میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۴:۵۷ ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 49 دیدگاه 917 بازدید

بعد از «طومار» نوبت به انتشار «بیانیه» در نماز جمعه لار رسید: خواستار ارتقای همه جانبه در سایه وحدت و همدلی هستیم

بعد از «طومار» نوبت به انتشار «بیانیه» در نماز جمعه لار رسید: خواستار ارتقای همه جانبه در سایه وحدت و همدلی هستیم

آفتاب لارستان: طی چند هفته گذشته نماز جمعه لار مجالی برای انتشار طومار و بیانیه درباره تقسیمات کشوری در منطقه بوده است.

سه هفته پیش برای بار اول طوماری جنجالی با این مضمون منتشر شد که پیش از ارتقای لارستان هیچ بخشی شهرستان نشود(اینجا)، پس از آن و در هفته گذشته امام جمعه لارستان در خطبه های خود با بیان اینکه «مردم لارستان خواستار توجه بیشتر مسئولانند و مخالف پیشرفت هیچ منطقه ای نیستند» بر ضرورت وحدت و انسجام مردم منطقه تاکید کرد(اینجا).

در این بین مطالب متعددی از سوی تحلیلگران و نویسندگان منطقه خصوصا فعالان اجتماعی لار، گراش و اوز منتشر و اعضای شورای اسلامی شهرستان لارستان نیز بیاینه ای با مضمون «فصال الخطابی قانون در تقسیمات کشوری» نوشتند و منتشر کردند.(اینجا)

پس از تمام این اقدامات ساعاتی پیش در نماز جمعه این هفته لار بیانیه ای منتشر و از بلندگوی مسجد جامع نیز قرائت شد که این بار امضای «مردم غیور و شهید پرور لارستان» زیر آن است. بیاینه ای با ادبیاتی متفاوت تر از طومار پیشین و با تاکید بر حفظ وحدت و انسجام و بیان این نکته که ارتقای همه جانبه در سایه وحدت و همدلی محقق خواهد شد.

در این بیانیه همچنین به عده ای فرصت طلب اشاره شده که در پی «اهداف شوم» خود هستند! و از مردم خواسته شده با برخورد بصیرانه خود مقابل این افراد بایستند.

«حسن محسن زاده» از منتشرکنندگان این بیانیه که خود را عضوی از «گروه مردمی پیگیری ارتقا و وحدت لارستان» معرفی می کند و در نماز جمعه امروز نیز این بیاینه را قرائت کرد در این باره به آفتاب لارستان می گوید:

خط قرمز ما «وحدت مردم در تمام مناطق لارستان بزرگ» است و همیشه ارتقای لارستان بزرگ را که حق مردم می دانیم توامان با حفظ وحدت و همدلی خواسته ایم.

وی در ادامه ضمن انتقاد از شورای شهرستان لارستان به دلیل انتشار بیاینه اخیر خود گفت: شورای شهرستان در این بیانیه تاکید کرده قانون فصل الخطاب است درصورتی که موضوع مورد بحث قانون نیست و احتمالا در حد «مصوبه» است و هر مصوبه ای می تواند به صورت مدنی و قانونی مورد انتقاد قرار گیرد لذا انتشار این بیاینه درست نبود و از آقای مقیمی به عنوان رئیس شورای شهرستان و اعضای محترم آن می خواهیم در نماز جمعه هفته آینده لار پاسخگوی مردم باشند.

محسن زاده تاکید کرد: اعضای محترم شورای شهرستان و دیگر عزیزان دلسوز منطقه بجای انتشار چنین بیانیه هایی بیایند و با همفکری راه های ارتقای همه جانبه کل منطقه و از جمله مرکز شهرستان را بررسی و ان شالله پیگیری نمایند.

وی در پایان همچنین از مراجع قضایی خواست به عنوان مدعی العموم وارد شود و با برخی فرصت طلبان در منطقه که با انتشار برخی تحلیل ها وحدت مثال زدنی مردم را هدف شیطنت خود کرده اند برخورد نماید.

در ادامه متن کامل بیاینه منتشر شده در نماز جمعه این هفته لار را بخوانید:

انقلاب ما انفجار نور بود

در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی مردم لارستان بزرگ همگام با مردم سراسر کشور در حالی به دنبال برگزاری جشن های انقلاب که در اوج مجد و عظمت و شکوفایی می‌باشد هستیم که دشمنان خارجی در خیال خام خود به دنبال توطئه و ضربه زدن به مردم بزرگ و شهیدپرور ایران عزیز و نابودی نظام اسلامی هستند.

در پیش از انقلاب اسلامی مردم لارستان به دنبال قیام روحانیت معظم شهرستان حضرت آیت الله مجاهد سید عبدالحسین لاری (رحمت الله علیه) برای برپایی نظام اسلامی در جنوب کشور به پا خاستند و در این مسیر از هیچ گونه مجاهدتی دریغ نکردند و با این سابقه درخشان با شروع انقلاب اسلامی به زعامت رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) مقتدرانه در پیروزی انقلاب اسلامی نقش ایفا نمودند و در تداوم انقلاب با بذل جان و تقدیم شهدای عزیز در حفظ و بقای انقلاب کوشیدند و با اطاعت از رهبری حکیمانه و شجاعانه مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای برای بالندگی و عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی که به فرموده امام «حفظ نظام از نماز نیز واجب تر است» همچنان در کنار ملت شریف هستند و خواهند بود لذا به دنبال درخواست همیشگی و به حق مردم لارستان مبنی بر اینکه:

لارستان بزرگ باید جایگاه تأثیرگذار خود را حفظ نماید

بیایید تا دست به دست هم دهیم تا لارستان بزرگ را آباد کنیم

همچنان خواستار ارتقای همه جانبه در سایه وحدت و همدلی ایجاد شده در طول سال های گذشته به زعامت فقیه عالیقدر و بصیر حضرت آیت الله سید عبدالعلی آیت اللهی و دانشمند فرزانه و بصیر حضرت آیت الله سید مجتبی موسوی لاری از دولتمردان عزیز نظام اسلامی می باشیم و اجازه نخواهیم داد عده ای فرصت طلب به نام همگرایی و وحدت با تحلیل های غیر واقعی به دنبال بر هم زدن وحدت و همدلی ایجاد شده باشند و مقاصد شوم خود را عملی نمایند لذا از مردم عزیز در شهرستان‌های همجوار خواستاریم که با برخورد بصیرانه با این گونه افراد از تفرقه افکنی جلوگیری نمایند.

همچنین از مسئولین عزیز این شهرستان‌ها نیز درخواست داریم در راستای وظیفه ذاتی خود مبنی بر حفظ و تحکیم وحدت تدابیر لازم را جهت جلوگیری از هرگونه تفرقه افکنی و تنش اتخاذ نمایند.

وحدت لارستان بزرگ با ارتقای لارستان با هم است

والسلام علی عبادالله الصالحین

مردم غیور و شهیدپرور لارستان/ دی ماه ۱۳۹۷


49 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  مقصر نامه قبل […] و […] است

 2. لارستانی. واقع. بین گفت:

  1

  0

  این. صحبت. ها. کلی. گویی. است. ابتدا. برای. ارتقای. لارستان. بزرگ. باید. شهرستانهای. جدید. ایجاد. شوند. تا. دراینده. ذمینه. مرکزیت. وارتقای. لارستان. بزرگ. ایجاد. شود. درغیر. اینصورت. نوعی. مخالفت. با. ارتقای. سایر. مناطق. است. کسانیکه. غیر. ازین. فکر. میکنند. تعارف. میکنند. وکلی. گویی. میکنند. درحال. حاضر. شهرهای بزرگ. وقدیمی. مانند. نیشابور. کاشان. سبزوار. ودزفول. و……‌خودشان ومسولان. انها. دنبال. ارتقای. بخشهای. تابعه. منطقه. خودشان. هستند. تا. ذمینه. ارتقای. استان. شدن. فراهم. شود. اما. متاسفانه. در. لارستان. با. مخالفت. با. ارتقای. بخسهای. بزرگ. برعکس. عمل. میکنند. با این کار. نه. لار. ونه. بخشها. ارتقا. می یابند. وهمه. منطقه. عقب. می ماند. ونارضایتی. از مرکز. لار. ایجاد. میشود. کمی. واقع. بین. باشیم

  • جمشيد گفت:

   0

   0

   اقا يا خانوم محترم ،الان همون بخشهايي که از لارستان بزرگ جدا شدن خودشون ادعاي استاني دارن و مانع پيشرفت لارستان هستند مثل مسوولين لامرد و …که نگذاشتن چند اداره کل بشه

  • پاسخ به جمشید گفت:

   0

   0

   نوش جونشون ما که بخیل نیستیم همه روستاها بخشها و شهرها در چارچوب قانون و مقررات و انسانیت باید رشد کنند مگر لار روز ابتدا ده و سپس بخش و آنگاه شهر نشده .لار که از روز اول شهر بدنیا نیامده است با بودن اوز خنج گراش لار به شهر تبدیل شده .سایر بخشها هم باید بدین روال به شهر ارتقا یابند.چقدر بعضی از لاریها دیده تنگ هستند

 3. الهام گفت:

  1

  0

  هيچکدام از مسوولين محترم لارستان دلسوز لارستان بزرگ نيستند ،فرماندار محترم که اصالتا اهل کهکلويه و بويراحمد و اقاي مقيمي که اصالتا اهل ابادان و ….

  • معترض گفت:

   0

   0

   در چارچوب قانون و مقررات اگر شایسته باشند و زیر ساخت لازم را داشته باشند چه اشکالی که اینگونه شهر ها پیشرفت کنند ما که خسود نیستیم و شما هم نباید حسادت کنند سایر مردم ایران هم حق رشد و ارتقا دارند آیا انها مانند لاری ها طوماری نویسی کردن شر و شروط و گروکشی و گوگان گیری کردند. در طول تلریخ سابقه نداشته مردم علیه پیشرفت مردم شهر و همسایه دیوار به دیوارش خط و نشون و طومار ندیسی کنه . در تاریخ ایران برای همیشه ثرت شد که لاریها علیه مردم صبور اوز برای توسعه و پیشرفتشون دخالت و مانع تراشی کردند

 4. موسي گفت:

  0

  0

  اگر افرادي ميگن توسعه ي لارستان در گرو ارتقا بخشها هستش ،لطفا مثل جيرفت که هر بخشي که از اون شهرستان جدا شده و بهش چند تا اداره کل دادن و الان بيش از بيست تا اداره کل داره ،و تمام بخشهاش زيرمجموعه اون اداره کل هستن،لطفا همين کار رو براي لارستان انجام بدن

  • پاسخ به موسی گفت:

   0

   0

   چند صد یا هزاران شهر در این ۴۰ سال در ایران ارتقا پیدا و بوجود آمده اند حالا شما رفتید میان پیامبران جرجیس را پیدا کردید. جیرفت حتما مشکلش مورد خاص داشته اگر بررسی بیشتری انجام دهید پاسخ به سوال خودتان خواهید رسید

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  حالا ما نفهميديم اين خبرها شايعه هست ؟شايعه نيست.و حتي کسي هم از استانداري يا وزارت کشور اين خبرها رو تکذيب يا تاييد نميکنه

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   قرار نیست هرشهری که جمعیتش زیاد شد ادعای استان شدن و در ادامه خواستار استقلال و خودمختاری و استقلال یک کشور جدید را مطرح کنه

 6. اسحق شاکری گفت:

  0

  0

  سلام. درود بر همه مردم منطقه لارستان بزرگ.
  بایستی یکبار دیگر این خانواده بزرگ و کهن گرد هم جمع شوند و اتحاد خود را بازیابند.
  ما در سایه باهم بودن بزرگیم.
  برگشت به عقب شاید خوب نباشد. اما برگشت به اصالت خود بسیار کار خوب و زیبا و عاقلانه ای است.
  ان شاءالله یکبار با هم شویم تا طعم شیرین همدلی و انسجام و وحدت همه مردم جنوب ایران ، در کام نسل حال و آینده شوق افزا شود .
  چشم ها و قلب ها از کینه باید شست.
  درود بر همه مردم.

  • نا شناس گفت:

   0

   0

   خب چگونه با هم شویم؟!
   با هم شدن ما که نتیجش شد یک طومار و یک بیانیه دقیقا بر خلاف هم

  • قانونی گفت:

   0

   0

   اگر بدلایل مشکلات و فنی قصد ایجاداستانهای جدید را نداشته باشد ولی از نظر مالی و حقوقی و قانونی مشکل ارتقای شهرهلی زیاد را داشته باشد در این صورت قانون اجازه نخواهد داد سرنوشت تعداد زیادی شهر توسط عده ای افراد از خدا بی خبر و تنگ نظر لاری تعیین شود. در شرایطی که دولت هزینه ارتقای یک استان را معادل ارتقای صدها شهر را بخواهد بپردازد این عده افراد طومار نویس خودش کلاهشون قاضی کنند ارتقای صدها شهر در اقصای نقاط ایران را ترجیح میدهند یا تقسیم یک استان و ایجاد یک استان فکستنی مانند لار.

 7. مدینه صابری گفت:

  0

  0

  سلام
  چرا باکس ارسال مطلب در سمت چپ آفتاب لارستان، باز نمیشود؟ چرا هنوز در باز کردن سایت آفتاب لارستان، مشکل وجود دارد و تبلیغات به زبان خارجی باز می شود ؟

 8. ناشناس گفت:

  1

  0

  رضا:
  سلام من به عنوان یک لارستانی ناراحت وتا حدودی عصبانی هستم ما لارستانیهای اصیل که وجه اشتراکمان اول زبان لاری است خصیصه ای خاص ویژه داریم وان این است که تا می توانیم از سیاست وحکومت وقضاوت دوری کرده ایم چون معتقد هستیم تا کسی خودساخته نباشد واعتقاد بسیار قوی به خدا نداشته باشد در این زمینه ها دچار ظلم وستم وبی عدالتی می شود بخاطر اینکه ما لارستانیها دچار این مشکل نشویم عموما ودر همه زمانها از این موارد مذکور دوری کرده ایم تنها در دور اخر مجلس شورای ملی زمان پهلوی وانهم از سر اعتراض به بی عدالتی وفساد حکومت مردم از فضای کمی ازاد شده به صحنه آمدند وفردی پاک وسالم ومومن بنام محمد صادق افتخار را به مجلس فرستادیم که هنوز به این انتخاب افتخار می کنیم وقتی انقلاب به پیروزی رسید بر اساس شعار عدالت وسلامت در سیاست جمهوری اسلامی امیدمان قوت گرفت که بعد سالیان سال ارزوی مردم به انجام رسیده وحاکمیتی عادل وسالم حق هر مردم ومنطقه ای را میدهد وبی عدالتی وفساد دیگر از این سرزمین رخت بربسته آنچنان در این تصورات خوشحال کننده غرق بودیم که بوی بد خشونت و منفعت بعضی حاکمان مشاممان را ازرده ساخت واین روند به جدایی بخشی از لارستان بنام لامرد انجامید واین در حالی بود که نماینده مردم لارستان متعهد شده بود برای رشد کل منطقه تلاش نمایند ما مردم لارستان که یک فرد روحانی را نماد صداقت وتعهد میدانستیم اعتماد کردیم ورای دادیم ومنتظر ماندیم ولی متاسفانه نماینده لارستان صرفا تلاششان ارتقاء زادگاه خودشان بود با این کلاهی که سر مردم ومسولان و بزرگان لار رفته بود اختلافی بزرگ در منطقه ایجاد شد این روند ادامه داشت تا نوبت جدا شدن بخشی دیگر از لارستان رسید باز بدون مشورت با مردم بزرگان از سر سادگی وصداقت بدون گرفتن امتیازی یک امتیاز دیگر دادند با امضای بزرگان لار وتاکید رئیس جمهور ووزیر کشور وقت واجرای استاندار لاری الاصل خنج از لار جدا شد باز بدون هیچ امتیازی باز مردم نمی توانستند باور کنند حاکمیتی که مدعی دینی بودن دارد اینچنین خلف وعده کند اوج این دروغگویی وبدعهدی در جریان ارتقاء گراش روی داد انقدر در این موضوع دروغ وفساد برای مردم نمایان بود که یک هفته مردم اعتراض مقدس انجام دادند مردم مانده بودند به چه دلیل اینچنین با صداقت وپاکی مردم بازی می شود جریان ارتقاء گراش هم با دروغگویی وبی عدالتی دولت وخیانت عده ای معدود عوامل داخلی ومشورت دادن نادرست خودی ها به بزرگان لار انجام گرفت به هرحال کار به اینجا رسیده که جهرم از ابتدای انقلاب تا کنون حتی یک سانت نگذاشته از خود جدا کنند ولامرد هم در جریان ارتقاء مهر بدترین اعتراض عملی انجام داد وساختمان فرمانداری را به اتش کشید به نظر مردم شریف لارستان وحاکمیت نظام جمهوری اسلامی نباید مردم اینبار با تمام وجود وقدرت نگذارند دیگر لارستان مثل گوشت قربانی تکه تکه شود مگر اینکه کل منطقه یک جا ارتقاء یابد مردم لارستان خصوصا لار نشان داده اند در مقابل ظلم وستم وبی عدالتی تحمل بی پایان ندارند واعتراضشان اصلا باور کردنی نیست لذا ما مردم درخواست داریم اینبار حاکمیت با تدبیر امید را از مردم نگیرد. والعاقبه للمتقین

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

    هفتاد سال ازتاریخ  تاسیس بخشداری و شهرداری اوز میگذرد . مردم صبور اوز با متانت تمام  و در کمال وحدت و بدون هرگونه هیاهو بدنبال  ارتقای شهرشون هستند و پیگیر آن هستند و تاکنون  هیچگونه مشکلی و سروصدایی نبود حال چه اتفاقی افتاده است که در طی دوسه هفته اخیر عده ای در نماز جمعه لار  با طومار نوشتن و تایید اقداماتشان با امضای مراجع دینی نماز جمعه  و شورای شهر  به رخ مردم میکشند و منطقه را دچار اشفتگی نموده و ارتقای بخشها و شهر را مشروط به ارتقای لارستان نموده اند این افراد چه کسامی هستند که هم دم از وحدت میزنند هم با ارتقای شهرستانها مخالفت میکنند هم قانون و فصل الخطاب قانونی کشوری،  هم با بیانیه های شورای استان را نفی میکنند . آیا این نوع اقدامات نباید پنهان شدن  درپشت شعار مردم فریب وحدت  تلقی نمود ؟  و به عبارتی ایا اینان  تیشه به ریشه وحدت نمیزنند .آیا با طرح شعار وحدت ولی مخالفت با ارتقای شهرهای با سابقه هفتاد ساله  شهر اوز و یا شهرها و بخش ها نوعی دروغ و فریب و نفاق و نیرنگ نیست و نباید نوعی بی اعتمادی پنداشت ؟  . دیگر دوران دروغ و فریب و نیرنگ  گذشته است .اینگونه افراد در مورد ارتقای گراش همین کارها کردند اکنون نوبت به اوز رسیده است  ودوباره همین علم شنگه دارند راه میاندازند. اینگونه افراد به کدام قانون  کو شریعت پایبند هستند؟  قانون کشوری  جمهوری اسلامی ولایت فقیه یا بیانیه من دراوردی عده ای […]  در نماز جمعه لار ؟ .بس کنید طبل رسولایی شما  همه جا را گرفته است شرم آور است عده ای با پنهان شدن پشت شعار وحدت و شعارهای انقلابی قصد تخریب وحدت مردم را دارند
   اصلا برای  استان شدن لارستان باید به مردم منطقه لارستان  و سایر شهرهای تحت پوشش  برای جدا شدن از استان فارس  رفراندوم و همه پرسی شود چه کسی یا کسانی  به این افراد  اجازه طرح جدا شدن لارستان از فارس را داده است؟   چه کسی یا کسانی حاضرند از استان با نام و نشان و پرافتخار فارس جدا شوند و زیر لوای افراد زورگویی  که هنوز  استان نشده اند قرار گیرند. که از هم اکنون  ؟
  زورگویی میکنند و  بعدا چکار خواهند کرد
  انشااله خداوند همه را به راه راست هدایت نمایند و دست ازدروع و ریا و نفاق بردارند

  • باسخ به رضا گفت:

   0

   0

   برای شما رضا که پیشرفت لار در گرو عقب ماندن سایر مردم از جمله اوز را شعار میدهی بسیار متاسفم . در مورد جهرم اولا مانند لار اینقدر بخش و شهر و زیر مجموعه ندارد و ثانیا با هرکدام از بخشها و شهرهایش بصورت عادلانه رفتار میکندکه همه از شرایط خوب برخوردار باشند و مردم جهرم هم تاکنون بر علیه بخشهای زیر مجموعه اش طومار نویسی و گروکشی نکرده است و ظلمی روا نداشته است . خودتان که احتمالا ازسردسته طومار نویسان هستید چگونه حاضر میشوید دیگران به شما ظلم کنند ولی شما را بعنوان الت دست عده ای سودجو و فرصت طلب قرار دهند. وقتی شما با قانون کشوری که رسمیت دارد مخالفت میکنید چه تضمینی وجود دارد بعد از استان شدن لارستان بر سر مردم زیر دستان چگونه رفتار خواهید کرد؟. و مردم بسیار نگران اقدانات شما هستند .
   کدام بخش مشابه اوز در ایران سراغ دارید که با داشتن کلیه شرایط قانونی و زیر ساختی در حد بخش باقی بماند عقب نگهداشتن اوز در این ۷۰ سال که با بخشداری و شهرداری یاسوج همدوره بوده و میباشد باید به حساب چه کسانی یا افرادی گذاشت ؟. الان لار چند ساله بدنبال استان شدن میباشد چند ساله پیگیر این برنامه است آیا سابقه هفتاد ساله پشت سر داره ؟ و از طرفی شما حق ندارید برای کل مردم‌ لارستان تعیین تکلیف کنید که از استان فارس جدا شوند خیلی سابقه و پرونده خوبی تا کنون داشته و از خود نشان داده اید که دیگران دنباله رو شما باشند.متاسفانه عده ای در لار بدنبال قدرت طلبی هستند و اگر تاکنون جایی از لارستان پیشرفت کرده است مردم همان نواحی بوده اند که تلاش کرده اند اگر قرار بود به انتظار لاربها بنشینند الان اوز از بلوچستان هم بدتر بود . عدم‌حسن نیت شماها باعث شده که خودشان پیگیری مسایل خودشان باشند اگر واقف و اگاه بودید و قانون مداری پبشه میکردید باید بدنبال افزایش تعداد شهرستانهای تحث پوشش استان اینده مورد نظر خودتان میشدید نه تنگ نظری که سابقه بسیار بدی از خودتان برجای گذاشته اید. بلزهم معتقدم شواهد خوبی از خودتان تاکنون برجای نگذاشته ایدحسن نیت خودتان با غدر خواهی از مردم منطقه و اوز باید نشان دهید که چه بر سر مردم منطقه اورده اید. شواهد و قراین بسبار است دست از توطئه بر علیه مردم اوز بردارید دودش به چشم حودتان میرود شما نیاز به همراهی و وحدت مردم دارید عینک دودی و تنگ نظری از روی چشمتان بردارید

  • اشنباه بزرگ رضا گفت:

   0

   0

   با این شیوه ای که رضا در پیش گرفته و برای ارتقای هربخش از شهرهای لارستان میباید امتیاز خوبی گرفته شود این نتیجه را میگیریم که در نهایت برای ارتقای کلیه بخش های زیر مجموعه لارستان باید در نهایت لار به یک منطقه خودمختاری و استقلال از ایران دست یابد و اعلام استقلال کند

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  عده ای […] در نماز جمعه لار بوی کباب تقسیم استان فارس به مشامشان رسیده و اکنون قصد گروکشی و گروگانگیری را دارتد و با شرط گذاشتن در جلو ارتقای شهر هفتاد ساله اوز قصد برهم ریختن وحدت و قانون شکنی را دارند آیا اینکار شماها نشانه وحدت باید تلقی نمود. آیا این است مظهر وحدت دروغین شماها؟

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  اقايي كه ذكرشان رفت از جمله فرزندان خلف لارستان هستند كه در انتخاب نماينده اين دفعه و ان دفعه فعال بودند. وي دانش اموخته مسايل سياسي اجتماعي است و چنان شيفته لارستان بزرگ هستند كه به احدالناسي اجازه نمي دهند . هميشه جلودار ند خط فرمز و خط سياه و خط خطي هاي دارند كه فرصت طلب ها جرات نزديكي به لار را نداشته باشند
  باز هواي وطنم ارزوست

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  اکنون که جمهوری اسلامی در آستانه چهلمین سالگرد خودرا میخواهد جشن بگیرد عده ای فتنه گر زی لوای وحت و در حقیقت بر علیه مردم مردم لارستان و بخش های بافرهنگ آن یعنی اوز قصد ایجاد بلوا را دارند لذا تیروهای امنیتی و پاسدار صلح و وحدت باید با این یاوه گویا کوردل و متعصب برخورد نموده تا مانع ایجاد تفرقه در این منطقه شوند و مردم را در چارچوب قانون و مقررات که مستحق ارتقا هستند به حقشون برسند. دیگر دوران زورگویی افرادی مانند شیخ خزعلها گذشته است

 13. بهمن گفت:

  0

  0

  مردم مسلمان متطقه لارستان قرنهاست که درکنار هم در استان فارس باهم زندگی کرده اند و هیچ مشکلی هم با سایر شهر های استان فارس نداشته اکنون چه مسئله ای بوجود امده است که عده ای فیلشون یاد هندوستان نموده و به قصد جدایی از استان فارس افتاده اند

 14. ناشناس گفت:

  0

  0

  من بعنوان یک شهروند منطقه لارستان با جدایی از استان فارس موافق نیستم زیرا لاریها لیاقت چنین شرایطی نیستند و مردم حاضر نمیشونو استان فارس را رها کنند و زیر پوشش لاریهای […] و […] بروند

 15. لاری گفت:

  0

  0

  حرکت عده ای اخلالگر در نمار جمعه لار که منحر به بی ثباتی و تفرقه در منطقه میان مردمی که سالیان متوالی از شیعه و سنی کنار هم بوده اند محکوم و باید متوقف شود و دود اینگونه اقدامات در وحله اول به چشم مردم لار میرود که در چشم دیگران بعنوان مردمی زورگو و غیر عادل در میان‌مردم متطقه و استان معرفی میشویم و سالیان متمادی طول خواهد کشید که این زخم کینه و کدورت و دشمتی از دلها زدوده شود. مردم فکر خواهند کرد وقتی با تقاضای حق طلبانه شهرستانهای کوچک از جمله اوز که بیش از ۷۰ سال در انتظار هستند نادیده گرفته میشوند چگونه این مردم به لاریها برای اداره استان و داشتن بالاسری لاری ها در آینده اعتماد کنند. بنابراین لازم است دست از اینگونه حرکات در نماز جمعه و در سطح شهر و نشریات و فضای مجازی برداریم و قیل و قال راه نیندازیم و اجازه دهیم به روال طبیعی روند ارتقا شهرستانها صورت گیرد تا از این طریق اعتماد مردم را جلب گردد. این شیوه اتخآد شده غیر مدنی است و باید همه مسایل از طریق قانونی پیگیری شود و وظیفه مقامات مسول و ائمه جماعات و شورای شهر و نماینده محترم لارستان و نماینده محترم ولی فقیه است تا جلو ادامه اینگونه اقدامات گرفته شود.

 16. توجه توجه گفت:

  0

  0

  من فکر میکنم که این مطالبی که از طرف افراد ناشناس وعیره این جا مینویسند وبه طرفداری از بخش بزرگ وبافرهنگ اوز مینویسند کار همشهریان اوزی نیست خوانندگان مواطب باشند البته کار طومار نویسان هم مورد تایید هیچ کس در لار نیست ا

 17. از جویم شیبانی گفت:

  2

  0

  خیلی واضح وروشن است تا چندین شهرستان در اطراف لار نباشد ایا میشود استان ایجاد کرد پس چرا اینها با ارتقای بخشها مخا لفند پس معلوم است که این حصرات با ارتقا وپیشرفت عیر از لار مخالفند ادم قسم حصرت عباس باور کنه یا دم خروس اقایان طومار نویس کمی تامل کنید وتعصب بیجا باعث درجا زدن همه منطقه میشود

  • نیما گفت:

   0

   0

   هرکسی چنبن مطالبی نوشته از حق خواهی و حف طلبی مردم اوز نوشته است باید سپاسگزار ایشان بود که پای روی حق نگذاشته است وبر علیه ظلم و به دفاع از حق مردم اوز و سایر بخشهای دیگر از جمله جویم و بیرم و… نوشته است

 18. از شهرستان خنج گفت:

  1

  0

  با سلام برای اینده لارستان بزرگ به گراش اوز خنچ وچویم و……. فکر کنید لامرد ومهر خود را لارستانی نمی دانند ودر هم تابع این منطقه نخواهند شد باید تنگ نظری را کنار بگدارید وبا ارتقای بخش کهن اوز موافق باشیم که باعث پیشرفت وتوسعه همه لارستان بزرگ خواهد شد مرکزیت لار با ارتقای بخشها شدنی است

 19. ناشناس گفت:

  0

  0

  همه بخشهای کهن باید ارتقا پیدا کنند ودر کنار آن باید همه شهرستانهای کهن ارتقا پیدا کنند منطقه لارستان حق ارتقا دارد قم شرایط استان شدن نداشت ولی استان شد تبدیل فارس به سه استان شمالی مرکزی و جنوبی می تواند باعث پیشرفت کل شهرستانهای فارس شود زیرا وسعت فارس یکی از دلایل عقب ماندگی شهرستانها شده است

 20. از. شهر. قدیم لار گفت:

  0

  0

  عده ای که. در. روزجمعه در. بیانیه. صادر. کردند. کاری. نکنند که. همه. مناطق. با. لار. مخالف. شوند. شما. از یک طرف. میگویید. طرفدار. وحدت. هستید. واز طرف. دیگر. میگویید. با. قانون. ومصوبه. دولت. مخالفید. برادر جان. تا. در منطقه. سهرستان. وارتقای. مناطق. نباشد. دولت. چطوری. اول. استان. ایجاد. کند. کمی به. خود. بیاییم. وایجاد. نفرت. وکدورت. ودوری. بین. مردم. منطقه. نکنیم. بگذاریم. شهرهایی مانند. اوز. که. خودشان. را. پاره. تن. لارستان. بزرگ. می. دانند. ارتقا. پیدا. کنند. قطعا. ادارات. این. شه. در اینده. هم. با. لارستان. هستند. تعداد. اینگونه. شهرستانها به. نفع. اینده. لار. است. بخدا. داریم. اشتباه میکنیم که. مخالفت ما. نتیجه. برعکس. میدهد. نه. لار. ترقی. میکند. ونه بخشها. خلاصه هر. شهرهای. بیشتر. وابادتر. در اطراف. لارستان. بزرگ. باشد. اینده. ما. برای. دولت. هم. مهمتر. وارتقا. پیدا. میکنیم. مخالفت. با. نمایندگان. شورای. مناطق. در لارستان. کم کم. سبب. دوری. انها. از لار. میشود

 21. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب شیبانی اصلا و ابدا این حرف درست نیست هر چه از لار جدا کنند دیگرجزوه امتیازات لار برای مرکزیت استان نیست جهرم به شدت با جدایی خبر مخالفت کرده ومی کند چرا جهرم اینکار می کند چون میداند آینده چه می شود

 22. ناشناس گفت:

  0

  0

  اتفاقا کسانی که این طومار نوشته اند بسیار کار درستی کرده اند من از عمق وجودم دوست دارم تمام بخشها رشد کنند ولی پشت
  ماجرا چیز دیگریست

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   این کسانی که طومار نوشته اند اولا تنگ نظر هستند دوما نفرت برای مردم لار ایجاد کرده اند سوما مردم سایر مناطق لارستان خنج و گراش جویم و بیرم با بدبینی به لاریها نگاه میکنند. خوب شد با این طومار نویسی دست عدهوای از مردم لار برای مردم رو شد

 23. ناشناس گفت:

  0

  0

  متاسفانه هر کس به نفع خود دارد موضوغ را تحلیل می کند

 24. ناشناس گفت:

  0

  0

  حرف اول و اخر این است ابتدا لارارتقا یابد بعد دیگر بخشها

 25. باراری وتاجر باسابقه لار گفت:

  0

  0

  با شهرستان شدن بخش اوز وایجاد چندتا اداره در انجا لطمه ای به مرکزیت تجاری واداری لار نمیخورد مردم همه مناطق لارستان روابط خوب ودیرینه در لار دارند مخصوصا اوزیها ما اگر خودمان را با توابع درگیر نکنیم وبا ارتقا وتوسعه انها مخالفت نکنیم دراینده خیرش می بینیم ابنده نگر باشیم که بزرگی وپدری از لارستان کسر نمیشود

 26. ناشناس گفت:

  0

  1

  دریکی ازپیام ها نوشته شده که جیرفت بعدازاینکه بخش هایی ازش جداشده چندین اداره کل بهش دادن دلیلش شاید این باشه که مسئولین جیرفت به جای حسادت ورزیدن به بخش های دیگر تابع قانون بودند و کارها را کاملا قانونی دنبال کرده اند ولی مردم ومسئولین لاری دور هم جمع می شوند وعلیه بخش های دیگه توطئه می کنند که چه کار کنند هیج جایی پیشرفت نکنه غافل ازاینکه این اقدام آنها باعث می شود خودشان هم درجا بزنن

 27. لاری بازنشسته باز نشسته وزارت کشور گفت:

  0

  0

  عزیزان دولت هیچ طرح وبرنامه ای برای تقسیمات کشوری درفارس نداردهمه ابن حرفها فقط درسایتها ودنیای مجازی شایعه سازی میشود دولت درشرایط فعلی اقتصادی کاری انجام نخواهدداد بیخودی مسایل تفرقه اندار مطرح نکنید

 28. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب آقای رضا کمی از مرکب خودبزرگ بینی وغرور پیاده شوید و واقع بینانه به قضایا نگاه کنید مگه شما تافته جدابافته هستید که مسئولین باید برای ارتقای بخش ها ازشما اجازه بگیرند اصلا چه کسی این تخم لق رادردهان شما کاشته که هی می گویید لارستان بزرگ ؟۱
  بزرگ بودن یک منطقه تنها به وسعت جغرافیایی آن نیست به شعور ،مردمداری و بزرگ منشی مردمان آن منطقه هست چیزی که تاریخ و اقدامات صورت گرفته ازسوی مردم لار گوه است که لاری ها از آن بی بهره اندبیشتر از این با کلام و
  گفته های نسنجیده ی خود به تفرقه افکنی دامن نزنید.
  بانظر دوستی که فرمودند لار کم کم درخواست استقلال میکنه کاملا موافقم چون هنوز چند بخش دیگه مونده که برای جدایی آن درخواست امتیاز از دولت ومسئولین داشته باشید

 29. ناشناس گفت:

  0

  0

  با ماجرای طومار نویسی عده ای افراد تنگ نظر باعث شد کدورت زیادی مابین مردم لار و اوز و جویم و بیرم بوجود آید و کافی که مردمان این شهرها در خرید و ارتباطاتشون نسبت به لار تجدید نظر کنند در این صورت لطمات زیادی متوجه مردم و کسبه لار خواهد شد.مردم لار نباید خودشون و سرنوشتشون دست عده ای بچه تازه بدوران رسیده به اصطلاح ارزشی بدهند. اینها لطمه بزرگی به مردم لار زده و‌میزنند بزرگان لار در نماز جمعه باید بر علیه این افراد و نماینده متعصبش موضع گیری کنند نماینده لار نماینده همه منطقه باید باشد لار با مجموعه شهرهای اطرافش میتواند استان شود

 30. ناشناس گفت:

  0

  0

  تقسیم استان بزرگ و خوشنام و تشان فارس خیانت بزرگی است که عده آنرا سر میدهند. استان فارس بزرگ با مزکزیت شهر شعر و فرهنگ هنر هیچ فردی آنرا فراموش نخواهد مردم استان فارس صدها یا هزاران سال صبر کرده اند تا در جنوب اطران شهری با نام شیراز مرکز استانشان باشد حیف نیست شهری مانند شیراز رها و شهری مانند ؟؟ لار !! جایگزین آن شود. کسی به دلش میاد لار جایگزین شهر شیراز بسیار زیبای مشهور دنیا شود خودتون قضاوت کنید در دنیا شیراز و فارس شتاخته شد اما لار چی ؟

 31. ناشناس گفت:

  0

  0

  دوستان چرا جهرم به شدت با جدا شدن حتی یک سانت از خودش مخالفت کرده آیا بزرگان جهرم از درک پایینی برخوردار هستند چرا لامرد با جدایی مهر انقدر سخت وزیر قانونی برخورد کرد عزيزان آنها میدانند چکار می کنند آنها منتظرند تمامی بخشهاي لار جدا شوند آنوقت کلید اجرایی استان فارس جنوبی به نفع خود بزنند دوستان عزیز مطمئن باشید بعد اوز نوبت بینم وجودم می رسد وحشيان است ولی در نهایت این پدر دیگر هیچ حرفی برای مرکزیت استان ندارد ومطمئنا جهرم پدر خوبی برای لارستانیها نیست ولی فعلا باید صبر کرد تا دولت اول مرکز را ارتقاء دهد

 32. جواب. به. ناشناس گفت:

  0

  0

  جهرم. هیچ. امتیازی. برای. استان. شدن. ندارد. فاصله. اش. با. شیراز. کم. است. وشهرستان. اطراف. ندارد. لار. هر. چه. شهرستان اطراف. ان. بیشتر. شود. اینده. اش. برای. استان.شدن. مناسبتر. است. اگر. قرار شود. استانی. درجنوب. تشکیل. شود. بهترین. گزینه. دولت. لارستان. است به. خاطر. شرایط. جغرافیایی. وفاصله. اش. با. شیراز. والسلام

 33. ناشناس گفت:

  0

  0

  متاسفانه دوستانی ناشناس وبعضا مغرض بی نام ونشان دارند مطالب تفرقه انگیز می گذارند اگر راست می گویید با اسم وفاميل مشخص مطلب بگذارید دوما ما برای خودمان تلاش می کنیم دوستان هم برای رسیدن به حقشان تلاش کنند مطمئن باشید اگر دوستان بتوانند ارتقاء یابند از ما اجازه نمی گیرند

 34. ناشناس گفت:

  0

  0

  کسانی که در نماز جمعه لار بیانیه میدهتد و طومار نویسی و شعار میدهند تفرقه افکنی میکنند یا کسی یا کسانی که به دفاع از مردم مظلوم اوز جویم و بیرم و سایر بخشها دفاع میکنتد و در برابر توطئه عده ای افراد زورگو افشا گری میکنند؟ کم لطفی میکنی یا نااگاه هستی ؟

 35. لاری دلسوز گفت:

  0

  0

  فکر. میکنم. چنانچه. با. ارتقای. بخشها. مخالفت. کنیم. در انتخابات. اینده. مجلس. بازنده. شهر. لار. باشد. زیرا. با. گرایش. ارای. مردم. بخشها. لارستان. بویژه. بخش. پر. جمعیت. اوز. وتوابع. ان. به. طرف. گراش. وخنج. یک. جبهه. جدید. علیه. مرکز. شهرستان. شکل. بگیرد. ونمابنده. غیر. لاری. به. مجلس. برود. بنابرین. با. اینده نگری. وبا. حفظ. همبستگی. ورضایت. با. خواسته. ارتقای. بخش. اوز. می. توانیم. اینده. نگر. باشیم. وذمینه. ارتقا. آپیشرفت. لارستان. بزرگ. را. فراهم. نماییم

  • در تایید نظر لاری دلسوز گفت:

   0

   0

   آفرین درود بر شما لاری آگاه که از درک سیاسی خوبی برخوردار هستی هرگونه تبلیغ بر علیه ارتقای اوز دودش در وهله اول به چشم نماینده آتی لارستان میرود چون اگر تا قبل از ارتقای اوز انتخاباتی برای مجلس صورت گیرد مردم اوز و سایر بخشهای جویم ۵ بیرم به نماینده ای غیر از لار رای خواهند داد و در ثانی در رابطه با داد و ستد و خیرد مایحتاج مردم بخشهای نورد اشاره نسبت به لار تغییر قابل توجهی صورت خواهد گرفت و به نوعی تحریم خرید کالا از لار در دستور مردم صورت خواهد گرفت .چون با طومار و بیانیه عده ای در لار دیکر هیچ عذر و بهانه ای برای مردم باقی نمانده است که علت عدم ارتقای اوز و پیشرفت و توسعه آن چه کسانی هستند

 36. ناشناس گفت:

  0

  0

  این دوره مردم اوز یکهزار ودویست نفر به نماینده لار رای دادند هر چند احترامشان واجب است

 37. در پاسخ به جناب ناشناس گفت:

  0

  0

  بخش اوز در شرایط معمول حدود ۱۲ هزار نفر واجد شرایط رای دارد البته کل بخش اوز وتوابع وچنانچه نماینده از جناح اصلاح طلب باشند عموم مردم استقبال میکنند واگر در دورقبل کمتر شرکت کردند علت ان مشخص است وارای بخش به سایر کاندید لاری داده شده است

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان