میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در8 مارس 2015 ساعت 6:14 ب.ظ سرویس:اجتماعی 3 دیدگاه 1,254 بازدید

برداشت آب در لارستان دو برابر جذب آن است/ براي مقابله با تصرف اراضي ملي كاملا جدي هستيم/ پارك جنگلي اوز در دست احداث است

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لارستان در نشست خبري:

برداشت آب در لارستان دو برابر جذب آن است/ براي مقابله با تصرف اراضي ملي كاملا جدي هستيم/ پارك جنگلي اوز در دست احداث است

مهدي مصدق: به مناسبت هفته منابع طبيعي نشست خبری رضایی رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لارستان با حضور خبرنگاران در سالن جلسات آن اداره تشکیل شد.

مهندس رضایی ضمن خوش آمدگویی به خبرنگاران هدف از تشکیل این جلسه را معرفی اقدامات انجام شده طی سال گذشته و تاكيد بر لزوم فرهنگ سازی هر چه بیشتر در زمینه کاشت و مراقبت از اصل  نهال و صرفه جویی در مصرف بی رویه آب کشاورزی عنوان نمود.

n00011645-r-b-003

برداشت آب در لارستان دو برابر نفوذ آن است

وی یکی از بحران های منطقه لارستان را برداشت بی رویه آب از سفره های زیر زمینی دانست و عنوان داشت در حال حاضر به دلیل برداشت بی رویه آب از ذخایر زیر زمینی طبق آخرین آمار برداشت آب دو برابر نفوذ آب است که متاسفانه در حال حاضر عمق بعضی از چاههای لارستان به مرز ۵۰۰ متر نزدیک شده است و این بحران هر روز رو به افزایش است و از کشاورزان خواست تا با اصلاح الگوی آبیاری جلوي این مشکل بزرگ در منطقه را بگیرند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری درخصوص تولید و توزیع نهال افزود در حال حاضر در لارستان دو نهالستان با ظرفیت تولید ۵۰۰ هزار اصل نهال در سال وجود دارد و در سال جاری حدود ۱۰۰ هزار اصل نهال تولید و بین مردم توزیع تا در اراضی شهرستان کاشت شود و به صورت نمادین حدود ۶۰۰ اصل اصل نهال در نماز جمعه این هفته شهرستان میان مردم توزیع و به همين مناسبت در یکی از مدارس لارستان به صورت نمادین برنامه درختکاری اجرا شد.

در لارستان يك ميليون و ۲۵۰ هزار هكتار اراضي ملي وجود دارد

وی افزود: در سطح شهرستان حدود یک میلیون و ۲۵۰ هزار هکتار اراضی ملی وجود دارد که خوشبختانه سند حدود یک میلیون هکتار از این زمین ها تا کنون اخذ شده است.

مهندس رضایی در بخش ديگري از سخنان خود عنوان داشت: ۳۵ طرح آبخیزداری و حدود ۷۰ سد خاکي برای مقابله با خشکسالی در لارستان احداث شده است و چهار طرح مطالعاتی جهت مقابله با پدیده خشکسالی در دستور کار این اداره قرار دارد که به دلیل عدم تامین اعتبار تا کنون این پروژه ها اجرایی نشده است.

پارك جنگلي اوز در دست احداث است و دومين پارك جنگلي لار به زودي ساخته مي شود

وی در خصوص احداث پارک جنگلی در سطح شهرستان افزود: در حال حاضر عملیات احداث پارک جنگلی در بخش اوز به وسعت ۱۲ هکتار با همکاری شهرداری در دست احداث است و در نظر داریم در آینده نزدیک پارک جنگلی جدیدی در شهر لار احداث نماییم. وي اضافه كرد: در سال گذشته حدود ۸۰ هکتار از زمین های منطقه کورده را نیز درختکاری کرده ایم.

رضایی در خصوص پارک جنگلی شهر لار نیز افزود این پارک جنگلی متعلق به این اداره است و به صورت اجاره ای در اختیار شهرداری لار قرار گرفته و کلیه هزینه نگهداری آن به عهده شهرداری می باشد.

عزم جدي براي مقابله با تصرف اراضي ملي

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ادامه داد: از سال ۸۴ یگان حفاظت از اراضی ملی در این اداره با هدف جلوگیری از تصرف و ساخت و سازهای غیرقانونی در اراضی تحت پوشش اين اداره به وجود آمده و تاکنون از ساخت و سازها و تصرف اراضی زیادی جلوگیری شده و پرونده آنها به مقامات قضایی ارجاع شده است. وی یکی از مهمترین پرونده ها را تخریب ۵ هکتار از تصرفات در بخش اوز عنوان نمود که با همکاری مقامات قضایی این اراضی از تصرف افراد سودجو خارج گردید.

مهندس رضایی درخصوص اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اوز نیز گفت: این اداره در حال حاضر با یک نیرو مشغول فعالیت است که امیدواریم در آینده نزدیک و با جذب نیروی جدید بتوانیم نیروهای این اداره را افزایش دهیم.


3 نظر

 1. ... گفت:

  0

  0

  وقتی هر باغی داره یک دونه استخر میزنه معلومه که برداشت آب زیاد میشه..

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  وقتی باغات را تکه تکه میکنند این حرف های کلیشه ای را دیگر فایده ای نیست .

 3. 0

  0

  ای کاش می توانستم تا رئیس منابع طبیعی بخش اوز شوم ای کاش می توانستم تا کارشناس ارشد منابع طبیعی بخش اوز شوم ای کاش می توانستم تا کاردان منابع طبیعی بخش اوز شوم ای کاش می توانستم تا کارمند منابع طبیعی بخش اوز شوم ای کاش می توانستم تا کارگر خدماتی (آبدارچی = نگهبان = …) منابع طبیعی بخش اوز شوم تا به غیر از صاحب […] شوم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان