میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۵:۳۳ ق.ظ سرویس:برگزیده ها 3 دیدگاه 644 بازدید

برای اوقات فراغت تابستان در فرمانداری لارستان برنامه ریزی شد/ فعالیت ادارات مرتبط ارزیابی می شود

برای اوقات فراغت تابستان در فرمانداری لارستان برنامه ریزی شد/ فعالیت ادارات مرتبط ارزیابی می شود

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: پر کردن اوقات فراغت باید مبتنی بر مصونیت سازی باشد.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری  و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جلسه ستاد اوقات فراغت شهرستان در سخنانی با بیان اینکه  همه مسئولین شهرستان  با برنامه ریزی دقیق و منظم، برنامه های اوقات فراغت نوجوانان و جوانان را در فصل تابستان پر نمایند، اظهار داشت: جهت گذراندن اوقات فراغت، نهاد های ذیربط بایستی تمام تلاش خود را در جهت فراهم سازی بسترهای مناسب برای پر کردن و غنی کردن اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان فراهم آورند که در این راستا بهره گرفتن از کارشناسان و مربیان این عرصه الزامی است.

وی ادامه داد: بایستی ظرفیت ها، شاخصه ها و مؤلفه های شهرستان را در نظر گرفت و  با مقتضیات شهرستان و با استفاده از توانمندیها، امکانات و تجهیزات و توانمندیهایی که در دستگاه های اجرایی وجود دارد، در جهت پر کردن اوقات فراغت جوانان تلاش کرد البته  محدودیت ها را هم باید در نظر گرفت.

حسنی تصریح کرد: وضعیت اقلیمی و آب و هوایی شهرستان به نوعی وظیفه ما را سنگین تر می کند، چرا که در شهرستان هایی که آب و هوای بهتر و دارای طبیعت زیباتری هستند  بطور طبیعی اوقات فراغت جوانان پر می شود  و برای ایجاد فضای طبیعی دیگر مسئولین آنجا نیازمند هزینه نیستند و اوقات جوانان خود به خود پر می شود اما در شهرستانهای جنوبی که دارای آب و هوایی بسیار گرم و کمتر طبیعت سبز و با نشاطی دارند وظیفه مسئولین امر را سنگین تر می کند که به نوعی امکانات و تجهیزات و فضای سبز و تفریحی را برای جوانان و نوجوانان در طول تابستان فراهم نمایند، بنابراین همه مسئولین این مهم را مورد توجه قرار دهند.

فرماندار ویژه لارستان افزود: برنامه های اوقات فراغت صرفاً برای شهر لار نباشد، بلکه تمام برنامه ها و مصوبات به بخشها و روستاها هم ارسال و اجرا شود و در کل در تمامی شهرها و روستاهای منطقه لارستان می بایست برنامه های فرهنگی، هنری، مذهبی، ورزشی، تفریحی و غیره برای جوانان و نوجوانان تدوین گردد، که این خود باعث تقویت وحدت بیش از پیش و باعث انسجام بیشتر می شود.

وی در بخشی دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برنامه های ستاد اوقات فراغت شهرستان بایستی برنامه محور و هدف محور باشد؛ گفت: با توجه به کمبود اعتبارات می بایست بصورت متوازن، هماهنگ و متناسب و استفاده حداکثری از حداقل  اعتبارات و امکانات، برنامه های اوقات فراغت جوانان اجرایی گردد، البته در این خصوص افرادی را پوشش دهیم که بیشتر آسیب پذیر هستند.

حسنی خاطرنشان کرد: دبیرخانه ستاد اوقات فراغت شهرستان باید طبق برنامه زمانبندی شده، برنامه های خود را از ادارات شهرستان دریافت و در سطح شهرستان اجرایی نماید و در پایان هم از ادارات مربوطه ارزیابی بعمل آید تا نقاط ضعف برطرف و نقاط قوت تقویت شود.

معاون استاندار فارس در پایان سخنانش با اشاره به اینکه مصونیت سازی فکر و اندیشه دانش آموزان چه در ایام تحصیلات و چه در ایام تعطیلات، وظیفه مسئولین شهرستان است؛ تأکید کرد: برنامه های فرهنگی، هنری، مذهبی و قرآنی  نبایستی برای  افراد خاص باشد، بلکه برای تمامی جوانان و نوجوانان شهرستان  اعم از شهری و روستایی در ایام تعطیلات تابستان برنامه ریزی گردد.

مسعود راسخی معاون سیاسی فرمانداری ویژه لارستان هم گفت: خوشبختانه از تمامی سالن های ورزشی شهرستان به نحو احسن برای جوانان و نوجوانان استفاده مفید می شود.

در ادامه اعضای جلسه هر کدام جداگانه پیشنهادات و نقطه نظرات خود را در خصوص پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان ارائه نمودند.

تأسیس پارک بانوان، راه اندازی پیست موتور سواری، احداث استخر در شهرقدیم، افزایش کانونهای فرهنگی هنری، برگزاری اردوهای تفریحی، زیارتی، برگزاری مسابقات ورزشی، استفاده صحیح از فضای مجازی و غیره از اهم پیشنهادات ارائه شده در این جلسه بود.


3 نظر

 1. ناشناس گفت:

  1

  1

  فقط جلسه میزارید. کم کم فرمانداری لار داره رکورد جلسه گرفتن رو در ادارات جهان میزنه. برادر عزیز رییس بزرگوار کمی هم عمل کنید. یه مدت تصمیم بگیرید دیگه جلسه نگیرید و فقط نتایج جلساتی که تا حالا گرفتید رو به مردم اعلام کنید. نتایج مصوبات جلسات قبل. ما هی خبر جلساتتون رو که از طریق روابط عمومی منتشر میشه میخونیم و میبینیم و چشممون به جمال خودتون و معاونتون روشن میشه. اما تا حالا هنوز که هنوزه نتیجه یک مصوبه رزو اینجا ندیدیم. نتیجه واقعی یکی از همین جلساتتون. کم کنید عزیز من اینهمه جلسه و به جاش عمل کنید و عمل هاتون رو به مردم معرفی کنید.

 2. دلسوز گفت:

  0

  0

  اتفاقا جلسه پر باری بود…من توو جلسه بودم

  • لارستانی گفت:

   0

   0

   زمانی میگن پربار که ما شهروندان نتیجه رو به چشم ببینیم
   نه فقط حرف حرف حرف …. بزنیم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان