میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۴:۳۰ ب.ظ سرویس:مطلب شما یک دیدگاه 917 بازدید

برای «سجاد صادقی فرد» که صادقانه «حسینی» بود

برای «سجاد صادقی فرد» که صادقانه «حسینی» بود

حجت جورکش: جوانی خدمت امام جواد علیه السلام رسید و عرض کرد: حالم خوب نیست، ار مردم خسته شدم، تهمت، غیبت، … چه کنم؟ بریده ام، نفسم در این بلاد بالا نمی آید. امام جواد علیه السلام فرمودند: به سمت حسین علیه السلام فرار کن.

زائر اربعین… نیک که مینگرم، مراسم اربعین فراری است به سوی حسین علیه السلام و زیبا گفت حبیبی: که این است فراری بزرگ. سعی سیل خروشان دلدادگان ابا عبدالله علیه السلام در رسیدن به دلدار واقعاً دیدنی است. برای رسیدن هرکه راهی گزیده و بی صبرانه و مجدانه، تا رسیدن به دلدار در تلاش است.

هرچه گشتم واژه ای بهتر از عشق نجستم. شاید بهتر است بگویم عشق را بهتر از حسین نمی توان تفسیر کرد. حسین هرچه داشت در طبق اخلاص به زیباترین جلوه ها تقدیم حق کرد و رب دلهای مومنان را شیفته و منزلگاه حسین. عده ای طی طریق حسین را گزیده و عده ای خدمت به زائران او، و نیک پیداست هر دو یک هدف و یک مسیر و عقیده دارند. خوشا به حال کسانی که توفیق این راه نصیبشان می شود.

شاید از خود بپرسیم هدف از پیمایش این مسیر چیست؟ قطعاً کسانی که در این راه گام گذارده، برای خود جواب و دلیلی دارند. بعضی پیمودن راه عاشقی و بعضی عاشقانه پیمودن، برخی چشیدن گوشه ای از مصائب زینب سلام الله علیها و برخی رسیدن به آرامش. ولی آنچه پیداست نه عاشقانه ها و عشق بازی های ما به پای عشق و عشق بازی حسین علیه السلام و یارانش می رسد، نه در این امنیت و آسایش و آسودگی خاطر، امکان درک ذره ای از مصائب زینب سلام الله علیها محیاست.

در زمانه ای که کفر و تکفیر و زر و زور، دست به دست هم داده اند تا امنیت این مراسم را بر هم زنند و سکوت کر کننده و ماموریت غولهای رسانه ای دنیا، در برابر عظیم ترین تجمع خودجوش مردمی جهان، خلاصه شده به مسموم کردن و استهزاء این مراسم، برگزاری مراسم اربعین با چنین کیفیتی در یکی از نا امن ترین کشورهای جهان، به خودی خود معجزه ای است الهی از عشق به امام حسین علیه السلام به دست عاشقانی چون مرحوم «سجاد صادقی فرد».

او که از هزار رنگ و نقش دنیا، یک رنگی و صداقت را برگزید و پای در میدان السابقون السابقون گذاشت. آری کربلا میدان مسابقه است، برای سبک بالی برای خدمت به بندگان خدا و اصلی ترین سبقت بر سر اخلاص و عمل است که عمل بی اخلاص، سعی است باطل.

دو ماه علم علمدار کربلا را به دوش کشید و خالصانه خدمت به عزاداران ابا عبدالله را برگزید و آخر الامر زمانی که مجوز دفاع از حرم را از آقا گرفته بود در راه برگشت از زیارت اربعین دعوت حق را لبیک گفت در حالی که لبیک یا حسین(ع) بر لب داشت.

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد


1 نظر

  1. ناشناس گفت:

    0

    0

    روحش شاد خدا او را با حسین علیه السلام محشور کنه اما حجت جان ؟!

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان