میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در29 می 2015 ساعت 7:50 ب.ظ سرویس:یادداشت 5 دیدگاه 3,568 بازدید

براي «مسعود» خط «امامي» لارستان

ememiبه مناسبت سالگرد شهادت حاج مسعود امامي

براي «مسعود» خط «امامي» لارستان

نهم خرداد سال ۱۳۸۳ لارستان يكي از فرزندان فرهيخته و برومند خود را از دست داد. «مسعود امامي» كه رداي استانداري قزوين را بر تن داشت همزمان با وقوع زلزله در آن استان و در ساحه هوايي كه براي بالگرد حامل او اتفاق افتاد دار فاني را وداع كرد. در ادامه مي توايند يادداشت «يوسف مهندس» درباره مرحوم امامي را بخوانيد:

***

Nesw-Imageيوسف مهندس:‌ ۹خرداد، سالگرد عروج ملکوتی مهاجری مجاهد است که وصف خانه به دوشی هایش را پرستوها می دانند و داستانواره چالاکی ها و بی باکی هایش را عقاب ها می خوانند و حکایت عاشقانه هایش را باید از طائرین طاهر صبح و سحر پرسید.

حاج مسعود امامی را می گویم؛ همو که خشت خشت و آجر به آجر دیوارها و اتاق های جهاد و فرمانداری لار، هنوز که هنوز است بوی او را می دهند و شب زنده داری هایش را به نشان ایثار و اخلاصش به گواه می طلبند. کسی که انگار سرشت و سرنوشتش را در برّ و بحر سفر و مأموریت نوشته بودند که هیچ آرام و قراری و سکون و آرامشی نداشت و به قول دوستان یکجا بند نمی شد و پیوسته از شهری به شهر دیگر و از بخشی به بخش دیگر و از کوره دهی به دهکوره ای دیگر در حرکت و رفت و آمد بود و اگر هم در این میان فرصتی می یافت تا استراحت حضر را نیز تجربه کند از باب رفع خستگی و یافتن انرژی مجدد جهت خدمت بی منتی دیگر، خلق محرومی دیگر، روستایی دیگر و روستازادگانی دیگر بود و نه بر سبیل خوشگذرانی در زیر سایه رفاه و چتر عافیت.

مردی که به حق، عنوان پرافتخار «پیرو خط امام» را یدک می کشید و تا آخر نیز بر این عهد و آرمان خویش، بدون کمترین پز و شعاری و یا کوچکترین ادا و اطواری مردانه ایستاد و جانانه مقاومت کرد؛ نه در پیش دست و پای کسی خم و راست شد و به زمین افتاد و نه دل و دین از دست داده و هوایی شد، سجاده به آتش کشید و توبه نامه نوشت.

هر چند که آن اواخر، بغض ناترکیده ای از فراق یاری عزیز و رفیقی شفیق در دل داشت و زخم کهنه واقعه ناگوار انتخاباتی سال ۷۵ او را می آزرد، اما انگار تقدیر بر این بود که بار دیگر پس از هشت سال به این یار دیرین همسنگرش بپیوندد تا در رسم رفاقت و سلک عاشقی خلف وعده نکرده باشد.

آری و سرانجام مزد و اجر رشادت ها، مهاجرت ها و مجاهدت های بیست و اندی ساله اش را گرفت و در حالیکه برای خدمت رسانی به زلزله زدگان هموطن قزوینی بر فراز آسمان الموت به پرواز درآمده بود…  برای همیشه آسمانی شد.

123456 1234567 123 erff

 

 

 


5 نظر

 1. حزنی گفت:

  0

  0

  با سلام با تشکر از آقای مهندس که این مقاله خوب رو در وصف حاج مسعود امامی نوشتن که واقعا در خط امام وولایت بود و کار او خدایی و برای رضا خدا بود . به مردم محروم و مستضعف رسیدگی و حتی مخفیانه بدون اینکه خود آنها بدانند از کجا کمک مالی میشوند یاری میرساند و برایشان آذوقه میفرستاد .من حدود ۶ سال افتخار رئیس دفتری ایشان در فرمانداری لارستان را داشته ام . از دست دادن ایشان واقعا ضایعه اسفناک و دلخراش ومصیبت بزرگی برای لارستان بود .حیف که قدر این گوهر گرانبها را ندانستیم و او را آن طور که بود نشناختیم .. انشااله خداوند این شهید والامقام را قرین رحمت فرماید و با ائمه معصومین محشور گرداند . از دست اندرکاران سایت آفتاب لارستان نیز تشکر میکنم که این مقاله را در وصف این شهید بزرگوار چاپ کرده اند .

 2. حزنی گفت:

  0

  0

  ضمنا یادآوری کنم دو عکس آخر مربوط به قزوین نمیباشد ومربوط به زمانی است که در لارستان حضور داشته اند که در کنار ایشان در یکی از عکسها سرهنگ شهید ساریخانی و در عکس آخر آقای عزمی بازنشسته تربیت بدنی لارستان حضور دارند .لطفا اصلاح کنید
  ———————-
  مديريت: اصلاح شد. با تشكر از تذكر جنابعالي.

 3. شريفي گفت:

  0

  0

  خدا رحمتش كند آري مرد حق بود ….

 4. لاري گفت:

  0

  0

  آفرين جناب مهندس. متن زيبا و تاثيرگذاري بود. خداوند مرحوم امامي را غريق رحمت خود بفرمايد.

 5. دکتر امامی گفت:

  0

  0

  با سلام. از دوست عزیز و جوانمان جناب آقای مهندس که با نوشته زیبایشان یاد این عزیز از دست رفته را گرامی داشته اند، صمیمانه سپاسگزاری می کنم. من فکر می کردم که یاد مسعود فقط در خاطر دوستان و همسن و سالهای خودش باقی مانده است، ولی خوشحالم که می بینم جوانان عزیز و انقلابی نیز از این شخصیت استثنائی و بی نظیر شناخت کافی دارند. برایتان آرزوی موفقیت و سربلندی می نمایم. از سایت آفتاب لارستان نیز سپاس فراوان دارم.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان