میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در21 می 2019 ساعت 3:53 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 184 بازدید

بسیج کنترل «فشار خون بالا» در لارستان کار خود را آغاز کرد

بسیج کنترل «فشار خون بالا» در لارستان کار خود را آغاز کرد

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان، دکتر وحید یگانه سرپرست معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان در گفتگو با روابط عمومی این دانشکده خبر از آغاز طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالاداد و افزود: بیماری های قلبی عروقی مهمترین دلیل مرگ و میر در کشور محسوب می شود که به دلیل فشار خون بالا در افراد به وجود می آید همچنین فشار خون بالا علاوه بر بیماری های قلبی عروقی احتمال ابتلا به سکته های قلبی و مغزی را افزایش می دهد.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که ۴۰درصد افراد دچار فشار خون بالامی باشند و از بیماری خود اطلاعی ندارند گفت این طرح به افراد کمک می کند که ضمن اطلاع از میزان فشار خون خود با مضرات فشار خون بالا و بیماری هایی که ممکن است به علت فشار خون بالا دچارگردند آشنا شوند.

دکتر یگانه در ادامه گفتگو با روابط عمومی دانشکده به این نکته اشاره کرد و گفت با توجه به شروع به کار طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا از ۲۷ اردیبهشت ماه در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت و خانه های بهداشت و مطب های پزشک خانواده شهری فشار خون تمامی مراجعه کنندگان به صورت رایگان اندازه گیری خواهدشد. هدف از اجرای این طرح  شناسایی افراد مبتلا به فشار خون بالا می باشد.
گفتنی است این طرح تا ۱۵تیرماه ادامه خواهد داشت و افراد بالای ۳۰ سال و زنان باردار و بیماران کلیوی در هر گروه سنی گروه هدف این طرح می باشند و بیماران جدیدی که با اجرای این طرح شناسایی خواهند شد به صورت رایگان تحت پوشش سیستم مراقبت قرار خواهند گرفت.
دکتر یگانه در پایان گفت در این طرح ۱۱پایگاه جدید نیز جهت سهولت دسترسی مردم جهت اندازه گیری فشار خون ایجاد خواهد شد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان