میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در29 اکتبر 2020 ساعت 4:26 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 3 دیدگاه 254 بازدید

بزرگترین و مهم ترین پروژه اداره کل راه لارستان، محور لار-جهرم و لار-بندرعباس است/ از خانواده‌هایی که در جاده‌ها آسیب دیدند عذرخواهی می‌کنم

مدیرکل سابق راه و شهرسازی لارستان در مراسم تکریم خود:

بزرگترین و مهم ترین پروژه اداره کل راه و شهرسازی لارستان، محور لار-جهرم و محور لار-بندرعباس است/ از خانواده‌هایی که در جاده‌ها آسیب دیدند عذرخواهی می‌کنم

به گزارش زینب دلام از آفتاب لارستان، مراسم تکریم و معارفه مدیرکل سابق و جدید اداره کل راه و شهرسازی لارستان امروز صبح در سالن شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد.

در این مراسم، مدیرکل سابق اداره کل راه و شهرسازی لارستان با اشاره به تشکیل دفتر انجمن خیرین راه و ترابری برای نخستین بار در جنوب فارس در حوزه لارستان اظهار کرد: اقدامات خوبی در حوزه خیرین شروع شده که جا دارد از همه خیرین در بخش‌های مختلف تشکر کنم.

نقش پررنگ خیرین در پروژه‌های اداره کل راه و شهرسازی لارستان

محمدرضا باقری فرد افزود: خیرین تا الآن ۵۰ میلیارد تومان در حوزه راه‌سازی، پل‌سازی، رفع نقاط حادثه خیز، نصب علائم، تابلو، روشنایی و… هزینه کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: بزرگترین پروژه خیرساز کشور به طول ۴۴ کیلومتر، غیر از این ۵۰ میلیارد تومان، در سال‌های گذشته شروع شده و الآن در حال اجراست که محور خنج را به سمت جهرم وصل می کند (محور پارسیان-خنج-مبارک آباد-جهرم و شیراز).

مدیرکل سابق راه و شهرسازی لارستان افزود: بخشی از یک پروژه خیرساز دیگر، دوشنبه آینده، در هفته وحدت در سفر استاندار به شهرستان لارستان و اوز به بهره برداری خواهد رسید و بخش دیگر آن کلنگ زنی خواهد شد.

گستردگی حوزه اداره کل راه و شهرسازی لارستان

باقری‌فرد تصریح کرد: مساحت حوزه اداره کل راه و شهرسازی لارستان ۲۶ هزار و ۹۶۴ کیلومتر مربع است؛ در واقع، از ۱۴ استان مستقل که اداره کل مستقل دارند پهناورتر است و شامل شش شهرستان لارستان، خنج، گراش، اوز، مهر و لامرد می‌شود.

وی افزود: تعداد ادارات تابعه هفت اداره است، در مجموع ۲۵ شهر داریم (در واقع، با ۲۵ شهرداری سر و کار داریم) که با جمعیت سرشماری سال ۹۵، بالغ بر ۴۶۵ هزار و ۷۹۵ نفر را شامل می شود.

سه هزار و ۶۵۲ کیلومتر جاده در حوزه لارستان داریم

مدیرکل سابق اداره راه و شهرسازی لارستان در مورد طول راه‌های این اداره کل گفت: طول راه‌ها در حوزه بزرگراه وضع موجودمان ۲۷۰ کیلومتر است، در حوزه راه‌های اصلی، وضع موجودمان ۴۱۳ کیلومتر، در راه های فرعی ۱۳۰۴ کیلومتر، در راه‌های روستایی ۱۶۶۵ کیلومتر و در مجموع سه هزار و ۶۵۲ کیلومتر جاده در حوزه لارستان داریم.

ما فاقد چارت اداره کل راه و شهرسازی هستیم

محمدرضا باقری‌فرد در مورد پرسنل اداره کل راه و شهرسازی لارستان اظهار کرد: در سال ۹۰، تعداد پرسنل نزدیک به ۳۸۰ نفر بوده است، از روزی که من وارد این اداره کل شدم تاکنون، حدود ۸۰ نفر از مجموعه خارج شدند، تعداد زیادی بازنشسته شدند، تعدادی انتقال پیدا کردند و تعدادی هم فوت کردند.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر پست‌های این اداره کل توسط پرسنل جوان اداره می‌شود، هنوز با چارت اداره کل راه و ترابری قدیم کار می‌کنیم؛ در واقع، ما فاقد چارت اداره کل راه و شهرسازی هستیم.

مدیرکل سابق اداره راه و شهرسازی لارستان خطاب به معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی گفت: با توجه به تجربه و سابقه‌ای که شما در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور دارید و بر اوضاع مسلط هستید انتظار می‌رود که امروز وعده خوب و اقدامی عملی برای حوزه پرسنل چه در بخش رفاهی، چه در حوزه تبدیل وضعیت، چه در حوزه استخدامی و چه در سایر موارد صورت گیرد که هدیه‌ای برای کارکنان ۳۰۰ نفره اداره کل راه و شهرسازی لارستان باشد.

باقری فرد در مورد استفاده از ظرفیت نیروهای اداره کل راه و شهرسازی لارستان اظهار کرد: هیچ نیرویی را خارج از اداره کل لارستان و شهرستان‌های آن وارد سیستم نکردم، ۶۰، ۷۰ درصد نیروهایی که در پست‌های مدیریتی و معاونتی منصوب شدند جواب دادند و الآن با قاطعیت می‌توانم بگویم که در وضع موجود سه نفر وجود دارند که می‌توان از آن‌ها در استان‌های دیگر به عنوان مدیرکل راه و شهرسازی یا مدیرکل حمل و نقل جاده‌ای استفاده کرد.

تجربه تلخ اعتبارات

وی در مورد اعتبارات گفت: گرفتاری و تجربه تلخ ما در حوزه اعتبارات بود که در سال ۹۴، اعتبار مصوب ما در حوزه جاری، عمرانی، استانی، ملی، مرکز، اسناد خزانه اسلامی ۲۱۵ میلیارد تومان بود که تقریبا ۱۴۴ میلیارد تومان از آن تخصیص پیدا کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان افزود: این اعتبار در سال ۹۵، ۲۱۰ میلیارد تومان بود که ۱۱۱ میلیارد تومان تحقق پیدا کرد، در سال ۹۶، ۱۸۰ میلیارد تومان بود که ۱۰۰ میلیارد تومان تحقق پیدا کرد، در سال ۹۷، ۲۳۰ میلیارد تومان بود که ۱۹۰ میلیارد تومان تحقق پیدا کرد، در سال ۹۸، ۱۹۱ میلیارد تومان بود که ۹۹ میلیارد تومان از آن تحقق پیدا کرد؛ با تمام این محدودیت‌ها، کارهای خوبی در حوزه اداره کل راه و شهرسازی صورت گرفت.

بزرگترین، اولویت دارترین، اصلی‌ترین و مهم‌ترین پروژه اداره کل راه و شهرسازی لارستان، محور لار-جهرم و محور لار-بندرعباس است

محمدرضا باقری‌فرد تصریح کرد: بزرگترین، اولویت دارترین، اصلی‌ترین و مهم‌ترین خواست و پروژه اداره کل راه و شهرسازی لارستان از نظر من، محور لار-جهرم و محور لار-بندرعباس است.

وی افزود: ۲۵۵ کیلومتر فقط در دوره مدیریت مهندس اسلامی (وزیر راه) مجوز صادر و به پیمانکار واگذار شده و الآن در حال کار است، ۶۰ کیلومتر دوم باقیمانده لار-جهرم مجوز صادر شده که ۳۰ کیلومتر از آن در حال مناقصه است که هفته آینده بازگشایی پاکت باید صورت گیرد؛ بنابراین، پرخیر و برکت‌ترین دوره، در دوره مدیریت آقای اسلامی و در حوزه راه و شهرسازی بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان خاطرنشان کرد: در حوزه املاک حقوقی، استقرار یگان حفاظت مستقل در اداره کل راه و شهرسازی و رفع تصرف ۳۶۸ مورد به مساحت ۳۹۵ هکتار داشتیم، دعاوی حقوقی و کیفری از ۸۰ فقره‌ای که تحویل گرفتم به ۳۸۰ پرونده رساندم (افزایش یافته) و تعداد ۱۱۰ پرونده خاتمه پیدا کرده است که جا دارد از نیروهای انتظامی، دادگستری، قضات، دادستان، اجرای احکام دادگستری صمیمانه تشکر کنم.

در حوزه اقدام ملی، برای سه هزار و ۳۶۰ نفر زمین تامین شده است

باقری فرد در مورد حوزه اقدام ملی گفت: تقریبا پنج هزار و ۱۵۹ نفر در حوزه اداره کل لارستان ثبت نام کرده‌اند که تاکنون هزار و ۷۹۸ متقاضی واریز کرده‌اند و ۸۹ میلیارد تومان پول الآن در بانک‌های مسکن حوزه لارستان موجود است.

وی خاطرنشان کرد: برای سه هزار و ۳۶۰ نفر زمین تامین شده و کسانی که تایید نهایی شدند و واجد شرایط بودند تاکنون هزار و ۹۷۹ نفر بوده است.

تمام پروژه‌هایی که مردم مشکل داشتند را شروع کرده‌ایم

مدیرکل سابق راه و شهرسازی لارستان افزود: هر کجا که من مناقصه برگزار کردم بر اساس اعتقاداتی که داشتم، نقاط کور را شناسایی کردیم و تمام پروژه‌هایی که مردم مشکل داشتند را شروع کرده‌ایم، بعضی از آن‌ها به بهره‌برداری رسیده و بعضی هم در دوره آقای مهندس شبانی به بهره‌برداری خواهد رسید.

محمدرضا باقری‌فرد خاطرنشان کرد: گردنه نارنجی بعد از ۱۲ سال در دوره من به بهره‌برداری رسید، ۳۲ کیلومتر محور لار-جهرم که به بهره‌برداری رسیده ۲۰ کیلومتر از آن در همین دولت به بهره‌برداری رسیده است.

در مورد بافت تاریخی شهر غفلت شده است

وی با اشاره به اهمیت بالای بافت تاریخی شهر گفت: در این زمینه غفلت شده و غفلت کرده‌ایم، البته تلاش‌های زیادی صورت گرفته است، طرح مصوب آن به تصویب رسیده است، الآن در دبیرخانه شورای عالی شهرسازی است، با میراث فرهنگی و اداره اوقاف توافق‌نامه امضا شده، مقدمات کار فراهم شده است و الآن هیچ بهانه‌ای برای هیچ دستگاهی وجود ندارد.

عده‌ای احساس می‌کردند من آدم کسی هستم، اما در پیشگاه خدا و در برابر وجدانم قسم یاد می‌کنم که بنده مستقل عمل کردم

مدیرکل سابق راه و شهرسازی لارستان در مورد عملکردش گفت: من مشورت می‌گرفتم، آنچه که خودم تشخیص می‌دادم به نفع مردم است عمل می‌کردم، عده‌ای احساس می‌کردند من آدم کسی هستم، در پیشگاه خدا و در برابر وجدانم قسم یاد می‌کنم که بنده مستقل عمل کردم، برای همه افراد، گروه‌ها و مذاهب احترام قائل بودم، حرف‌هایشان را می‌شنیدم و به نوعی با همه بودم، تلاش کردم که از همه ظرفیت‌ها و گروه‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی استفاده کنم، تا آخرین لحظه، پیگیر مسائل لار بودم و در پایان از همه حلالیت می‌طلبم.

 

از اصحاب رسانه به ویژه اصحاب رسانه‌ای که از من انتقاد کردند تشکر می‌کنم

باقری فرد تصریح کرد: از اصحاب رسانه، خبرنگاران و سایت‌ها تشکر ویژه می‌کنم، به ویژه اصحاب رسانه‌ای که از من انتقاد کردند، صمیمانه و از ته قلبم، از همه آن ها تشکر می‌کنم و خواهش می‌کنم که از این به بعد نیز در چارچوب قانون مطالبه‌گری کنند که اینجا به عمران و آبادی خودش برسد.

وی با تشکر از مدیرکل جدید اداره راه و شهرسازی لارستان اظهار کرد: مهندس شبانی از دوستان قدیمی، خوب، باتجربه و اجرایی هستند، به ایشان تبریک می‌گویم و برایشان آرزوی توفیق می‌کنم.

تشکر از بیت مرحوم آیت اللهی

مدیرکل سابق اداره راه و شهرسازی لارستان با تشکر از بیت مرحوم آیت اللهی گفت: من اصالتا قشقایی هستم و قشقایی‌ها با لارستانی‌ها بیش از ۲۰۰ سال مراودات، همسایگی و ارتباط داشتند و حتی قشقایی‌ها در مبارزه با انگلیس فتوای خودشان را از بیت آیت اللهی می‌گرفتند.

از خانواده هایی که در جاده ها آسیب دیدند عذرخواهی می‌کنم

محمدرضا باقری‌فرد تصریح کرد: در پایان، از خانواده هایی که در جاده‌ها آسیب دیدند، به ویژه تصادف‌های هولناکی که در سال گذشته صورت گرفت عذرخواهی می‌کنم.


3 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  […] عذر خواهی به چه درد اون خانواده ها میخوره

 2. دیده‌بان! گفت:

  0

  0

  خدا را شکر که از ….این مدیر کل بی خاصیت خلاص شدیم…خدا کنه مدیر کل جدید منشأ خیر باشه

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  الان چه پستی به باقری فرد دادن لابد شد وزیر

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان