میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۴ ق.ظ سرویس:برگزیده ها, فرهنگ و هنر یک دیدگاه 450 بازدید

بزرگداشت روز ملی «ادبیات کودک و نوجوان» در اوز

بزرگداشت روز ملی «ادبیات کودک و نوجوان» در اوز

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز لارستان گفت: به مناسبت گرامیداشت روز ادبیات کودک و نوجوان، برنامه ویژه ای با حضور ۱۰۰ کودک و نوجوان در شهر اوز برگزار شد.

فروغ هاشمی، یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این آیین که با حضور والدین کودکان و نوجوانان شرکت کننده در پارک حاشیه ای شهرداری اوز برپا شد، با رعایت اصول فرهنگ عامه (فولکور) و با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی از جمله، گلستان خوانی، قصه گویی و موسیقی سنتی همراه بود.

وی بیان کرد: هدف از اجرای اینگونه برنامه ها، آشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگ عامه و ارج نهادن به این فرهنگ و همچنین ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین این قشر از جامعه است.

هاشمی اضافه کرد: حفظ و پاسداشت زبان مادری یکی از مهمترین اهداف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز است و می کوشیم با برگزاری این آیین ها در این زمینه موثر باشیم.

وی گفت: این برنامه با همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز، خانه فرهنگ شماره یک این شهر و با همکاری کتابخانه های عمومی، اداره اوقاف و امور خیریه، شهرداری و بخشداری اوز برگزار شد.

فولکلور یا فرهنگ عامه، میراث قومی و معنوی یک ملت است. فولکلور هر منطقه مجموعه ای از رفتارها، گفتارها، پوشش ها ، آداب و رسوم و عادت هایی است که افراد آن منطقه، آنها را از گذشتگان و نیاکان خود به ارث برده اند. بنا به پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی، روز هجدهم تیرماه به عنوان روز رسمی و ملی ادبیات کودک و نوجوان نامگذاری شده است.


1 نظر

  1. ناشناس گفت:

    0

    0

    احسنت به شما

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان