میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در22 ژوئن 2020 ساعت 12:38 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 16 دیدگاه 583 بازدید

برکناری رئیسِ لاریِ دانشکده پرستاری لارستان در پی انجام یک مصاحبه/ دکتر کریمی: این مصاحبه مشکلات عدیده ای به همراه داشت

برکناری رئیسِ لاریِ دانشکده پرستاری لارستان در پی انجام یک مصاحبه/ دکتر کریمی: این مصاحبه مشکلات عدیده ای به همراه داشت

انتشار یک مصاحبه توسط خبرگزاری دانشجو از قولِ رئیسِ لاریِ دانشکده پرستاری لارستان و اشاره به ابتلای چند دانشجو به کرونا، باعث شد تا وی سریعا از این سمت برکنار شود.

در پی این موضوع نامه ای با امضای «جمعی از دلسوزان لارستان» برای آفتاب لارستان ارسال شده که نقدی بر این رویکرد حذفی آن هم نسبت به مدیران بومی توانمند در زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی لارستان است.

آفتاب لارستان البته این نامه را پیش از انتشار برای روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی فرستاد تا همزمان پرسش و پاسخ را منعکس نماید.

نامه انتقادی «جمعی از دلسوزان لارستان»:

مدت هاست که همه مسئولان و دلسوزان منطقه لارستان از لزوم حفظ و حمایت از مدیران بومی توانمند داد سخن می دهند.

از یاد نبرده ایم که در مقاطعی متاسفانه نه تنها این شعار محقق نشده که برعکس مسئولانی و عده ای، اندک مدیران بومی دلسوز را عزل و برکنار کرده یا عده ای با رفتارها و تخریب های خود آنها را گوشه گیر کرده اند.

در تازه ترین اقدام از اینگونه موارد مطلع شدیم که خانم «صدیق» رئیس دانشکده پرستاری که هم بومی و دلسوز است و هم محبوب و توانمند به بهانه انجام مصاحبه ای با یکی از رسانه ها و اعلام خبر ابتلای تعدادی از دانشجویانش به کرونا از این سمت برکنار شده است!

از این موضوع که ایشان اصلا این مصاحبه را انجام داده اند یا خیر (که طبق شنیده ها این اتفاق نیفتاده است!) بگذریم برکناری خانم صدیق به خوبی نشاندهنده تحمل پایین مدیران ارشد دانشکده علوم پزشکی در مواجه با مدیران تحت نظر خود است. به فرض که مدیری تخلفی هم مرتکب شده باشد آیا برکناری وی تنها راه حل برخورد و اصلاح امور است؟!

آیا حذف تک تک مدیران بومی و خوش نام دانشکده علوم پزشکی طی سال های گذشته تاکنون این شائبه را ایجاد نمی کند که برخی تصمیمات این مجموعه بر اساس معادلاتی غیر از موازین اداری و صلاح مردم و سلامتی مردم است؟!

لطفا مدیران دانشکده علوم پزشکی لارستان در این باره پاسخگو باشند.

پاسخ دانشکده علوم پزشکی لارستان:

دکتر محمدحسین کریمی رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان، در پاسخ به نامه ای با امضای«جمعی از دلسوزان لارستان» اینگونه بیان کرد: نزدیک به دوهفته از اعلام وزارت بهداشت مبنی بر عدم انتشار آمار مبتلایان در سطح دانشگاه ها می گذرد و با این تصمیم دانشگاه ها و دانشکده ها تنها مجاز به انتشار موارد بستری و فوتی هستند.

وی با اشاره به برگزاری جلسه ای در پنج شنبه گذشته در دانشکده پرستاری تصریح کرد: در آن جلسه که مسئولان مربوطه و معاونت های مختلف از جمله معاون آموزشی نیز حضور داشتند، به طور موکد تاکید شد که تا اطلاع ثانوی هیچ گونه آماری از تعداد مبتلایان به ویژه آمار دانشجویان در هیچ سطحی منتشر نشود و حراست دانشکده نیز ضمن تایید این مطلب از مسئولان خواست تا از انجام هرگونه مصاحبه در این خصوص بدون اطلاع آن مدیریت اجتناب شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان با بیان اینکه این یک تصمیم وزارتی است و قطعا علت خاص خود را دارد و وزارت بهداشت بی شک سلامت مردم را در تصمیمات خود لحاظ کرده افزود: متاسفانه به رغم تاکیدها، رئیس سابق دانشکده پرستاری حضرت زینب(س) لارستان، این موارد را رعایت نکرده و بدون هماهنگی با حراست و مجموعه، اطلاعات و آماری را به خبرگزاری  دانشجو (SNN) داده است درحالی که هیچ دانشگاهی تاکنون آمار دانشجویان مبتلا را منتشر نکرده و این موضوع مشکلات عدیده ای را برای دانشکده علوم پزشکی لارستان به همراه داشت.

وی با اشاره به اینکه در تصمیمات دانشکده همیشه انتخاب مدیران بومی توانمند قابل توجه بوده گفت: در زمینه ریاست دانشکده پرستاری حضرت زینب(س) رایزنی ها با برخی اساتید انجام شده است اما در شرایط کنونی برای ادامه کارهای معمول دانشکده معاون آموزشی دانشکده پرستاری به عنوان سرپرست منصوب شد.

دکتر کریمی خاطرنشان کرد: با توجه به توانمندی ها و مدرک تحصیلی سرکار خانم صدیق رئیس سابق دانشکده پرستاری، از حضور وی در مسئولیت جدید که تا چند روز آینده ابلاغ خواهد شد استفاده شده و در آن پست مدیریتی خدمات خود را ارائه می کند.

وی در پایان خطاب به نگارندگان این نامه با امضای «دلسوزان لارستان» بیان کرد: پیگیری برای انتخاب مدیران بومی و از سر دلسوزی عنوان کردن آن، امر خوب و پسندیده ای است، لکن امیدوارم این موضوع از ذیل تا صدر رده های مدیریتی دانشکده نیز دنبال شود و برخلاف دلسوزی خود به دنبال گزینه های غیر بومی نباشند!


16 نظر

 1. ناشناس گفت:

  1

  0

  آنان که محیط فضل و آداب شدند
  در جمع کمال شمع اصحاب شدند
  ره زین شب تاریک نبردند به روز
  گفتند فسانه ای و در خواب شدند

 2. لارستانی گفت:

  0

  0

  به نظر میرسد که. مردم. باید. برای. مسولیت ها بر شایسته. سالاری وکارایی افراد. تکیه. نمایند. تا. بومبودن البته. اگر. شایستگی. درنظر بگیریم. وجنانجه طرف. شابسته بومی محل هم. باشد بهترست

 3. کارمند بیمارستان. لار گفت:

  0

  1

  این یک امر طبیعی است که یک مسول دانشکده باید اصول تاکیدات مقامات وزارت خانه. خودرا رعایت نماید. درغیر اینصورت باید جوابگوی. مقامات بالا دست خود. باشد. وبرکناری. ان هم. طبیعی است

 4. بنده خدا دکتر کریمی گفت:

  0

  1

  دکتر کریمی درین شرایط سخت خیلی برای دانشکده علوم پزشکی لار زحمت میکشند انتظار میرود پرسنل دانشکده در این شرایط با ایشان همکاری نمایند قطعا مقامات وزارتخانه هم با کارکنان خاطی برخورد خواهند کرد

 5. علوم پزشکی گفت:

  1

  0

  سلام
  طبق شنیده ها همین […] با دوستانش در گراش به توافق رسیده که با خراب کردن علوم پزشکی لار شرایط را جهت ارتقا دانشکده گراش به دانشگاه فراهم نماید.
  به مردم لارستان هشدار میدهیم که همانگونه که در دوران نمایندگی حسنی کار ناممکن ممکن شد و یک شهر که اصلا شرایط قانونی جهت شهرستان شدن را نداشت اما شد این امر هم با نماینده خودیشان ناممکن نیست .چون مدیران ناکارامد شهرستانی از این فرد چه حمایت ها که نمیکنند.
  فرماندار-شورای شهر-امام جمعه بیدار شوید. وقت خدمت صادقانه است

 6. عصر بیداری گفت:

  1

  0

  آقای دکتر کریمی طبق قانون اساسی اطلاع رسانی آزاد است و توصیه غیر قانونی وزارتخانه به عدم اطلاع رسانی به خاطر لاپوشانی کم کاریها است و دلشان به حال روان مردم نسوخته است اتفاقا چون خبرها از کانالهای غیر رسمی پخش می شود و اعتماد عمومی به آمار و اطلاعات خدشه دارشده ضررهایش بیشتر است اما کجایند خردمندان دلسوز.

 7. لاری گفت:

  1

  0

  جناب فرماندار محترم و مسوولین دلسوز . خواهشمند است فکری برای جایگزینی دکتر کریمی کنید

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  با سلام و تشکر از سایت آفتاب لارستان و تشکر و قدر دانی از سرکار خانم صدیق سوالی که مطرح میشود این است که کریمی هیچ کجا مطرح نکرده که مشکلات عدیده چیست ایشان جهت بیشبرد […] در علوم بزشکی بویژه خیریه […] اندیشان هاشمی زاده و شخص […] هر از جند وقت یکبار اقدام به چنین تحرکاتی مینماید . آفای کریمی؟ تهیه عکس و فیلم و … با هزینه دانشکده و از جیب دانشکده از تمام بروزه های بیمارستان به نفع به اصطلاح حیریه و به اتفاق […] رفتن به وزارت بهداشت جه معنایی دارد ؟ اصولا با بشت گرمی کدام شخص ویا ارگان و یا نهاد دولتی با نفوذ از سر وادادگی و چند روزه میز و بست ریاست بی ارزش دست به چنین اقدامات […] میزنید و نیروهای بومی متعهد را یکی بس از دیگری حذف میکنید یکمرتبه معاون توسعه و بهداشت را هم حذف کن و خودت را خلاص کن

 9. از طرف پرستاران گفت:

  1

  0

  با سلام
  چندین نکته خیلی خوبه مردم و خوانندگان بدونن اونم بی تعارف باید گفت
  رزومه قوی خانم صدیق چه در سنوات گذشته بر همه پرستاران و همکارانشان واضح و مبرهنه
  چه در دورانی که مسئولیت بخش اطفال بیمارستان امام سجاد و امام رضا برعهده داشتند و چه بعد از آن در سمت سرپرستار و مسئول دفتر پرستاری بیمارستان امام رضا و مسئول بخش EDC علوم پزشکی لار و چه در همین چند روز پیش که رییس دانشکده پرستاری حضرت زینب داشتند
  تجربه های موفقی در سالیان کاری ایشون به چشم میخوره که این عزل و برکناری یکی از کج سلیقگی هاییه که مدیریت علوم پزشکی لار بر سر نیروهای زحمتکش،خوش فکر،دلسوز و کاربلد و …. بومی لار و لارستان از زمان تصدی این سمت در آورده.
  میتونیم نمونه مشابه این برکناری رو به اقای عرفانی ریاست دانشکده اوز نسبت بدیم که زمان ورود دکتر کریمی این اتفاق برای این مرد زحمت کش و کاربلد افتاد.
  اما سوالی که ذهن خیلیارو درگیر کرده و دکتر کریمی هییییچ پاسخی برای این مساله ندادند اینه که چرا نیروهای خدوم بومی رو یکی پس از دیگری از زمان تصدی گریشون برکنار کردند
  نمونه های این مورد میتونیم به برکناری دکتر اقتداری ، اقای نیسانی حراست علوم پزشکی،اقای رضایی مدیرمالی موفق و کاردرست علوم زشکی و … اشاره کرد که از قضا تمامی این برکناری ها جوری اتفاق افتاد که جایگزین آن همگی از دوستان نزدیک ریاست هستند
  جای بسی ناراحتی و افسوس برای لار و لارستانیه که روز به روز نیروهای خدوم خودشو با ندانم کاری روسای غیربومی که چند سواحی بیشتر در این مسند نیستند دور و دورتر میکنه و هیییچ حمایتی این نیروهای بومی نه از سوی فرماندار،نه از سوی شورای شهر،نه دیگر ارگانها نمیشوند.
  جناب دکتر کریمی! نیازی نیست شما غمخوار مردم لار و نیروهای خدوم لاری باشی
  جناب دکتر کریمی! چه خبر از دکتر رضایی؟
  مردی که از بدو ورود کرونا به لار و منطقه یکه و تنها پابه پای نیروهای درمانی شبانه روز مشغول خدمت رسانی بود اما با بی مهری شما مواجه و کنارگذاشته شد.
  جناب دکتر کریمی این را بدانید : مدیران بومی و خدوم ریشه در این خاک دارند و حذف شدنی نیستند.کسانی که بخواهند آنان را حذف کنند زودتر خود حذف میشوند.

 10. کارمتد بیمارستان اوز گفت:

  0

  0

  الان نزدیک به ۹. ماست ک شهرستان اوز مستقر شدهاست واز ابتدای ان مردم. ومسولان. وفرمانداری اوز. پیگیر ایجاد شبکه. بهداشت. ودرمان در شهرستان. اوز هستند اما. دانشکده علوم پزشکی لار. ومسولان ان. تاکنون این. مطالبه مهم مردم. اوز. را اجابت نمیکنند درحالیکه شهرستان اوز. به همت. خیران. ونیکوکاران دارای. کلیه. امکانات بهداشتی. ودرمان مانند. بیمارستان. دانشکده. بهداشت. ومراکز متعدد بهداشت. ودرمان شهری. وروستایی. است. وخلاصه. دارای شرایط. کامل برای. استقرار. اداره. شبکه بهداشت. ودرمان. را. داراست اما. مسولان. دانشکده. لار. تاکنون. به. درخواست مردم. توجهی نکرده. وامروز. وفردا. میکنند

  • لار گفت:

   0

   0

   من فقط برای روشن شدن و عدم سو استفاده بعضی افراد مریض عرض کنم مسولین ارشد علوم پزشکی لار …. لاری نیستند
   البته این به معنی عدم رضایت از ایشان نیست اما بعضی ها مردم سایر مناطق را بر ضد لار با عنوان لاری ها نمی زارن گول می زنند
   بهتره تو گزارشات در پایان گزارش اشاره ای به مسول شود .توضیح کوتاه در خصوص شهر ها که می نویسند لار در ۳۸۰ کیلومتری شیراز

 11. لاری گفت:

  0

  0

  سلام
  هر دوی شما روسای دانشکده پرستاری و علوم پزشکی تا وقتی دم خور هم بودید صدای شما هم در نمی آمد و وقتی خودتان به مشکل افتادید همه جا را خبردار میکنید…. هر چند وجود اقای کریمی دیگر در استان فارس لااقل […] است که شکی در این موضوع نیست، اما شما خانم صدیق در این مدت کم از […] یاد نمیشد …..برکناری شما صحیح بود و ایشان هم باید برود….

 12. لاری شده ابزار حضرات گفت:

  0

  0

  تازمانی که باهم خوبید که مردم لار در حاشیه هستند ولی الان که مشکل پیدا کردید به فکر لار ومردم بومی و…..می افتید خدایی اش که از مردم لار به صورت ابزار ووسیله استفاده میکنید

 13. ناشناس گفت:

  0

  0

  دکتر کریمی […] و مسوول […] را عوض کرده و از نیروهای خودش گذاشته تا کسی جرات حرف زدن نداشته باشه افرین خانم صدیق ولش نکن تا […]

 14. ناشناس گفت:

  0

  0

  با سلام
  فرق است میان جنگ قدرت و جنگ حق و باطل … با دروغ و تهمت میشود در جنگ حق بر ضد باطل شرکت کرد؟؟؟؟؟؟؟؟ نمی شود!!!! با نسنجیده حرف زدن شایعه سازی می شود جبهه حق در جنگ حق بر باطل شرکت کند ؟؟؟؟؟ این نمی شود!!! آن جبهه دیگر باطل است خودش با صرف ادعای برحق بودن انسان برحق نمی شود باید در عمل انسان برحق باشد
  طاغوت سرکشی کبر غرور میشود طاغوت . در زمین و آسمان نمی خواهد دنبال طاغوت بگردی و آن را بیدا کنی . امام ره میفرمایند : طاغوت را بگرد در درون خودت در درون تشکیلاتت در درون دارو دسته ات در درون هر جایی داری آنجا بگرد و بیدایش کن ببین اینها در راه خداست یا در راه طاغوت است یعنی در راه خودت است ( شهید دکتر بهشتی)

 15. به اقای ناشناس گفت:

  0

  0

  اینقدر جبهه حق وباطل گفتید واز طاغوت ومستضف و……..این کلمات نوشتید وتازه حال وروز این مردم مظلوم به اینجا رسیده برادر جان کافی نیست فعلا بک جبهه ادمهای پولدار ودر بک جبهه بزرگ هم مردم فقیر وبیچاره قرار دارند که نتیجه عملکرد زمامداران این ملک وملت است اری این واقعیت امروز جامعه ماست که همه انرا می بینند

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان