میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در15 آوریل 2019 ساعت 7:16 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 124 بازدید

بسترسازی فعالیت‌های دانش‌‌بنیان در دستور کار دانشگاه آزاد لارستان

بسترسازی فعالیت‌های دانش‌‌بنیان در دستور کار دانشگاه آزاد لارستان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لارستان گفت:‌ درصدد بهینه‌سازی بستری مناسب برای پیشبرد فعالیت‌های دانش‌بنیان و علم‌محور به‌صورت واقعی و عینی هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لارستان، مهدی زارع صبح امروز در بازدید کارشناسان امور پژوهشی سازمان مرکزی که به‌منظور ارزیابی مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان صورت گرفت با تشریح عملکرد این واحد دانشگاهی اظهار کرد: به‌منظور عملیاتی‌کردن منویات رهبر فرزانه انقلاب و تأکید ایشان بر جنبش نرم‌افزاری و فعالیت‌های دانش‌بنیان به‌طور جد، توجه به مرکز رشد و باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان این دانشگاه در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان با توجه به ظرفیت‌های خوب اعم از تجهیزات کارآمد نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به همراه نیروهای متخصص و فرهیختگان دانشگاهی می‌تواند نقش مهمی در پیشبرد مرزهای دانش ایفا کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت: از اینکه فعالیت‌هایمان فقط نقش ظاهری و صوری داشته باشد، پرهیز کرده و درصدد بهینه‌سازی بستری مناسب برای پیشبرد فعالیت‌های دانش‌بنیان و علم‌محور به‌صورت واقعی و عینی هستیم.

زارع خاطرنشان کرد: سال گذشته با انتخاب استادی توانمند و پژوهشگری موفق به‌عنوان رئیس مرکز رشد و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان، گام مهمی در احیای فعالیت‌های این مرکز برداشته شد که همین امر منجر به پویایی و اثربخشی این مرکز مهم علمی و تحقیقاتی شده است.

وی تصریح کرد: در فراخوان‌های این مرکز از استادان مبرز و دانشجویان خلاق خواسته‌شده تا با همکاری با این مرکز، ارتباط ساختارمند و تعاملی پویا به‌منظور ارتباط دانش با صنعت فراهم کنند.

کارشناس مسئول امور پژوهشی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: با ظرفیت‌ها و امکانات خوبی که در واحد دانشگاهی لارستان وجود دارد، این دانشگاه می‌تواند به‌عنوان یکی از مراکز رشد موفق و پویا و البته مستقل از پارک علم و فناوری استان فارس عمل کرده و الگویی برای دیگر واحدهای دانشگاهی باشد.

رضا مبارکیان اظهار کرد: با توجه به اینکه رشته‌های فنی و مهندسی در این واحد دانشگاهی، سابقه خوب و بالایی دارند، انتخاب یکی از اعضای هیئت علمی به‌عنوان رئیس مرکز رشد، انتخابی خوب و صحیح بوده و امید می‌رود شاهد موفقیت‌های بیشتر این دانشگاه باشیم.

شهاب‌الدین تسلیمی کارشناس آموزش و ترویج کارآفرینی نیز خواستار تعامل هرچه بیشتر حوزه پژوهشی و فناوری واحد لارستان با سازمان مرکزی دانشگاه شد و برای همکاری بیشتر با این واحد دانشگاهی اعلام آمادگی کرد.

مدیر پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان هم درباره برنامه‌های آتی مرکز رشد این دانشگاه گفت: مرکز تهیه نرم‌افزار و اپلیکیشن‌های موبایل به‌منظور برنامه‌ریزی و اجرایی نرم‌افزارهای تخصصی با توجه به سفارش‌ها و نیازهای سازمان‌ها در دستور کار قرار دارد که مراحل اولیه آن انجام شده و در آینده نزدیک تأسیس خواهد شد.

حسن امامی افزود: این واحد دانشگاهی در نظر دارد با توجه به ظرفیت‌های موجود، ایستگاه هواشناسی با امکانات دریافت اطلاعاتی مانند رطوبت، آلودگی‌های هوا و ریزگردها افتتاح کند که می‌تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار سازمان و فرودگاه‌های شهرستان و استان قرار دهد.

وی آموزش مدیران اجرایی و مهندسان با توجه به آزمایشگاه‌های مدرن و امکانات پیشرفته را از دیگر برنامه‌های آتی این مرکز دانست و اظهار کرد: با توجه به نیاز شهرستان به‌ویژه در جریان اتفاقات اخیر، مرکز رشد این آمادگی را دارد که با استفاده از استادان برجسته در شاخه‌های مهندسی عمران و سازه و جغرافیای طبیعی، آموزش‌های لازم را به ارگان‌های اجرایی و مردمی دهد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان