میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در28 ژوئن 2020 ساعت 12:09 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 8 دیدگاه 619 بازدید

برخوردهای برخی مردم با بیماران بهبودیافته نامناسب و توهین آمیز است

گفت و گوی یک بیمار دیگر بهبود یافته از کرونا با «آفتاب لارستان»

برخوردهای برخی مردم با بیماران بهبودیافته نامناسب و توهین آمیز است/ شک نکیند خیلی از مردم مبتلا هستند و خودشان هم خبر ندارند!

در آغاز سخن لحنی کاملا گلایه آمیز از بعضی شهروندان لار دارد که علیرغم گذشت بیش از سه هفته از بیماری همچنان از وی دوری می کنند.

درخواست مصاحبه با نام را خودش مطرح کرد تا بتواند بخشی از گلایه ها و درخواست های بیماران مبتلا به کرونا در لارستان را به گوش مخاطبان «آفتاب لارستان» برساند.

خود را «سیدمحمدحسن دانش لاری» معرفی می کند و ادامه می دهد که درکنار دغدغه ها و نگرانی های مردم برای سختگیری های بیشتر در مقابله با کرونا لازم است صدای بیماران مبتلا به کرونا در لارستان هم منعکس شود.

وی کارشناس ارشد مدیریت تربیتی بدنی است و ۲۹ سال سن دارد؛ در ۱۴ رشته ورزشی کارت مربی گری دارد و البته بعد از دو سال کار شرکتی در اداره ورزش و جوانان لارستان از حدود دو ماه پیش به دلیل تعدیل نیرو کار خود را از دست داده است!

وی همچنین مدت هاست که درقالب نیروهای امدادی با هلال احمر لارستان همکاری می کند و داستان ابتلای او به کرونا نیز از همین هلال احمر آغاز می شود؛ چکیده توضیحات وی را در ادامه بخوانید:

حدود ۲۰ روز قبل در یکی از شیف های هلال احمر در ایستگاه چهاربرکه لارستان حضور داشتم. یکی از کارکنان هلال احمر که به تازگی از ماموریتی در سیستان و بلوچستان برگشته بود هم به عنوان راننده حضور داشت و من به اتفاقا دو نجاتگر دیگر یعنی مجموعا چهار نفر در یک شیفت بودیم.

یکی دو روز بعد برخی علائم کرونا در این همکار تازه از ماموریت برگشته ظاهر شد و پس از انجام تست کرونا پاسخ «مثبت» شد! ما سه نفر دیگر که با وی در ارتباط بودیم یکی دو روز علائمی نداشتیم تا اینکه یک روز صبح من دچار بدن درد شدم و بقیه دوستان نیز کم و بیش همین علائم را پیدا کردند.

تقریبا برایمان محرز بود که ما هم مبتلا شده ایم لذا دو نفر از ما رفتیم تست دادیم که طبق پیش بینی جواب تست هر دوی ما هم مثبت شد و پس از آن همگی ما در همان ایستگاه چهاربرکه به مدت ۱۲ روز قرنطینه شدیم؛ پس از آن هم مجددا به مدت ۱۰ روز دیگر در منزل یکی از دوستان در شهرک صابرین قرنطینه شدیم.

این را بگویم که کل بدن درد و حالت تهوع من فقط در یک روز بود و پس از آن هیچ علائمی از بیماری را نداشتم اما فقط برای جلوگیری از ابتلای دیگران قوانین قرنطینه را کاملا رعایت کردم. بقیه دوستان هم نهایتا دو سه روز بی حال و کوفته بودند که آنها هم به مرور بهتر شدند.

در این مدت هم علیرغم اینکه تنها نبودم و با دوستانم در قرنطینه بودم اما باز هم دوران سختی را طی کردیم و اصلا از خانه خارج نشدیم؛ فقط یکی دوبار نصف شب و بعد از ساعت ۲ بامداد با پوشیدن ماسک و دستکش در بولوار پرواز حدود نیم ساعتی دویدیم.

خلاصه اینکه بعد از حداقل سه هفته، شب گذشته من از خانه بیرون آمدم و مثل همیشه رفتم مسجد امام رضا(ع) در شهرک گلستان که متاسفانه بنده را راه ندادند و تاکید کردند اینجا افراد مسن حضور دارند و ممنکن است همچنان ناقل بیماری باشید!

غیر از این مورد کلا مردم و برخی شهروندان برخورد مناسبی با ما که اینهمه رعایت کردیم و طی این مدت برای رعایت حال آنها در قرنطینه ماندیم ندارند و غالبا با اشاره کردن و چپ چپ نگاه کردن از ما فاصله می گیرند و همین موضوع بار روانی سنگینی بر ما ایجاد کرده است.

ما چون علائم شدید بیماری نداشتیم حتی می توانستیم تست کرونا ندهیم و از همان روز بین مردم رفت آمد کنیم و اینهمه انگشت نما نشویم اما اخلاق را رعایت کردیم؛ حالا شایسته نیست با امثال ما چنین برخوردی شود. حتی زمانی که در شهرک صابرین قرنطینه بودیم صاحب خانه استرس داشت که مبادا همسایه بدانند اینجا قرنطینه هستید! و این رفتارها واقعا بیماران را آزار می دهد.

در پایان ضمن تشکر از آفتاب لارستان از مردم صمیمانه می خواهم که موارد بهداشتی را رعایت و از حضور در مجامع اجتناب کنند اما اگر به هر دلیلی به این بیماری مبتلا شدند روحیه خود را حفظ کنند و مقاوم باشند. شک نکنید تعداد خیلی زیادی از مرد این شهر اینک مبتلا هستند و حتی خودشان هم نمی دانند لذا باید با رعایت بیشتر بهداشت فردی و عمومی این بحران را سپری کنیم.


8 نظر

 1. ناشناس گفت:

  1

  0

  ایشون وقتی اومدند مسجد امام رضا علیه السلام همان روز کروناشون مثبت شده بود. و خودش هم همان روز اول یعنی جمعه در جمع بچه های بسیج گفتند که بنده کرونا دارم و آماده ام که حضور خود را در پایگاه بزنم و بروم در قرنطینه که سریعا جلسه پایگاه لغو شد. خودش عنوان کرد که کرونا دارم و باید در قرنطینه باشم. اینکه ایشون میگه برخورد بدی داشتند بخاطر خودشون بوده.

 2. ناشناس گفت:

  1

  0

  ایشون بعد از سه هفته بلند شده رفته یک مکان عمومی پرخطر مثل مسجد!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چه ضرورتی داشته انوقت ؟؟؟؟
  بعد انتظار داشته با دسته گل و شیرینی بیان استقبالش ؟؟؟؟!!!!!!!!

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  دوست عزیز سازمان بهداشت جهانی گفته فرد مبتلا به کرونا بعد از ۱۴ روز قرنطینه دیگه ناقل نیست.. دوست عزیزمون هم ۳ هفته صبر کرده خدا خیرش بده.. خودت ۳ هفته قرنطینه کن بفهمی چقدر سخته آدم از نظر روحی داغون میشه.. واقعا این رفتار نادرست حقش نبوده.. چه ضرورت داشته باشه چه نداشته باشه ایشون قرنطینه خودش رو گذرونده و پاک پاکه.. من خودم شاهدم ایشون سه هفته بعد از مثبت بودنش قرنطینه بودن و بیرون نرفتن.. یا علی

  • ص گفت:

   0

   0

   اصلا چه لزومی داره در این شرایط مساجد باز باشه. واقعا […] انتها نداره. همین […] بازی‌ها یکی از دلایل قرمز شدن لار شده.

 4. سنگ یخ گفت:

  0

  0

  ظاهرا این بیماری عاملی شده برا کم کاری و عدم رعایت تکریم ارباب رجوع در بعضی ادارات . مگر حد اقل رعایت فاصله اجتماعی چقدر است که ادارات ارباب رجوع را به داخل محیط اداره راه نمیدن و باید مدتی در زیر افتاب و گرما بدون هیچ امکانات رفاهی حتی یک صندلی بایستد تا کارش انجام شود یا نشود . لطفا فرماندار و مسئولین زیربط بصورت میدانی در ابن موضوع ورود کنند و نگذارند به این بهانه مردم عزیز مورد بی احترامی قرار گیرند .

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  به طور کلی عرض کنم.ظاهرا کورونا بیش از درگیری ریه مغز رو درگیر میکنه.چون افراد با وجود رعایت قرنطینه قبل از ابتلا به محض ابتلا به بیماری تازه به فکر دید و بازدید و شرکت در مراسمات و انجام کارهای معوقه میافتن

 6. حمیدرضا گفت:

  0

  0

  با سلام.اول چرا سایت افتاب باید بدون اطلاع کافی این خبر رو‌پخش کنه ک‌حتما پیگرد حقوقی داره.
  ثانیا ایشون هفته اول پا شده اومده مسجد.این از کم ذهن بودن خودشه.هفته بعدش هم دوباره پا شده اومده.ینی چی این اول بره خودش رو درست کنه بعد.
  ثالثا هیچ کسی با ایشون‌رفتار بدی نداشت.
  سایت افتاب اول تحقیق کن بعد مطلب بزن

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  افرادی هم که این رفتارها دارند اخرش خودشون هم میگیرن ومی میرند واون دنیا هم عذاب می کشند.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان