میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در4 مارس 2021 ساعت 6:12 ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 249 بازدید

فرماندار: برای «منطقه ویژه اقتصادی لارستان» زمینی ۹۵۰ هکتاری در جاده لار-بندرعباس تدارک دیده‌ایم

فرماندار: برای «منطقه ویژه اقتصادی لارستان» زمینی ۹۵۰ هکتاری در جاده لار-بندرعباس تدارک دیده‌ایم

گروه کارشناسی کمیسیون اقتصاد کلان، بازرگانی و اداری مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده شورایعالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کشور، ظرفیت لارستان را برای راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی بررسی کردند.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان، منطقه ویژه اقتصادی لارستان که از مصوبات سفر مقام معظم رهبری می باشد، اردیبهشت ماه سال۱۳۹۹ به کمیسیون اقتصادی مجمع ارجاع تا وضعیت آن مشخص شود، در همین خصوص دکتر حسین دادخواه دستجردی مشاور عالی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به همراه دکتر امیرمیثم نیک فر و دکتر نوراله علیزاده عضو گروه کارشناسی کمیسیون اقتصاد کلان، بازرگانی و اداری مجمع تشخیص مصلحت نظام و مهندس پوریا سوادی نماینده شورایعالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کشور با سفر به لارستان، به اتفاق جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، مهندس خادم حمزه مدیر کل دفتر امور اقتصادی استانداری فارس، فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از مسئولین ادارات ذیربط از سایت منطقه ویژه اقتصادی لارستان بازدید و ظرفیت ها و پتانسیل های صنعتی و تولیدی این شهرستان را مورد ارزیابی قرار دادند.

فرماندار ویژه لارستان در سخنانی، بازدید اعضای کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام از وضعیت زیرساخت های اقتصادی شهرستان را نویدی برای توسعه اقتصادی این منطقه در آینده ذکر کرد.

جلیل حسنی گفت: منطقه ویژه اقتصادی لارستان در زمینی به مساحت حدود ۹۵۰ هکتار به صورت یکپارچه در اراضی ملی در محور لارستان بندرعباس در ۱۰ کیلومتری شرق شهر لار و در فاصله حدود ۵ کیلومتری بالاتر از شهر لطیفی قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه از مزایای سایت منطقه ویژه اقتصادی لارستان قرار داشتن در مجاورت فرودگاه بین‌المللی آیت الله آیت‌اللهی لارستان و در نزدیکی ایستگاه راه آهن آتی الاحداث می‌باشد، تصریح کرد: شهرستان لارستان و منطقه جنوب شرقی فارس با تکیه بر قابلیت بالای خود از قبیل فرودگاه، امکان دسترسی به راه آهن، نزدیکی به بنادر جنوب کشور، نزدیکی به منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی و بندر عسلویه، برخورداری از تجربه تجارت خارجی به ویژه با کشورهای حوزه خلیج فارس و دارا بودن مزیت کریدور تجارت خارجی، می‌تواند یکی از مناطق مهم اقتصادی استان برای ایفای نقش تولید، گرایش خاص محصولات گاز، پتروشیمی، شیمیایی و صنایع پایین دستی آن باشد.

وی ادامه داد: منطقه ویژه اقتصادی لارستان در افق چشم‌انداز ۱۴۱۵ منطقه ای پیش‌رو در حوزه صنعت و خدمات، به ویژه صنایع گاز، پتروشیمی، شیمیایی، صنایع پایین دستی پتروشیمی و پشتیبانی بنادر ساحلی به عنوان بندر خشک، بهره گیری از نیروهای متخصص بومی و و تاکید بر منابع سرزمینی و تولید داخلی صادرات محور خواهد بود.

جلیل حسنی اظهارکرد: ایجاد منطقه یادشده با توجه به موقعیت شهرستان و ظرفیت های مهمی همچون فرودگاه، گمرک، نمایندگی وزارت امور خارجه و راه‌های دسترسی از چند سال قبل در دست بررسی است.

وی تصریح کرد: مجمع تشخیص مصلحت نظام برای رصد زیرساخت‌ها، تیم ویژه خود را اعزام کرده است، امید می رود که با کار کارشناسی عملیات اجرایی این منطقه ویژه به زودی ساخته شود.

فرماندار ویژه لارستان ادامه داد: تمامی دستگاه های اجرایی و خدمات رسان همچون آب، برق، گاز، مخابرات و غیره در شهرستان آمادگی کامل دارند تا زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی لارستان فراهم شود.

معاون استاندار فارس خاطرنشان کرد: با ایجاد منطقه ویژه اقتصادی حوزه های اقتصادی، صنایع دستی، گردشگری، فرهنگی و اجتماعی منطقه توسعه پیدا  می کند، که امیدواریم با توجه به پتانسیل های موجود در شهرستان لارستان، شاهد شکوفایی بیش از پیش منطقه باشیم و مردم نیز مطمئن باشند که تا حصول نتیجه موضوع از طریق قانونی پیگیری می‌شود.

مشاور عالی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در حاشیه این بازدید تصریح کرد: دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام با هدف اصلاح لایحه ارسالی از سوی شورای نگهبان و انجام کار کارشناسی شده، وضعیت اقتصادی و ظرفیت صنعتی این شهرستان را بررسی و مجوز ایجاد منطقه ویژه اقتصادی را صادر می کند.

حسین دادخواه دستجردی این بازدید را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: لارستان بزرگ ظرفیت راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی را دارد که انشاالله تمامی گزارش های این سفر به همراه تمامی مستندات ظرفیت ها و پتانسیل های منطقه لارستان را در دبیرخانه مجمع مطرح و تا اردیبهشت ۱۴۰۰ نتیجه نهایی اعلام خواهد شد.

وی در پایان این نوید را هم به مردم لارستان داد که  مجمع تشخیص مصلحت نظام انشاالله با نظر مثبت به این قضیه نگاه می کند.

در ادامه گروه کارشناسی کمیسیون اقتصاد کلان، بازرگانی و اداری مجمع تشخیص مصلحت نظام و هیات همراه و مسئولین استانی و شهرستانی با حجت الاسلام والمسلمین سید مختار موسوی امام جمعه لارستان نیز دیدار و  امام جمعه نیز درخواست های خود مبنی بر تسریع راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی لارستان را بیان کرد.

در این بازدید همچنین احسان طاهری معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه لارستان، مهندس شبانی مدیر کل راه و شهرسازی لارستان، مصیب علیشیر رییس دفتر نماینده مردم شهرستان های لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی، مهندس غلامرضا طاهری فرد مدیر عامل شرکت آتیه سامان کیش و منیری از اعضا هیات مدیره این شرکت نیز حضور داشتند و مطالبی را ارائه کردند.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان، این گروه همچنین از فرودگاه، گمرک و اماکن تاریخی شهر لار از جمله بازار قیصریه و غیره بازدید کردند.


1 نظر

  1. مدینه صابری گفت:

    1

    0

    در جامعه امروز لارستان که به صنعت و خدمات به عنوان دو بال حرکت اقتصادی ، توجه فراوان دارد؛ توجه به منطقه ویژه اقتصادی یک گام مهم از چنین امری محسوب می شود که جناب حسنی فرماندار ویژه شهرستان لارستان به آن توجه مطلوب نشان داده و این موضوع بیانگر دیدگاه کارشناسی از جانب این شخصیت اول لارستان بزرگ است.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان