میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۳ ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 464 بازدید

برای دانش‌بنیان کردن فعالیت‌ها، پیوند با مراکز دانشگاهی باید مستحکم شود

فرماندار لارستان در جمع اساتید دانشگاه‌های شهرستان:

برای دانش‌بنیان کردن فعالیت‌ها ارتباط با مراکز دانشگاهی باید مستحکم شود/ نتیجه برگزاری انتخابات سالم، پیوند محکم‌ترِ مردم و حاکمیت است

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: ما باید پیوندمان را با مراکز دانشگاهی بیش از پیش مستحکم کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جمع اساتید دانشگاه های این شهرستان در محل سالن دانشگاه آزاد اسلامی لارستان در سخنانی اظهار داشت: اولین و حساس ترین موضوعی که جامعه ما متأثر از آثار اصیل و پیامدهای ارزشمند انقلاب اسلامی است، بحث انتخابات است و این دیدگاهی است که امام راحل در میان  ما بجا گذاشتند تا در این ایام و با نهادینه کردن آن در جامعه بتوانیم همیشه جامعه ای با ثبات، پویا و تأثیرگذار در عرصه های داخلی و جهانی داشته باشیم و بتوانیم نظام جمهوری اسلامی را به عنوان نماد و الگوی عینی مردمسالاری دینی که باز نمادی از منشور حکومت اسلامی است به جهانیان عرضه بداریم.

وی با بیان اینکه همه بر آثار و تبعات و پیامدهای تأثیرگذار و مثبت انتخابات اشراف دارند و این موضوع بر هیچ کس پوشیده نیست؛ افزود: انتخابات هم در بعد داخلی و هم خارجی آثار و پیامدهایی را دارد که هر جامعه ای برای دفاع از حقانیت، خواسته ها و ارزشهای اعتقادی و ملی خود در صحنه جهانی به عنوان بازیگری تأثیرگذار در معادلات جهانی قدرت خودش را به نمایش می گذارد.

فرماندار لارستان انتخابات را یکی از مصادیق آزادی های سیاسی خواند و افزود: مراحل مختلفِ ایام بعد از انقلاب تاکنون پیوند دهنده ی بسیاری از مسائل بوده است که حکومت های خودکامه در طول تاریخ از آن عاجز بوده اند.

حسنی گفت: اگر انتخابات در جوامع سالم برگزار شود اولین اثر آن اعتماد و پیوندی است که بین حاکمیت و مردم ایجاد می کند که این پیوند، ثبات سیاسی را ایجاد خواهد کرد که در تداوم آن امنیتی پایدار و درون زا متبلور خواهد شد.

معاون استاندار فارس تصریح کرد: وقتی مردم احساس کنند که در سرنوشت خودشان دخیل هستند و نقشی فعال و تأثیرگذار دارند و وقتی می دانند که با هر گونه اقدامشان می توانند در رأس سلسله مراتب مدیریتی تثبیت کننده باشند، یقیناً هر نوع رابطه ای با حاکمیت بر اساس رضایت تنظیم خواهد شد.

نماینده عالی دولت در لارستان با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در مورد دانش بنیان کردن همه فعالیت ها، تصریح کرد: دانش بنیان کردن فعالیت ها یکی از اولویت ها و موارد حساس و مهم است که بایستی در همة عرصه ها از جمله اقتصاد به آن توجه داشته باشیم و یکی از راه های آن این است که پیوندمان را با مراکز دانشگاهی بیش از پیش مستحکم کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش، با بیان اینکه برگزاری انتخابات شورای اسلامی شهر لار امسال کاملاً به صورت الکترونیکی برگزار می شود؛ گفت: در این خصوص ما نیازمند نیروهای متخصص و فهیم هستیم و در این راستا کمیته فن آوری اطلاعات انتخابات از نیروهای فنی و تخصصی که بتواند این موضوع را مدیریت کند در شهرستان استفاده می کند.

حسنی در پایان سخنانش تأکید کرد: این انتخابات الکترونیکی یقیناً سالهای بعد به دلیل کاهش تخلفات به صورت گسترده تر برگزار خواهد شد. بنابراین نیاز ما به نیروهایی که در این حوزه و رشته تخصص کافی را داشته باشند، بیش از پیش احساس می شود و از همین جا دست یاری به سمت اساتید، متخصصان دانشگاه دراز می کنیم تا انشاءالله با محوریت قرار دادن فرمایشات رهبری در دانش بنیان کردن فعالیت ها بخصوص در حوزه سیاسی فعالیت ها را به پیش ببریم.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان