میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در10 مارس 2015 ساعت 8:38 ب.ظ سرویس:اجتماعی 23 دیدگاه 2,494 بازدید

با عاملان خودسر اين اتفاق، برخورد جدي شود/ بعيد نيست اين اقدامات براي بدبين كردن دانشجويان به اصولگرايي باشد!

DSC07587بيانيه نماينده مردم لارستان، خنج و گراش در پي حواشي اطراف حضور علي مطهري در شيراز

با عاملان خودسر اين اتفاق، برخورد جدي شود/ بعيد نيست اين اقدامات براي بدبين كردن دانشجويان به اصولگرايي باشد!

نماينده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شوراي اسلامي در پي اتفاقات و حواشي ايجاد شده با حضور روز دوشنبه ۱۸ اسفند علي مطهري در شيراز و هجوم تعدادي از افراد به او بيانيه اي نوشته است. دكتر جمشيد جعفرپور در اين بيانيه تلاش كرده است ضمن محكوم كردن اينگونه اقدامات به قول او «خودسرانه» و اطلاق صفت «كوته فكر» به عاملان آن، جريان اصولگرايي را از اينگونه اقدامات دور عنوان كند. وي همچنين با انتقاد از مواضع علي مطهري درباره آنچه «فتنه» خوانده است در بخش ديگري از بيانيه خود هجوم به او در روز دوشنبه را به تلويح اقدامي طراحي شده از سوي عده اي به منظور بدبين كردن دانشجويان و اساتيد دانشگاه به «اصولگرايي» دانست.

در ادامه متن كامل اين بيانيه را كه در سايت نماينده مردم لارستان، خنج و گراش (اينجا) آمده است بخوانيد:

   ***

«اگر بهنام انقلابیگری، به‌نام عدالت‌خواهی، به برادران خودمان، به مردم مومن، به کسانی که از لحاظ فکری با ما مخالفند، اما می‌دانیم که به اصل نظام اعتقاد دارند، اهانت کردیم، آنها را مورد آزار و ایذاء قرار دادیم، از خط امام منحرف شده‌ایم» (۱)

عمل تاسف‌برانگیز روز دوشنبه ۱۸ اسفند اقلیتی کوته‌فکر و خودسر در شیراز و هجوم آنان به آقای دکتر علی مطهری و اقدامات فیزیکی دیگر، هر اصولگرای معتقد به خط ولایت را بر آن می‌دارد این اقدامات زشت و غیراخلاقی را محکوم و شناسایی و مجازات عاملان این قانون‌شکنی و ناامنی را خواستار گردد.

با توجه به بیانات صریح و مواضع روشن مقام معظم رهبری، هیچ چیز حتی مواضع ناصواب و غیرقابل دفاع آقای دکتر مطهری در خصوص فتنه، نمی‌تواند مجوز هجوم عده‌ای بی‌بصیرت، در پوشش دفاع از ولایت، ایجاد زمینه سوء استفاده برای سیاسیون حرفه‌ای گردد.

«اگر بخواهیم به‌نام انقلابیگری و رفتار انقلابی، امنیت را از بخشی از مردم جامعه و کشورمان سلب کنیم، از خط امام منحرف شده‌ایم. در کشور آراء و عقاید مختلفی وجود دارد.» (۲) 

از آنجایی که با توجه به عدم صدور مجوز از سوی شورای تامین استان، مطمئناً می‌شد بصورت قانونی و توسط افراد مسئول، بدون هزینه‎تراشی برای نظام از این سخنرانی جلوگیری کرد، بعید نیست اقدامات این جماعت اندک و بیگانه با اخلاق و ولایت، که باعث بدبینی دانشجویان عزیز و اساتید محترم به اصولگرایی واقعی می‌گردد، توسط عده‌ای به همین منظور طراحی و از احساسات جماعتی نادان بدین منظور بهره‌برداری شده باشد. از این‌رو پیگیری و شناسایی محافل و تاریک‌خانه‌های برنامه‌ریزی چنین اقداماتی وظیفه مسئولان مربوطه می‌باشد.

اینجانب نه صرفاً بعنوان نماینده یک حوزه انتخابیه بلکه بموجب اصل ۸۴ قانون اساسی بعنوان مسئول در برابر تمام ملت، ضمن محکوم کردن این‌گونه اقدامات غیرقانونی و ضد ولایی، از همه دلسوزان بویژه نمایندگان و مسئولان استان بزرگ فارس دعوت می‌نمایم با محکومیت این‌گونه اعمال خودسرانه و تقبیح این منکر در همه تریبون‌ها و اقدام برای شناسایی و معرفی عاملان آن، ساحت استان فارس و شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) را از این‌گونه اقدامات مبّرا نمایند.

                                         جمشید جعفرپور/ نماینده مردم لارستان،خنج و گراش 

۱ و ۲) بخشي از بيانات مقام معظم رهبري در چهاردهم خرداد ۱۳۹۰

 

 


23 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  متن عالی بود،آفرین به نماینده معتدل و متفکر منطقه.

 2. آهو دشتی گفت:

  0

  0

  ببخشید!
  نکند منظور شما این است که این حرکت از سوی اصلاح طلبان صورت گرفته است؟
  بر هم زنندگان سخنرانی لاریجانی در قم هم کار اصلاح طلبان برای تخریب اصول گرایان بوده؟
  آن به اصطلاح نمایندگانی که در مجلس کار را به زدوخود و درگیری رساندند هم اصلاح طلب بودند؟آن عده ای که حتی سخنرانی سیدحسن خمینی را هم به اغتشاش کشاندند هم قطعا” اصلاح طلب هستند؟عوامل ترور سعید حجاریان هم اصلاح طلب بودند؟حمله کنندگان به کوی دانشگاه و […] و ضرب و شتم دانشجویان هم اصلاح طلب بودند؟سعید امامی هم اصلاح طلب بود؟اسیدپاشان به زنان و دختران اصفهانی با هدف مبارزه با بد حجابی هم حتما” اصلاح طلب بوده اند؟بر هم زنندگان کنسرت های موسیقی هم اصلاح طلب بوده اند؟عوامل قتل بازداشت شدگان در کهریزک هم اصلاح طلب بودند؟
  آقای جعفرپور با این حرف ها نمی توانید کارنامه پر از خشونت ،افراطی گری و فساد مالی و خیانت جریان اصول گرایی را تطهیر نمایید! مهاجمین به مطهری افرادی با موتورسیکلت،چوب و چماق که همه می دانند خصوصیت بارز […] می باشد بوده اند.شاید حالا دیگر […] از دید شما اصلاح طلب بوده باشند.
  حقیقت برای همه روشن شده است.تشت رسوایی اصول گرایی به زمین افتاده و صدای آن تا هفت آسمان بلند شده است.

  • ... گفت:

   0

   0

   خانم دشتی
   در جواب سوال اولتون که گفتید:نکند منظور شما این است که این حرکت از سوی اصلاح طلبان صورت گرفته است؟

   باید بگم که منظور دکتر جعفرپور اصلاح طلبا نبود… .
   کم کم مشخص میشه کیا هستن..

   و من الله توفیق

  • آهو دشتی گفت:

   0

   0

   یک بنده خدایی وقتی هادی غفاری در شیراز سخنرانی کرد و در پی آن یک عده دلواپس همیشگی به نشانه اعتراض در مقابل استانداری و دفتر نمایندگی ولی فقیه در شیراز تحسن کردند در نماز جمعه گفت اگر غفاری از شیراز نگریخته بود دانشجویان ولایت مدار شیرازی دندانهایش را در دهانش خورد می کردند.یعنی اینکه این بنده خدا به جای اینکه دانشجویان معترض را به آرامش دعوت کند و بگوید گفتگو و اظهار نظر را نباید با خشونت و در گیری پاسخ داد بر عکس با این ادبیات آن هم از تریبون […] عملا” مشوق ترویج خشونت شد.همان موقع معلوم بود از این به بعد این گونه دلواپسان قطعا دندان افرادی که حرف و نظرشان با آنها مخالف است را در دهان خورد خواهند کرد.وقتی در سطوح بالا ترویج خشونت می شود نباید انتظار داشت پایین دستها تاب و تحمل شنیدن صدای مخالف را داشته باشند.
   بله این خانه از پای بست ویران است.

  • عبدالرضا گفت:

   0

   0

   واقعامتأسفم بااین تفکراتت خدابهت رحم کنه به پاعاقبت به شرنشی!

  • ARADLOO گفت:

   0

   0

   خیلی تند هستید خانم دشتی…
   از گزاره اولتون مشخصه

   دیگه تحلیلای بعدیتون هم مشخصه که تندروی میکنید

  • آهو دشتی گفت:

   0

   0

   عبدالرضا فقط همین را توانستی بگویی؟
   متاسف باش برای خودت که اصولت توسط حمله کنندگان به مطهری رونمایی شده است!
   انشالله خدا به مه رحم کند همان طور که خدا به علی مطهری رحک کرد از شر همفکران شما!
   انشالله همه ما عاقبت به خیر شویم.حتی شما که همفکرانتان این رسوایی را به بار آوردند!

  • آهو دشتی گفت:

   0

   0

   ARADLOO تندروی را امثال شما با آن عملکردی که در برخورد با مخالف دارید مرتکب می شوید.ما که فقط نظراتمان را بیان می کنیم.نه چوب و چناق می کشیم،نه شما را گوساله و بزقاله خطاب می کنیم و نه می خواهیم دندانهایتان را در دهانتان خورد کنیم.اگر هم بخواهیم امکاناتش را نداشته و نداریم.وقتی به گفته رئیس جمهور محترم پول،رسانه و اسلحه دست یک عده خاص جمع شود ما چکار می توانیم بکنیم.همه تندروی که شما از ما می بینید همین چند کلام حرفی است که آن هم فقط از همین طریق می توانیم بزنیم.

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  البته دکتر جعفرپور فتنه نخوانده است،رهبری گفتن. لذا به نظرم باید متن مقدمتون بر نامه رو اصلاح کنید..نامه بسیار دقیق و صحیح بود.جملات رهبر خیلی جالب بود.

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  اقای جعفرپوراینها کوته فکر نیستند بلکه خیلی هم بلند فکر هستند افرادی که از جریان فتنه حمایت کنند جوابشان اینطوری است ما بالاخره نفهمیدیم جنابعالی اصلاح طلب هستی یا اصول گرا چون حرفتان با عملتان یکی نیست

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   من تعجب می کنم آقای فتنه شناس!این موضع بسیار منطقی نماینده در مقابل افراط گری رو چطور تحلیل می کنید؟!کسی در خصوص فتنه صحبت نکرده،در خصوص افراط گری و ظلم صحبت شده.معلومه سخنان رهبری رو هم قبول ندارید.با وجود اختلاف نظر فراوان با نماینده در موضوعات مختلف ولی حقا مطلب فوق مستدل و کاملا منطقی بود.بخصوص با استفاده از سخنان رهبری کامل تر هم شده.من واقعا از جرات نماینده لذت بردم چون خیلی ها هنوز جدات محکوم کردن رو هم نداشتن احسنت.شما هم بهتره برید و خودتون رو اصلاح کنید ..

  • ایمان گفت:

   0

   0

   متاسفم که هنوز جماعتی وجود دارند که از سیستم انسانهای […] و بی منطق استفاده می کنند. منطق شما دلیل بر بی فکری شماست.

 5. حق خواه گفت:

  0

  0

  براساس شناخت ماازمواضع دکترجعفرپوردرگذشته وبه خصوص این بیانیه ایشان فردی اصول گرای معتدل می باشد.بارهاازایشان شنیده ایم که اصول گرایی یعنی اعتقاد به اسلام وانقلاب وجمهوری اسلامی وقانون اساسی وولایت فقیه وبه تبع آن امام ورهبری ودرراس همه آنها رعایت اخلاق.بداخلاقی وبی قانونی ازهرطرف که باشد محکوم است .یادمان نرود که استان فارس ۱۷ نماینده داردوتااین لحظه تنهافردی که ازمیان نمایندگان اقدام ضاربان آقای مطهری رامحکوم وخواستار برخورد باعاملان ان شده ایشان می باشد.این یعنی رعایت اخلاق یعنی اعتدال.

 6. اصولگرای اصلاح طلب گفت:

  0

  0

  به نظر من به جای برخورد سیاسی با این بیانیه باید منطقی نگاه کرد.اولا اقدام شجاعانه نماینده در این فضای نامردیها کاملا ستایش برانگیز بود.من واقعا انتظار نداشتم با توجه به تصویری که از ایشون داشتم هچون اظهار نظری کنن.دوما متن بیانیه هم جالب و مستند بود.اما اشاره به اینکه گروهی می خواهند چهره ی اصولگرایی رو خراب کنن به کی برمی گرده؟به نظرم نماینده در این خصوص در اشتباه است.خود افراطیون اصولگرایی چهره ی اصولگرایی را خراب می کنند و به گروه دیگری مربوط نیست.همونطور که به نظر من افراط گرایان اصلاح طلب در سال ۸۸ چهره ی اصلاح طلبی رو خراب کردن.بالاخره افراط همواره مضر و مخرب هست.اما نظر من در مورد نماینده مثبت تر شد واقعا.

 7. ..... گفت:

  0

  0

  پس بفرمایید ایران آمازون است و قانون جنگل حکمفرماست

 8. دوست گفت:

  0

  0

  اگه نماینده محترم فکر میکنه که این حملات کار اصلاح طلباست سخت در اشتباهند.
  آقای نماینده بازم نمیخوای از موضع خودتون و همفکراتون کوتاه بیاین؟
  بابا شما چقدر به این اصلاح طلبا بدبینید؟ تا کی میخواین هر اتفاقی تو این جامعه میفته
  بندازین به گردن اصلاح طلبا؟

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

  دکتر جعفرپور تبریک بخاطر جرات و اظهارنظرتان

 10. آهو دشتی گفت:

  0

  0

  جناب آقای جعفرپور.عملکرد اصول گرایان از سال ۸۴ تاکنون در دولت های نهم و دهم و صد البته اصول گرایان مجلس که خود شما نیز یکی از آنها هستید مردم را چنان بدبین کرده اند که دیگر نیازی نیست برنامه ریزی برای بدبینی دانشگاهیان صورت پذیرد.
  اصول گرایان مردم را نه تنها به خود بلکه به کل نظام بدبین کرده اند و اگر تدبیر حسن روحانی برای بازگرداندن امید به مردم و حمایت بزرگانی نظیر هاشمی و خاتمی نبود شاید بزرگترین ضربه به نظام اسلامی که منشا آن فقط اصول گرایان بودند حادث شده بود.به جای مغلطه کردن بهتر است این حرکت زشت اخیر که بار اول نبوده و قبلا” امثال این افراد مکررا” این گونه نوازشها را در حق افرادی دیگر چه اصلاح طلبان و چه اصول گرایان معتدل روا داشته اند محکوم کنید و ریشه را در میان خود اصول گرایان بیابید.همانهایی که حتی در مجلسی که شما هم در آن هستید به مطهری تاختند و از همین قوم و ترکه هستند.

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  بیانیه کامل و منطقی بود. درود بر نماینده اصولگرا و ارزشی لارستان بزرگ

 12. صبوری گفت:

  0

  0

  چرا نمیخواید بفهمید ایشون میخواد با این حرفها برای انتخابات بعدی رای جمع کنه برای همین هم به نعل میزنه هم به میخ تا هم دل اصلاح طلبان بدست بیاره هم دل اصولگرایان بی […] که فقط فکرشون به هم زدن آرامش کشور هست .

 13. لارستان بزرگ گفت:

  0

  0

  […] آقای دکتر مطهری آزاد اندیش واقعی است .[…] باید از حرفهای ناصوابش خجالت بکشد آقای مطهری اصولگرای واقعی است و شما منفعت طلبید نه اصولگرا .حرف حق هزینه دارد که منفعت طلبان نمی توانند.

 14. واقع بین گفت:

  0

  0

  واقع بینی وانصاف حکم میکند این حرکت دکتر جعقرپورکه بعنوان اولین و تنهانماینده ازمیان نمایندگان استان فارس وبلکه کشور حرکت زشت ضاربان آقای دکتر مطهری رامحکوم و برخورد قاطع با مسببان آن ازهرگروه وجناحی راخواستارشده اند ستایش کرد.نظردهندگان مخالف بدانند همین بیانیه وموضع گیری به مذاق خیلی ازتندروها خوش نیامده وطبق اطلاع تخریب و…شروع شده وادامه دارد .

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان