میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در6 ژانویه 2015 ساعت 1:21 ق.ظ سرویس:اجتماعی 8 دیدگاه 5,974 بازدید

بزرگترین تولیدی مرغ تخم گذار كشور در جويم لارستان به بهره برداري رسيد

با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی صورت گرفت

بزرگترین تولیدی مرغ تخم گذار كشور در جويم لارستان به بهره برداري رسيد

عليرضا حقيقي/ باشگاه خبرنگاران آفتاب: پروژه تولیدی بالیکا (مرغ تخم گذار) روز دوشنبه ۱۵ دی ماه به مناسبت هفته وحدت و با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس، نماینده ی مردم در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسولان در روستای احمد محمودی از توابع جویم لارستان افتتاح شد.

در این مراسم شیخ هدایت صدیقی امام جمعه روستای احمد محمودی اظهار داشت: اميدوارم افتتاح این پروژه عظیم که مصادف شده است با هفته وحدت، مايه خیر و برکت برای مردم این منطقه و نقطه ی قوتی در پیشرفت و توسعه منطقه باشد و با افزایش ارتباط با مسئولان این منطقه محروم هر سریع تر به آبادانی برسد.

کار خیر سرمایه گذاری و تولید است

در ادامه دکتر جعفرپور نماینده مردم شهرستان های لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی در این مراسم بیان داشت: این پروژه یک کار تولیدی بسیار بزرگ است که توسط یک سرمایه گذار بومی و هزینه شخصی ساخته شده است.

y9ianlg0bwcf8997s9vy

وي با اشاره به اينكه کار خیر در سرمایه گذاری و تولید است خاطر نشان کرد: در همه جای این منطقه پتانسیل کافی وجود دارد و ما نیز زمینه را برای سرمایه گذار فراهم می کنیم تا همه آنها دست به کار شوند و پروژه هاي اينچنيني افتتاح شود.

وحدت شيعه و سني در منطقه نشان از امنیت بالا است

نجیب زاده فرماندار لارستان نيز با بیان ضرورت برداشتن موانع در راه سرمایه گذاران افزود: هر کدام از سرمایه گذاران این منطقه دارای پتانسیل بسیار عالی هستند که اگر موانع را از سر راهشان برداریم، در این منطقه ی دور افتاده شاهد ايجاد پروژه های دیگری خواهیم بود که هم اشتغال را به دنبال دارد و هم نیاز ها را برطرف می کند. وي ادامه داد: مجتمع ۱۲۰هزار قطعه ای تولیدی بالیکا با سرمایه گذاری «کامبیز قاعدی» و بدون تسهيلات دولتي بنا شده است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: راجع به وحدت شيعه و سني منطقه لارستان گفت: اين وحدت به سادگی به دست نیامده و خون دل خورده  شده تا این وحدت به وجود بیاید و نتیجه آن امنیت در منطقه است.

تولید سالانه ۲۱۰۰ تن تخم مرغ در تولیدی بالیکا

در ادامه حمید افشار مدیر ارشد فنی مجموعه بالیکا در خصوص مشخصات فنی این تولیدی گفت: تولیدی مرغ تخم گذار بالیکا دارای ۱۲۰ هزار قطعه و تولید سالانه ۲۱۰۰ تن ۵ درصد از تولید تخم مرغ کشور را به خود اختصاص داده است. وي افزود: در این تولیدی حدود ۴۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم به اشتغال می پردازند و از دو سال پیش این پروژه شروع به ساخت کرده است و امروز در هفته وحدت به بهره برداری رسیده است که هزینه ای حدود ۹۲ میلیارد ریال صرف ساخت و ساز و تولید آن شده است.

l5at21dslhgswxcgpch2

مدیر ارشد فنی مجموعه بالیکا بیان داشت: تخم مرغ بدون بو با استفاده از گیاهان دارویی تهیه شده و با توجه به بازاریابی که دو ماه گذشته در کشور های حوزه خلیج فارس صورت گرفته به خوبی می توان اين تولید را با تخم مرغ های اروپا و اوکراین و روسیه مقایسه کرد و به رقابت پرداخت که به صادرات بینجامد و اولین صادرات نیز که برآورد شده است حدود ۳۰۰ تن در ماه برای کشور عمان است.

افشار تصریح کرد: این واحد پنجمین واحد تولید تخم مرغ بدون بو می باشد که علاوه بر تولید تخم مرغ بدون بو، تخم مرغ با رنگ دانه ی طبیعی هم تولید می کند و در سال آینده نیز شاهد تولید تخم مرغ کم کلسترول خواهیم بود.

امسال صادرات كشور رشد داشته است

در ادامه رکنی معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: اگر می خواهیم در تولید کار با ارزشی داشته باشیم، باید کار عملی و کاربردی انجام داد كه باعث تولید بهتر و ایجاد اشتغال، به وجود آوردن ارزش افزوده، کسب افتخار و جلوگیری از مشکلات بیکاری مي شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی خاطر نشان کرد: در صادرات ما امسال رتبه ی بهتری را دارا بوده و در بخش مرغ حدود ۵۰ هزار تن، در تخم مرغ ۳۷ هزار تن که نسبت به سال قبل که ۲۷ هزار تن بوده افزایش قابل قبولی را داشته و در زمینه شیر و لبنیات نیز با ۴۶۸ هزار تن صادرات همراه بوده ایم.

عكس ها: ميلاد لارستان

y84niysftg1d68z109vg

 


8 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  یه عکس از مرغ و خروس ها هم میگرفتید خب…

 2. f.r گفت:

  0

  0

  وای عالیه

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  بزرگترین تولیدی مرغ تخم گذار كشور كه نيست. فقط تجهيزاتش مدرن و پيشرفته هستش

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  چرا از مرغه عکس نگرفتین

 5. سجاد گفت:

  0

  0

  کیفیتش عالیه به شمام رسید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان