شکر لارستان بزرگ با داشتن منطقه ای بکر، بسیار زیبا و دارای بناهای متعددی است می تواند مقصد این عزیزان باشد.

همچنین اگر طرح «اتصال به ساحل» را اجرایی کنیم، تحول بزرگی در منطقه ایجاد خواهد شد

عضو انجمن پزشکان عمومی شیراز اظهار کرد: طرح «اتصال به ساحل» نیز وجود دارد که صحبت هایی در این زمینه با مسئولان استانی صورت گرفته و قرار است از طریق لار، استان به ساحل متصل شود و در نتیجه منطقه ساحلی خواهد گردید.

محمود عسکرپور افزود: اگر این طرح را اجرایی کنیم، تحول بزرگی در منطقه ایجاد خواهد شد و در آینده با وجود این زیرساخت ها می توانیم ادعای استانی شدن کنیم.

حسینی: طرح توریست سلامت باعث اشتغال زایی جوانان می شود

سپس دکتر حسینی، مشاور دکتر عسکرپور در سخنانی با اشاره به طرح های مرتبط به توریست سلامت گفت: برای اشتغال زایی جوانان، تکمیل پروژه ها و زیرساخت ها به طرح توریست نیاز داریم.

وی افزود: از آنجایی که این طرح بازده مالی خوبی دارد، سرمایه گذارها می توانند وارد شوند و روی ایجاد هر چه بهتر زیر ساخت های آن سرمایه گذاری کنند.

مشاور محمود عسکرپور تصریح کرد: نباید دنبال طرح هایی باشیم که زمان بر هستند و ممکن است سال ها طول بکشد.

دکتر عسکرپور به دنبال جوان گرایی و استفاده از ظرفیت آن هاست

حسینی با اشاره به فرار مغزها اظهار کرد: کسانی را داریم که واقعا نخبه هستند و دوست دارند که به لارستان خدمت کنند اما ما آن ها را فراری می دهیم چون نه در این منطقه شغل هست و نه احترام.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر کسانی که در جمع جناب عسکر پور حضور دارند جوان هستند و این خود نشان دهنده عزم جناب دکتر از استفاده از جوانان و جوان گرایی است.

 


6 نظر

 1. امین خرد گفت:

  2

  0

  یه لطف کنین به اجماع کلی برسین مگه آقای توانا و آقای افروشته چقدررأی داشتن که به نفع شما رفتن کنارتاریخ نبایدتکراربشه ،دوره ی هشتم مجلس یادتون رفته یکی می‌گفت من خواب دیدم تومجلس نشستم یکی میگفت رأی خنج بامن هست …چی شد !!!مردم فراموش نمیکنن، اعتمادبه‌نفس کاذب بعضی کاندیدها به ضررشهرومردم میشه

  • ح توانا گفت:

   0

   0

   اجماع نیاز به ازخودگذشتگی داره…به فرموده نیست

  • ح.د. وطن دوست گفت:

   0

   0

   حیف از رای هایی که با تکثر کاندیداها، بی نتیجه رها میشه. کاش یه بزرگی پیدا میشد که مثل سال ۹۰، بین کاندیداها، اجماع برقرار میکرد.

 2. امین خرد گفت:

  1

  0

  امیدوارم آقای عسگرپورهم (مثل شما )به این ازخودگذشتگی نسبت به شهرودیاروهمشهریامون برسن انشاالله.

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  اگر ترس شما از گراش و لامرد نبود چند نفر در انتخابات شرکت می کردن ؟

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  امیدواریم اقای جعفرپور از خواب غفلت بیدار بشن وبه نفع اقای محبی برن کنار سال نود اقای محبی از حقشون گذشتن الان جعفرپور باید بره کنار

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان