میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۳۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱:۰۸ ب.ظ سرویس:یادداشت 7 دیدگاه 614 بازدید

برای شهیدان نام‌آور آرمیده در دیارمان/ رفتم اما برای…

رفتم اما برای…

دانیال افتخاری: امروز رفتم؛ گویا «دل» پیش از «عقل» دستور می‌داد که بروم. هوا گرمتر از روزهای قبل بود اما خیابان از جمعیت پر شده بود.
با حسی متفاوت رفتم و البته با دلی که روز به روز امیدش کمرنگ می‌شود!

رفتم در روزی که خیلی‌ها آمده بودند. رفتم اما نه برای نشان دادن خود و نه برای ایستادن در صف اول و چفیه‌ای بر گردن انداختن؛ هرچند چفیه را پاک و مقدس می‌دانم ولی مهم چیز دیگری است…

رفتم تا هرچند ناچیز دِینم را به مردان شجاع و قهرمان سرزمینم ادا کنم؛ باز هم می‌گویم ناچیز، چرا که آنان کاری کردند کارستان و در جنگی که هنوز هم آن را از دیدگاه‌های گوناگون تحلیل می‌کنند و مقصرانی برایش می‌سازند، مردانه ایستادند.

رفتم، نه برای خوشحالی عده‌ای ظاهربین و دلواپس، و نه نگران از قضاوت بعضی دوستانِ بُریده از ارزش‌ها!. نرفتم تا مشتی بر دهان کسی بکوبم یا به دیگری- هر چند دشمنم باشد- درشت‌گویی کنم؛ چرا که همین حضورم و حضور دیگر دوستانم پیام روشنی برای خودی و غیر خودی و تمام دنیا دارد. تنها خواستم تا از عمق جان نام «حسین» را بر زبان آورم تا شاید انرژی و نیرویی باشد برای ماندن در راه  مبارزه با ستم و پاس داشتن عدالت.
رفتم نه از ترس کسی یا به طمع گرفتن امتیازی؛ نه برای دفاع از تفکری یا شخصی بلکه برای حفظ میراثی که ۴۰ سال پیش امثال همین شهدا برایش از جان و مال مایه گذاشتند.

هرچند هنوز دلگیرم از دستاویز شدنِ دستاوردهای مردان نام‌آور میهنم و خسته از حرف‌ها و شعارها و ظواهر تکراری؛ و هنوز چشمانم اشک‌بار است از دیدن چند مادر شهید که رنج‌های زمانه و فراق فرزند عزیزشان، در چهره‌هاشان اثر گذاشته بود. اما دلم روشن است که در این سرزمین همچنان مردان و زنانی پاک‌سیرت و بی‌آلایش هستند که نمی‌گذارند فضا بسته و تک‌صدایی شود…

قطعاً پیکرهای پاک شهیدان گمنام، شور و شعوری دیگر به این دیار خواهد بخشید، ان‌شاءالله


7 نظر

 1. خدایا به فریادمان رس..... گفت:

  0

  0

  شهدا تاج سر ما و زنده تاریخ هستن. شهدا قسمتان میدهم. حال و روز ما را می بینید؟!
  می بینید به چه روزی افتاده ایم؟ روزگار دروغ و خدعه و ریا شده. چفیه شما که نماد سادگی و کاربردی ترین وسیله جهادتان بود شده تزیینی ترین دستاویز منفعت طلبانی که از شهید و شهادت نیز کلاهی برای خود میبافند. به قول کاربر قبلی همان گونه که خود بهتر میدانید چه بسا ان که در انتهای صف در گوشه ای ایستاده با تمام روح و جسمش امده تا با شما باشد ولی هستند کسانی که با اجساد شما در تب و تابند و در صفوف اول به قول معروف والضالین خود را غلیظ تر از هر روز ادا میکنند تا قرب خود را به بغل دستیشان بنمایانند ولی پس از سلام نماز و در راه برگشت به هر روز خود حذف ادم ها را از هر چه بدان مشغولند شروع میکنند. نابودشان میکنند. تهمت میزنند. انگ میزنند که از ما و جناحمان نیست پس باید حذف شود و نفس نکشد. این است رسم رو زمینی ها . میبینید اسمانی ها چه میکشیم از دست این جماعت ظالم نمایشگر دروغ و دغل باز….

 2. مجید حجتی گفت:

  0

  0

  برادر یکرنگ و متدینم.
  در این مسیر، که پر است از سختی و نیز تنگ نظری های مخالفان؛ هم نظر، همدل و همراه با شما هستم.

 3. لاری گفت:

  0

  0

  جانا سخن از زبان ما می گویی

 4. معلم گفت:

  2

  0

  از درد سخن گفتن و از درد شنیدن/ با مردم بی درد ندانی که چه دردیست

 5. من گفت:

  1

  0

  امیدوارم هم فکران شما در گروه تلگرامی اصلاحطلبان لارستان نیز به این مهم واقع باشند…

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  مومنین اشداء علی الکفار رحماء بینهم هستند
  و این را با شعار و عمل نشان می دهند.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان