میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در2 ژانویه 2021 ساعت 4:50 ق.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 215 بازدید

برای آبادانیِ بخش صحرای باغ ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شد

برای آبادانیِ بخش صحرای باغ ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شد

بخشدار صحرای باغ لارستان در استان فارس گفت: دولت طی حدود هفت و نیم سال گذشته رقمی افزون بر ۲هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در زمینه طرح‌های مختلف عمرانی، زیربنایی و خدماتی برای آبادانی این بخش سرمایه‌گذاری و هزینه کرده است.

احمد علمدار، پنجشنبه در مصاحبه با ایرنا اظهار داشت: این اقدام‌ها و طرح‌های تحول‌آفرین در بخش صحرای باغ لارستان در حوزه‌های گوناگون از جمله راه، آبرسانی، آموزش، گازرسانی، برق رسانی ، بهداشت و درمان، مخابرات، مسکن روستایی و کشاورزی و عمران شهری و روستایی بوده است.

وی بیان کرد: بیشترین میزان سرمایه‌گذاری در بخش‌های زیرساختی بوده و امور زیربنایی که البته مردم و خیرین منطقه نیز با همت و مشارکت در زمینه اجرای برخی از این طرح ها و سرمایه گذاری‌ها ایفای نقش کردند.

علمدارافزود: میزان کمک‌ها و مشارکت خیرین و بخش خصوصی نیز در زمینه جرای طرح‌های زیربنایی و زیرساختی در سطح منطقه ظرف هفت سال گذشته رقمی افزون بر ۴۰۰ میلیارد ریال بوده است.

گازرسانی آرزوی دیرینه مردم صحرای باغ

بخشدار صحرای باغ لارستان ادامه داد: ‌طرح گازرسانی به بخش صحرای باغ و حدود ۱۴ روستای آن با اعتباری افزون بر یک هزار میلیارد ریال که با پیشرفت ۱۰۰ درصدی آماده افتتاح و بهره برداری است یکی از پروژه‌های شاخص و در عین حال از نیازها و آرزوهای دیرینه مردم این منطقه بوده است.

علمدار  گفت: با اجرای این طرح علاوه بر عمادشهر، ۱۴ روستای بخش صحرای باغ شامل، دیده بان، کردشیر، گاوبست، آبکوهی، تل کشی، کارگاه، باغ، کشکویه، ده میان، خلور، دشتی، زروان، حسین آباد و هرمود از مزایای آن بهره مند خواهند شد.

وی افزود: این طرح شامل ۳۱۷ کیلومتر شبکه گاز رسانی، ایجاد یک ایستگاه CGS و ۹ دستگاه TBS است.

هم اینک از مجموع ۱۷۸ روستای شهرستان لارستان ۷۹ روستا بالای ۲۰ خانوار گازرسانی شده‌اند و یا در حال گازرسانی هستند و ۹۹ روستا نیز مشمول اجرای عملیات گازرسانی نیستند.

رئیس جمهوری در دیداری که اوایل تیرماه ۹۹ با استانداران داشت به برخی خدمات و دستاوردهای این دولت در بخش‌های مهم زیربنایی و حوزه‌های مختلف عمرانی و اقتصادی اشاره کرده بود که به گفته حجت الاسلام روحانی در حوزه گازرسانی به روستاها از حدود ۱۴ هزار روستا در آغاز این دولت هم اینک به ۳۰هزار روستا یعنی حدود دو برابر رسیده است.

علمدار همچنین اجرای پست برق ۱۳۲ کیلوولت عمادشهر را با سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد ریال از دیگر طرح های مهم و تاثیرگذار در بخش صحرای باغ عنوان کرد و گفت: بهره برداری از این طرح علاوه بر افزایش پایداری شبکه و کاهش خاموشی ها در سطح شهر و روستاهای منطقه ، برای حدود ۲۰ نفر نیز شغل ایجاد شد.

وی همچنین بهره برداری از ۱۳ بند خاکی کنترل سیلاب، بهسازی و آسفالت بلوار ورودی روستای هرمود با اعتباری افزون بر ۵۰ میلیارد ریال با مشارکت دولت و خیرین، سد تنگ قلات با اعتباری حدود ۷۰ میلیارد ریال، حسینیه عماد شهر با اعتباری افزون بر۱۵میلیارد ریال از محل کمک های خیرین و همچنین چندین طرح ورزشی و سالن های چند منظوره و دو طرح مرغ گوشتی ۳۰ هزار قطعه ای را از دیگر طرح های مهم عمرانی، اقتصادی، زیربنایی و خدماتی در بخش صحرای باغ طی هفت سال گذشته عنوان کرد.

ظرف حدود هفت و نیم سال گذشته افزون بر ۱۹ هزار میلیارد ریال در قالب بیش از ۲ هزار و ۱۵۰ طرح عمرانی ، زیرساختی و اقتصادی در روستاها و بخش های مختلف شهرستان لارستان اجرایی شده است.

بخش صحرای باغ با جمعیتی حدود ۱۳ هزار نفر، دارای ۱۲ روستا و هشت آبادی و فاصله مرکز آن با لارستان حدود ۹۵ کیلومتر است.

شهرستان لارستان با جمعیتی افزون بر ۲۳۰ هزار نفر دارای پنج بخش و ۱۷۹ روستای دارای سکنه در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری شیراز مرکز استان فارس قرار دارد.

این شهرستان در سال ۱۳۸۸ با تصویب هیات دولت به فرمانداری ویژه ارتقا یافت.


1 نظر

  1. لارستانی غیر لاری گفت:

    0

    0

    جمعیت شهرستان لار پس از استقلال اوز هم اکنون حدود ۱۷۵ هزار نفر است جمعیت شهرستان فعلی اوز ۴۲۵۰۰۰ نفر می باشد موفق باشید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان