میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در23 ژانویه 2014 ساعت 2:05 ب.ظ سرویس:اندیشه, عناوین اصلی 2 دیدگاه 2,938 بازدید

«بحران آگاهی و تکوین روشنفکری در ایران» تجدید چاپ شد

takvinroshangaridariranb(1)به قلم «حسين آباديان»

«بحران آگاهی و تکوین روشنفکری در ایران» تجدید چاپ شد

«بحران آگاهی و تکوین روشنفکری در ایران» به قلم حسین آبادیان تجدید چاپ شد. این کتاب که بگونه ای بررسی منحنی تاریخ اندیشه روشنفکری در ایران دوره قاجار است، به خوبی توانسته نحوه ی تکوین جریان روشنفکری و انفعال آن در مقابل اندیشه غربی را تشریح می کند. این کتاب مدت ها بود که نایاب شده بود و اکنون تجدید چاپ شده است.

 کتاب دیگر این نویسنده که تجدید چاپ شده «مفاهیم قدیم و اندیشه جدید» نام دارد که به همراه کتاب پیشین توسط انتشارات کویر تجدید چاپ شده است. بخش عمده ای از کتاب دوم حول این مسأله عنوان می شود که آیا مفاهیم و اندیشه های قدیمی (که مبتنی بر مذهب بودند) توانائی انتقال آگاهی به امروز را نداشتند تا بتوانند اندیشه ای نو ایجاد کنند؟

شایان ذکر است که حسین آبادیان متولد لارستان و جوان ترین آکادمیسینی است که به رتبه دانشیاری در رشته تاریخ رسیده است. از او بیش از ده عنوان کتاب و صد مقاله منتشر شده است.

پیگیری های خبرنگار «آفتاب» حاکی از این است که یک دفتر دو جلدی دیگر از تالیفات حسین آبادیان از سوی انتشارات علمی برای گرفتن مجوز به وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شده است.


2 نظر

 1. من هیچ نمیدانم گفت:

  0

  0

  کاش استاد حسین آبادیان را بیشتر معرفی میکردید و یا گفتگویی با ایشان انجام میدادید

 2. لاري پور گفت:

  0

  0

  اين لارستاني هاي فرهيخته را چرا تا حالا كسي به ما معرفي نكرده است. خود آنها چرا به لارستان نمي آيند و اگر مي آيند چرا در بين مردم و برنامه هاي مختلف نمي آيند؟ اگر تمام اين سرمايه هاي انساني با هم هماهنگ تر شوند چه مي شود؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان