میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در29 جولای 2014 ساعت 12:03 ب.ظ سرویس:یادداشت 4 دیدگاه 1,808 بازدید

بشارت و اشارت

سرمقاله اولين شماره ويژه فارسِ نشريه «بشارت نو»:

بشارت و اشارت

rahiminejadدكتر كاظم رحيمي نژاد/ صحبت: حالا دیگر ۲۰ سالی می شود که نسلی نو در عرصه مطبوعات و فعالیت های اجتماعی جنوب فارس پدید آمده است و قرائتی و دیدگاهی دیگر از کار مطبوعاتی و اجتماعی دارد. جریانی که از اواسط دهه ۷۰ پا به عرصه گذاشت و از ابتدای دهه ۸۰  جنبه مطبوعاتی پررنگ تری گرفت و چند نشریه با نام های متفاوت منتشر کرد؛ اما نام های متنوع مانع حفظ وحدت و یکپارچگی این جریان نشد. جریانی که از دل آن «صحبت نو دوره اول»، «افسانه لارستان»، «صحبت نو دوره دوم» و اکنون «بشارت نو» پدید آمده است و در بعد اجتماعی بنیان گذار و اداره کننده ی «تشکل فراگیر و مردمی لارستان بیدار» است.

این جریان سال هاست با قلم و قدم خود در جنوب فارس برای اعتلای جامعه مدنی و ارتقای این منطقه تاریخی تلاش می کند. در هر دوره ای نیز افراد و گروه هایی در صدد مقابله با آن برآمده اند.

چه آن دست اندر کارانی که گزارش های متعدد و کذب علیه این جریان مردمی نوشتند و رفتند و روسیاهی به ذغال ماند و چه آن فردی که خواستار خرد شدن دهان مسئولان این جریان مردمی بود و چه متولیانی که تعلق فرهنگی خود را تنها در تذکرات جا و بی جا و فشار به اهالی رسانه می دانستند. آنها همه رفته اند اما ما ایستاده ایم استوار.  نه زور و نه زر نتوانسته اند ما را از راهی که انتخاب کرده ایم باز دارند چرا که این جریان متکی به یک تفکر است نه یک شخص.

راهی  که ما در پیش گرفته ایم گویا از ازل پرتو حسن یار بر جبین ما نگاشته است و بیرون نمی توان کرد حتی به روزگاران…

حکایت «بشارت نو» را اهل اشارت می دانند. نکته ها هم بوده و هست، بسی، محرم اسرار هم که شما باشید دیگر نیازی به باز کردن چرایی انتشار بشارت نو در استان فارس و توسط جریان نوگرای مطبوعات جنوب فارس نیست.

حالا این شماره اول کاری جدید از گروهی قدیمی و ریشه دار است که ۲۰ سال سابقه فعالیت در این خطه دارد و هدف و دلیل همه این فعالیت ها یکی ست: دل در گرو آباد کردن این سرزمین داشتن.

Besharateno1


4 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام دکتر – شما در عمل ثابت کردیدکه زر را در برابر شرافت قلم مس که جای خود دارد هیچ می دانید من همیشه به یاد ان داستان کودکی شما و سر شکسته هستم واین میسر نشده مگر به همت جمعیتی که حجت سرزنده بودن اهالی این خاکند شیوا قلم هایی که با همند و تنهایند

 2. saeid گفت:

  0

  0

  سايت نداريد؟

 3. ص-الف گفت:

  0

  0

  جناب دکتر عزیز
  با احترام فراوانی که برای شما و دوستان نویسنده تان قائلم سوالاتی از جنابعالی داشتم …
  ۱- دلیل انتخاب نامی نزدیک به نام هفته نامه سابقتان چیست ؟
  ۲- با توجه به اینکه هر مدیری ازحق انتخاب و عزل ونصب برخوردار است ( حال با هر دلیل و منطقی ) هدفتان از این سخنان توأم با نیشه و کنایه های لطیف چه می باشد ؟

 4. علي گفت:

  0

  0

  ببينيد دليل تغيير اسم نشريه تون چيه احنمالا” تعطيلش كردن وحالا مطالب خلاف واقعتون رو ميخواين تو نشريه ديگه چاپ كنين رسالت خبرنگاري اين نيست كه هرجا به نفعتون بود قلم بزنيد ولي اگر به ضرر بود خلاف اون رو تيتر بزنيد ويا تاريخ رو تحريف كنيد مثل تيتر زدن روزنانه ايي مبني برمحل تولد ايت ا.. سيدعبدالحسين نجفي رو لار اعلام كرد ه بودند و امثالهم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان