میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در7 جولای 2015 ساعت 6:52 ب.ظ سرویس:مطلب شما 12 دیدگاه 2,099 بازدید

بت خانه های توحیدی

بت خانه های توحیدی

آفتاب لارستان: متن پيش رو كه توسط يكي از مخاطبان آفتاب ارسال شده است با لحن محاوره نوشته شده و برخي اشكالات نگارشي نيز در آن ديده مي شود. درج اينگونه مطالب لزوما مويد ديدگاه آفتاب و به معني تاييد كيفيت نوشتار نيست و با هدف تشويق نويسندگان جوان و تقويت تضارب آرا انجام مي شود.

***
raziعبدالحسین راضی: از کودکی این سوال تو ذهنم بود که چرا یک عده افراد دین گریز هستند و یک عده بسیار علاقه مند به دین. وقتی بیشتر تحقیق کردم فهمیدم مشکل از کجاست.
می گن اگر جامعه ای فاسده مشکل از افراديه كه در اون جامعه تظاهر به دينداري مي كنند.
شاید بپرسید چرا می گم «تظاهر به دينداري»؟ چون فرد با ایمان بي شك فرد صالحی هستش و با تقوا اما امان از فردی که به ظاهر دیندار هستش اما در باطن بی ایمانه و چهره دین رو خراب می کنه …
بعضی ها هم از دین، پول و مقام کسب می کنند. چیزی که متاسفانه امرزوه زیاد دیده میشه
یا خیلی سوء استفاده های دیگه از دین میشه که بازش نمی کنم.
وقتی از خارج به دين نگاه می کنیم چیزی که بيشتر به چشم مي آيد اداي فريضه نماز و روزه و گریه و عزاداري هستش. اما دین ما محدود به این احکام نیست. آنقدر که ائمه در مورد درست زندگی کردن ما و انسانی زیستن ما احادیث دارند در مورد آخرت و احکام، حدیث ندارن. این به این معنی است که دین در زندگی و مسیر زندگی انسان چقدر مهمه و چقدر اهمیت داره. انسانی زیستن دین ما اصل انسانیت.
دین می گه درغ نگو، انسانیت هم همین میگه، دین می گه بدگويي ديگران نكن و زیرآب کسی نزن، انسانیت هم همین رو می گه. اما چرا از بعد اخلاقی بعضي از ما دین رو محدود کردیم و بعضي ها به اسم دین چه کار ها که  نکردن؟
مگه نه كه پیامبر اومد خونه خدا رو محلی برای فعالیت مسلمون ها کرد اما ما چه كردیم؟
مساجد امروزی شدن فقط محل اقامه نمار پنج گانه. پس فعالیت های دیگر چه می شود؟ دیندارهای متدین کجا هستند که دین واقعی رو به دیگران بشناسونند؟پیامبر اكرم مسجد رو پایگاه دین قرار داد. تعلیم دین، تبلیغ دین، اجرای دین و …
Newwe-Imageبماند که بعضی از افراد مساجد رو برای محل کفر می سازند. مثل داستان مسجد ضرار که شخص پیامبر خود مسجد رو خراب کرد و محل دفن اشغال تبدیل کردن به دلیل اینکه اون مسجد پایگاه منافق ها شده بود. خدا می دونه ما با اسم دین و مسجد چند نفر رو از دین و خدا دور کردیم.

عالمی تو اصفهان آخر عمرش زیاد گریه می کرد. پسرش می گفت پرسیدم بابا چرا اينقدر گریه می کنی؟ عالم جواب داد: می ترسم از قیامت؛ اگر بگن چرا اسلام رو به مسیحی های اصفهان معرفي نكردي، من چی بگم؟ من مسئولم در برابر این ها. و اما ما چه ساده از کنار این موضوع می گذریم.
خدا انشا الله هممون رو هدایت کنه. یکی از علت هایی که بعضي مذهبی ها با هم اختلاف دارند اینه که هر کسی فکر می کنه خودش مسیر درست حقه و بقیه اشتباه می کنند و هر کسی به قول معروف ساز خودش رو می زنه.
کاش یاد می گرفتیم به سلیقه همدیگه احترام بزاریم. هر کسی یک سلیه ای داره و سلیقه هر کس هم محترمه.
به امید روزی که احترام به سلایق رو یاد بگیریم و ما زمینه ظهور رو فراهم کنیم و منتظر دیگران نباشیم.


12 نظر

 1. حسن احتشامی گفت:

  0

  0

  آفرین حسین آقا. هر چند اگه کامل تر کنی ، بهتر میشه

 2. hamid گفت:

  0

  0

  daghighan

 3. داداش صابر گفت:

  0

  0

  افرین موفق باشی

 4. 2 گفت:

  0

  0

  منم موافقم خیلی ها با اخلاق و رفتاری که دارن باعث می شن انسان از دین زده بده

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  یعنی تعداد کسانی که تطاهر به دینداری می کنن اینقدر زیاده !!

 6. یاسین گفت:

  0

  0

  امان از حاج گرینف های زمانه
  گند زدن به اعتقادات مردم

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  این که از بدیهیات بود حسین آقا ، به قول شهاب حسینی همیشه یه عده گرگ ان تو لباس میش ، چیز تازه ای نبود .
  شما شخصی هستی که بنام حزب اللهی برند شدی ، این نوشته کلیشه ای البته حقیقت شما توی آفتاب باز خورد مطلوبی نداره به ۳ نظر آخر دقت کن !!
  درد اصلی و ضربه کاری به همه مذهبی ها همین آدما هستن ، اما و قتی تو آفتاب این حرف گفته میشه ، کسی نمیاد سوا کنه ، تر و خشک با هم میسوزن … !

  شهید مطهری توی کتاب جاذبه و دافعه علی در جواب جمله((کاش یاد می گرفتیم به سلیقه همدیگه احترام بزاریم. هر کسی یک سلیقه ای داره و سلیقه هر کس هم محترمه. ))
  میگه :غالبا خیال می کنند که حسن خلق و لطف معاشرت و به اصطلاح امروز ” اجتماعی بودن”
  همین است که انسان همه را با خود دوست کند. اما این برای انسان هدغدار و مسلکی که فکر وایده ای را در اجتماع تعقیب میکند و درباره منفعت خودش نمی اندیشد میسر نیست .
  چنین انسانی خواه ناخواه یک رو و قاطع و صریح است مگر آنکه منافق و دورو باشد .
  زیرا همه مردم یک جور فکر نمی کنند و یک جور احساس ندارد وپسند های همه یکنواخت نیست .
  در بین مردم دادگر هست ، ستمگر هم هست ، خوب هست ؛ بد هم هست . اجتماع منصف دارد ، متعدی دارد عدل دارد ، فاسق دارد و آنها همه نمی توانند یک نفر آدم را که هدفی را به طور جدی تغقیب میکند و خواه یا ناخواه با منافع بعضی از /انها تصادم پیدا می کند دوست اشته باشند . تنها کسی موفق می شد دوستی طبقات مختلف و صاحبان ایده های مختلف را جلب کند که متظاهر و دروغگو باشد و با هرکسی مطابق میلش بگوید و بنمایند. اما اگر انسان یک رو باشد و مسلکی ، قهرا یک عده ای با او دوست می شوند یک عده ای نیز دشمن .

  من و تو و ما هرچه هم که نظریاتمون بر اساس تقوا باشه ، این جماعت روشنفکر ازمون ایراد میگیرن !!
  کاملا با حرفت موافقم اما توی آفتاب و بین آفتابه ای ها برداشت ناجور و تفسیر به رای از حرفت صورت میگیره !!!

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  ما بادیدن رفتار و کردار شما کاملا مفهوم تقوا رو فهمیدیم شما خودتون رو به زحمت نندازین اینکه وقتی مردم به کسی رای بدن که شما قبولش دارین وشما همه جوره ازش پشتیبانی کنین وحتی همه اشتباهاتش رو ندیده بگیرید و وقتی مردم به کسی که شما قبولش ندارید رای دادن همه جور سنگ اندازی و کارشکنی و توهین و افترادر مقابلش بکار ببرید یعنی تقوا دیگه حالا دیدید ما معنی تقوا رو خوب بلدیم؟

  • سامان گفت:

   0

   0

   چرا چیز های بی مربوط رو به هم ربط می دید اختلاف سلیقه سیاسی تو هر جامعه ای هست اما اینکه به خاطره این اختلاف سلیقه دنیا و اخرتمون رو خراب کنیم اصلا کار درستی نیست
   از مدیریت سایت خاهش مندم نظرات اختلاف انگیز رو تایید نکنند اگر واقعا دلشون برای جامعشون می سوزه و فقط به منفعت خودشون و سایت فکر نمی کنند

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان